سبک زندگی

10 روش پرورش یک کودک بردبار و مقاوم

افزایش بازدید در گوگل

برای اینکه بتوانید کودک خود را بسیار مقاوم بزرگ کنید، می بایست با مشکلاتی که ممکن است برای او در طی زندگی اش رخ دهد به خوبی آشنا باشید. پرورش کودک بردبار و مقاوم نیاز به والدین صبور و پرتلاش دارد. برای اشنایی با ده گام پرورش یک کودک مقاوم به شما پیشنهاد می دهیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

کودک بردبار,کودک مقاوم,کودک بردبار

۱۰. تقویت مسئولیت پذیری در کودک

اولین و مهم ‌ترین گامی که باید برای تربیت یک کودک مستقل و بردبار بردارید، تقویت حس مسئولیت پذیری در کودک است. هنگامی که کودک متوجه شود نسبت به خود و هر چیز دیگر در جامعه مسئولیت دارد، قطعاً افکار او رشد کرده و در آینده به فردی مقاوم تبدیل خواهد شد و می تواند از پس مشکلات گوناگون خود به خوبی براید.

۹. حرف زدن با کودک درباره استقامت

قطعاً یک روزه قادر به تربیت کودک خود نخواهید بود و باید برای تعلیم استقامت، زمان طولانی را صرف کنید‌. هنگامی که درباره مسئله استقامت با کودک خود صحبت کنید، فرزند تان متوجه می شود هر زمان که بخواهد می تواند درباره این موضوع با شما حرف بزند و اطلاعات جامعی را در این باره به دست آورد.

کودک بردبار,کودک مقاوم,کودک بردبار

۸. تشخیص نداشتن استقامت در کودک

هنگامی که با فرزندتان درباره مسائل مختلف بحث کنید، متوجه میزان استقامت در او خواهید شد‌. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا درباره مسائل اجتماعی و فرهنگی با فرزندتان حرف بزنید و میزان استقامت او را در بحث ها بسنجید. معمولا کودکانی که از استقامت پایینی برخوردار هستند، تمایل دارند بحث را با پدر و مادر خود هر چه سریع تر خاتمه دهند و به عبارت دیگر از حرف زدن درباره مسائل مختلف فراری هستند.

۷. حمایت از کودکان

والدینی که از کودکان خود حمایت می کنند، در مسیر پرورش کودک بردبار و مقاوم بسیار بهتر عمل خواهند کرد. هنگامی که فرزندتان متوجه شود شما از نظرات عاطفی او درباره مسائل مختلف حنایت می کنید، ناخوداگاه به فردی مقاوم در اینده ای نه چندان دور تبدیل خواهد شد.

کودک بردبار,کودک مقاوم,کودک بردبار

۶. درک و رفتار درست را به کودک بیاموزید

به هنگام تربیت کودک مقاوم باید درک و رفتار درست را به او بیاموزید. به کودکان خود یاد دهید به هیچ وجه نباید با غرور بیش از اندازه به تحقیر همسن و سالان خود بپردازند و در عوض برای بهتر شدن خود تلاش کنند.

۵. کودک را با فرهنگ های مختلف اشنا کنید

از دیگر مراحل پرورش کودک بردبار و مقاوم، می ‌توان به آشنا کردن کودک با فرهنگ‌ های مختلف اشاره کرد. برای اینکه بتوانید دلبند خود را با فرهنگ و ادبیات مختلف در گوشه و کنار جهان آشنا کنید، می ‌بایست از کتاب‌ ها، وب سایت ‌های اینترنتی و موسیقی ‌های مناسب کمک بگیرید. با این اقدام می ‌توانید به خوبی استقامت را در کودکان خود افزایش دهید و تربیت درستی را برای فرزندانتان داشته باشید.

کودک بردبار,کودک مقاوم,کودک بردبار

۴. کودک را متوجه تفاوتش با دیگر افراد جامعه کنید

همواره باید تلاش کنید تا فرزندانتان متوجه تفاوتشان با دیگر افراد جامعه شوند. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند چگونه این کار را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هنگامی که اجازه می ‌دهید فرزندتان با بزرگترها یا در محیط ‌های مذهبی و تفریحی قرار گیرد، ناخودآگاه متوجه تفاوت خود با دیگر افراد خواهد شد و این موضوع باعث می‌ شود در آینده فرزند دلبندتان به تفاوت ‌ها و عقاید خود و دیگران احترام گذاشته و باعث تخریب شخصیت افراد دیگر نشود.

۳. کودک خود را تشویق به حضور در اجتماع کنید

برای پرورش کودک بردبار و مقاوم باید فرزندتان را تشویق به حضور در اجتماع کنید و همواره به او تاکید نمایید تا به همنوعان خود در صورت نیاز کمک کند. این موضوع باعث می ‌شود فرزندتان احساس مسئولیت بیشتری نسبت به افراد جامعه داشته باشد.

کودک بردبار,کودک مقاوم,کودک بردبار

۲. تفاوت ها را برای کودک پنهان نکنید

به شما پیشنهاد می ‌دهیم همواره اجازه دهید کودکان متوجه تفاوت‌ ها شوند و این موضوع را برای آنها پنهان نکنید. چرا که این موضوع در آینده ضربات بسیار بزرگی را به فرزند شما وارد خواهد کرد.

۱. والدین بردبار و مقاوم باشید

باید توجه داشته باشید برای پرورش کودک بردبار و مقاوم پیش از همه خودتان باید به یک الگوی رفتاری مناسب تبدیل شوید. چرا که فرزندان از اعمال و رفتار شما بیشتر از سخنانتان الگو خواهند گرفت. به همین خاطر پیشنهاد می‌ دهیم در برابر تمامی مسائل به طور منطقی رفتار نمایید تا کودک بتواند یک الگوی رفتاری مناسب را داشته باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا