سبک زندگی

قانون جذب عشق در روابط

در مقاله قبلی به مفهوم کلی قانون جذب عشق نگاهی انداختیم و نکات کلی درباره قوانین جذب را بررسی کردیم. در این مقاله مسئله ی عشق به خود و عشق در روابط را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ما چقدر خودمان را دوست داریم؟

عملکردِ ما در این جهان همانند آینه است، این همان چیزی است که معمولا زیاد به آن فکر نمی کنیم. بیرون ما دقیقا بازگو کننده ی نقشِ درون ماست. اگر تو در درون خودت فکر می کنی که زیبا نیستی مطمئن باش وقتی که در خیابان راه می روی هم دیگران با خودشان می گوین: عجب آدم زشتی!
اگر من باور کنم که یک فرد بامزه ام، همه برای هم تعریف می کنند که فلانی چه آدم شوخ طبع و باحالی است.

مهم درون است، باید روی درون کار کرد و از درون خود را دوست داشت و به خود عشق ورزید، دوباره تاکید می کنم.درون مهمترین است! از مهمترین مسائل در روابط هم همین است؛ اینکه ما خودمان را دوست داشته باشیم. پس یادتان نرود که قدم اولِ قانون عشق این است که خودت را خیلی دوست داشته باشی.

قانون جذب,قانون جذب عشق,قانون جذب عشق کائنات,

برای اینکه بتوانی به دیگران عشق ببخشی باید یادگرفته باشی که به خودت عشق بورزی.

هیچ تلاشی در راستای تغییر دادنِ طرف مقابلمان عشق تلقی نمی شود، اینکه تو بدانی چه چیزی برای فرد مقابلت خوب است یا بد و دائما اینها را به او گوشزد کنی عشق بخشیدن نیست!

اینکه دائما فکر کنی خودت درست می گویی و فرد مقابل اشتباه می کند عشق نیست!

بازخواست، ملامت،شکایت،غرغر کردن،ایراد گرفتن های متمادی هیچ کدام از اینها حتی اگر این سرپوش را بگذارید که “چون دوستت دارم اینطور می گم” بازهم عشق محسوب نمی شود.

تمامی اینها بر خلاق قانون عشق است.

یکی از عوامل شکست خوردن های ما در رابطه ی فعلی مان، فکر کردن به شکست های گذشته مان است. این مسئله نیز معمولا زیاد اتفاق می افتد که انسان آنقدر به شکست فکر می کند تا جریانی مشابه با آن فکر و خیال برایمان پیش می آید. تصور کنید فردی با یک نفر قرار ازدواج می گذارد و درست یک روز به عروسی مانده شریک احساسی اش او را قال می گذارد، او هر بار بعد از آن شکست همین اتفاق برایش می افتد، یا خیانت می بیند و یا رها می شود.

قانون جذب,قانون جذب عشق,قانون جذب عشق کائنات,

اما نکته اینجاست، چرا این اتفاقات رخ می دهند؟ چرا شکست پس ازشکست اتفاق می افتد؟

پاسخ ما به شما این است: اولین باری که این اتفاق افتاد ترسیدید اما شما با آن ترس کنار نیامدید، شما از آن ترس عبور نکردید، شما او را ادامه دادید در گلدانتان کاشتید و هروز هم به آن آب دادید. در روابط جدیدتان احساس بد را با خودتان حمل کردید، مقاله قبل را یادتان است؟ تمام چیزی که قانون جذب از ما می خواد احساسمان است. احساس بد طبق قانون جذب اتفاقات بد را با خودش می آورد. و در ادامه به یک ضرب المثل قدیمی ایرانی اشاره می کنم: “از هرچی بترسی سرت میاد” واضح تر از این برای توضیح قانون جذب داریم؟

این مطلب را از دست ندهید
10 راه های رسیدن به آرزو ها که باید بدانید

زندگی چیزهای زیادی را به ما می دهد تا بتوانیم از بین آنها دوست داشتنی هایمان را جدا کنیم و تکه ایی از این موهبت ها گوناگون بودن انسانها در اطراف ماست. ما می توانیم به راحتی آدمهایی که با ما جور در می آیند را انتخاب کنیم. راحت تر از آن ما یک سر و یک گررن داریم و می توانیم رویمان را از هرچیز ناپسندی برخودمان برگردانیم.

قانون جذب مثل یک واکنش دهنده در دنیای شیمی است، او به احساسات شما واکنش نشان می دهد، چه چیزی می دهید؟ همان را پس خواهید گرفت. وقتی شما از کسی تعریف می کنید او هم از شما تشکر می کند و خصوصیات خوب شما را یادآوری می کند.
راز قانون جذب همین اندازه ساده و کنترل شدنی است. هرچه دوست دارید و می خواهید را می توانید به خودتان بچسبانید و فقط آنچه را که دوست دارید را در افراد دیگر جست و جو کنید و به آمدنشان در زندگی خود لبخند بزنید. البته نیازی نیست که به زور احساسات خوب را در خودتان به وجود بیاورید، اصلا همچنین چیزی شدنی نیست.

شما هیچ وقت نمی توانید برای مدتی طولانی نشان بدهید که رفتار شخصی روی اعصابتان نیست. مثلا اگر یک ساعت شما را در قرارتان کاشته است هیچ لزومی ندارد بگویید: خب الحمدلله که فقط منو می کاره، حداقلش دزد نیست، قاتل نیست!
نه. نیازی نیست اینطور باشید اما قانون جذب به شما می گوید می توانید به چیزهای خوبِ دیگرِ او اشاره کنید. ممکن است او چون خودش بد قول است بتواند گاهی هم شمارا درک کند برای بدقولی های ناخواسته اتان. او بد قول است اما با درک و فهم است. او بد قول است اما خیلی مهربان است و همیشه معذرت خواهی می کند،حالا کمی تحمل کردن این آدم راحت تر می شود و راستی! شما یاد گرفتید که چگونه به درستی عشق ورزی کنید.

در قانون جذب چگونه سرمان را برمی گردانیم؟

اصطلاح “روی برگرداندن” در جذب عشق به این معناست که شما آن مسئله یا رفتار را جدی نمی گیرید و می دانید که در جذب عشق روی هرچه که تمرکز کنید همان را دریافت می کنید. روی برگرداندن یعنی انتخاب می کنید که مجادله نکنید و اجازه می دهید هرکسی خودش باشد، شماهم راه خودتان را می روید.

قانون جذب,قانون جذب عشق,قانون جذب عشق کائنات,

کمی روشنگری

حالا یک مثال می زنیم تا کمی بیشتر موضوع برایمان تفهیم شود. اگر ما یک بسته رنگ به یک نقاش بدهیم و او اصراز کند که رنگ قرمز و بنفش و سبز را می خواهد ما به او خواهیم گفت که تو می توانی هر رنگی دلت بخواهد برداری و او دائما اصرار کند که نه من همان سه رنگ را می خواهم و در نهایت هم گَند بزند به نقاشی اش.

ارتباط علت و معلولی ما با قانون جذب است.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه افزایش اعتماد به نفس در کودکان

انسان همیشه بازده افکار خودش را پس می گیرد، اگر با شجاعت و اطمینان در مسیری گام برداریم سهم ما از آن موفقیت خواهد بود اما اگر ترس ها و شکست هایمان را در آن دخیل کنیم هیچ هدفی را به مقصد نمی رسانیم. حالا که قانون جذب عشق را یاد گرفتیم می توانیم یک رابطه ی عاشقانه ی خوب داشته باشیم‌.

فراموش نکنید که “ترس از دست دادن” هم یکی از احساساتِ خطرناک و مخرب ما در رابطه است که این حس جاذب فوق العاده بالای انرژی های منفی نیز است. همین مسئله باعث می شود شماهم از شریک احساسی اتان انرژی بدی بگیرید و این حس بد قرار است دائما بین شما در تعامل باشد، خب در آخر چه چیزی از این رابطه باقی می ماند؟

کلام آخر

احساس شما موتور و اهرم اصلی رابطه اتان است. اگر از افکار و احساس های مثبت استفاده کردید پس مشخص می شود که دارید برای یک رابطه ی ایده آل تلاش می کنید. نباید با نگاهی کهنه انتظار جذب خوبی و عشق داشته باشیم؛ برای جذب عشق از زاویه ی عشق واقعی نگاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا