سبک زندگی

10 گام برای ثروتمند شدن به لحاظ علمی

افزایش بازدید در گوگل

علمی ترین رازهای ثروتمند شدن

بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلفی از داشتن بدهی های زیاد گرفته تا رسیدن به خانه و ماشین رویایی شان، به دنبال ثروتمند شدن هستند.

همانطور که می دانید، کسب ثروت چیزی نیست که یک شبه و یا بدون تلاش اتفاق بیوفتد، بنابراین اگر خواستار چنین چیزی هستید، باید کاملا حساب شده گام بردارید.

در این راه تکنیک هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا مدیریت مالی بهتری داشته باشید و بتوانید در ادامه به ثروت برسید.

قطعا شما هم کارآفرینان زیادی را دیده اید که حتی در زمان خواب شان نیز درآمد دارند و به راحتی به تفریحات مورد علاقه شان نیز می رسند.

چنانچه قصد دارید تا راه و روش موفقیت در این مسیر را یاد بگیرید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از مهم ترین راه های ثروتمند شدن آشنا کنیم.

رازهای ثروتمند شدن,راه های ثروتمند شدن,گام برای ثروتمند شدن

۱۰. حواس تان به هزینه ها باشد

یکی از مهم ترین گام هایی که باید در راه ثروتمند شدن بردارید، توجه به هزینه ها و ریز ترین جزئیات مربوط به آن ها است.

شما باید تمام هزینه ها و خرج های تان را مو به مو بررسی کنید، جالب است بدانید که بنجامین فرانکلین در این زمینه گفته است :”باید از مخارج کوچک تان آگاه باشید. یک سوراخ کوچک می تواند یک کشتی بزرگ را غرق کند.”

برای شروع می توانید از هزینه هایی که به آن ها توجه نکرده اید شروع کنید. عضویت باشگاهی که مدت هاست از آن استفاده نکرده اید را کنسل کنید. قهوه گرانی که هر روز می خورید را تغییر دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

می توانید برای این کار یک دفترچه کوچک خریداری کنید و یا حتی یک اپلیکیشن ساده برای ثبت خرج و مخارج و مدیریت هزینه های تان دانلود کنید.

۹. ۲۰% از درآمد خالص تان را پس انداز کنید

یکی از معروف ترین راه های ثروتمند شدن آن است که همیشه حدود ۲۰% از درآمدتان را پس انداز کنید.

قطعا شما هم بارها این توصیه را شنیده اید، اما آیا واقعا تاکنون در جهت عملی کردنش تلاشی داشته اید؟

به خاطر داشته باشید که این کار نه تنها باعث می شود بتوانید برای روز مبادا پس انداز داشته باشید، بلکه جریان نقدی را نیز افزایش می دهد.

بدون شک زمانی که شما یک موقعیت خوب پیدا می کنید، برای دسترسی به آن به پول نقد نیاز خواهید داشت و دقیقا در همین جاست که پس اندازهای تان به شما کمک می کند تا شانس تان را حفظ کنید.

رازهای ثروتمند شدن,راه های ثروتمند شدن,گام برای ثروتمند شدن

۸. کمتر از درآمدتان خرج کنید

برای آن که بتوانید ثروتمند شوید باید پیش از هر چیز کمتر از درآمدتان خرج کنید. معنی این توصیه کاملا ساده است.

شما نباید بیشتر از چیزی که در می آورید، پول خرج کنید! هر چند که بسیاری از افراد به این مسئله توجهی ندارند. زیرا این روزها خرج کردن بیش از حد به راهی برای نشان دادن توسعه تبدیل شده است.

اما به خاطر داشته باشید که یکی از راه های ثروتمند شدن آن است که محتاطانه و حساب شده گام بردارید.

جالب است بدانید که طی تحقیقات انجام شده توسط Pew Charitable Trusts نشان داده شد که حدود ۵۵% از شهروندان آمریکایی دقیقا به اندازه درآمدشان و حتی بیشتر از آن خرج می کنند.

۷. حواس تان به تسویه بدهی های بد باشد

پیش از هر چیز باید بدانید که بدهی ها دو دسته خوب و بد دارند و یکی از رازهای ثروتمند شدن آن است که بدهی های بدتان را تسویه کنید.

از دسته بدهی های بد می توانیم به وام هایی با بهره بالا و یا بدهی های مربوط به کارت اعتباری اشاره کنیم که بهتر است هر چه سریع تر برای رفع آن ها اقدام کنید.

در این میان برخی از بدهی ها هم خوبند. به عنوان مثال وام ها و یا اقساطی که برای سرمایه گذاری روی ملک یا کسب و کار شما ایجاد شده اند، بدهی های بدی نیستند.

زیرا شما آن ها را به صورت غیر مستقیم به پس انداز و یا دارایی های تان تبدیل کرده اید. به خاطر داشته باشید که حذف بدهی ها به این معنا نیست که بتوانید با پول حاصل از آن سفر بروید و یا ولخرجی کنید!

بلکه برای آن است که بتوانید یک قدم به ثروتمند شدن نزدیک تر شوید و مدیریت مالی بهتری داشته باشد.

رازهای ثروتمند شدن,راه های ثروتمند شدن,گام برای ثروتمند شدن

۶. صاحب سقف بالای سرتان باشید

همانطور که خودتان هم می دانید، برای بیشتر افراد خانه ای که دارند، بزرگ ترین سرمایه زندگی شان محسوب می شود.

در عین حال افراد دیگری نیز هستند که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند. هر چند که اجاره نشین بودن برای مدتی موقت اشکالی ندارد و طبیعی است، اما باید بدانید که این کار خلاف مسیر کسب ثروت می باشد.

هر چند که خریدن خانه قرار نیست شما را یک شبه پولدار کند، اما در واقع با پرداخت اجاره خانه شما دارید شخصی دیگر را ثروتمند می کنید.

بنابراین اولین و بهترین راه ممکن آن است که صاحب سقف بالای سرتان باشید و این هزینه ها را از زندگی تان حذف کنید.

حتی اگر در شرایطی هستید که هزینه کافی برای انجام این کار را ندارید، بررسی کنید که با گذشتن از چه چیزهایی می توانید به هدف تان برسید و برای آن تلاش کنید.

۵. عادت های بدتان را ترک کنید

همانطور که می دانید، داشتن عادت های بد ما را از رسیدن به اهداف مان باز می دارد. مهم نیست که هدف تان کاهش وزن، پولدار شدن و یا خرید خانه رویایی تان باشد، در هر صورت داشتن یک سری از عادت ها مانع دست یافتن به آن ها خواهد شد.

در همین زمینه، یکی از مهم ترین رازهای ثروتمند شدن ترک عادت های بد و کار کردن روی آن هاست.

به خاطر داشته باشید که منظور ما از عادات بد، تنها عادت های مالی نیست. بلکه هر عادت و رفتاری است که باعث می شود تلاشی برای رسیدن به اهداف تان نداشته باشید.

بهتر است که این گونه موارد را پیش از آن که به وضعیت های پیچیده و بغرنجی تبدیل شوند اصلاح کنید تا راحت تر در مسیر رسیدن به موفقیت گام بردارید.

رازهای ثروتمند شدن,راه های ثروتمند شدن,گام برای ثروتمند شدن

۴. اهداف روزانه داشته باشید

پیش از هر چیز باید متوجه باشید که ثروتمند شدن هدفی بزرگ و مهم می باشد که نمی توانید به سرعت به آن برسید.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید آن است که ابتدا برای خودتان تاریخ مشخصی در نظر بگیرید و سپس هدف تان را به بخش های کوچک تر، مانند اهداف روزانه تقسیم کنید تا در دراز مدت بتوانند شما را به هدف تان برسانند.

به عنوان مثال اگر در نظر دارید که تا ۱۰ سال آینده به مقدار مشخصی ثروت دست یابید، ابتدا برنامه ریزی کنید که با انجام روزانه چه کارها و عادت هایی می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

۳. به فکر کسب و کار خودتان باشید

هر چند که ثروتمند شدن با داشتن یک زندگی کارمندی هم ممکن است، اما بدون شک زمان و انرژی بسیار بیشتری از شما خواهد گرفت.

یکی از راه های ثروتمند شدن آن است که به فکر ایجاد کسب و کار خودتان باشید و تمام تلاش تان را برای موفقیتش به کار بگیرید.

به خاطر داشته باشید که شکست خوردن در این مسیر کاملا طبیعی است و شما تا زمانی که با شکست خوردن تجربه کافی کسب نکنید، نمی توانید در راه تان موفق شوید.

بنابراین حتی در صورت اشتباه و شکست نیز از تلاش تان دست نکشید و از تمام آن ها به عنوان پله هایی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

رازهای ثروتمند شدن,راه های ثروتمند شدن,گام برای ثروتمند شدن

۲. روی چیزهایی که می شناسید سرمایه گذاری کنید

برای آنکه بتوانید به ثورت برسید و فرد موفقی در این زمینه باشید، باید سرمایه گذاری های تان را روی چیزهایی انجام دهید که از آن ها سر رشته و اطلاعات کافی دارید.

هر چقدر که شما زمینه کاری و یا یک صنعت خاص را بیشتر بشناسید، بهتر می توانید خالق ایده هایی باشید که شانس موفقیت بالایی دارند.

فراموش نکنید که قرار دادن تمام تخم مرغ های تان در یک سبد تنها زمانی بدون مشکل پیش می رود که با تمام وجود تان مراقب آن ها باشید. بنابراین هیچ گاه بی گدار به آب نزنید و در هر راهی که هستید حساب شده قدم بردارید.

۱. زمان تان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید

یکی از مهم ترین راه های ثروتمند شدن آن است که بتوانید زمان تان را به شکلی موثر مدیریت کنید.

بدون شک همه ما زمان یکسانی داریم و هیچ تفاوتی از نظر زمانی بین شما و فردی که به هدفش دست یافته است وجود ندارد. اما نکته آن جاست که این افراد به خوبی می دانند که باید چگونه از زمان شان بهره کافی ببرند.

تمام لحظه های زندگی ما بسیار با ارزش هستند و اگر ما آن ها را برای امور بی ارزشی صرف کنیم، هیچ گاه وقت کافی برای رسیدن به موفقیت نخواهیم داشت.

بنابراین هوشمندانه عمل کنید و برای تمام کارهای تان برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در مسیرتان گام بردارید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا