سبک زندگی

10 ترفند که برای آسیب ندیدن در خانه تکانی باید بدانید

A trick you need to know to avoid getting hurt at House Cleaning

افزایش بازدید در گوگل

راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی

بدون شک همه ما خانه تکانی را تجربه کرده ایم، چه زمانی که بچه بودیم و چه حالا که خودمان باید بخش زیادی از کارها را انجام دهیم.

معمولا در گیر و دار خانه تکانی ها، به علت آنکه افراد معمولا شوق زیادی داشته و یا زمان کمی دارند، زیاد به نکات لازم برای حفظ سلامتی شان توجهی نمی کنند.

همین می شود که تنها چند روز پس از خانه تکانی، با انواع دردها و گرفتگی های عضلانی رو به رو شده و یا حتی مریض می شوند!

چنانچه شما هم بارها این شرایط را تجربه کرده اید، باید بدانید که هر کاری برای درست انجام شدن اصول و روش های خاصی دارد که خانه تکانی هم از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کرده و این کار را با سلامت کامل انجام دهید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ نکته که برای آسیب ندیدن در خانه تکانی باید بدانید، آشنا کنیم.

آسیب ندیدن در خانه تکانی,راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی,آسیب ندیدن در خانه تکانی

۱۰. به میزان و نحوه استفاده از شوینده ها دقت کنید

یکی از موارد بسیار شایعی که در خانه تکانی ها می تواند برای تان دردسر درست کند، استفاده زیاد و نامناسب از شوینده ها است.

قطعا این محصولات یکی از عناصر اصلی برای تمیز کردن خانه به شمار می روند که همه ما از آن ها کمک می گیریم. اما نکته ای که برای آسیب ندیدن در خانه تکانی باید مد نظر داشته باشید آن است که به هیچ وجه زیاده روی نکنید.

بسیاری از شوینده ها هستند که ممکن است برای پوست حساسیت ایجاد کرده و یا باعث مشکلات تنفسی شوند. بنابراین باید پیش از استفاده از آن ها، هشدارهای درج شده روی جلدشان را با دقت بخوانید.

علاوه بر آن، ترکیب برخی شوینده ها با یکدیگر می تواند منجر به تولید گازهای سمی شده که برای دستگاه تنفس تان بسیار خطرناک خواهد بود. پیشنهاد می کنیم که در استفاده از این محصولات به خوبی دقت کرده و جوانب احتیاط را رعایت کنید.

۹. به وزن اجسام دقت کنید

یکی از مشکلات بسیار رایج در این ایام، انواع گرفتگی ها و دردهای عضلانی است که افراد از آن شکایت می کنند. پیش از هر چیز باید بدانید که تمام این عوارض به علت توجه نکردن به سلامتی تان ایجاد شده اند.

زمانی که شما اجسامی بسیار سنگین را جا به جا کرده و یا آن ها را به صورت غیر اصولی بلند می کنید، بسیار طبیعی است که بدن تان به آن واکنش نشان دهد.

بنابراین حواس تان به وزن اجسام باشد. اگر حس می کنید وسیله ای برای تان سنگین است، به جای بلند کردنش آن را روی زمین بکشید و یا از افراد دیگر درخواست کمک کنید.

آسیب ندیدن در خانه تکانی,راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی,آسیب ندیدن در خانه تکانی

۸. کمک گرفتن از دیگران را فراموش نکنید

قطعا انسان های امروزی، بسیار آسیب پذیرتر از نسل های پیشین می باشند و انجام کارهای سنگین، آن هم به تنهایی می تواند برای شان دردسر ساز شود.

یکی از راه های آسیب ندین در خانه تکانی آن است که از دیگران کمک بگیرید و کارهای تان را سبک تر کنید.

به عنوان نمونه به جای آنکه خودتان تنهایی فرش ها را بشویید، از قالی شویی کمک گرفته و یا این کار را با همکاری افراد دیگر خانواده انجام دهید.

۷. از ایمن بودن وسایل مطمئن شوید

بدون شک همه ما در حین خانه تکانی از ابزارهای مختلفی استفاده می کنیم که در صورت ایمن نبودن شان ممکن است مشکلات جدی ای برای مان ایجاد کنند.

به عنوان نمونه نردبان و چهارپایه ها از رایج ترین وسایل مورد استفاده به شمار می روند که باید از سالم بودن شان مطمئن شوید.

هر ساله افراد زیادی هستند که در این ایام و به علت سقوط از روی وسایل ناامن، دچار شکستگی های شدید شده و یا حتی قطع نخاع می شوند.

بنابراین قبل از استفاده از این وسایل حتما از سالم بودن شان مطمئن شوید و تا حد امکان از افراد دیگر نیز کمک بگیرید.

چنانچه شما کم خونی دارید و یا از مشکلات دیگری که باعث سرگیجه های ناگهانی می شوند رنج می برید، بهتر است که بیشتر دقت کرده و تا حد امکان از این ابزارها استفاده نکنید.

آسیب ندیدن در خانه تکانی,راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی,آسیب ندیدن در خانه تکانی

۶. در مورد وضعیت جسمی تان منطقی فکر کنید

چنانچه شما از افرادی هستید که در طول سال حسابی ورزش می کنید و تحرک مناسبی دارید، احتمال آسیب دیدن تان در این ایام معمولا کمتر خواهد بود.

اما اگر شما در تمام طول سال تحرک کافی ندارید و یا فعالیت های ورزشی و سنگین انجام نداده اید، طبیعی است که در این ایام آسیب ببینید.، زیرا بدن تان خشک بوده و ظرفیت کافی برای این حجم کاری را نخواهد داشت.

بنابراین هنگام تعیین وظایف حتما به وضعیت جسمی تان دقت کنید و واقع بین باشید تا آسیب نبینید.

۵. در حین کارهای تان حتما استراحت کنید

پیش از هر چیز باید بدانید که کار کردن پشت سر هم مانند یک ربات، نه تنها سودی برای تان نخواهد داشت، بلکه دردها و گرفتگی های عضلانی ناشی از آن باعث می شود تا از تمام برنامه های تان هم عقب بیوفتید.

بنابراین به جای آن که تنها به فکر سریع تمام کردن کارها باشید، برای آسیب ندیدن در خانه تکانی حتما زمانی را برای استراحت کردن اختصاص دهید.

بهتر است که بعد از هر دوساعت کار، از حرکات کششی مناسب کمک گرفته و به عضلات تان استراحت بدهید.

نحوه انجام و نوع این حرکات را هم می توانید از پزشک تان جویا شده و یا از کلینیک های فیزیوتراپی بپرسید.

آسیب ندیدن در خانه تکانی,راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی,آسیب ندیدن در خانه تکانی

۴. بلند کردن اجسام را اصولی انجام دهید

بلند کردن و جا به جایی اجسام مختلف معمولا یکی از پر ریسک ترین کارهایی به شمار می رود که باید در این ایام انجام دهید. بهتر است آگاه باشید که انجام غیر اصولی این کار می تواند آسیب های جدی به کمر یا زانوهای تان وارد کند، بنابراین حسابی دقت کنید.

پیش از بلند کردن وسایل مختلف وزن آن ها را در نظر بگیرید و اصلا چیزهایی که از حد تحمل تان بیشتر هستند را بلند نکنید.

هنگام بلند کردن اجسام دقت کنید که زانوهای تان حتما در وضعیت خم شده باشد و هیچ گاه یک وسیله سنگین را با یک حرکت جا به جا نکنید.

پیشنهاد می کنیم که برای انجام این کارها از زانوبند استفاده کنید تا ریسک هر گونه آسیب به این نقطه از بدن تان را کاهش دهید.

۳. سطح سلامت جسمانی تان را در نظر بگیرید

یکی از مهم ترین راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی آن است که به سطح سلامت جسمانی تان توجه کرده و آن را در نظر بگیرید.

چنانچه شما سابقه بیماری هایی مانند دیسک کمر را داشته و یا از درد مفاصل رنج می برید، بهتر است که اصلا به دنبال خانه های تکانی های سنگین نباشید.

فراموش نکنید که سلامتی تان از همه چیز مهم تر می باشد، بنابراین برای جلوگیری از تشدید این گونه موارد به خودتان فشار وارد نکنید.

آسیب ندیدن در خانه تکانی,راه های آسیب ندیدن در خانه تکانی,آسیب ندیدن در خانه تکانی

۲. از انجام کارهای سنگین خودداری کنید

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید برای آسیب ندیدن در خانه تکانی رعایت کنید، خودداری از انجام کارهای سنگین می باشد.

باید متوجه باشید که بدن شما تحمل کارهای سنگین، آن هم در یک برهه زمانی کوتاه را نخواهد داشت و در صورتی که به این مورد توجه نکنید می تواند حسابی برای تان دردسر ساز شود.

بنابراین تا حد امکان کارهای تان را به بخش های کوچک تری تقسیم کرده و یا از افراد دیگر کمک بگیرید تا در این ایام آسیبی به سلامتی تان وارد نکنید.

۱. در خانه تکانی به مفاهیم علمی توجه کنید

شاید شنیدن این مورد کمی برای تان عجیب و بی ربط باشد، اما زمانی که کاربردش را متوجه شوید حسابی به اهمیتش پی خواهید برد.

یکی از این مفاهیم علمی که به کارتان خواهد آمد آن است که وزن پارچه یا سایر بافت ها، در صورت خیس شدن بسیار بیشتر خواهد شد. به عنوان نمونه وزن یک فرش خیس چیزی حدود ۵ برابر بیشتر از وزن اصلی اش خواهد بود.

بنابراین حدس می زنید که ندانستن این موضوع و بلند کردن آن می تواند چه آسیب بزرگی به ستون مهره های تان بزند.

علاوه بر آن تحقیقات نشان می دهد که بالا و پایین رفتن از پله ها با سرعت زیاد، به میزان ۸ برابر بیشتر از حالت عادی به زانوهای مان فشار وارد می کند، چه برسد که شما وزنه یا وسیله ای دیگر را نیز همراه خودتان داشته باشید.

بنابراین پیش از خانه تکانی حتما به این موارد توجه کنید تا آسیب نبینید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا