سبک زندگی

10 اشتباه والدین در مورد بد خواب شدن کودکان

علت بد خواب شدن کودک چیست؟

خواب خوب برای مغز در حال رشد کودک بسیار مهم است ، و خواب کافی نمی تواند منجر به مشکلات زبان و خواندن و ADHD (اختلال کمبود توجه بیش فعالی) شود. بعضی از والدین دوست دارند نوزادان خود را به رختخواب در رختخواب خود بکشند ، به این امید که پیوند والد و کودک قوی تر شود. نه تنها برای کودک گیج کننده است بلکه می تواند برای آنها خطرناک باشد! و این تنها کاری نیست که اگر می خواهید خواب فرزندتان سالم باشد ، نباید انجام دهید.

ما در Bestfarsi می خواهیم که همه نوزادان خوشحال باشند و با صدای خواب بخوابند. بنابراین در اینجا اشتباهاتی وجود دارد که باید از انجام آن خودداری کنید تا کودک شما بتواند به خوبی بخوابد.

بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,بدخواب شدن نوزادان,

10. نداشتن روال خواب

برقراری روال خواب برای کودک شما ضروری است. این می تواند به آنها کمک کند احساس آرامش کنند و سریعتر بخوابند. و مهم این است که به برنامه خاصی داشته باشید تا کودک بداند چه موقع به رختخواب برود. آنها سرانجام عادت می کنند که همزمان به خواب بروند و انتظار آن را دارند، بنابراین خوابیدن بسیار آسان تر و سریع تر خواهد شد.

علت بد خواب شدن,بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,

9. به اندازه کافی کودک خود را در ساعات بیدار سرگرم نکنید

کودکان همانند ما هستند – هرچه شلوغ تر در طول روز باشیم، خسته تر هستیم و خوابیدن برای ما راحت تر است. بنابراین سعی کنید با نوزاد خود در عنوان بسیاری از فعالیت های که ممکن است خسته شود به تعامل برسید. با آنها صحبت کنید و آواز بخوانید، عضلات آنها را دراز کنید، یا به بیرون بروید و بگذارید از یک روز زیبا لذت ببرد – همه اینها باعث می شود کودک شما خسته تر و آماده خواب شود.

بدخواب شدن نوزادان,علت بد خواب شدن,بدخواب شدن بچه,

8. عدم شناخت علائم

بعضی اوقات والدین خیلی کم صبر هستند تا فرزندانشان را برای چرت زدن کنار بگذارند. به عنوان مثال، آنها صبر می کنند تا شروع به گریه کنند. با این وجود علائم بسیاری وجود دارد که نشان می دهد کودک شما خسته است و به چرت زدن نیاز دارد. اگر آنها اخم کنند و مشت های خود را بچسبانند، از شما دور می شوند و به فضا خیره می شوند یا چشم و گوش خود را مالش می دهند، این بدان معنی است که زمان آن فرا رسیده است که آنها بخوابند.

بدخواب شدن نوزاد,بدخواب شدن نوزادان,علت بد خواب شدن,

7. به کودک خود اجازه ندهید که خود را تسکین دهد

برخی از کارهای روزمره  مانند تکان دادن یا ماساژ دادن، می تواند به کودک شما کمک کند تا آرامش خود را بفهمد و بفهمد که زمان خواب رفتن فرا رسیده است. اما بعضی اوقات بهتر است آنها را نادیده بگیرید و بگذارید کودک شما سعی کند خود را تسکین دهد تا بتواند بدون کمک شما بخوابد. به همین دلیل است که نباید به هر صدایی کوچک که کودک نوپا هنگام خواب می کند پاسخ دهید.

این مطلب را از دست ندهید
10 عادت غیر متعارف که شما را از اهدافتان دور می کند

این صداها لزوماً به معنای این نیست که فرزند شما بیدار است و به شما احتیاج دارد. آنها فقط می توانند مراحل مختلف خواب را پشت سر بگذارند، و شما برای بررسی آنها می توانید بیدار شوید.

بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,بدخواب شدن نوزادان,

6. کودک خود را در اتاق روشن و خاموش بخوابید

برخی والدین فکر می کنند وقتی کودکشان در طول روز چرت می زند، باید در یک اتاق روشن قرار گیرد تا یاد بگیرد که بین روز و شب تفاوت قایل شود. با این حال، این یک  افسانه است. از طرف دیگر تاریکی تأثیر آرام بخش در نوزادان دارد و باعث تولید ملاتونین می شود – هورمونی که به تنظیم خواب کمک می کند.

علت بد خواب شدن,بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,

5. تغییر زود هنگام از یک گهواره به یک تختخواب

این که کودک شما تختخواب خود را بزرگتر کرده باشد، یا شما یک نوزاد در راه دارید – عجله نکنید که کودک خود را به  رختخواب منتقل کنید. بیشتر کودکان بین 18 ماه تا 3 سال و نیم از یک گهواره به یک تختخواب می روند. و اگر آنها را خیلی زود جابجا کنید، می تواند برای آنها گیج کننده و ناراحت کننده باشد. یا شاید فقط وسط شب آنها را پیدا کنید که در اطراف خانه سرگردان هستند، زیرا آنها به مرزهای یک تختخواب عادت کرده اند، و آنها نمی توانند دیگر خود را کنترل کنند.

اگر کودک نوپای شما شروع به بالا رفتن از گهواره کرد، باید در نظر بگیرید که آنها را به یک تختخواب برسانید.

بدخواب شدن نوزادان,علت بد خواب شدن,بدخواب شدن بچه,

4. مسدود کردن سر و صدا

ایده آل نیست که سعی کنید همه حواس پرتی های پر سروصدا را از بین ببرید. اگر کودک شما بیاموزد که در سکوت کامل بخوابد، ممکن است بعداً در خواب بماند، وقتی راهی برای جلوگیری از سر و صداهای احتمالی وجود ندارد، ممکن است بعداً بخوابد. بعضی اوقات حتی برای شما توصیه می شود از دستگاه های نویز سفید استفاده کنید که به کودک شما کمک می کند راحت تر بخوابد، اما باید از آنها با احتیاط استفاده کرد.

بدخواب شدن نوزاد,بدخواب شدن نوزادان,علت بد خواب شدن,

3. کودک را بیش از حد بیدار نگه دارید

ممکن است فکر کنید که بیدار نگه داشتن فرزند شما باعث خستگی بیشتر آنها می شود و سریع تر می خوابند و مدت بیشتری در رختخواب می مانند. با این حال، این در واقع می تواند برنامه خواب آنها را به هم بریزد و چرت ها را کوتاه تر کند. و در حالی که چرتهای کوتاه برای نوزادان طبیعی است، کودکان بیشتر باید چرت بزنند. بنابراین اگر کوتاه باشد، ممکن است به این دلیل باشد که فرزند شما مرتباً دچار سبقت می شود.

بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,بدخواب شدن نوزادان,

2. به اشتراک گذاشتن یک تخت

برخی والدین تصمیم می گیرند که با فرزندان خود در یک رختخواب بخوابند. با این حال، شما پیام هایی مختلط برای کودک خود در مورد مکان زندگی آنها ارسال می کنید. و این می تواند در خوابیدن در یک گهواره و بدون اینکه شما در نزدیکی آنها باشید، مشکل داشته باشید. علاوه بر این، تخت به اشتراک گذاری در واقع می تواند افزایش خطر SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) و دیگر مرگ و میر مربوط به خواب را بیشتر کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تمرین تقویت تمرکز

علت بد خواب شدن,بدخواب شدن بچه,بدخواب شدن نوزاد,

1. به کودک خود اجازه دهید چرت هایی طولانی کند

طبیعی است که نوزادان روزانه 13 تا 15 ساعت بخوابند. اما وقتی کودک نوپای شما بزرگتر می شود ، نباید روزانه چرت بزنید. خواب بیش از حد در طول روز یک برنامه خواب ناسالم برای شما ایجاد می کند. و کودک شما ممکن است در خواب سریع و در تمام شب بخوابد.

آیا تا به حال هیچ یک از این اشتباهات را مرتکب شده اید؟ کدام یک از ترفندها را برای بهتر شدن خواب کودک خود می شناسید؟ دوست داریم نظرات خود را در نظرات بشنویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا