سبک زندگی

10 برخورد عالی با کودک پریشان و عصبانی

خلاصه نوشته
  • کودکان همیشه در حال یادگیری احساسات خود هستند و این امر گاهی اوقات می تواند باعث فروپاشی شود. این شرایط می تواند غیرمنتظره باشد و همیشه ناخوشایند، اما این یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی است. متأسفانه، این تخریب ها برای مراقب نیز می تواند چالش برانگیز باشد. شما باید راهی سالم برای عبور از احساسات به کودک نشان دهید.

وقتی کودک عصبانی می شود چه کار کنیم؟

وقتی در لحظه گیر افتاده اید، فکر کردن در مورد اینکه چه کاری انجام دهید ممکن است چالش برانگیز باشد. قبل از یادگیری نحوه برخورد با کودک عصبانی، مهم است که عوامل محرک را بدانید. این عوامل شامل رفتارهای زیر است:

  • اضافه بار حسی
  • ضربه از اوایل کودکی
  • پاسخ جنگ یا پرواز
  • خسته بودن
  • گرسنگی
  • تشنه بودن
  • غرق شدن
  • نمی داند چگونه احساساتش را بیان کند
  • اضطراب

همه کودکان گاهی اوقات دلهره دارند، اما حل یک قسمت به پاسخ مثبت شما بستگی دارد، که Bestfarsi آن را به شما نشان می دهد.

برخورد با کودک عصبانی,عصبانیت کودکان,كودك عصباني,

10. با آنها بمانید و اگر می توانید ارتباط برقرار کنید

مهمترین کاری که در این لحظه باید انجام دهید این است که در کنار فرزند خود باشید. نگذارید آنها احساس تنهایی کنند. ماندن شما به کودک اجازه می دهد تا بداند شما از احساسات او خبر دارید.

سعی نکنید برای آنها استدلال کنید یا عصبانی شوید، زیرا این فقط باعث بدتر شدن حال کودک عصبانی می شود. احساسات را بپذیرید و به آنها بگویید که خوب است چنین احساسی داشته باشید. همچنین می توانید به آنها بگویید تا وقتی که حالشان بهتر شود در کنار آنها خواهید ماند.

از آنجا که کودکان به ارتباط نیاز دارند، باید در این مدت به بهترین شکل با آنها ارتباط برقرار کنید. می توانید با برقراری تماس چشمی، راه رفتن با آنها این مسئله را تقویت کنید.

سعی کنید به آنها نگویید که آرام شوند یا از پس آن برآیند، زیرا این باعث بی اعتبار شدن احساسات آنها می شود. واکنش منفی می تواند وضعیت را به جای بهتر شدن، بدتر کرده و احساس تنهایی یا غیرطبیعی کند.

9. احساسات آنها را درک کنید و آنها را تأیید نمایید

حتی اگر با نحوه رفتار فرزندتان مخالف هستید  همدل باشید. کودکان در حال بررسی این هستند که چگونه احساسات خود را کنترل کنند و چگونه آنها را ابراز کنند.

به علاوه، این نوع شرایط می تواند باعث افزایش ضربان قلب و هورمون های استرس در آنها شود. این موارد می تواند باعث سردرد و ناراحتی معده برای بچه ها شود. ترکیبی از احساسات طاقت فرسا با سردرد و دل درد می تواند باعث رفتار کودکان به روشی غیرمنطقی شود.

احساسات یا عصبانیت آنها را نادیده نگیرید و آنها را رد نکنید، زیرا این کار فقط باعث بدتر شدن آن می شود. در عوض، سعی کنید احساس کودک خود را درک کنید و دلیل آن را با گفتن بلند صدای آن بیان کنید.

لازم نیست بگویید که با احساسات یا رفتار آنها موافقید، اما تصدیق اینکه می فهمید اعتبار آن را تأیید می کند. این پاسخ می تواند شرایط را بهتر کند و به کودک کمک کند تا آرام شود. بعضی اوقات می خواهند بدانند که آنها شنیده و درک می شوند با نه.

وقتی کودک عصبانی می شود,کودک عصبانی,برخورد با کودک عصبانی,

8. اطمینان حاصل کنید که آنها احساس دوست داشتن دارند

نشستن با کودک و تأیید احساسات او می تواند به او نشان دهد که او را دوست دارید، اما یک قدم جلوتر بروید. اطمینان حاصل کنید که حتی وقتی کودک عصبانی می شود به آنها اطمینان دوباره می دهید که آنها را دوست دارید.

وقتی کودکی بداند کسی حتی اگر از کنترل خارج شود آنها را دوست دارد، به او کمک می کند تا دوباره خوب شود. همچنین به آنها کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و توانایی بیشتری در کنترل احساسات خود پیدا کنند.

7. آنچه از فرزندتان انتظار دارید را تغییر دهید

همه کودکان یکسان نیستند، بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که همه کودکان یک واکنش نشان دهند. اگر تصدیق کنید که فرزند شما با منطقه خاصی از زندگی خود دست و پنجه نرم می کند، باید انتظارات خود را تغییر دهید. بدانید که کودک شما احساسات شما را متفاوت از شما پردازش می کند و نمی توانید اجازه دهید روزتان را خراب کند.

این مطلب را از دست ندهید
قانون جذب و انواع آن

وقتی یکی از این شرایط ناراحت کننده اتفاق می افتد، به خود یادآوری کنید که این فقط یک لحظه بود. شما و فرزندتان هنوز کل روز را در اختیار دارید تا اوضاع به خوبی پیش ببرید، بنابراین همه چیزی را که انتظار داشتید خراب نکنید. شروع به درک بهتر شدن اوضاع کنید و دیگر آرزوی کامل بودن آنها را متوقف نکنید.

وقتی این کار را می کنید، خود را برای موقعیت های ناخوشایند آماده خواهید کرد. شما می دانید که همه اتفاقات خواهد گذشت و لازم نیست که روز تحت الشعاع آن قرار گیرد. مهمترین چیز این است که کودک شما احساس می کند دوست داشته شده و مورد حمایت قرار گرفته است.

عصبانیت کودکان,كودك عصباني,وقتی کودک عصبانی می شود,

6. در این باره با آنها صحبت کنید

صبر کنید تا کودک شما آرام شود و احساس کنترل بیشتری کند. با کودک خود در مورد اینکه چگونه احساسات مختلف احساس طبیعی است و دانستن اینکه چه کاری انجام دهند دشوار است با او صحبت کنید. به آنها اطمینان دهید که همه همیشه در حال یادگیری هستند و گاهی اوقات واکنش ها خیلی خوشایند نیستند.

اگر شما به عنوان والدین در جریان شرایط ناراحت یا عصبانی شدید، به آن نیز رسیدگی کنید. به فرزندتان بگویید که چرا چنین رفتاری کردید و بجای آن دفعه بعد چه کاری انجام می دهید. این توضیح به آنها کمک می کند تا در مورد اینکه چگونه دفعه بعد می توانند واکنش متفاوتی نشان دهند، فکر کنند.

اگر کودک به اندازه کافی بزرگ شده است، از آنها بپرسید که چه چیزی اینقدر او را ناراحت کرده است. سپس، از آنها بخواهید که سعی کنند احساسات خود را توصیف نمایند. به آنها یادآوری کنید که احساسات ترسناک نیستند. وقتی کودک شما متوجه شود که شما نیز گاهی اوقات چنین احساسی دارید، بهتر می توانند احساسات خود را کنترل کنند. این یک تجربه یادگیری است، بنابراین نمی توانید بلافاصله انتظار کمال را از آنها داشته باشید. با این حال، با صحبت کردن در مورد آن با سرعت بیشتری به کودک خود کمک خواهید کرد.

در حالی که با آنها صحبت می کنید، مطمعن شویدد که در حال گوش دادن هستند. اگر کودک شما در حال صحبت است، بدون هیچ حرف و بحثی آرام بنشینید. این پاسخ به آنها می فهماند که شما کاملاً واقعی آنها را درک کرده اید و احساس می کنند که آنها هم چنین احساسی دارند.

اگر حرفتان را قطع کنید یا بحث کنید، این باعث می شود که آنها دوباره احساس بدی داشته باشند. به علاوه، این می تواند باعث شود کودک احساسات خود را خفه کند، در عوض، این می تواند مسائل دیگری را ایجاد نماید.

5. احساسات خود را بررسی کنید

شما باید در مورد احساسی که در این شرایط دارید آگاهی داشته باشید. اگر ناامید، عصبانی یا بیش از حد تحت فشار قرار بگیرید، این فقط باعث بدتر شدن کودک عصبانی می شود.

اگر می توانید آرام باشید و درک کنید و با صبر و شکیبایی فرزندتان را مخاطب قرار دهید، می تواند به او کمک نمایید. این باعث می شود که احساس شما ثبات بیشتری داشته باشند. به علاوه ، اگر کودک متوجه شود شما احساس مشابهی ندارید، می تواند از طریق آن راهی برای عصبانیت بیشتر پیدا کند.

کودکان تمایل دارند از احساسات بزرگسالان مورد اعتماد نیز تقلید کنند، بنابراین آرامش خاطر به آرامش آنها کمک می کند.

کودک عصبانی,برخورد با کودک عصبانی,عصبانیت کودکان,

4. صبور باشید

به خود یادآوری کنید که فرزند شما به طور مداوم در حال یادگیری کنترل احساسات خود است. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا واکنش مناسب نشان دهند، اما شما نمی توانید انتظار کمال یا هر چیزی نزدیک به آن را داشته باشید.

کودکان نمی خواهند اینگونه باشند و همه این احساسات منفی را احساس می کنند، بنابراین با آنها صبور و همدل باشید. از آنجا که فرزند شما چنین روشی را انتخاب نمی کند، به او اجازه دهید وقت خود را سپری کند. آنها سرانجام راه بهتری را فرا می گیرند، اما این یک شبه اتفاق نمی افتد.

این مطلب را از دست ندهید
قانون جذب عشق چیست و چه تاثیری دارد؟

3. از بدتر کردن آن خودداری کنید

اگر وقتی کودک عصبانی می شود واکنش بدی نشان دهید و یا با او بحث کنید، این فقط وضعیت را بدتر می کند. به همین ترتیب، اگر از آنها انتقاد کنید، زیاد صحبت کنید، یا سعی کنید آنها را مجبور به صحبت کنید، می تواند اضطراب بیشتری ایجاد کند. از کلمات آرامبخش استفاده کنید یا آرام بنشینید. در عوض، می توانید به آنها اجازه دهید با شرایط خود کنار بیایند.

كودك عصباني,وقتی کودک عصبانی می شود,کودک عصبانی,

2. سعی کنید حواس آنها را پرت کنید

اگر به نظر نمی رسد هیچ روش دیگری کارساز باشد، می توانید حواس کودک عصبانی را پرت کنید. این کار معمولاً فقط زمانی عملی می شود که آنها کمی آرام شوند. با آرامش، حواس پرتی می تواند به آنها کمک کند حتی زودتر بهبود یابند و شرایط را زودتر بپذیرند.

این حواس پرتی می تواند گفتن یا خواندن یک داستان برای آنها باشد. شما می توانید یک داستان را در مورد زمانی بگویید که فردی چنین احساسی داشته و چگونه توانسته آن را پشت سر بگذارد. کودکان معمولاً پس از پایان داستان از احساس ناراحتی خود شرمگین می شوند و داستان هم به تجربه شما کمک خواهد کرد.

گزینه دیگر برای حواس پرتی کودک حواس پرتی حسی است. کودکان اگر تجربه حسی داشته باشند بهتر می توانند کنار بیایند، بنابراین برای اکثر بچه ها خوب است. این عبارت می تواند به صورت خمیر بازی، گلوله های فشرده یا هر چیز دیگری باشد که می توانند فشار دهند یا دستکاری کنند.

1. نیازهای فرزند خود را در نظر بگیرید

غالباً، اگر کودکان به چیز اساسی نیاز داشته باشند، دچار عصبانیت می شوند. این می تواند در صورت نیاز به خواب بیشتر، یک میان وعده سالم یا یک لیوان آب باشد. کودکان در صورت نیاز به هر یک از موارد ضروری نمی توانند کارها را به طور مناسب پردازش کنند.

کلام آخر

از آنجا که کودکان هنوز در حال یادگیری تنظیم احساسات خود هستند ، انتظار می رود که هر چند وقت یکبار دچار فروپاشی شوند. گرچه ممکن است کنار آمدن با آن دشوار باشد ، اما باید در کنار کودک باشید. حتماً به آنها اطلاع دهید که دوستشان دارید.

حضور در قسمتهای سخت آن چیزی است که برای کودک مهمترین است. آنها هنگام یادگیری کنار آمدن و درک احساس خود ، باید احساس حمایت و درک کنند. دفعه بعد که مجبور شدید با یک کودک در هنگام فروپاشی برخورد کنید این نکات را بخاطر بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا