سبک زندگی

10 عمل مهربانی که در زمان بیماری کرونا می توانید انجام دهید

عشق یعنی مهربانی در عمل

لیست کارهای شما احتمالاً شامل مواردی مانند خرید مواد غذایی، انجام لباسشویی، ارسال چند ایمیل کاری و سایر کارهای نسبتاً معمول است. با این حال، چون همه ما باید در این کره خاکی همزیستی داشته باشیم، شاید باید در برنامه خود وقت بگذاریم تا به سعادت دیگران نیز کمک کنیم. شاید اگر همه افراد رفتار مهربانی هر روز انجام دهند، دنیا کمی روشن تر به نظر برسد.

به خصوص اکنون که بسیاری از مردم از نظر اقتصادی و عاطفی با همه گیری دست و پنجه نرم می کنند، افزودن رفتارهای مهربانانه به زندگی روزمره ما می تواند تحول عظیمی در زندگی کسی ایجاد کند. این نیازی نیست که برای شما هزینه ای داشته باشد یا تلاش زیادی برای نشان دادن مهربانی به شخص دیگر داشته باشد. به علاوه، شما اثری ماندگار در زندگی آنها خواهید گذاشت، و آنها فقط ممکن است الهام بگیرند که مهربانی را نیز دنبال کنند.

اگر تا به حال شخصاً یک عمل مهربانی را تجربه کرده اید، می دانید که این کار کل روز و شاید حتی سال شما را ساخته است. ما چنان درگیر مسئولیت ها و زندگی روزمره شده ایم که به نظر مهربانی نادر است، اما نباید اینگونه باشد. همه ما می توانیم سهم خود را انجام دهیم تا در این دنیا ارتباط برقرار کنیم و کمک کنیم سفر کسی کمی راحت تر شود. در زیر، ما ایده هایی برای اقدامات مهربانانه داریم که ممکن است بخواهید آنها را به لیست کارهای خود اضافه کنید.

Bestfarsi در این مقاله 10 عمل مهربانی به دیگران را ذکر کرده است که می توانید به لیست کارهای خود اضافه کنید:

“یک رفتار مهربانانه ریشه ها را به همه جهات بیرون می ریزد، و ریشه ها جوانه می زند و درختان جدید می سازد.”                                  آملیا ارهارت

کمک به دیگران,کمک به والدین,کمک کردن به والدین,

10. والدین خود را با ملاقات غافلگیر کنید و در کارهای خانه به آنها کمک کنید

هرچه والدین ما بزرگتر می شوند و در زندگی خود مشغول کار می شویم، ممکن است آنها را آنچنان که لازم است نبینیم. اگر درگیر زندگی شده اید و مدتی است والدین خود را ندیده اید، چرا برای سفر برنامه ریزی نمی کنید و آنها را غافلگیر نمی کنید؟ والدین سالخورده حتی اگر تنها زندگی نکنند ممکن است از تنهایی و افسردگی رنج ببرند. با مراجعه مکرر و اختصاص وقت برای ارتباط با آنها، می توانید خوشبختی و راحتی بسیاری به زندگی آنها بیفزایید.

به علاوه، در حالی که بازدید می کنید، می توانید در انجام کارهای مختلف در خانه به آنها کمک کنند. شاید آنها به کمک پرداخت قبوض، برداشتن نظافت خشک، چنگ زدن برگها یا چیز دیگری که هنوز به آنها نرسیده اند، احتیاج داشته باشند. همچنین می توانید کیلومترها فراتر بروید و برای آنها نشان دهید که چقدر آنها را دوست دارید یک وعده غذایی خانگی خوب و دلپذیر بپزید. هرچقدر هم که به نظرتان کوچک می رسد، والدینتان از هر کاری که برای آنها انجام می دهید کاملاً قدردانی می کنند و از آنها لذت می برند، مخصوصاً با بزرگتر شدن شما.

با این حال، با بحران سلامتی فعلی، هنگام ملاقات با والدین پیر یا مسن احتیاط کنید. از این نکات برای کاهش خطر هنگام ملاقات با اقوام مسن استفاده کنید.

9. پیام های الهام بخشی را روی شیشه جلو اتومبیل بگذارید

بسیاری از افراد در این شرایط دشوار به امید نیاز دارند و شما می توانید با الهام گرفتن از پیام های مثبت به آنها کمک کنید. برای انجام این کار، می توانید به راحتی نقل قول های انگیزشی را که به صورت آنلاین پیدا می کنید چاپ کنید یا پیام های خود را روی کارت های فهرست بنویسید. سپس، به یک پارکینگ شلوغ مانند یک بقالی یا مرکز خرید بروید و کارت ها را زیر برف پاک کن های افراد بچسبانید. البته برخی از آنها ممکن است فقط آنرا مچاله کنند و آن را نخوانند، با فرض اینکه این یک آگهی است، اما این می تواند پتانسیل روشن شدن قلب کسی را داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه ثروتمند شویم و ثروتمند بمانیم

اگر این مورد را به لیست کارهای خود اضافه نکرده اید، این روش آسان برای نشان دادن مهربانی است و برای ایجاد تغییر زمان و تلاش زیادی لازم نیست.

کمک به دیگران,کمک به والدین,کمک کردن به والدین,

8. وسایل استفاده نشده یا کم استفاده را به یک موسسه خیریه اهدا کنید

در دوره ای که بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده اند و به طور کلی احساس نگرانی زیادی نسبت به زندگی دارند، می توانیم با اهدای وسایلی که ممکن است نیاز داشته باشند خیال آنها را راحت کنیم. هر لباس یا کفشی که دیگر نمی پوشید، بازی هایی که شروع به جمع آوری گرد و غبار در کمد شما کرده اند یا کتاب هایی که در سنین مختلف باز نکرده اید، می تواند به نفع شخص دیگری باشد.

از خانه خود عبور کرده و تصمیم بگیرید که از چه چیزی می توانید جدا شوید، یا به سازمانهای غیرانتفاعی محلی که ممکن است در طی همه گیری به کمک بیشتری نیاز داشته باشند کمک مالی کنید. به عنوان مثال، شما می توانید به هلال اهمر خون اهدا کنید، زیرا آنها به دلیل ویروس با کمبودهایی روبرو شده اند. همچنین بررسی کنید و ببینید آیا بانک غذای محلی شما به مواردی به ویژه برای کمک به تغذیه جامعه در این مدت نیاز دارد یا خیر.

همه ما در اطراف خانه چیزهایی داریم که احتمالاً دیگر از آنها استفاده نمی کنیم و شخص دیگری می تواند از آنها بهره ببرد. اهدای کمک به پناهگاه های بی خانمان نیز ایده خوبی است زیرا متأسفانه افراد بیشتری به دلیل بیماری همه گیر خانه یا آپارتمان خود را از دست داده اند.

7. با شخصی در خانه سالمندان یک قلم یا یک همراه مجازی شوید

از آنجا که بیشتر خانه های سالمندان بازدیدکنندگان را ممنوع کرده اند، در حال حاضر، ساکنان کسی در طول روز با کسی صحبت نمی کنند و این امر می تواند به طرز باورنکردنی تنها شود. برخی از خانه های سالمندان در اینستاگرام پست گذاشته اند یا با رسانه های خبری تماس گرفته اند تا از مردم در مورد ارائه دوستی خود به این روح های زیبا سوال کنند. خانه های سالمندان در سراسر کشور شروع به درخواست افراد مجازی یا اصحاب مجازی کرده اند، بنابراین در صورت تمایل به شرکت در مراکز زندگی مساعدت شده در منطقه خود تماس بگیرید.

این یک روش زیبا برای نشان دادن مهربانی به برخی از افرادی است که بیشترین نیاز را به آن دارند، بنابراین اگر این کار را نکرده اید، قطعاً باید این مورد را به لیست کارهای کمک به دیگران خود اضافه کنید.

کمک به دیگران,کمک به والدین,کمک کردن به والدین,

6. پیشنهاد انجام امور مربوط به افراد آسیب پذیر جامعه خود را بدهید

اگر می خواهید این مورد را به لیست کارهای خود اضافه کنید، می توانید برای یک سرویس تحویل مانند استپ ثبت نام کنید یا ارسال کنید که قصد دارید مواد غذایی را تحویل دهید. در حال حاضر، بسیاری از افراد مسن و کم نقص ایمنی می خواهند و نمی توانند به مکان های شلوغ مانند فروشگاه های مواد غذایی مراجعه کنند. می توانید با خرید برای آنها یا کارهای دیگری که در حال حاضر احساس راحتی نمی کنند، کمک کنید.

5. اگر می توانید به کارگران بیشتر کمک کنید

در حال حاضر، کارکنان خدمات بیش از سایر بخش های اقتصاد تحت تأثیر قرار گرفته اند، بنابراین هر کمکی که می توانید در حال حاضر انجام دهید بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. چه برای غذا خوردن بیرون بروید و چه سفارش دهید، اگر می توانید از راننده زحمت کش تحویل یا پیشخدمت حمایت کنید کمی بیشتر به عنوان نکته راهنمایی کنید. یا اگر به جایی بروید که یک ظرف شیشه ای روی پیشخوان دارد، می توانید از این فرصت به عنوان یک مهربانی اضافی استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 دلیل که چرا هیچ کس نباید از شریک زندگیش عشق گدایی کند

کمک به دیگران,کمک به والدین,کمک کردن به والدین,

4. هزینه مواد غذایی کسی را بپردازید

اگر می توانید پیشنهاد دهید هزینه شخص مقابل خود را پرداخت کنید. از زمان کاهش اقتصاد  بسیاری از غذاها قیمت خود را افزایش داده اند و شما هرگز نمی دانید چه کسی واقعاً به کمک نیاز دارد. مطمئناً، اگر این یک صورتحساب بزرگ است، شما همیشه می توانید پیشنهاد پرداخت بخشی از آن را بدهید، زیرا این فکر مهم است. در حالی که خرید مواد غذایی را از لیست کارهای خود بررسی می کنید، می توانید در خرید هفتگی خود به شخص دیگری نیز کمک نمایید.

3. به غریبه ها لبخند بزنید

این ممکن است به نظر برسد که تأثیر زیادی نخواهد داشت اما شما هرگز نمی دانید که با لبخندی ساده می توانید روز کسی را بسازید. اکثر مردم چیزهای زیادی در ذهن دارند و ممکن است چیزهای زیادی برای انتظار نداشته باشند، اما لبخند گرم یک غریبه می تواند چیزهای خوبی را که هنوز در این جهان وجود دارد یادآوری کند. مخصوصاً اکنون با آشفتگی زیاد، همه ما می توانیم از لبخندهای بیشتری استفاده کنیم. این نکته را ایجاد کنید که به هرکسی که رد شوید لبخند بزنید؛ شاید این بتواند به مکالمه با کسی که به گوش شنوا نیاز دارد کمک کند.

چیزهای کوچکی از این دست اغلب بیشترین تفاوت را دارند، بنابراین مطمئن شوید که آن را به لیست کارهای کمک به دیگران خود اضافه کرده اید.

کمک به دیگران,کمک به والدین,کمک کردن به والدین,

2. سطل زباله را در جامعه خود بردارید.

شما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید یا یک وانت زباله (البته با قوانین فاصله اجتماعی) در شهر خود سازمان دهید. متأسفانه بسیاری از ماسک ها و دستکش ها در آبراه ها یا در خشکی انداخته شده اند که این فقط به سطل زباله ما اضافه می شود. بنابراین، می توانید با انجام چند ساعت در آخر هفته برای تمیز کردن منطقه خود، وظیفه خود را انجام دهید.

اگر شما یک گروه سازمان یافته را جمع کنید تا به شما بپیوندند، این ممکن است به یک موضوع هفتگی یا ماهانه تبدیل شود.

1. کارت های “متشکرم” را برای هر کسی در جامعه خود که تغییر ایجاد می کند ارسال کنید.

به آتش نشانان ، پرستاران، پزشکان، معلمان، سربازان یا هر کسی فکر کنید که کارهای زیادی برای بشریت به عنوان یک کل انجام می دهد. همه به نوعی تفاوت ایجاد می کنند، اما بسیاری از پاسخ دهندگان و مربیان قدردانی و احترامی را که شایسته آن هستند، دریافت نمی کنند. نوشتن یک یادداشت کوچک “متشکرم” برای آنها باعث می شود تا بدانند که اقدامات آنها بی توجه نیست.

کلام آخر

اگر به چیزی برای قرار دادن در لیست کارهای مهربانانه ی خود نیاز دارید، اگر می خواهید تغییری در زندگی شخصی ایجاد کنید، مواردی را که در بالا ذکر کردیم امتحان کنید. ما غالباً فکر چتربازی یا مسافرت به پاریس را به عنوان موارد معمول لیست کارها در نظر می گیریم، اما کمک به دیگران احساس یک میلیون برابر بهتر از تحقق خواسته های خودمان است.

مهربانی ، هنگامی که به اشتراک گذاشته شود، می تواند یک اثر موج دار ایجاد کند که زندگی هزاران نفر را تغییر دهد. هرگز مهربان بودن را متوقف نکنید، زیرا تفاوت ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا