سبک زندگی

10 اشتباه مردها که همه چیز را در زندگی مشترک خراب می کند

خلاصه نوشته
  • اشتباهات مردان در زندگی مشترک به این معنی نیست که تنها آقایان در روابط شان گند می زنند! اما گاهی بی تجربگی و بسیاری از مسائل دیگر سبب می شود تا مردان در رابطه های شان کمی خام و نپخته تر عمل کنند و تصمیماتی بگیرند که بعدها بر ضررشان تمام شود!

اشتباهات مردان در رابطه زناشویی

بسیاری از ما در نحوه ارتباط با جنس مخالف با مشکلاتی مواجه می شویم! انسان موجودی بسیار پیچیده است که حالات روحی متفاوتی را بنا بر موقعیتی که در آن قرار می گیرد، بروز می دهد. نکته حائز اهمیت در این میان شناخت شما از روحیات طرف مقابل تان است که شما را در نحوه ایجاد یک رابطه حسنه یاری می کند. بسیاری از روابط در آغاز با یک شروع رویایی و عاشقانه صورت می پذیرد اما با گذشت مدتی آن شور و حرارت نخستین رو به خاموشی می گراید که مهمترین دلیل آن را می توان شناخت افراد از خود واقعی طرف مقابل شان دانست. روابطی که در آغاز با بزرگ نمایی خوبی و حسن رفتار شکل بگیرد دوام چندانی نخواهد داشت. پس مهم ترین نکته در یک رابطه پایدار صداقت رفتاری افراد است. در این میان گاهی آقایان دچار اشتباهات خواسته یا ناخواسته ای می شوند که به راحتی رابطه شان را نابود می کند. ما با بررسی 10 اشتباه مردان در روابط، به شما کمک می کنیم تا ضمن شناخت اشتباه تان در جهت رفع آن ها گام بردارید.

اشتباهات مردان در رابطه زناشویی,اشتباهات مردان در زندگی مشترک,اشتباهات یک مرد در زندگی,

10. خیانت نکنید!

در تمام جوامع همیشه خانم هایی وجود دارند که مجذوب آقایانی می شوند، که درگیر یک رابطه عاطفی اعم از نامزدی یا تاهل باشد. چنانچه قصد دارید یک رابطه جدی و پایدار را تجربه کنید، هرگونه وسوسه نسبت به زنان دیگر را فراموش کنید. همسر، نامزد یا دوست تان به راحتی می تواند نگاه های مشکوک شما را ردیابی کند و به رابطه اش با شما مهر پایان بزند. اگر زمانی دچار چنین اشتباهی شدید سعی کنید ابتدا به همسر یا نامزدتان زمان بدهید که عصبانیتش فروکش کرده سپس با جبران اشتباه تان پرداخته و اعتمادش را جلب کنید.

9. کسی یا چیزی را به بانوی مورد نظرتان ترجیح ندهید

همه ما در زندگی سرگرمی ها و یا دوستانی داریم که برای مان ارزشمند هستند، سرگرمی هایی همچون حیوانات خانگی، ماشین یا موتور و یا ورزش هایی مانند فوتبال که گاهی در صدر جدول اولویت های مان قرار می گیرند. مراقب باشید زنان در یک رابطه عاطفی هرگز در جایگاه دوم قرار گرفتن را نمی پذیرند. اینکه شما دوست دارید با دوستان تان وقت بگذرانید و یا به زیبایی و نظافت وسیله نقلیه تان بپردازید همگی کاملا طبیعی و نرمال به نظر می رسند اما تا زمانی که همسر یا نامزدتان گمان نکند، که فعالیت های تان از اهمیت بیشتری نسبت به او برخوردار هستند. پس همیشه با یک مدیریت صحیح و اصولی به برنامه ریزی در امور دوستان یا علایق خود بپردازید، تا ناخواسته روابط تان خراب نشود!

زندگی مشترک,اشتباهات مردان در رابطه زناشویی,اشتباهات مردان در زندگی مشترک,

8. معیار انتخاب تان زیبایی ظاهری نباشد

متاسفانه در بسیاری موارد آقایان معیار انتخاب شریک زندگی شان بر اساس زیبایی ظاهی قرار می دهند، که در بین روانشناسان به عنوان بدترین و اشتباه ترین انتخاب شناخته می شود. از آنجا که مردان به لحاظ تصویر گرایی و ارتباط چشمی حس قوی تری نسبت به زنان دارند، زمانی که درگیر زیبایی زنی شدند سریعا به لحاظ عاطفی وابستگی پیدا می کنند. اما به یاد داشته باشید که عمر حواس هیجانی بین 3 تا 6 ماه می باشد و پس از آن سایر خصوصیات فرد مقابل تان جلوه گر می شود و چنانچه از لحاظ رفتاری و تفاهم در یک سطح قرار نگرفته باشید به ناچار باید به رابطه تان پایان دهید. زیرا ادامه آن چیزی جزء سرخوردگی و یا تن دادن به روابط خارج از چهار چوب نخواهد داشت!

این مطلب را از دست ندهید
10 راه برای جلوگیری از تنبلی و بی انگیزه بودن

7. تلاش کنید

چنانچه همواره موقعیت های زندگی تان به لحاظ اقتصادی، علمی، کاری و یا عاطفی طبق خواست و نظر شما پیش نرفته، نباید نگران یا مضطرب شوید. از آنجا که زنان افرادی آینده نگر هستند همیشه خواسته ها و آرزوهای شان را با یک دوره زمانی خاص برنامه ریزی می کنند. پس شما نیازی ندارید که در شروع یک رابطه تمام فاکتورهای مالی، علمی و کاری را داشته باشید. زنان همیشه به دنبال پیشرفت و ترقی هستند، و زمانی که تلاش شما را در بدست آوردن نتایج مثبت می بینند، حس رضایتمندی از رابطه با شما را کسب می کنند. چیزی که آن ها را بر قطع یک رابطه مصمم می دارد عدم تلاش شما و منفعل بودن تان در راه موفقیت است.

اشتباهات یک مرد در زندگی,زندگی مشترک,اشتباهات مردان در رابطه زناشویی,

6. زنان مخلوقاتی قابل احترام هستند

زنان بسیار حساس و لطیف هستند و با آن ها همواره باید همچون یک ملکه رفتار کرد. اگر به او احترام بگذارید قطعا رفتاری محترمانه با شما خواهد داشت. فرقی نمی کند زن مقابل شما مادر، همسر، نامزد یا دوست تان باشد، در هر شرایطی باید با او برخوردی مودبانه و مهربانانه داشته باشید. اما توجه داشته باشید که در کنار احترام در بیان عذرخواهی زیاده روی نکنید و فقط زمانی باید پوزش بطلبید که واقعا خطایی از شما سر زده باشد. هر زمان که به خاطر خطاهای همسرتان از او عذرخواهی کنید و یا اشتباهاتش را به گردن بگیرید، در واقع او را بیش از حد بزرگ کرده اید تا جاییکه دیگر شما را در حد خودش نمی داند و قطعا ترک تان خواهد کرد.

5. به هیچکس اجازه دخالت یا نظر دادن در رابطه تان را ندهید!

اگر ازدواج کرده اید و یا در یک رابطه جدی قرار دارید سعی کنید همواره برای زندگی تان حدود مشخصی قائل شوید. به اطرافیان نشان دهید که در امور مربوط به زندگی تان صاحب اختیار و تصمیم گیرنده هستید و هر زمان که نیاز به راهنمایی یا مشورت خاصی داشتید خودتان پیشگام می شوید. زنان تا زمانی که ببینند تصمیم نهایی شما بر اساس شرایط زندگی و تنها از سوی خود شما گرفته شده باشد، همراه و همپای تان در مسیر سرنوشت گام بر می دارند. اما اگر متوجه شوند که یک فرد دیگر برای تان تصمیم گیری می کند یا راهکار ارائه می دهد قطعا در مقابل تان می ایستند و تن به خواسته و نظرات تان نخواهند داد.

اشتباهات مردان در زندگی مشترک,اشتباهات یک مرد در زندگی,زندگی مشترک,

4. احساس مالکیت!

یکی دیگر از اشتباهات مردان در رابطه های شان این است که گمان می کنند خانمی که با آن ها وارد یک رابطه عاطفی شده، جزء وسایل شخصی شان است که همواره باید تحت نظارت شان باشد. یک مرد حسود و خود خواه را هیچ کس دوست ندارد و اگر چنین رفتاری دارید و بر ادامه آن پافشاری می کنید، باید بگوییم که تا ابد تنها خواهید ماند! اینکه امر هدایت و مدیریت یک زندگی با مرد است به معنای سلطه جویی و فروانروایی کردن نیست. هرگز تصور نکنید که همسر یا نامزدتان از شما پایین تر قرار دارد و یا توان تفکرش محدود می باشد. شما مالک همسرتان نیستید، و همواره در امور زندگی تان از او همفکری بخواهید تا رابطه ایی پایدار داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 راهکار مدیریت زمان برای والدین

3. هر روز به همسرتان بفهمانید که دوستش دارید

خانم ها همواره از حافظه کوتاه مدت شان استفاده می کنند، اگر با شروع یک روز به بانوی زندگی تان محبتی هرچند کوچک مانند یک جمله عاشقانه را نثار کردید، گمان نکنید که تا مدت های متمادی همان محبت کفایت می کند. رفتار محبت آمیز شما در هر روز از زندگی معنی و شیرینی خاص خودش را دارد. مردی که محبتش را دریغ می کند هرگز نمی تواند از همسرش توقع محبت داشته باشد. هرگز با جمله ” من علاقه ام را به زبان نمی آورم ولی در عمل ثابت می کنم” و یا ” مگه خودت نمیدونی دوستت دارم” وجه و اعتبار خودتان را در نظر همسرتان خراب نکنید. محبت چه زبانی و چه عملی باید ابراز شود تا نهال عشق را در زندگی به درختی تناور تبدیل کند. در غیر این صورت قطعا شریک عاطفی تان قید شما را خواهد زد.

اشتباهات مردان در رابطه زناشویی,اشتباهات مردان در زندگی مشترک,اشتباهات یک مرد در زندگی,

2. شکاک نباشید!

همیشه توجه داشته باشید انجام برخی از امور زندگی توسط شما گاهی به نظر خنده دار و نا مناسب می رسد. اینکه کنترل تمام امور زندگی را به زنان بسپارید نیز گزینه مناسبی نخواهد بود. اما می توانید با برقراری احترام متقابل به تقسیم وظایف زندگی بپردازید. به همسرتان اجازه بدهید در برخی امور بخصوص مربوط به خارج از منزل با شما همکاری و همفکری داشته باشد. این کار شما به او حس پذیرفته شدن و مورد اعتماد بودن می بخشد. اما اگر با گرفتن امور زندگی سعی دربه رخ کشیدن قدرت و مردانگی خود داشته باشید نه تنها موفق نخواهید شد بلکه با دست خودتان شروع به تخریب روابط عاطفی تان کرده اید. زنانی که بیش از اندازه مورد نظارت و کنترل مردها قرار بگیرند، به راحتی به قطع ارتباط و حذف مردها از روابط شان دست می زنند.

1. به زنان بیش از حد قدرت بخشیدن

یادتان باشد که روابط برای شکل گرفتن و پایدار ماندن به دو  طرف وابسته است. امور یک زندگی باید بر پایه همفکری و محترمانه شمردن نظارت طرفین برنامه ریزی و انجام پذیرد. چنانچه در یک رابطه تصمیم گیری کامل امور حتی امور شخصی تان را به زنان بسپارید بزرگترین اشتباه را انجام داده اید. با این کار نشان می دهید که لیاقت همسری همچون خانم تان را نداشته اید و او را در جایگاهی بسیار بالاتر از خودتان قرار می دهید، تا برای تان تصمیم بگیرد. هیچ زنی، مردی پایین تر از خودش را قبول نخواهد کرد و این حس خود برتر بینی، که شما در او ایجاد کرده اید در واقع نقطه پایانی برای رابطه تان است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا