سبک زندگی

10 چهره سرشناسی که بیماری افسردگی داشتند

افزایش بازدید در گوگل

چهره سرشناسی که به بیماری‌های روحی خود اعتراف کرده‌ اند

افسردگی چیست؟ افسردگی یک حالت خلقی شامل بی حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی علاقه بودن و بی میلی است و می تواند روی رفتار، افکار، احساسات، تندرستی و حتی حوصله افراد تاثیر منفی بگذارد. کسانی که دارای بیماری افسردگی هستند می توانند احساس نا امیدی، پوچی، درماندگی، بی حوصلگی، اظطراب، شرمساری و بی قراری داشته باشند. افرادی که افسرده هستند تمایل خود را به انجام فعالیت هایی که زمانی برای شان لذت بخش بوده از دست می دهند. این افراد حتی گاهی دچار بی اشتهایی و بی میلی به خوردن مواد غذایی،  عدم تمرکز در فعالیت های خویش، اختلال در بخاطر سپردن جزئیات مسائل روزمره، فکر خودکشی و حتی انجام آن می شوند. این اختلال در جسم سبب بی خوابی، خواب بیش از حد، احساس خستگی و کوفتگی، مشکلات گوارشی و حتی تخلیه فوری انرژی شود. یک اختلال روحی می تواند در اثر عواملی همچون مرگ عزیزان، اثر بیماری های بدنی، ناکامی های احساسی و عشقی، تغییر شرایط زندگی و ناسازگاری با آن، عوارض جانبی مصرف برخی از دارو ها و در دوره طولانی مدت شکل گیرد. البته همه افراد در چنین شرایطی دچار این خلل نمی شوند، افراد افسرده معمولا درونگرا تر از سایر افراد هستند.

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که آیا این اختلال برای افراد مشهور و سرشناس هم به وجود می آید؟ در جواب باید گفت که بله پیش آمده و خواهد آمد. تا جایی که خود این افراد به آن اعتراف کرده اند. دلیل اینکه فکر می کنیم که این افراد دچار افسردگی نمی شوند این است که ما بر این باوریم که ستاره ها و بزرگان زندگی بی دغدغه و مرفهی دارند و به هیچ وجه دچار افسردگی و غم نمی شوند! ولی باید بدانیم که خوشبختی و شاد زیستن تنها به پول، ثروت و شهرت ختم نمی شود و بسیاری از چهره های معروف با داشتن تمامی این عوامل دچار افسردگی و اختلال روحی شده اند. در ادامه این مطالب تعدادی از این افراد را معرفی خواهد شد.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۱۰. اما استون (بیماری اضطراب) | Emma Stone

امیلی جین استون بازیگر آمریکایی است، وی تا کنون برنده جایزه های متعددی از جمله بفتا، اسکار و گلدن گلوب شد است. او در سال ۲۰۱۷  موفق به دریافت بیشترین دستمزد در میان بازیگران زن شد. اما در اوایل نوامبر ۱۹۸۸ در اسکاتسدیل به دنیا آمد و همان جا نیز بزرگ شد. او در زمینه اختلال اظطراب خود بارها سخن گفته است. بیماری اذعان وی بارها در کودکی او را مورد حملات عصبی قرار داده و استرس زیادی را بر او غالب کرده است. او در کودکی هیولای سبز رنگی که در سن ۹ سالگی در افکار خود تصور کرده بوده تا استرس خویش را نشان دهد در تصویر عمومی به نمایش گذاشته.

اما استون سرانجام به این نتیجه رسیده که باید این اختلال اضطرابی را قبول کند و برای درمان آن گامی بردارد، از متخصصان خوبی کمک گرفته و تا حدودی هم موثر بوده است.

وی از کسانی که به این اختلال دچار هستند خواسته آن را قبول کنند و از هیچ تلاشی برای درمانش دست بر ندارند.

بیماری افسردگی دو قطبی,بیماری افسردگی شدید,بیماری های افسردگی

۹. کندریک لامار ( بیماری افسردگی) | Kendrick Lamar

کندریک لامار داکورث رپر هیپ هاپ و ترانه ساز اهل ایالات متحده آمریکا، شهر کامپتون ایالت کالیفرنیا است. کندریک از کودکی شاهد جنایات و خشونت های زیادی در کمپتون بود. وی در سنین خیلی پایین اولین داستاتش را نوشت و کم کم به شعر نوشتن روی آورد و در نوجوانی به عنوان یک رپر فعالیت خود را شروع کرد. این هنرمند در سال ۲۰۱۵ در حیطه اختلال افسردگی خود موضع گرفت. در آن سال وی به شدت به فکر خود کشی و به افسردگی شدید مبتلا بوده است. او از کشته شدن دوستانش بسیار ناراحت بود و عذاب وجدان و احساس گناه لحظه ای او را به حال خود رها نمی کرد.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۸. کارا دلوین (افسردگی) | Cara Delevingne

کارا جاسلین دلوین هنرپیشه، خواننده و مدل جذاب انگلیسی و نوه رئیس پیشین کمپانی میراث انگلستان سر جوزلین استیونز می باشد. او در چند سال گذشته اعلام کرد که دارای گرایش جنسی دو جنس گرایانه است. کارا در دوره نوجوانی خود دچار افسردگی شدید شده است. او طی مصاحبه ای با نشریه ( دیس مورنینگ) گفته است که ابتدا از این اختلال روحی خود رنج می برده اما هنگامی که متوجه شده این اختلال تنها برای او پیش نیامده است جرعت پیدا می کند که در مورد افسردگی خویش صحبت کند.  وی در مورد بیماری افسردگی گفته:

اگر شما بیاموزید که خود را دوست داشته باشید، برای تان مهم نباشد که دیگران چه نظر یا عقیده در مورد شما دارند و فقط دنباله روی رویاهای خود باشید، می توانید هر آنچه می خواهید را بدست بیاورید.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۷. رایان رینولندز (اضطراب) | Ryan Reynolds

رایان رینولندز از بازیگران مطرح سال های اخیر هالیوود است که با ارائه بازی های خوب توانسته طرفداران زیادی را جذب خود کند. وی اصالتا کانادایی است و در ونکوور به دنیا آمده است. رایان در مصاحبه خود معترف شده که به دلیل بی محلی و بی مهری طرفداران خویش دچار اضطراب و دلهره بوده که نتیجه آن اختلال روحی در وی شده است. او همچنین گفته است که این اختلال را به کمک همسرش ( بلیک لایولی) درمان کرده است و با صبر و حوصله او توانسته بر این شرایط سخت و دشوار غلبه کند.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۶. لیزا نیکول (اختلال دوقطبی) | Lisa Nicole

لیزا نیکول یکی از هنرپیشه های موفق هالیوودی آمریکایی است که دچار اختلال بای پلار یا (اختلال دو قطبی) می باشد و این موضوع را در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۵ اعلام نمود. لیزا به این موضوع اشاره کرد که این بیماری روحی به قدری به زندگی شخصی و روح و روانش فشار آورد که او بیش از یک دهه از انجام فعالیت های هنری فاصله گرفت! او در این مدت مشغول به درمان بیماری خود بود و داروهای ضد افسردگی و اظطراب مصرف می کرد.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۵. کریس ایوانز (اضطراب اجتماعی و صداهای ذهنی) | Chris Evans

کریس ایوانز در سال ۱۹۸۱ در ماساچوست آمریکا به دنیا آمد، پدر کریس دندانپزشک و مادرش رقاص است. وی در بچگی به دلیل عقیده شدیدی که خانواده اش به فرهنگ کاتولیک داشتند، در مدرسه کاتولیک درس می خواند. کریس در مصاحبه با مجله رولینگ استون گفته بود که از صداهایی که در ذهنش می پیچد و انعکاس پیدا می کند، زجر می کشد که اکثرا در مراسم های پر همهمه ای چون فرش قرمز و یا معرفی فیلم بیشتر رخ می دهد. او برای درمان خود مدیتیشن و عمل به نصیحت های رهبران بودایی را انتخاب کرد که تا حدودی در بهبود حالش موثر بودند. اختلال اظطراب اجتماعی (جمع هراسی) نوعی اظطراب است که در مکان های شلوغ و اجتماعی در فرد ایجاد می شود و باعث ایجاد مشکلات شخصی روزمره شده و مختل کننده است. این اختلالی که در زندگی روزمره پیش می آید ممکن است ترک موقعیت اجتماعی و شغلی یا حتی تمرکز و خانه نشینی طولانی مدت باشد. از آنجایی که این نوع اختلال زیاد شناخته شده نیست و تنها تعداد کمی افراد دچار این هراس اجتماعی می شود، فرد مبتلا به خود درمانی رو می آورند.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۴. دمی لواتو (اختلال دو قطبی، پرخوری عصبی و اعتیاد) | Demi Lovato

دمی لواتو یک خواننده، بازیگر و نوازنده آمریکایی محبوب است. دمی به بیماری روحی، پرخوری عصبی، اختلال دو قطبی و اعتیاد خود در رسانه های اجتماعی اعتراف کرده است. پرخوری عصبی ( گاو گرسنگی) از جمله مشکلاتی بوده که دمی به آن مبتلا بوده اما با کمک متخصصان بر آن غلبه کرده است. بولیمیا یک نوع پر خوردی عصبی است که در این اختلال ابتدا مقدار بسیار زیادی مواد غذایی مصرف می کنند و بعد از آن با  استفراغ شدید یا مصرف ملین می کوشد از اضافه وزن خود جلوگیری کند. این بیماری بیشتر در زنان جوان دیده می شود. دمی به رسانه ها ابلاغ کرده بود که: بسیار مهم است که اگر از نشانه های روحی در درون خود می بینیم و آن را به خوبی بشناسیم و نباید بی خیال آن شویم بلکه باید آن را جدی گرفت و خجالت و شرمساری را کنار گذاشت. لواتو ۵ سال است که زندگی سالم و بی اختلالی دارد و در سلامت روحی کامل به سر می برد.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۳. دوئین جانسون (افسردگی) | Dwayne Johnson

دوئین جانسون در ۲ می ۱۹۷۱ در شهر هاوارد واقع در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده. دواین در کودکی به علت اینکه پدرش یک کشتی گیر حرفه ای بوده و می بایست به شهر های مختلف سفر می کرد، سفر های زیادی به نقاط مختلف کشور تجربه نموده و از نزدیک کشتی گیران حرفه ای را دیده است. دوئین جانسون پس از تجربه چندین ضربه شدید در زندگی دچار افسردگی می شود. او در یکی از مصاحبه های خود با هالیوود ریپورتر در سال ۲۰۱۴ گفته است که: نمی دانستم چرا دلم نمی خواهد کاری کنم، تا پیش از آن هرگز چنین حسی را تجربه نکرده بودم. اما سپس متوجه شدم که این ها از نشانه های افسردگی هستند.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۲. شاهزاده هری (اضطراب) | Prince Harry

شاهزاده هری در استرالیا و لسوتو بود و پس از مدتی به نیروی زمینی بریتانیا پیوست و به مدت ۷۷ روز در جنگ افغانستان خدمت داشت. شاهزاده هری بعد از دوسال، عدم سلامت روحی خود در اواخر دهه ۲۰ اعلام کرد و اینکه نزد روان درمانگر رفته را پذیرفت. وی از خاندان ویندزور بوده، پدرش چارلز،  شاهزاده ولز و مادرش دایانا، شاهدخت ولز هستند. او در مه آوریل سال گذشته معترف شد که پس از مرگ مادرش شاهدخت دایانا همه احساس خود را خفه کرده بود. این روند در زمان نامزدی سلطنتی او با مگان مارکل هنرپیشه آمریکایی و قبل از ازدواج او که در ۱۹ مه ۲۰۱۸ بود رخ داد، که بسیار احساس پوچی و نا امیدی می کرد و در ادامه او تصمیم می گیرد که به متخصص روان درمانگر مراجعه کند و به استرس خود پایان دهد. پس از آن وی در سال ۲۰۱۶ میلادی با همکاری شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون، یک کمپانی با نام heads together راه اندازی کردند تا خجالت عمومی افراد از بیماری های روحی را از بین ببرند. وی هم اکنون ۳۵ ساله است و در سلامت روحی کامل و به دور از هر گونه اختلال زندگی می کند.

اختلال روحی,افسردگی چیست,بیماری افسردگی

۱. کریسی تیگن (افسردگی پس از زایمان) | Chrissy Teigen

کریسی تیگن یکی از زیباترینی مدلینگ های آمریکایی است و پدرش اصالتا آمریکا و مادرش تایلندی می باشد. کریسی در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳ با جان لجند ازدواج کرد و مراسم عروسی آن ها در کومو ایتالیا انجام شد. آن ها دارای دو فرزند پسر و دختر می باشند که به ترتیب لونا متولد آوریل ۲۰۱۶ و مایلز متولد مه ۲۰۱۸ هستند که هر دو به روش (I v f) متولد شدند. کریسی به صورت کاملا شفاف از موضوع افسردگی بعد از زایمان خود و لزوم آگاهی از آن صحبت کرده است علاوه بر این وی چندین بار با پست کردن عکس هایی از مشکلاتی که در ظاهر خود دارد مثل: ترک های روی ران یا شکم خود یا حتی جای خوش و اسکارهایی که با خود دارد قصد نشان دادن این موضوع را دارد که حتی یک مدل هم می تواند نقص داشته باشد، نباید تنها آن ها را با گریم تصور کرد و لزوما نباید انتظار ظاهری ایده آل و فوق العاده را از آن ها داشت. وی دختران و زنان جوان را به اینکه خود را آنگونه که هستند بپذیرند و دوست بدارند تشویق کرده است. این اختلال را افسردگی بعد از زایمان می نامند که به فاصله کوتاهی پس از زایمان به وجود می آید. نشانه های آن می تواند خشم، بی خوابی، بی ثباتی در اخلاق و رفتار، حس بی کفایتی و بی ارزشی باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا