سبک زندگی

10 روش مراسم عروسی کم هزینه

روش های ازدواج بدون خرج و مخارج اضافه

بهتر است از تعدادی از آرزوهای خود در مراسم ازدواج کم کنید تا بتوانید ازدواج آسان و کم هزینه تری برگزار نمایید. چراکه امروزه حتی ساده ترین مراسمات ازدواج نیز می تواند خرج بالایی داشته باشد و شما را از نظر مالی تحت فشار قرار دهند. اما با این وجود باز هم می توان با یک هزینه کمتر مراسم ازدواج منحصر به فردی را برگزار نمود.

10. از جلب توجه کردن بپرهیزید

هدف از برگزاری جشن و دعوت دوستان و آشنایان، شریک شدن شادی خود با آن ها است و دلیلی ندارد که شما با صرف یک هزینه سنگین و برگزازی یک عروسی پر زرق و برق آن ها را متحیر کنید. از این رو بهتر است در افکار خود تجدید نظر کنید و از رویای عروسی پرنسس ها و اشراف زاده ها خارج شوید تا در کنار سادگی، مراسم لذت بخشی را تجربه نمایید. قطعا برگزاری چنین مراسمات پر هزینه ای نمی تواند زندگی زناشویی و ارتباطات دوستانه شما را بهبود بخشد چه بسا آثار سوئی نیز داشته باشد.

9. از میزان تشریفات عروسی بکاهید

با توجه به شرایط امروزی جامعه و هزینه های بسیار بالا لزومی ندارد در شرایطی که نمی توانید تمام مراسمات حاشیه ای ازدواج را برگزار نمایید، مراسماتی مانند نامزدی، عقد باشکوه، حنابندان و غیره را هم برگزار کنید. بلکه بهتر است فقط با برگزاری یک مراسم عروسی کم هزینه، شادی خود را با دیگران شریک شوید.

ازدواج آسان و کم هزینه,ازدواج با هزینه کم,مراسم عروسی کم هزینه,

8. اهمیت محیط برگزاری مراسم عروسی

سالن و یا باغ و فضای بازی که قرار است مراسم ازدواج در آنجا برگزار گردد بسیار اهمیت دارد و باید کاملا تمیز و زیبا باشد. زیرا در صورتی که سالن و محیط خوبی نداشته باشید هزینه هایی که برای تمام امور صرف کرده اید کمتر به چشم می آید پس بهتر از ابتدا یک جای مناسب را در نظر بگیرید.

7. از دادن چندین مدل شام متنوع خودداری کنید

قرار نیست که برای رقابت با دیگران هزینه بسیار بالایی را بر دوش خود بگذارید و ده ها مدل غذا و پیش غذا و دسر و غیره را برای میز شام فراهم آورید بلکه تنها با یکی دو مورد از هر کدام می تواند میز شام زیبایی را برای مهمانان تهیه کرد. مطمئن باشید تنوع بالای غذای میز شام عروسی شما ماه ها بعد هرگز به یاد کسی نمی آید پس سعی کنید با هزینه کمتر مراسم شادی برگزار نمایید.

6. هزینه کمتری را به گل آرایی اختصاص دهید

بهتر است به جای مراجعه به فروشگاه های گل فروشی به بازارها و نمایشگاه های گل و گیاه مراجعه کنید تا با صرف هزینه کمتر گل های مناسبی را خریداری نمایید. همچنین می توانید از دوستان بخواهید در گل آرایی مراسم به شما کمک کنند تا هزینه کمتری صرف کنید و ازدواج آسان و کم هزینه ای داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه های رسیدن به آرزو ها که باید بدانید

5. از مزون ها لباس اجاره کنید

همانطور که می دانید لباس عروس را همان یکبار می توانید بپوشید و قابل استفاده در مراسمات دیگر نیست! از این رو بهتر است به جای صرف هزینه زیادی جهت خریدن و دوختن لباس عروسی، لباس مورد نظرتان را با هزینه کمتر از مزون ها اجاره کنید.

ازدواج آسان و کم هزینه,ازدواج با هزینه کم,مراسم عروسی کم هزینه,

4. از میزان تزئینات بکاهید

امروزه گل آرایی، بادکنک و شمع آرایی در مراسمات ازدواج بسیار رواج یافته است و گروه های ارائه دهنده این خدمات هزینه های بالایی را دریافت می کنند. از این رو بهتر است برای تزئینات مراسم ازدواج از ایده های خودتان استفاده کنید و با خرید گل و شمع و غیره به صورت عمده و تزئین محیط با آن ها هزینه کمتری را خرج کنید و تزئینات اضافی را از لیست برنامه های خود خط بزنید.

3. در انتخاب تعداد مهمان ها دقت کنید

بهتر است فقط اقوام درجه یک و افرادی که با آن ها صمیمی هستند را دعوت کنید و بر حسب آداب و رسوم افرادی که احتمال می دهید نمی آیند را دعوت نکنید تا بتوانید پذیرایی مناسب تری از مهمانان اصلی خود داشته باشید. پس بهتر است برای افرادی کارت عروسی بفرستید که دوست دارید حتما در شب عروسی خود کنار آن ها باشید.

2. عکس های با کیفیت با تعداد محدود

قطعا اگر مدتی از عروسی شما بگذرد و به آلبوم عکس های خود نگاه کنید متوجه می شوید که سبک عکس های تان قدیمی شده است حتی اگر برتربن عکاس شهر را برای عکاسی مراسمتان دعوت کرده باشید. از این رو لزومی ندارد که به مدل های فراوانی عکس بیاندازید. پس بهتر است فقط چند عکس خاص و ویژه بگیرید و به اندازه هزینه ای که برای عکاسی کنار گذاشته اید از عکاس بخواهید فیلم و عکس تهیه کند، از طرفی بهتر است از گرفتن و چاپ عکس های یادبود خودداری کنید.

1. سعی کنید وام کمتری بگیرید

به هیچ عنوان برای برگزاری یک مراسم ازدواج تجملاتی و با شکوه از وام های سنگین با درصد سود بالا استفاده نکنید، زیرا بعد از مراسم تنها شما می مانید و سود بالایی که باید پرداخت کنید. از این رو بهتر است از وام های کوچک کم سود استفاده نمایید به طوری که هدایای عروسی بتواند قسمتی از آن را جبران نماید.

ازدواج آسان و کم هزینه,ازدواج با هزینه کم,مراسم عروسی کم هزینه,

مواردی دیگر برای ازدواج با هزینه کم

  • از خریدن لوازم غیر ضروری خودداری کنید
    به عنوان مثال لزومی ندارد که حتما آیینه و شمعدان تهیه کنید زیرا یک رسم سنتی است و هیچگونه تاثیری بر کیفیت زندگی شما ندارد. یا لزومی ندارد که داماد حتما طلا و جواهر به عروس خانوم هدبه دهد بلکه می تواند از هر چیز با ارزش دیگری به عنوان هدیه استفاده کند.
  • با خودتان به اهداف بلند مدت فکر کنید
    ممکن است یک دفعه تصمیم بگیرید که مابقی مراسمات ازدواج را تجملاتی تر برگزار نمایید. اما بنشنید و با خود فکر کنید که چه برنامه های مهم تری در زندگی زناشویی خود می توانید داشته باشید مانند خرید یک خانه مناسب و یا پیدا کردن یک کار بهتر و غیره. با فکر کردن به این مسائل متوجه می شوید که لزومی ندارد هزینه بالایی را صرف مراسم ازدواجتان کنید که فقط یک شب است و پس از آن شما را با هزینه های مالی زیادی مواجه می کند.
  • با خانواده ها صحبت کرده و سعی کنید نظزشان را تغییر دهید
    معمولا خانواده ها دوست دارند در مراسم ازدواج فرزندانشان دوستان و اقوام بیشتری را دعوت کنند، هر چند که بخش بیشتری از هزینه مراسم را خودشان پرداخت می کنند اما شما می توانید با صحبت کردن با آن ها و بیان اهداف و برنامه های خود آن را توجیه کنید. که چرا می خواهید مراسم ساده تر همراه با مهمانان کمتری را برگزار نمایید، شاید ابتدا با مخالفت آن ها مواجه شوید اما قطعا در نهایت آن ها نیز به تصمیم شما احترام می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا