سبک زندگی

10 مهارت زندگی جهانی که سبک زندگی شما را تغییر می دهد

افزایش بازدید در گوگل

مهارت زندگی چیست؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، برای موفقیت و ترک عادات اشتباه گذشته، به صرف پول زیاد یا برخورداری از برخی امکانات خاص نیازی نیست و تنها با اطلاع از رایج ترین نکات، می توان سبک زندگی را تغییر داد.

چگونگی برخورد شما با ساده ترین موضوعات، شخصیت تان را شکل می دهد و بر ارتباطات و آینده دلخواه شما اثر می گذارد. به همین خاطر، بهتر است هر چه سریع تر نسبت به برنامه ریزی برای آینده خود اقدام کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از مهم ترین مهارت های زندگی که توسط سازمان جهانی بهداشت معرفی شده اند را به شما معرفی کنیم.

مهارت زندگی جدید,مهارت زندگی جهانی,مهارت های زندگی

۱۰. زبان بدن را جدی بگیرید

گاهی اوقات بنابر محیط شغلی و یا سایر شرایط، مجبور به ارائه یک سخنرانی برای عده زیادی از افراد هستیم و به علت تجربه نه چندان کافی، نمی توانیم آن را به خوبی برگزار کنیم.

در این موقعیت ها، باید از چند روز قبل از روز موعد، متن خود را آماده کنید و با خواندن متوالی آن، اشکالات احتمالی را از بین ببرید. برای رفع استرس در طول سخنرانی و اثر بیش تر بر روی مخاطب نیز برقراری ارتباط چشمی توصیه شده است.

علاوه بر آن، در صورت امکان، می توانید در لحظات مختلف برخیزید و با راه رفتن حرف خود را ادامه دهید.

۹. انتخاب های بهتری داشته باشید

همه انسان ها در مراحل مختلف زندگی شان مجبور به انتخاب و تصمیم گیری هستند و به دلایل مختلف، انتخاب های محدودی دارند.

تصمیم های ما، به عنوان مهم ترین عامل در میزان موفقیت آینده مان شناخته می شوند. با توجه به این موضوع، برای اتخاذ تصمیم های درست، می توان از مشورت با یکی از اطرافیان دانا و مشاور استفاده کرد.

البته تا حد امکان، بهتر است تمایلات خود را به قضاوت های دیگران ترجیح دهید و انتخاب های درست خود را دنبال کنید تا در آینده با حسرت و پشیمانی مواجه نشوید.

مهم ترین مهارت های زندگی,مهارت زندگی جدید,مهارت زندگی جهانی

۸. در روابط خود تجدید نظری داشته باشید!

نزدیکان ما تاثیر زیادی بر شکل گیری شخصیت و شیوه برخوردمان دارند. به همین خاطر، انتخاب دوست و همراه مناسب از قدیم توصیه شده است.

اگر به تازگی متوجه رفتارهای اشتباه اطرافیان تان شده اید، برای جلوگیری از آسیب به خود، بهتر است هر چه زودتر نسبت به قطع ارتباط اقدام کنید. چرا که شما مسئول زندگی و آینده خود هستید و دوستانی با برخورد غلط، به عنوان مانعی برای پیشرفت تان شناخته می شوند.

برای آشنایی با افراد دیگر نیز می توانید در کلاس های مختلف شرکت کنید و مهارت های جدیدی را یاد بگیرید. با این روش، دامنه ارتباطات صحیح شما نسبت به قبل افزایش می یابد.

۷. روح و روان تان را کنترل کنید

افکار منفی و عدم آگاهی از شیوه مهار آن ها، یکی از متداول ترین مشکلات بین مردم به شمار می روند.

برای حل این موضوع، در قدم اول می بایست آگاهی کافی از علایق خود داشته باشید و مواردی که باعث نگرانی تان می شوند را نیز بشناسید.

سپس، با کمک یک متخصص حرفه ای و یا با مطالعه کتاب های مربوط، خود را در موقعیت های مختلف تصور کنید و نحوه کنترل رفتار و شیوه برخوردتان را بسنجید. به این صورت، برای همه چیز از قبل آمادگی دارید و دیگر با مشکل مواجه نمی شوید.

مهارت زندگی جدید,مهارت زندگی جهانی,مهارت های زندگی

۶. چه ویژگی هایی دارید؟

متاسفانه، بیش تر ما نسبت به روح و روان مان بی توجه ایم و برای سلامت روحی خود وقتی نمی گذاریم.

اگر شما هم در این گروه از افراد قرار دارید، بهتر است از همین الان این عادت خود را ترک کنید و با خود مهربان باشید!

به این منظور، باید از ویژگی های تان شروع کنید. در محیطی آرام قرار بگیرید و بر روی یک کاغذ، نقاط قوت و ضعف، شغل و کارهای مورد علاقه، شرایط فعلی و دلخواه و مواردی از این قبیل را بنویسید.

این روند، اگر چه به زمان زیادی نیاز دارد، اما باعث می شود شما زندگی بهتری داشته باشید و کم تر احساس ناراحتی کنید. در صورت عدم شناخت توانایی ها و احساس نیاز، می توانید از کمک یک مشاور خبره بهره مند شوید.

۵. متفاوت بیندیشید

همه ما از کودکی توسط والدین مان به همرنگ جماعت شدن توصیه شده ایم و سعی کرده ایم امور را همانند بقیه، به یک شکل انجام دهیم.

در صورتی که این روش، تنها باعث از بین رفتن قوه تخیل ما می شود و به مرور، ما را به انسان هایی تک بعدی تبدیل می کند. برای نجات آینده تان، مثل سایر انسان های موفق در جهان، کارهای خود را به شیوه های متفاوتی که همیشه در ذهن داشتید به پایان برسانید.

تفکر خلاقانه، نه تنها برای شما مشکلی به وجود نمی آورد، بلکه می تواند شما را به یک کارآفرین نیز تبدیل کند! بنابراین، از منطقه امن تان خارج شوید و عمکلرد متفاوتی داشته باشید.

مهارت زندگی جدید,مهارت زندگی جهانی,مهارت های زندگی

۴. احساسات خود را نشان دهید

همه افراد در برخی شرایط در موقعیت های حساسی مثل مراسم ترحیم، عدم دستیابی به یک هدف، تصادف و … قرار می گیرند و از نحوه بروز احوالات خود اطلاعی ندارند.

تا حد امکان در این وضعیت ها خودتان باشید و احساسات تان را پنهان نکنید! همدردی مصنوعی، برای افراد آسیب دیده فایده ای ندارد و درد آن ها را تسکین نمی دهد.

برخی از اطرافیان نیز به علت عدم آگاهی از نوع برخوردتان، با مشاهده رفتار شما گمان می کنند که ترجیح می دهید با آن ها رابطه ای نداشته باشید. لذا حس همدلی و حمایت از دیگران را در خود تقویت کنید.

۳. بزرگنمایی نکنید

اغراق در میزان علاقه، مشکلات، تحصیلات، توانایی و …، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه باعث تغییر نظر مثبت دیگران درباره ما نیز می شود.

در صورت مواجهه با هر مشکلی در زندگی، بهتر است تلاش برای سازگاری با شرایط جدید را جایگزین از دست دادن روحیه و زیر سوال بردن توانایی های خود قرار دهید.

در نظر داشته باشید که مسائل، آن طور که شما فکر می کنید چندان سخت نیستند و تنها پس از برداشتن قدم اول، شیوه صحیح برخورد با آن ها به ذهن تان خطور می کند. بنابراین، پس از اندیشیدن به تمام قسمت های مسئله و حتی موضوعات احتمالی، راه حل را بیابید.

مهارت زندگی جدید,مهارت زندگی جهانی,مهارت های زندگی

۲. از اضطراب دور باشید

همه ما مطمئنا در موقعیت های استرس زا زیادی مانند جلسه امتحان، انتخاب شغل یا رشته و … قرار گرفته ایم و به علت ناتوانی در کنترل اضطراب مان، نتوانسته ایم عملکرد خوبی را از خود نشان دهیم.

جالب است بدانید، بسیاری از مشکلات جسمانی ما دلیل خاصی ندارند و از همان استرس به وجود آمده اند.

برای حفظ سلامتی خود، می توانید منشا اضطراب ها را با کمک روانشناس پیدا کنید و برای آرامش بیش تر، کلاس هایی مانند یوگا، مدیتیشن و پیاده روی را در برنامه خود قرار دهید.

۱. درباره تفکر انتقادی چه می دانید؟

تفکر انتقادی یکی از مهم ترین مهارت های موجود در سطح جهان است و هر ساله، توسط سخنرانان معروف دنیا به اهمیت آن اشاره می شود.

انتخاب های ما، تا حد زیادی تحت تاثیر شرایط صورت می گیرند. با این وجود، خودمان نیز می توانیم با اولویت قرار دادن عقل، از تصمیم های اشتباه جلوگیری کنیم. این مهارت، یکی از زیرشاخه های تفکر انتقادی است و در بسیاری از موارد به کار می رود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا