سبک زندگی

مادر شوهر شما جزو کدام مدل از مادر شوهرهاست!!؟

دخالت مادر شوهر,صمیمیت با مادر شوهر,مادر شوهر خوب چگونه است,

مادر شوهر خوب چگونه است؟

آشنایی و شناخت از ویژگی های شخصیتی مادر شوهر باعث می شود که بتوانید ارتباط بهتری را با او برقرار نمایید. ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های انوع مادر شوهر را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید با تشخیص نوع مادر شوهر خود ارتباط دوستانه و صمیمانه تری را با او داشته باشید.

نکاتی جهت بر قراری ارتباط بهتر با مادر شوهر

یکی از افرادی که نقش بسیار پر رنگی در زندگی زوجین دارد مادر هر دو طرف هستند که باید احترام آن ها حفظ شود و ارتباط و تعامل مناسبی با آن ها برقرار نمود. از این رو دانستن ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی هر کدام می تواند به شما در برقراری ارتباط بهتر و کیفیت زندگی موثر باشد.
نمی توان اینگونه فرض کرد که تمامی مادر شوهرها و مادر زن ها دارای یک خصوصیات اخلاقی هستند بلکه دارای تفاوت هایی می باشند که با شناخت آن ها می توان روابط موثر تری را شکل داد.

مادرشوهری همیشه ناراضی

برخی از مادر شوهرها دوست دارند که همه چیز به نحو احسنت انجام شود، از این رو ممکن است تمامی کارهای شما را نپسندند و از برخی از آن ها ایراد بگیرند. شک نداشته باشید که چنین رفتاری قطعا نوعی اضطراب و تشویش درونی در اوست و او قصد اذیت کردن شما را نخواهد داشت. بهترین و مناسب ترین برخوردی که شما در چنین مواردی می توانید داشته باشید، حفظ آرامش و بیان این جمله است که من همانند مادرم شما را دوست دارم و در انجام کارها و وظایفم کوتاهی نخواهم کرد.

مادرشوهر همیشه مریض

رفتار برخی از مادر شوهرها به گونه ای است که همیشه کوچکترین مریضی و کسالت خود را بزرگ نشان می دهند و طبع آن ها به گونه ای است که فورا در بستر می افتند و احتیاج به مراقبت دارند البته توجه داشته باشید چنین رفتارهایی ممکن است غیر عمد باشد و هیچگونه نیت بدی پشت آن نباشد و از سوی دیگر این رفتار می تواند پیامد این باشد که به من بیشتر توجه کن، از این رو در چنین مواقعی بهتر است که با کمک کردن به او و به رخ کشیدن استعدادهایتان او را به خود علاقمند نمایید.

مادر شوهری مهربان,دخالت مادر شوهر,صمیمیت با مادر شوهر,

مادر شوهری که در آشپزی تبحر دارد

برخی از مادر شوهرها علاقه زیادی به مهمانی دادن، طبخ انواع غذا و دسر و غیره دارند. قطعا رفتن به چنین مهمانی هایی بسیار لذت بخش است اما فراموش نکنید که مادر شوهرتان دوست دارد شما نیز با همین سبک و شیوه از او دعوت به عمل آورید از این رو به فکر یک مهمانی و شام چشم نواز باشید.

مقایسه کردن مادر شوهر

تحمل چنین مادر شوهرهایی بسیار دشوار و غیر قابل تحمل است زیرا دائما مشغول مقایسه کردن و گیر دادن هستند. او ممکن است مرتبا شما را با خودش و یا سایر عروس ها و دخترهای فامیل مقایسه نماید. در واقع رفتار این مدل مادر شوهرها به گونه ای است که همیشه مرغ همسایه غاز است اما به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز وقت خود را صرف لجبازی و درگیری با چنین مادر شوهرهایی نکنید، زیرا زندگی خود را نابود خواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه با قانون جذب پولدار شویم؟

مادر شوهر خوب چگونه است,مادر شوهری مهربان,دخالت مادر شوهر,

مادرشوهری که اهل قهر کردن است

تمامی افرادی که به قهر کردن عادت دارند دوست دارند رفتار طرف مقابلشان به گونه ای باشد که آن ها به کار خود ادامه دهند. اما شما نباید چنین فرصتی را برای او ایجاد کنید بلکه باید طوری برخورد کنید که انگار اصلا متوجه قهر او نشده اید از این رو به رفتار عادی خود ادامه دهید تا او هم کم کم به حالت عادی برگردد.

دخالت مادر شوهر

این دسته از مادر شوهرها به شدت مورد اعتراض قرار گرفته اند و عروس هایشان از این وضعیت ناراضی هستند، زیرا چنین افرادی مدام در تمامی کارها دخالت می کنند و نظر می دهند از رنگ مو و مدل مانتو وسایل گرفته تا دکوراسیون منزل و تربیت فرزندان. در چنین مواقعی اگر شما هم بخواهید با لجبازی، جوابگو تمامی حرف های او باشید زندگی خود را به میدان جنگ و آشوب تبدیل می کنید. پس بهتر است با استفاده از جملات محبت آمیز با او صحبت کنید و به کار خود ادامه دهید. این حرکت باعث می شود که او از غر زدن خود دست بردارد و نتواند به رفتار خود ادامه دهد و گلایه داشته باشد.

صمیمیت با مادر شوهر,مادر شوهر خوب چگونه است,مادر شوهری مهربان,

مادر شوهر تعطیلات خراب کن

گروهی از مادر شوهرها هستند که به وجود فرزندانشان در تعطیلات در کنار خود بسیار اصرار دارند و همین مسئله موجب مشکلاتی در زندگی زوجین می شود از این رو می توان در چنین مواقعی با رد نمودن محترمانه در خواست او، وی را متوجه امر اشتباه خود بکنید. البته در شرایط دیگر کنار او باشید که متوجه شود برای شما مهم است و تنها نیست.

ویژگی متمایز مادر شوهر

تمامی مادر شوهر ها دارای اخلاق یکسانی نیستند و هر کدام به چیز خاصی علاقه مند هستند. برخی از آن ها به شدت به بچه ها و کودکان علاقه مند هستند و احتمالا مدام به شما بگویند که نوه می خواهند. در چنین مواردی بهتر است با حفظ خونسردی دلایلی که قصد ندارید هنوز فرزندی داشته باشید را برای او توضیح دهید و یا از همسر خود کمک بخواهید که او را متقاعد کند.

دخالت مادر شوهر,صمیمیت با مادر شوهر,مادر شوهر خوب چگونه است,

صمیمیت با مادر شوهر

این گروه از مادر شوهرها به دلیل آنکه هرگز فرزند دختری نداشته اند سعی دارند که با عروس خود همانند دخترشان رفتار نمایند و بسیار صمیمی باشند. داشتن چنین مادر شوهرهایی بسیار خوب است و می توانید رابطه دوستانه ای را با یکدیگر داشته باشید و همانند مادر خود او را دوست داشته باشید و با او رفتار کنید.

مادرشوهری که عروس خود را لوس می کند

این دسته از مادرشوهرها به شدت به عروس خود توجه می کنند و هوایش را دارند به طوری که بیشتر از پسرشان به او اهمیت می دهند. شاید عده ای فکر کنند این کار به این دلیل است که آن ها می دانند هر کسی تحمل زندگی با پسرشان را ندارد و یا فکر کنند می خواهد پسرشان در زندگی آرامش بیشتری داشته باشد و یا خیلی از موارد دیگر. در هر صورت هر کدام از دلایل را داشته باشد اگر چنین مادر شوهرهایی دارید از زندگی خود لذت ببرید و آرامش واقعی را تجربه کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 نوع آدم سمی که باید از آن ها دور ماند

مادر شوهری مهربان,دخالت مادر شوهر,صمیمیت با مادر شوهر,

شما انتخاب مادر شوهر بودید

برخی از مادران هستند که از قبل دختری را در نظر می گیرند و دوست دارند آن دختر عروسشان بشود حال اگر چنین اتفاقی بیفتد قطعا نزد مادر شوهرتان بسیار محبوب و دوست داشتنی خواهید بود و می توانید رابطه بسیار خوبی با یکدیگر داشته باشید. بهتر است شما نیز جهت حفظ این رابطه از انجام رفتارهای ناپسند خودداری کنید.

مادر شوهر با انصاف

برخی از مادر شوهرها صرف نظر از جایگاه مادر شوهری که دارند خیلی دلسوزانه سعی دارند در مواقع گرفتاری به شما و حفظ زندگیتان کمک کنند. وجود چنین مادر شوهرهایی باعث دلگرمی زوجین می شود. البته توجه داشته باشید از احساسات این مادر شوهر ها سو استفاده نکنید و مشکلات همسر خود را بزرگنمایی نکنید که حس مادر شوهرانه او را بیدار کنید و مجبور شود ناعادلانه از پسر خود طرفداری کند. بهتر است خودتان نیز منصف باشید.

مادر شوهر خوب چگونه است,مادر شوهری مهربان,دخالت مادر شوهر,

مادر شوهری مهربان

گروهی از مادر شوهرها هستند که خیلی مهربان می باشند به گونه ای که نمی توان رفتاری غیر از مهربانی و محبت از آن ها دید. باید از چنین مادرشوهرهایی قدردانی کرد و با رفتار دوستانه و محبت آمیز خود روابط خوبی را با آن ها برقرار نمود.

مادر شوهر حامی عروس

برخی از مادر شوهر ها وجود دارند که بسیار دوست داشتنی هستند و حاضرند هر کاری را برای عروس و پسر خود انجام دهند. از تهیه انواع ترشی و مربا گرفته تا نگهداری و مراقبت از فرزندان آن ها. اگر شما از دسته افرادی هستید که چنین مادرشوهرهایی دارند بهتر است برخی مواقع جهت تشکر از او هدیه ای برایش تهیه کنید و یا کاری را انجام دهید که او به آن علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا