سبک زندگی

۱۰ اشتباه همیشگی در آداب معاشرت

افزایش بازدید در گوگل

رایج ترین اشتباهات آداب معاشرت

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که آداب معاشرت تنها باید بر سر میز غذا رعایت شود، اما باید بگوییم که این تصوری کاملا اشتباه است. اشتباهاتی چون دیر رسیدن، آرایش در اماکن عمومی، حرف زدن در مورد خود و … ممکن است تصورات بدی را از شما در ذهن دیگران منعکس کند.

در بسیاری از ما موقعیت ‌ها که قرار می ‌گیرید تصویر و ظاهری که دارید تنها بخشی از شما را توصیف نمی‌ کند، بلکه همه‌ چیز را در مورد شما نشان می ‌دهد. به‌ فرض مثال افرادی که هیچ ‌چیزی در مورد شما نمی‌ دانند تنها با اطلاعاتی که بدست می ‌آورند جای خالی ها را در ذهن خود پر خواهند کرد و آن چیزی نیست که از خود شما دریافت می‌ کنند همگی بستگی به رفتار و کردار شما دارد.

شاید فکری که شما در مورد خودتان در ذهن دارید کاملا ایده ‌آل باشد، اما عادت ‌های بد اجتماعی می ‌تواند تصورات دیگران را در مورد شما کاملا تغییر دهد، به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب ۱۰ اشتباه آداب معاشرت را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید با رعایت کردن آن‌ ها تصور دیگران را نسبت‌ به رفتار خود تغییر دهید.

آداب معاشرت نشانه,اشتباهات آداب معاشرت,رعایت آداب معاشرت نشانه چیست

۱۰. بحث کردن برای پرداخت صورتحساب

یکی از نکات مهمی که هنگام غذا خوردن‌ های دسته ‌جمعی باید به آن توجه داشته باشید این است که همیشه خود را برای پرداخت کل صورت‌ حساب یا بخشی از آن آماده کنید یا این‌ که ممکن است فردی در جمع گران‌ ترین غذای رستوران را سفارش دهد که نباید همان‌ جا با وی برخورد کنید یا اینکه سر پرداخت صورت‌ حساب بحث نمایید، بلکه در موقعیت دیگری می‌ توانید بحث های خود را با آن شخص انجام ددهید با اینکار به‌ راحتی می ‌توانید بخشندگی و بزرگواری خود را نشان دهید.

۹. معرفی نکردن دیگران

یکی از اشتباهات آداب معاشرت با دیگران این است، زمانی ‌که در یک موقعیت شغلی یا اجتماعی قرار می‌ گیرید اگر فرد دیگری با شماست باید ۲ نفر مقابل را به‌ هم معرفی کنید، زیرا شما تنها آشنای مشترک بین آن ‌ها هستید، بنابراین معرفی کردن این افرادی که همدیگر را نمی ‌شناسند یکی از نکات بسیار مهم در نشان دادن شخصیت شما است.

آداب معاشرت نشانه,اشتباهات آداب معاشرت,رعایت آداب معاشرت نشانه چیست

۸. برخورد نادرست با پرسنل خدمات

گاهی اوقات ممکن است از خدماتی که ارائه می‌ شود رضایت چندانی نداشته باشد که در این صورت اشکالی ندارد با اشاره ناراحتی خود را اعلام کنید، اما اگر از وضع مالی مناسبی برخوردار نیستید و توانایی پرداخت آن خدمات را ندارید هرگز از تذکر دادن استفاده نکنید یا این ‌که به‌ خاطر اشکالات بسیار کوچکی که در غذای رستوران وجود دارد هرگز با کارمندان به ‌گونه ‌ای رفتار نکنید که انگار مستخدم شما هستند.

۷. جا به جا نشدن هنگام تلفن حرف زدن

ممکن است شما در موقعیت ‌های کاری و اجتماعی قرار بگیرید که با افراد دیگر در یک اتاق باشید، بنابراین زمانی ‌که گوشی شما زنگ می‌ خورد در مرحله اول باید توجه ویژه‌ ای به افرادی که در آن‌ جا هستند نشان دهید، حتی اگر با یک فرد کاملا غریبه در جایی قرار دارید هنگام برقراری تماس تلفنی جای خود را عوض کنید، چرا که اهمیت ندادن به افراد حاضر در جمع از اشتباهات آداب معاشرت به شمار می رود و شما را فردی بی نزاکت نشان می دهد.

آداب معاشرت نشانه,اشتباهات آداب معاشرت,رعایت آداب معاشرت نشانه چیست

۶. دیر رسیدن

زمانی‌ که با فردی قرار ملاقاتی دارید باید برای وی ارزش قائل باشید، چرا که هر فردی دوست دارد برای وی ارزش قائل شوید، بنابراین ۲۰ دقیقه دیر رسیدن بر سر یک قرار باید توضیح منطقی داشته باشد، چرا که در غیر این صورت آن فرد فکر می ‌کند که هیچ‌ احترامی برای وی قائل نبوده اید. مخصوصا اگر برای یک موقعیت کاری قرار ملاقات دارید، باید متوجه شوید که به‌ موقع رسیدن یک تکنیک بسیار عالی برای جدا کردن کارمندان توانا و بهانه‌ گیر است.

۵. جا به‌ جا نکردن محل نشستن خود

همان‌ گونه که می ‌دانید آداب معاشرت از قوانینی برخوردار است پس اگر نمی ‌خواهید به ‌عنوان فردی خود خواه به شما نگاه کنند باید حتما آن قوانین را رعایت کنید. به‌ عنوان مثال زمانی ‌که پیرزنی در اتوبوس نیاز به یک صندلی دارد شما می ‌توانید از جای خود بلند شوید و آن پیرزن بجای شما روی صندلی بنشیند، شاید شما هم آن ‌قدر ناتوان باشید که هنگام ایستادن پاهایتان درد بگیرد، اما در اتوبوس افرادی وجود دارند که آدم‌ های بسیار ناتوانی هستند، بنابراین در صورت لزوم به هر طریقی که شده از نیازهای خود چشم ‌پوشی کنید.

آداب معاشرت نشانه,اشتباهات آداب معاشرت,رعایت آداب معاشرت نشانه چیست

۴. حرف زدن درباره‌ خود

یکی از اشتباهات آداب معاشرت خودپرستی می باشد و افرادی که به‌ خاطر خودخواهی و غروری که دارند تنها اخلاق و رفتار خود را قبول دارند. این افراد شاید بتوانند دیگران را به سمت خود جذب کنند اما نباید شما هم بر غرور و خودخواهی تکیه کنید و به هیچ ‌کس اجازه حرف زدن ندهید، چرا که نتیجه درستی را به ‌همراه ندارد، بنابراین اجازه بدهید که دیگران هم نظرات خود را اعلام کنند و اگر سوالی از شما می ‌پرسند نیازی نیست که سه ساعت برای جواب دادن به آن سوال وقت تلف کنید.

۳. آرایش در اماکن عمومی

هیچ ‌گاه به خود اجازه ندهید که در محیط عمومی آرایش کنید، چرا که تجاوز به حقوق اجتماعی بشمار می رود حتی اگر کسی شما را نگاه نکند کار درستی نیست.  به هر محلی که مراجعه کنید بدون شک سرویس ‌های بهداشتی در آن جا وجود دارد که شما می ‌توانید کارهای شخصی خود را مثل ناخن گرفتن، تمیز کردن چشم و … را انجام دهید.

آداب معاشرت نشانه,اشتباهات آداب معاشرت,رعایت آداب معاشرت نشانه چیست

۲. خوردن غذا با دهان باز

یکی از بدترین اشتباهات آداب معاشرت که شخصیت شما را زیر سوال می ‌برد غذا خوردن با دهان باز است، زیرا افرادی که در کنار شما مشغول خوردن غذا هستند می ‌خواهند از غذای خود لذت ببرند، بنابراین این افراد از کار شما بسیار ناراحت خواهند شد و از حضور یک مرد بی کلاس کنار خود احساس بدی ناخوشایندی دارند.

۱. رعایت نکردن آداب در باشگاه ورزشی

زمانی که می‌ خواهید به باشگاه ورزشی مراجعه کنید قبل ‌از هر چیز باید آداب استفاده از باشگاه را به‌ خوبی بلد باشید که کار چندان سختی نیست، اما بسیاری از افراد با رعایت نکردن آن‌ ها باشگاه را به محیط نامناسبی تبدیل خواهند کرد.

به‌ عنوان مثال افرادی ممکن است یک دستگاه ورزشی را بدون این‌ که کار مفیدی انجام دهند برای مدت زمانی طولانی اشغال کنند. عده ‌ای دیگر ممکن است دمبل ‌ها و وزنه هایی را که استفاده می ‌کنند در وسط باشگاه رها کنند در این شرایط اگر پای کسی به آن ها گیر کند آسیب هایی را به همراه خواهد داشت.

از طرفی بسیاری دیگر ممکن است زمان استفاده از دستگاه‌ ها از حوله های شخصی خود استفاده نکنند که بوی بدن آن ها بر روی دستگاه باقی می ‌ماند، بنابراین یکی از اشتباهات آداب معاشرت برای افرادی که خود را مهم ‌ترین آدم روی زمین می ‌بینند در باشگاه اتفاق می ‌افتد که در این شرایط هم دیگران از شما بیزار خواهند شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا