سبک زندگی

10 نکته برای داشتن ازدواج شاد و پایدار

خلاصه نوشته
  • ازدواج شاد و پایدار بیانگر یک رابطه متعارف و متدام می باشد، همین موضوع سبب می شود زوجین بتوانند با آرامش خاطر، رسیدن به رشد و کمال را در کنار شریک زندگی خود تجربه کنند و ازدواجی موفق داشته باشند.

داشتن ازدواج شاد و موفق

برای داشتن ازدواج شاد و پایدار، لازم است که در این مسیر آگاهی کاملی از احساسات و عقاید خود داشته باشید؛ همچنین فردی باشید که با دانش کاملی از الگوهای رفتاری صحیح، احترام به ارزش ها و عقاید و درک حس مسئولیت پذیری، آرامش عاطفی را برای خویش و شریک زندگی خود به ارمغان آورید؛ از آنجایی که طرفین باید از این ویژگی ها برخوردار باشند، همچنین باید یاد بگیرند که نقص های فردی و رابطه ای خود را بپذیرند تا صلح و صمیمیت در رابطه را به وجود آورند.

برای داشتن یک ازدواج شاد چه چیزی نیاز است؟

نکاتی که در ادامه این مطلب با شما به اشتراک خواهیم گذاشت نه فقط برای داشتن یک ازدواج شاد بلکه برای آرامش و رابطه‌ ای سالم ضرروری است.

ازدواج شاد و موفق,ازدواج شاد و پایدار,داشتن ازدواج موفق,

10. از گذشته درس بگیرید

فردی باشید که همیشه از اشتباهات خود درس گرفته و از تجربیات بدست آمده برای بهبود رابطه استفاده می کند، همچنین در گذشته پارتنر خویش دست نبرید به این دلیل که در قدم اول سوء استفاده شما از اشتباهات گذشته باعث سرپوشی حقیقت امروز نخواهد شد و در قدم دوم شما با مرور گذشته احساس گناه و تلخی اتفاقات پیشین را برای شریک خود یادآور خواهید شد.

9. سلامت عاطفی داشته باشید

شما علاوه بر داشتن مسئولیت زندگی مشترک، مسئولیت زندگی فردی خود را نیز به دوش می کشید؛ یک فرد شاد برای انتقال احساسات مثبت و مفید خود باید این احساس را در وجود خود پیدا کرده و آن را حس کند تا قادر به انتقال آن باشد؛ پس برای داشتن سلامت عاطفی باید هر یک در جنگ فردی خود پیروز باشند و نه قربانی جنگ های یکدیگر.

راههای داشتن ازدواج موفق,شرایط داشتن ازدواج موفق,ازدواج شاد و موفق,

8. کمال گرا نباشید

استاندارد تعریف شده ذهن خود را از واژه قابل قبول پاک کنید، تا باعث کاهش صمیمیت و عشق متقابل در رابطه عاطفی نباشید. این موضوع که افراد دچار اشتباهات می شوند و از سوی دیگر هم دانستن اینکه خیلی چیزها از کنترل افراد خارج است، قطعا شما را ترغیب خواهد کرد تا با شریک زندگی خود مهربان تر باشید؛ همچنین باید بدانید که خود شما هم بی عیب و نقص نیستید و اینکه باید سعی کنید تا بخشش را بیاموزید.

7. قدردان محبت های هم باشید

مهارت استفاده از کلمات را به کار بگیرید و با کارهای خود قدردان محبت و زحمات همسرتان باشید. ارزش قائل شدن برای یکدیگر حس صمیمیت و عشق را دو چندان می کند. همچنین شما با بیان احساسات خود انگیزه رشد و بهتر بودن را در او افزایش خواهید داد.

ازدواج شاد و پایدار,داشتن ازدواج موفق,راههای داشتن ازدواج موفق,

6. بهترین چیز عشق و احترام است

به جرأت می توان گفت که قوی ترین بخش هر رابطه عشق و احترامی است که میان افراد وجود دارد، زیرا علاقه داشتن به شریک زندگی خود و میزان تمایل به برقراری ارتباط با او نشان دهنده میزان عشق و انگیزه برای زندگی با او است؛ از طرفی احترام گذاشتن به یکدیگر، عاملی برای برطرف کردن برخی از مشکلات و ایجاد حس با ارزش بودن در یک رابطه می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
به خودت اعتماد داشته باش

5. یکدیگر را ببخشید

اجازه دهید که بعضی از اختلافات و چالش هایتان حل نشده باقی بمانند؛ افرادی که رابطه های موفقی دارند، می پذیرند که برخی از اختلافات اجتناب ناپذیر هستند؛ این افراد عموما مشکلاتی دارند که مدت ها راجع به آنها با یکدیگر بحث می کنند؛ اما از کنار آنهایی که قابل حل شدن نیستند به راحتی می گذرند. افراد برای داشتن ازدواج شاد و پایدار، همواره سعی می کنند خود را با شرایط وفق دهند و برای تدوام و پایداری رابطه از خود خواهی، جنگ افروزی و حسادت دوری بجویند و یکدیگر را ببخشند.

شرایط داشتن ازدواج موفق,ازدواج شاد و موفق,ازدواج شاد و پایدار,

4. تهدید به قطع رابطه نکنید

احساسات و خواسته های خود را به طور واضح شرح دهید و به دور از ابهام به شریک زندگی خود بگویید که از او چه می خواهید، چه چیزی لازم دارید و چه چیزی شما را آزار می دهد. مشکلات خود را بیان کنید و برای باج گرفتن احساسی از تهدید استفاده ننمایید؛ زیرا این کار فضایی را به وچود می آورد، که باعث می شود افراد احساسات خود را سرکوب کنند و به دنبال آن بی اعتمادی و سوء استفاده گری به وجود آید.

3. اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

از شرایط داشتن ازدواج موفق، رسیدن به تکمیل میل جنسی است؛ از اهمیت این ویژگی ازدواج این است که داشتن رابطه جنسی سالم و همچنین رابطه قوی و رضایت بخش میان افراد باعث جلوگیری بسیاری از اختلافات زناشویی خواهد شد و به حفظ و بهبود رابطه کمک به سزایی خواهد کرد.

داشتن ازدواج موفق,راههای داشتن ازدواج موفق,شرایط داشتن ازدواج موفق,

2. خودتان را نگیرید

به راحتی هیجانات و احساسات خود را بروز دهید؛ ابراز احساسات شما با شریک زندگیتان رابطه را از یکنواختی و تکرار بیرون آورده و حس سرزندگی و صمیمیت را در رابطه ایجاد می نماید؛ صداقت داشتن در ابراز احساسات و هیجانات به عمق یک رابطه روح می بخشد و آن رابطه را پیوندی همیشگی و ناگسستنی برای زوجین می کند.

1. مناسب ترین فرد را انتخاب کنید

هر شخصی نقص ها و نقاط ضعفی دارد و قطعا شما نمی توانید کسی را به اجبار تغییر دهید؛ به همین علت شما باید با شخصی ازدواج کنید که نقاط ضعف او را بپذیرید و یا حتی آن نقاط ضعف را دوست داشته باشید؛ بنابراین بهترین قیاس برای میزان علاقه شما به پارتنر مقابل این است که ببینید چقدر به نقاط ضعف او علاقه دارید؛ از طرفی باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که دو زوج آفریده شده اند تا با پذیرش عقاید و نقص هایشان یکدیگر را کامل نمایند و به کمال برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا