سبک زندگی

10 نکته خطرناک برای انتخاب همسر

افزایش بازدید در گوگل

ازدواج یکی از مراحل مهم زندگی محسوب می شود و به همین خاطر برای انتخاب همسر باید دقت و حساسیت بیش تری را به خرج داد. در بسیاری از موارد، دختران و پسران به طور عجولانه در برابر این مسئله رفتار می کنند و این موضوع مشکلات متعددی را در اینده برایشان به وجود خواهد اورد. اگر در هر یک از وضعیت های زیر قرار گرفته باشید، باید هر چه سریع تر از آن ازدواج صرف نظر کنید.

انتخاب همسر,انتخاب همسر آینده,انتخاب همسر شایسته

۱۰. توجه بیش از اندازه به زیبایی ظاهری

همانطور که می دانید، تمامی افراد تمایل دارند تا فردی زیبا در کنارشان به هنوان همسر قرار گیرد تا بتوانند انتظارات خود را براورده کنند. اما آیا زیبایی معیار مناسبی برای انتخاب همسر است؟

باید توجه داشته باشید زیبایی یک مسئله مهم در انتخاب همسر محسوب می شود، اما قطعا مسائل مهم تری وجود دارند که اگر به آن ها توجه نکنید زندگی تان با مشکل روبرو خواهد شد. اگر یک فرد را تنها بخاطر زیبایی اش می خواهید به عنوان همسر انتخاب کنید، سخت در اشتباه هستید. به شما پیشنهاد می دهیم برای انتخاب همسر شایسته حتما معیار های دیگری که نشان از انسانیت فرد مقابل را دارند مدنظر قرار دهید.

۹. انتخاب یک فرد به عنوان همسر، تنها بخاطر موقعیت اجتماعی او

بسیاری از افراد هنگامی که با یک فرد با موقعیت اجتماعی ویژه روبرو می شوند، چشم شان را بر روی مسائل مهم دیگر می بنند و تنها به پرستیژ فرد توجه می کنند. قطعا خصوصیات اخلاقی مهم تر از موقعیت اجتماعی یک فرد خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود تا در این مواقع فرد مدنظر را بدون موقعیت اجتماعی اش در نظر بگیرید، در این صورت می توانید انتخاب درست تری داشته باشید.

انتخاب همسر,انتخاب همسر آینده,انتخاب همسر شایسته

۸. عشق بیش از اندازه به طرف مقابل

باید توجه داشته باشید عشق مسئله مهمی در ازدواج محسوب می شود و اگر به اندازه کافی نباشد، آن رابطه به مرور زمان با مشکل مواجه خواهد شد. اما عشق بیش از اندازه و توجه زیاد به آن باعث می شود انتخاب نادرستی در برگزیدن همسرتان داشته باشید. هنگامی که افراد به عشق مبتلا می شوند، خصوصیات بد طرف مقابل را نمی بینند و تنها خوبی های آن را مورد توجه شان قرار می دهند. اما پس از ازدواج عشق به مرور زمان کمرنگ می شود و ویژگی های منفی طرف مقابل به چشم می آید. به همین خاطر توصیه می شود در انتخاب همسر به هیچ وجه با عشق و هیجانی رفتار نکنید تا مشکلی برای تان پیش نیاید.

۷. احساس تنهایی

بسیاری از افراد هنگامی که دچار احساس تنهایی می شوند، تصمیمات نادرست می گیرند و مشکلات بسیاری را برای خود به وجود می آورند. هنگامی که برای جلوگیری از احساس تنهایی تن به ازدواج می دهید، ممکن است بعدها از زندگی مشترک نیز خسته شده و به آن رابطه خاتمه دهید. به شما پیشنهاد می دهیم برای برطرف کردن احساس تنهایی وقت بیش تری را با دوستان خود بگذرانید و خود را به مسائل دیگر مشغول کنید.

انتخاب همسر,انتخاب همسر آینده,انتخاب همسر شایسته

۶. انتخاب عجولانه

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که گمان کمید سن تان افزایش یافته و باید هرچه سریع تر ازدواج کنید؟ هنگامی که دچار این شرایط می شوید، ممکن است با انتخاب های عجولانه ادامه زندگی را برای خود و طرف مقابل سخت تر کنید. چرا که در این صورت شما ناشناخته تن به ازدواج خواهید داد، در صورتی که ممکن است با طرف مقابل تان هیچ گونه تفاهمی نداشته باشید.

۵. ازدواج در سن پایین

به طور کلی، می توان گفت انتخاب همسر باید زمانی انجام گیرد که فرد به بلوغ های چندگانه رسیده باشد. یک فرد ممکن است در ۲۰ سالگی از نظر عقلانی و عاطفی به بلوغ کامل رسیده باشد، در صورتی که یک فرد در سن ۳۰ سالگی قدرت تشخیص و انتخاب درست را نداشته باشد. اما با این حال، به شما پیشنهاد می دهیم اگر سن تان کمتر از ۲۰ سال است، به هیچ وجه ازدواج نکنید. چرا که در این صورت ممکن است ندانید از زندگی مشترک چه می خواهید و این موضوع مشکلات متعددی را برایتان به وجود بیاورد.

انتخاب همسر,انتخاب همسر آینده,انتخاب همسر شایسته

۴. شناخت ناقص از طرف مقابل

برای انتخاب همسر شایسته باید شناخت کافی نسبت به او داشته باشید و برای شناخت کافی باید حتما او را در مسائل مختلف بسنجید. بعد های تفریحی، مذهبی، اعتقادی و… را در فرد مورد نظر مورد بررسی تان قرار دهید و در صورت تفاهم، دیگر اقدامات ازدواج را انجام دهید.

۳. انتخاب همسر پس از شکست عاطفی

اگر به تازگی دچار شکست عاطفی شده اید و می خواهید برای فراموش کردن رابطه قبلی تن به ازدواج دهید، باید بگوییم سخت در اشتباهید. هنگامی که شما دچار بحران روحی شده باشید، قطعا انتخاب درستی نخواهید داشت. لذا پیشنهاد می دهیم یک الی دوسال پس از شکست عاطفی اقدام به انتخاب همسر نکنید.

انتخاب همسر,انتخاب همسر آینده,انتخاب همسر شایسته

۲. هیجانات مثبت بیش از اندازه

ممکن است با فردی به تازگی اشنا شده باشید که از همنشینی با او بسیار لذت برده باشید و بخواهید او را به عنوان همسرتان برگزینید. هنگامی که هیجانات مثبت خود را بیش از اندازه جدی بگیرید، نمی توانید فرد مناسبی را برای ازدواج انتخاب کنید. چرا که وقتی حس مثبت شما به فرد مقابل تمام شود، می توانید با شخصیت اصلی فرد روبرو شوید.

۱. حسادت و چشم و هم چشمی

ممکن است اطرافیان شما یکی پس از دیگری ازدواج کرده باشند و شما دچار حسادت و چشم و هم چشمی شدن شده باشید. در این صورت شما برای اینکه بتوانید حال اطرافیان تان را بگیرید، هر چه سریع تر اقدام به انتخاب همسر و ازدواج می کنید و بعد ها مشکلات گریبان گیرتان خواهد شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا