سبک زندگی

قانون جذب و نقش آن در مسیر ثروت آفرینی

مسیر ثروت آفرینی با قانون جذب

قانون جذب می گوید که می توانید از طریق افکار و اعمال خود چیزهای مثبت یا منفی را در زندگی خود جذب کنید. این تئوری تکیه می کند که همه چیز از انرژی ساخته شده است، بنابراین نوع انرژی از خود شما ساطع می گردد. اگر آماده استفاده از قانون جذب هستید تا به جهان بگویید که چه می خواهید، با ایجاد یک ذهنیت مثبت شروع کنید. سپس نسبت به اهداف خود اقدام کرده و با نگرش خوب با مشکلات خود مقابله کنید.

به عبارت ساده تر، قانون جذب در عمل می گوید: « هر آنچه که ما روی آن تمرکز می کنیم، وارد زندگی ما می شود. »  این قانون جذب است که از قدرت ذهن استفاده می کند تا آنچه را که در افکار ماست، ترجمه کند و آن ها را به واقعیت تبدیل کند. در نهایت همه افکار به چیزهایی عینی تبدیل می شوند.

آیا می توانید از این قانون استفاده کنید؟ بله، می توانید !

شما این کار را از طریق تجسم خلاق و تأیید انجام می دهید. با تجسم یک تصویر ذهنی از آنچه می خواهید به دست بیاورید یا با تکرار اظهارات مثبت، آنچه را که در ذهن خود تجسم می کنید یا تکرار می کنید، وارد زندگی خود خواهید کرد. به عبارت دیگر، شما از قدرت ذهن، افکار، تخیل و کلمات خود استفاده می کنید. همیشه از زمان های قدیم تا به امروز افرادی بوده اند که از این قانون و نحوه استفاده از آن اطلاع داشتند.

ایجاد یک ذهنیت مثبت

1- برای تحقق بخشیدن به قانون جذب روی آنچه در زندگی تان می خواهید، نه بر آنچه کمبود دارید، متمرکز شوید. به اتومبیل قدیمی و خراب فکر نکنید. درعوض، خود را در حال رانندگی یک ماشین جدید تصور کنید. بنابراین بیشتر بر آنچه که می خواهید وارد زندگی شما شود، بیشتر از آنچه که به کار شما نمی آید، تمرکز داشته باشید. این پیام را به جهان بفرستیدکه انتظار دارید اتفاقات خوبی رخ دهد!

در حقیقت آنچه شما در مورد آن فکر می کنید همان چیزی است که در زندگی خود نیاز دارید و می خواهید. بنابراین اگر فکر می کنید: « ای کاش یک اتومبیل داشتم که تمام وقت خراب نشود » ، شما هنوز روی اتومبیل قدیمی خود تمرکز می کنید ، نه یک خودروی جدید. به عنوان نمونه دیگر، با خودتان فکر می کنید: « من برای گرفتن نمره خوب، سخت درس می خوانم، امیدوارم که این ترم را شکست نخورم. »

در حالی که دیگر باید اندیشیدن به اتومبیل خراب گذشته و فقط نمره خوب فقط جهت قبولی در این ترم را فراموش کرده و به بهترین ها بیاندیشید.

استفاده از قانون جذب,روشهای ثروت آفرینی,قانون جذب,

استفاده از قانون جذب

2. خواسته های خود را با استفاده از اصطلاحات مثبت علامت بزنید. مهم است که از عباراتی که به کلمات منفی مانند « خیر» یا « نه » تکیه کرده اند را تغییر دهید و فقط آنچه را می خواهید به شکل کلمات مثبت بیان کنید. مثلا جمله « من نمی خواهم شغل خود را از دست بدهم ». را با جمله « من شغل جدید مورد علاقه خود را می خواهم.» عوض کنید.  « من نمی خواهم از دست دهم » کلمه « از دست دادن » را ارسال می کند، در حالی که مثلا « من می خواهم برنده شوم » کلمه « برد » را ارسال می کند.

نکته: قانون جذب نشان می دهد که جهان شما بر کلماتی که استفاده می کنید بسته می شود.

3. رویاهای خود را به حقیقت بپیوندید. چشمان خود را ببندید و زندگی خود را به عنوان تصویر مشاهده کنید. تصور کنید که کارهای رؤیایی خود را انجام داده، استعدادهای خود را نشان داده و یا اتومبیل جدید خود را سوار شوید. این کار را هر روز انجام دهید تا اهداف خود را محکم کنید و آن ها را یک قدم به واقعیت نزدیک تر سازید.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش باورنکردنی برای جذب کردن دیگران

همیشه تصور کنید که خودتان موفق هستید. به عنوان مثال، خود را تصور کنید که در محل کار پیشرفت می کنید و فقط به فعالیت های روزانه خود نمی پردازید. شما نمی خواهید فقط شغل را بدست آورید. شما می خواهید در آن سرآمد باشید.

4. از آنچه قبلاً دارید تشکر کنید. قدردانی از چیزهای خوب در زندگی به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشته باشید و از طرز فکر مثبت شما پشتیبانی می کند. مواردی را که با قدردانی از آن ها سپاسگزار هستید، لیست کنید یا آن ها را در یک دفترچه سپاسگزاری بنویسید. علاوه بر این، از مردم بخاطر چیزهای خوبی که به زندگی شما اضافه می کنند تشکر کنید. به عنوان مثال، قبل از بیرون آمدن از رختخواب، به خاطر سه چیز خاص در زندگیتان، هر روز سپاسگزار باشید. این به شما کمک می کند تا روز خود را با روحیه خوبی شروع کنید.

5. حداقل پنج دقیقه در روز مراقبه کنید تا سطح استرس خود را کاهش دهید.  طبق قانون جذب استرس یک قسمت عادی از زندگی است، اما بیش از حد می تواند بسیار زیاد باشد. استرس های روزانه خود را با یک مدیتیشن کوتاه تسکین دهید که هم ذهن و هم بدن شما را آرام کند. برای یک مراقبه ساده، در یک موقعیت راحت بنشینید، سپس چشمان خود را ببندید. روی تنفس خود تمرکز کنید و بگذارید افکار شما بیایند و بروند.

6. نگرانی های خود را با افکار خوب و مثبت جایگزین کنید. نگرانی می تواند باعث شود تا آنچه را که می خواهید از آن اجتناب کنید، آشکار سازد. هنگامی که نگرانی ها اتفاق می افتند، آن ها را با طرح این سوال که احتمال وقوعشان چقدر است، به چالش بکشید. سپس در مورد آنچه در گذشته اتفاق افتاده است فکر کنید در مرحله بعد، فکر کنید که اگر واقعاً افکار نگران کننده شما اتفاق افتاده باشد، بدترین سناریو چه میزان بد خواهد بود. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که در دراز مدت اینقدر مهم نخواهند بود.

برای مثال، بیایید بگوییم نگران هستید که در حین اجرای نقش خود در تاتر خجالت بکشید. چقدر احتمال دارد این اتفاق بیفتد؟ قبلاً اتفاق افتاده است؟ آیا واقعاً مهم است؟ آیا یک سال بعد به آن فکر می کنید؟ متوجه خواهید شد که نگرانی شما واقعاً بزرگ نیست.

همچنین فکر کردن درباره زندگی شما در 5 یا 10 سال بعد کمک می کند. آیا چیزی که اکنون نگران آن هستید، حتی در آن زمان وجود خواهد داشت؟ احتمالا نه. به عنوان مثال، شما ممکن است از عدم موفقیت در یک امتحان و آزمون نگران باشید، اما احتمالاً شما حتی 5 سال بعد این آزمون را به خاطر نخواهید آورد.

نکته قانون جذب

اگر نمی توانید جلوی نگرانی خود را بگیرید، افکار نگران خود را در یک کاغذ بنویسید. سپس، کاغذ را کنار بگذارید تا بتوانید افکار را از ذهن خود دور نگه دارید. بعدها که به این نوشته نگاهی بیاندازید به نگرانی امروز خود خواهید خندید.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه ساده رسیدن به خواسته ها

7. به خودتان فرصت دهید تا یاد بگیرید که چگونه مثبت بمانید زیرا این کار سخت است. در ابتدا، مثبت نگه داشتن افکار خود برای شما دشوار خواهد بود. طبیعی است که افکار منفی به شما بازگردند. با این حال، می توانید با رویارویی عمدی با افکار منفی، روی خودتان تمرکز کنید. آن ها را کنار بگذارید و سپس با موارد مثبت جایگزین کنید. با تمرین و گذشت زمان قادر خواهید بود مثبت تر شوید.

به عنوان مثال، ممکن است با خود فکر کنید، « من خیلی سخت کار می کنم؛ اما به نظر نمی رسد به جایی برسم. » برای لحظه ای خود را متوقف کنید و به این فکر کنید که چرا این فکر را می کنید. سپس موارد مثبت را که هنگام کار بر روی این هدف تجربه کرده اید مانند یادگیری چیزها یا تجربیات جدید، بیاد آورید. سرانجام، موارد مثبت را در اوضاع کنونی ببینید. حتما با خودتان خواهید گفت: « من به مرور زمان بهتر می شوم و به پیشرفتم افتخار خواهم کرد. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا