سبک زندگی

10 دلیل مهم اهمیت ندادن به حرف دیگران

خلاصه نوشته
  • اهمیت حرف مردم در زندگی هر شخص بازتاب های متفاوتی دارد و می تواند به یک نفر روحیه داده تا قدم هایش را استوار تر بردارد و به طور کل روحیه و انرژی یک نفر دیگر را از اون سلب کند! مردم مدام در حال نظر دادن در مورد شخصیت، کارها و راه و روش زندگی شما هستند و این شما هستید که نباید به آن ها اهمیت دهید، چراکه هیچوقت از آن ها نظر نخواسته اید!

اهمیت ندادن به حرف مردم باعث پیشرفت مان می شود؟!

هر فرد در اعماق وجودش دوست دارد مورد تحسین و‌نکوهش دیگران قرار گیرد، به همین علت بی اندازه و وسواس گونه در کار هایش دقت می کند تا مبادا شخصی از او ناراضی باشد. راستش اصلا نباید برای راضی نگه داشتن دیگران تلاشی کرد اما متاسفانه همه ما یکبار در زندگی مان این چالش را تجربه کرده ایم! غافل از اینکه همیشه باید طوری زندگی کرد و تصمیم گرفت که خودمان دوست داریم مگر غیر این است که خود آدمی صلاحش را بهتر از هرکه می داند؟ ادامه دادن به این روند باعث اُفت کیفیت زندگی شده و اجازه لذت بردن از زندگی را از شما جلب می کند. نگرانی درباره  نظرات و تفکرات غلط دیگران راجب خودتان را کنار بگذارید و به هیچ وجیه به خودتان اجازه ندهید افکار دیگران روی شما تاثیر بگذارد. در این مقاله ما چرایی اهمیت ندادن به حرف دیگران و اعمال، افکار و تاثیرات مخرب آن برروی زندگی روزمره تان را خواهیم گفت در ادامه با ما همراه باشید.

اهمیت حرف دیگران,اهمیت ندادن به حرف دیگران,اهمیت ندادن به حرف مردم,

10. زندگی و افکار شما در دستان خودتان است

هرکه هر گونه که بخواهد می تواند فکر کند یادتان باشد که کلید و سر رشته افکار شما تنها به دست خودتان است و عمل کردن به آن ها هم همینطور!. هیچگاه اجازه ندهید افکار و حرف های دیگران بر روی شما تاثیری بگذارد و باعث بهم ریختگی شما شود. سعی کنید در اصول خود مقاوم تر بمانید و مدام به خاطر حرف های دیگران تصمیمات خود را تغییر ندهید. بی ثباتی مهم ترین عامل افت کیفیت در زندگی است حال چه به خاطر حرف مردم باشد و چه به خاطر دیگر عوامل! یادتان باشد که شما تنها یک بار زندگی می کنید، شما خود به تنهایی باید خوب و بد زندگی تان را تشخیص دهید و مصلحت و خیر خودتان را انتخاب کنید و تنها کسی که حق اظهار نظر در رفتار شما دارد خودتان هستید و بس.

9. تنها کسی که دلسوز شماست خودتان هستید

هیچ کس سرمایه دار زندگی شما نیست و کسی غیر خود شما سود و نفعی از وجودتان نخواهد برد. شما تنها شخص زندگی تان هستید که از تمامی خواسته های خود خبر دارد و بهتر از هرکسی با روحیات تان به خوبی آشنایی دارد. عدم اعتماد به نفس یکی از دلایلی است که باعث می شود تا شما همیشه به دنبال تایید از سوی دیگران باشید و در نهایت چنین رفتاری سبب شود تا آن ها به خود اجاره اظهار نظر بی خودی دهند! یاد بگیرید که در زندگی تان در قبال اشتباهات بزرگ و کوچکی که مرتکب می شوید احساس مسئولین کنید حتی اگر با سر به ته چاه بروید یا در تصمیماتتان موفق نبودید! تنها خودتان را باید مقصر بدانید و از تجربیات پیش آمده برای زندگی بهتر درس و پند بگیرید نه از حرف های بی ربط و تصمیماتی که دیگران برای تان می گیرند. مردم فقط ظاهر زندگی شما را می بینند و از باطن و جزئیات و پیچیدگی های تان خبر ندارند!

این مطلب را از دست ندهید
10 روش درمان استرس در کودکان کلاس اولی

اهمیت ندادن به حرف های دیگران,به حرف دیگران اهمیت ندادن,به حرف دیگران اهمیت نده,

8. دیگران از دیدگاه خودشان برای شما تصمیم می گیرند!

اطرافیان شما شرایط و موقعیت شما را ندارند و تنها با تصور آنچه از موقعیت شما می بینند، شروع به نصیحت یا راه حل نشان دادن به شما می کنند. خوب و بدی از زاویه‌ دید هر شخص متفاوت است و همین تفاوت هاست که انسان ها را از یکدیگر متمایز می سازد. انسان ها بسیار پیچیده هستند و هیچکس شبیه به دیگری نیست این شمایید که به قول معروف از زیر و بم تمام مشکلات و اتفاقات زندگی تان خبر دارید اما خیلی ها که سعی دارند در زندگی شما دخالت کنند از هیچ یک از این مسائل اطلاعی ندارند! ما نمی گوییم که حتما همه چیز را با آن ها در میان بگذارید، اتفاقا اهمیت ندادن به حرف مردم باعث می شود تا بیشتر از این زیر ذره بین شان نباشید.

7. مهم شماردن نظرات دیگران!

اصلا تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا باید به حرف دیگران اهمیت دهید؟ وقتی شما مدام به این فکر می کنید که الان دیگران در مورد کارها وخودتان چه نظری دارند و چگونه شما را قضاوت می کنند، هیچگاه موفق نخواهید شد. گاهی اوقات لازم است که برای رسیدن به خواسته ها از خیلی چیزا در زندگی گذشت و به قول معروف بسیاری از موارد را فدای خواسته ها و اهداف کرد پس، از هیچ چیز ابایی نداشته باشید و مسیر خودت را ادامه دهید.

بی اهمیت بودن حرف دیگران,چطور به حرف دیگران اهمیت ندهیم,چگونه به حرف دیگران اهمیت ندهیم,

6. هر نتیجه ای از کارتان حاصل شود، تنها خودتان با آن درگیر هستید!

وقتی یکی از اطرافیان شما ایده ای راجب کار یا کسب مهارتی در آینده به شما می دهد باید به ندای درون تان گوش فرا دهید، زیرا اگر آن شغل یا رشته در آینده ای نه چندان دور برای شما مشکل ساز شود یا به جایی نرسد تنها کسی که شکست خورده خود شما هستید. این شمایید که ممکن است به خاطر نظرات دیگرات در چاه بیفتید، پس از تصمیمات کورکورانه دیگران پیروی نکنید و همه چیز را در نظر بگیرید.

5. مردم هم بی ثبات هستند و مدام نظرات متغیر می دهند!

انسان دائما در حال تغییر است، حال این تغییر می تواند جسمانی، فکری یا حتی طرز دیدگاهش به دنیا باشد! فیلسوفان مطرح هم بر این باورند که انسان ها هیچگاه که شخصیتی ثابت ندارند و با گذشت زمان و تجربه هایی که در زندگی کسب می کنند، دچار تغییرات بسیاری می شوند. این سخنان بدان معناست که اگر در مسیر زندگی با فردی مواجه می شدید که شدیدا با شما مخالف است یا حتی از شما خوشش نمی آید، سال ها بعد امکان دارد در تنهایی خودش بدین نتیجه برسد که شخصیت و منش و رفتار شما را دوست دارد و به کلی نظرش راجب شما تغییر کند. پس سعی واهی در تغییر خود نکنید و حس آدم اشتباه غلط بودن را به دل تان راه ندهید و اهمیت ندادن به حرف دیگران را سرلوحه قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش برای کمک به مثبت اندیشی در کودکان

اهمیت حرف دیگران,اهمیت ندادن به حرف دیگران,اهمیت ندادن به حرف مردم,

4. زندگی کوتاه تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید

شاید این جمله مقداری کلیشه ای و تکراری باشد اما جملات کلیشه ای اگر خوب نبودند هیچگاه کلیشه نمی شدند. شما تنها یک بار طعم زندگی را می چشید و واقعا کم لطفی به خوتان است اگر همانگونه که دوست دارید نسازیدش! سعی کنید از لحظه لذت ببرید و دستور  انجام امورات تان را از دیگرا نگیرید. بعد ها که شما ماندید و نتیجه‌ تصمیماتی اشتباه، دیگر خبری از آن آدم های فضول و بی شخصیت نیست که مدام در زندگی تان دخالت می کردند. پس با تمام این تفاسیر بهتر است که به جای نشستن و فکر کردن راجب صحبت های پوچِ افرادی که حتی شما را به درستی نمی شناسند. بی اهمیت بودن حرف دیگران باعث خواهد شد تا از زندگی خود نهایت لذت را ببرید، چراکه لحظات زندگی در حال گذر هستند و با شما در یک گوشه نمی شینند.

3. هر کاری انجام دهید نتایجش را خواهید دید چه بد و چه خوب!

وقتی یک شخص مدام نگران حرف های دیگران و افکار آنان راجب خود است دچار پیشگویی معطوف به مقصود خواهد شد. یعنی وقتی دائم فکر می کند فلانی از من متنفر است حتما این اتفاق خواهد افتاد. این تفکر غلط و مریض گونه گاهی به قدری وخامت پیدا می کند که شخص محبت گدایی می کند و مدام تلاش می کند همه را از خود راضی نگه دارد. با این روند آنقدر بهم می ریزد که به جای دوست داشته شدن نفرت دیگران را بر علیه خودش آشکارا فعال خواهد کرد.

اهمیت ندادن به حرف های دیگران,به حرف دیگران اهمیت ندادن,به حرف دیگران اهمیت نده,

2. مردم مدام به شما فکر نمی کنند

این تفکر کاملا غلط که مردم نشسته اند و مدام راجب شما فکر می کنند واقعا اشتباه است. هر کسی زندگی شخصی و مشکلات خاص خودش را دارد. اطرافیان شما با توجه به الویت های زندگی خودشان به وجود شما اهمیت می دهند پس اگر ارتباط مستقیمی با شما ندارند دلیلی ندارد که فکر کنید به طور کل در مغز او رژه می روید! پس این تفکر غلط که شما یک نقش مهم در فکر و ذهم دیگران دارید را کنار بگذارید.

1. و در نهایت نمی توان همه را راضی نگهداشت

در اطراف ما انسان های زیادی با عقاید و افکار متفاوتی وجود دارد. راضی نگه داشتن همه این افراد واقعا کاری دشوار، دور از ذهن و نشدنی هست. پس هیچ گاه خودتان را در راه متقاعد کردن دیگران خسته و رنجور نسازید که هیچ فایده ای نخواهد داشت. یادتان باشد که شما مسئول افکار دیگران نیستید و نمی توانید همه آن ها را مجاب کنید تا طوری فکر کنند که شما دوست داشته باشید! بنابراین اهمیت ندادن به حرف دیگران بهترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا