سبک زندگی

10 راز موثر برای بهبود اعتماد به نفس

افزایش بازدید در گوگل

مهمترین راه کارهای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس را می توان نگرش مثبت انسان نسبت به توانایی ها و مهارت های خود و داشتن این باور که ” من میتوانم و از پس آن بر می آیم “، دانست.

اعتماد به نفس پایین ممکن است باعث به وجود آمدن شک ها و شبهاتی در تصمیم گیریهای مهم زندگی انسان شود. متاسفانه این تصمیم گیری های غلط می تواند در بعضی از موارد باعث به وجود آمدن پیامدهای جبران ناپذیری در زندگی افراد شود.

می توان گفت اکثر انسانهایی که از اعتماد به نفس پایین تری برخوردارند ریشه و علل اصلی این اعتماد به نفس پایین را باید در کودکی خود جست و جو کنند.

به عنوان مثال محیطی که در آن بزرگ شده اند و معضلات آن محیط و یا خانواده ای که پدر و مادر و دیگر اعضای آن با مشکلات بسیار زیاد و تنش های فراوان روبرو هستند، همه و همه در پایین بودن اعتماد به نفس افراد در بزرگسالی نقش حیاتی را ایفا می کنند.

نکته ی مهم و کلیدی در زمینه افزایش حس اعتماد به نفس این است که چگونه این حس را تقویت و بهبود بخشیم که ما در این مقاله سعی کردیم ۱۰ نکته ی طلایی برای بهبود اعتماد به نفس را به شما ارایه دهیم.

افزایش اعتماد به نفس,بالابردن اعتماد به نفس,بهبود اعتماد به نفس

۱۰. اندیشه مثبت داشتن

یکی از مهمترین راهکارهای تقویت اعتماد به نفس، اندیشه مثبت داشتن است وقتی که بطور مداوم مثبت فکر می کنیم و افکار منفی هیچ راهی در ذهن ما ندارند در نتیجه عملکرد بهتری در زندگی خواهیم داشت و به تبع از اعتماد به نفس بالاتری نیز برخوردار خواهیم شد.

برای تحقق این امر بایستی بطور مداوم ذهنمان را پر از افکار و اندیشه های مثبت کنیم تا جای خالی برای تفکرات منفی باقی نماند .

۹. پوشش جذاب

طبق مطالعات روانشناسی رابطه ی مستقیمی بین لباس پوشیدن افراد با حس اعتماد به نفس وجود دارد. برای اینکه بتوان روز خوبی را شروع کرد و احساس موفقیت در روابط اجتماعی خود داشته باشیم باید یک انتخاب خوب برای لباس هایمان داشته باشیم.

البته منظور از خوب پوشیدن لباس، برند یا قیمت آن نیست بلکه مخلص کلام انتخاب رنگ مناسب، پوشش مناسب و آراستگی آن است.

تقویت اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,بالابردن اعتماد به نفس
Urban woman sitting on a bench of a park and breathing deep fresh air

۸. ریه های خود را با تنفس عمیق سرشار از اکسیژن نمایید

در مواقع عصبانیت یا اضطراب و هیجان کاذب می توانیم  با یک نفس عمیق و گردش خون در بدن کم کم آرام شویم و خونسردی خود را حفظ کنیم و اعتماد به نفس خود را مجدد بدست آوریم .

۷. جلوی چشم و در ردیف های جلو بنشینیم

یک راهکار جالب برای اعتماد به نفس این است که سعی کنیم در موقعیت های مختلف جلوی چشم باشیم به طور مثال در یک کلاس درس می توانیم از صندلی های جلو استفاده کنیم برای نشستن.

یا اینکه سعی کنیم در موقعیت های مختلف طوری بنشینیم که در دیدرس افراد باشیم اگر همیشه جایی که برای نشستن را انتخاب می کنیم در دیدرس افراد نباشد کم کم باعث ضعیف شدن اعتماد به نفس ما می شود .

افزایش اعتماد به نفس,بالابردن اعتماد به نفس,بهبود اعتماد به نفس

۶. قدم های بلند بلند بردارید

راه رفتن با گام های بلند شاید در ظاهر تاثیری در روحیه انسانها ندارد اما در اصل کسانیکه همیشه با گام های بلند قدم بر میدارند و یا تند راه میروند از روحیه بالاتری برخوردا هستند و اعتماد به نفس خوبی دارند.

بنابراین می توان برای تمرین بهبود و بالا بردن اعتماد به نفس شروع به راه رفتن با گامهای بلند کنیم .

۵. قوز کردن ممنوع

یکی دیگر از عادت های جدیدی که می توانیم به عنوان یک عادت مثبت به عادت های قبلی خودمان اضافه کنیم، عادت قوز نکردن است. همیشه صاف بایستید و خمیده نباشید.

اینکار باعث میشود که حس انرژی خوبی نسبت به خودمان داشته باشیم و در نتیجه قدمهای استوارتری برداریم . پس این نکته را همیشه بخاطر داشته باشیم که شانه ها رو به عقب و صاف بایستیم .

افزایش اعتماد به نفس,بالابردن اعتماد به نفس,بهبود اعتماد به نفس

۴. تناسب اندام داشته باشید

دارا بودن یک فیزیک مناسب بدنی، از اصول مهم و اساسی برای بالا بردن حس اعتماد به نفس است و رابطه ی تنگاتنگ بین تناسب اندام با حس اعتماد به نفس بالا وجود دارد.

وقتی که شما از اندام خود راضی و خشنود هستید می توانید  در جمعی که حضور دارید و یا در آن  صحبت می کنید توجه مثبت دیگران را به خود جلب نمایید.

۳. بدون ترس در جمع صحبت کنید

برای اینکه بتوانیم در یک جمعی خجالت را کنار بگذاریم و شروع به صحبت کنیم بایستی اول از همه بر ترس خود غلبه کنیم و با آرامش و شمرده، شمرده شروع به صحبت کردن کنیم و نکته ی مهم این است که ارتباط چشمی را نیز با مخاطب خود داشته باشیم.

اما فراموش نکنیم که در مورد هر چیزی که میخواهیم صحبت کنیم قبل از آن بایستی اطلاعات کافی نیز داشته باشیم. زمانی که بتوانیم

افزایش اعتماد به نفس,بالابردن اعتماد به نفس,بهبود اعتماد به نفس

۲. شکست ها را فراموش کنید

ما می توانیم بدون فکر کردن به شکست های مان و تمرکز بر موفقیت های قبلی، حس اعتماد به نفس مان را افزایش دهیم.

وقتی که بر این باوریم که: ” من میتوانم ” ذهن مان با این اندیشه پر می شود و ناخود آگاه تاثیر مثبتی بر ذهن و فکر ما می گذارد و انرژی مضاعف به ما دست می دهد تا تلاش بیشتری برای کسب موفقیت و حصول نتیجه دلخواه بدست آوریم که تحقق این امر تاثیر مستقیمی بر بهبود حس اعتماد به نفس دارد.

۱. تعریف و تمجید از دیگران

زمانی که موفقیت افراد را میبینیم و بدون حسادت از آن تعریف می کنیم ناخود آگاه حس اعتماد به نفس مان  نیز تقویت می شود شاید شنیدید که می گویند کاینات آن چیزی را دریافت می کنند که ما به آن ها می دهیم.

علاوه بر این  وقتی از دیگران تعریف و تمجید میکنیم میتوانیم ارتباط کلامی خوبی با افراد ایجاد کنیم و تمام این موارد باعث بالاتر رفتن حس اعتماد به نفس است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا