سبک زندگی

10 جمله موفقیت و انگیزشی تاثیرگذار (به همراه توضیح)

افزایش بازدید در گوگل

جملات موفقیت و انگیزشی فوق العاده

معمولا افرادی که راه موفقیت را به درستی طی کرده اند، پس از رسیدن به هدف شان جملات اندیشمندانه ای از خودشان به یادگار گذاشتند که شنیدن آن ها می تواند انسان های زیادی را آگاه تر کرده و بینش آن ها را نسبت به مسیر روبه روی شان بیشتر کند.

احتمالا شما هم قبول دارید که برای بیشتر ما توجه به مسائل حاشیه ای باعث شده که گاهی اوقات از مسیر منحرف شده و از رسیدن به خواسته های مان دور شویم. بنابراین لازم است است که در طی این پروسه همواره حقیقت هایی را به خودمان گوشزد کنیم تا تمرکزمان روی مسیر اصلی باقی بماند.

پیش از هر چیز باید به خاطر داشته باشید که این جمله های انگیزشی برای نشان دادن مسیر طراحی نشده و تنها برای حفظ انگیزه شما هستند و تا زمانی که شما دلیل اصلی تلاش های تان را مشخص نکنید، نمی توانید از آن ها به اندازه کافی بهره ببرید.

چنانچه شما هم علاقه دارید تا برخی از این جملات را در محل کارتان نصب کرده و یا در مسیر رسیدن به هدف تان از آن ها استفاده کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از بهترین جملات انگیزشی کوتاه آشنا کنیم.

جملات انگیزشی کوتاه,جملات موفقیت و انگیزشی,جملات انگیزشی کوتاه

۱۰. وقتی شما خوشبین هستید، زندگی شیوه ای بامزه برای مراقبت از شما دارد

این جمله جذاب از سایمون سینک بوده و از بهترین جملاتی است که می تواند به شما کمک کند به جای منفی بافی کمی بهتر به زندگی نگاه کنید.

همه ما می دانیم که گاهی اوقات شرایط زندگی به گونه‌ای پیش می رود که مثبت اندیشی کار سختی خواهد شد، اما زمانی که بدانید توجه کردن به فکرهای منفی هیچ فایده ای نداشته و تنها ذهن تان را خسته تر می کند، بهتر می توانید روی نکات مثبت زندگی تمرکز کنید.

هرچند که مثبت اندیشی ممکن است کمی کلیشه ای به نظر رسیده و کاری سخت به نظر برسد، اما همواره به خاطر داشته باشید که قرار نیست یک شبه افکارتان را تغییر دهید، بلکه تلاش کنید تا پله پله فکرهای منفی را از خودتان دور کرده و جزئیات کوچک و خوشحال کننده را به خودتان یادآوری کنید.

این مورد نه تنها حال و هوای تان را عوض خواهد کرد، بلکه باعث می شود تا در مسیر رسیدن به اهداف تان نیز بهتر تصمیم گیری کرده و با انرژی بیشتری تلاش کنید.

۹. برای چیزی که پنج سال دیگر ارزشی ندارد، بیشتر از ۵ دقیقه غصه نخورید

بیشتر ما در غصه خوردن برای مواردی که اتفاق افتاده یا اشتباه پیش رفته اند، یک متخصص تمام عیار هستیم! به هر حال این حقیقتی است که نمی توان تاثیر آن را نادیده گرفت.

معنی اینجمله آن نیست که هیچ گاه نباید به خاطر اشتباهات تان غصه بخورید، بلکه هدف ما آن است که به جای ناراحتی درس ها و نکاتی که باید از شکست یاد بگیرید را دریافت کرده و سپس انرژی تان را به جای غصه خوردن روی تلاش دوباره متمرکز کنید.

به خاطر داشته باشید چیزی که اکنون برای تان بسیار ناراحت کننده و طاقت فرساست احتمالا پنج سال دیگر ارزشی ندارد و یادآوری آن دیگر شما را به اندازه امروز ناراحت نخواهد کرد.

جملات انگیزشی کوتاه,جملات موفقیت و انگیزشی,جملات انگیزشی کوتاه

۸. “بزرگ ترین ضعف ما در تسلیم شدن نهفته است؛ همیشه مطمئن ترین راه برای موفقیت تلاش دوباره خواهد بود”

یکی از جملات انگیزشی بزرگان که شنیدن آن می تواند بینش و طرز تفکرتان را عوض کند، توسط ادیسون بیان شده است.

این جمله نشان می دهد تسلیم شدن اشتباه ترین کاری است که ما می توانیم در مواجهه با شکست ها انجام دهیم. در واقع همه ما باید این حقیقت را بدانیم که شکست لازمه رسیدن به موفقیت می باشد.

تمامی افرادی که ما امروزه به عنوان موفق ترین اشخاص جهان می شناسیم، بارها توی کارشان شکست خورده اند، اما تفاوت آن ها با افراد عادی آنجاست که در مواجهه با شکست ها به جای تسلیم شدن، نقاط ضعف شان را شناسایی کرده و با تلاش برای بهتر شدن شان به موفقیت رسیده اند.

رسیدن به دستاوردهای بزرگ نیز مانند زندگی، پستی و بلندی های بسیاری دارد که تا زمانی که از آن ها گذر نکنید نمی توانید به مقصد نهایی برسید. بنابراین دفعه بعدی که احساس کردید می خواهید تسلیم نشوید به خاطر داشته باشید که شاید تنها یک بار دیگر تلاش کردن باعث موفقیت تان شود.

۷. اجازه ندهید که ترس ها آینده تان را رقم بزند

بدون شک در زندگی همه افراد شرایط پیش بینی نشده و موقعیت هایی وجود دارد که باعث می شود از آینده ترسیده و به بهانه آن از شروع بسیاری از کارها سرباز بزنیم.

اما آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که این ترس چه فایده ای برای تان داشته است؟

هر چند که بسیاری از اوقات شرایط بد و ترسناکی که ما در ذهن ما ساخته ایم هیچ گاه پیش نخواهد آمد، اما اگر به هر حال قرار باشد که آن ها فارغ از کسی که ما هستیم، به واقعیت تبدیل شوند، بهتر نیست که با دست پر با آن ها روبرو شویم؟

ترسیدن از آینده نمی تواند جلوی بروز اتفاقات پیش بینی نشده را بگیرد. همین موضوع نشان می دهد که فکر کردن به چنین مواردی هیچ سودی برای ما نخواهد داشت. بنابراین به جای آنکه انرژی تان را روی فکرهای منفی صرف کنید آن را برای یک شروع قوی صرف کنید.

جملات انگیزشی کوتاه,جملات موفقیت و انگیزشی,جملات انگیزشی کوتاه

۶. شکی نیست که شما گذشته تان نیستید

یکی از جملات انگیزشی بسیار فوق العاده که ممکن است با تجربه بسیاری از ما سازگاری داشته باشد همین مورد است.

قطعا تمامی انسان ها با توجه به شرایط مختلفی که داشته اند اتفاقات و دوران سختی را از سر گذرانده که ممکن است هنوز نیز آن ها را از حرکت باز داشته باشد.

اولین چیزی که در این مورد باید بخاطر داشته باشید آن است که شما فراتر از گذشته تان هستید و هر چیزی که قبلا پیش آمده قرار نیست که آینده تان را بسازد.

اتفاقات سخت و یا تجربه های تلخی که باعث شده از گذشته تان راضی نباشید را در همان زمان گذشته را رها کنید. نقاط ضعف و یا مواردی که باعث شده است بهترین خودتان نباشید را پیدا کرده و سپس انرژی تان را صرف کار کردن روی آن ها کنید.

۵. تنها مسیر غیر ممکن، مسیری است که آن را شروع نکرده اید

این مورد یکی از جملات انگیزشی کوتاه می باشد که معنای بسیار عمیقی را در خودش جای داده است.

شما تا زمانی که یک کار را شروع نکرده و در شرایط انجام آن قرار نگیرید نمی توانید قضاوت درستی از آن داشته باشید.

این جمله دقیقا مثل آن است که شما شنا کردن را کاری غیرممکن بدانید در حالی که تاکنون یک بار هم وارد استخر نشده اید!

بنابراین دفعه بعدی که از انجام یک کار به علت غیر ممکن بودنش کنار گیری می کنید، به یاد داشته باشید که بدون شروع کردن هیچ گاه قادر به انجامش نخواهید بود، اما اگر در مسیر آن قدم بگذارید به مرور زمان همه چیز ممکن خواهد شد.

جملات انگیزشی کوتاه,جملات موفقیت و انگیزشی,جملات انگیزشی کوتاه

۴. اگر قرار باشد که بایستی و به طرف هر سگی که واق واق می کند سنگی پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمیرسی

بدون شک همه ما بارها در مسیری که در حال طی کردنش بوده ایم با نظراتی مواجه شده ایم که توجه به آن ها باعث شده است تا تمرکزمان از روی هدف برداشته شود.

این مورد یکی از جملات انگیزشی بزرگان به شمار می رود که توسط وینستون چرچیل بیان شده است.

شاید در ابتدا درک این جمله کمی سخت باشد، اما حقیقتی را در دل خودش جای داده است که از دسته بزرگ ترین توصیه ها برای موفقیت می باشد.

همواره به خاطر داشته باشید که در هر راهی که هستید تنها به رو به روی تان نگاه کرده و هیچ گاه وقت تان را با نظراتی که هیچ فایده ای برای تان ندارند تلف نکنید.

۳. هدف مهم تر از نیاز است

احتمالا شما هم بارها داستان آهو و شیر جنگل را شنیده اید. طبق این داستان در نبرد بین شیر و آهو معمولا آهو ها برنده هستند. در واقع شیرها برای آن که نیاز گرسنگی شان برطرف شود باید تند تر از آهو بدوند، اما آهوها هدف شان آن است که زندگی شان را نجات دهند و برای همین است که برنده می شوند، زیرا همواره هدف مهم تر از نیاز است.

همیشه به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت باید به دنبال هدف باشید و کارهای تان را تنها به علت آنکه به نتیجه شان نیاز دارید، با هدف اشتباه نگیرید.

جملات انگیزشی کوتاه,جملات موفقیت و انگیزشی,جملات انگیزشی کوتاه

۲. هیچ گاه برای دوباره آغاز کردن دیر نیست

شروع دوباره در هر زمان، یکی از جملات انگیزشی است که ممکن است آن را کمی کلیشه ای حساب کنید، اما باید بدانید که فرقی نمی کند چطور به آن نگاه می کنید به هر حال حقیقتی است که باید آن را بپذیرید.

همه ما قبول داریم که شرایط افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و نمی توان برای تمام آن ها یک فرمول مشخص برای موفقیت ارائه داد، اما چیزی که می توانیم از آن مطمئن باشیم آن است که تا زمانی که زنده هستید هیچگاه برای شروع دوباره دیر نخواهد بود.

اگر شما هم هدف تان را تنها به این دلیل که برای شروع کردنش دیر شده است کنار گذاشته اید، همین حالا این باورهای ذهنی را کنار گذاشته و مسیرتان را آغاز کنید.

شما از این می ترسید که هنگام رسیدن به هدف، سن تان بیشتر از چیزی باشد که فکرش را می کنید. حقیقت آن است که چه شروع کنید و چه هدف تان را کنار بگذارید قرار است به آن سن برسید، بنابراین زمان تان را صرف چیزی کنید که در قلب تان ارزشمند باشد.

۱. اگر از درون تان صدایی شنیدید که میگفت نمی توانید نقاشی کنید، با همه وجودتان شروع به نقاشی کردن کنید. به این ترتیب آن صدا ساکت خواهد شد

ونسان ونگوگ از برجسته ترین نقاشان تاریخ است که یکی از ارزشمند ترین جملات انگیزشی ممکن را در اختیار انسان های دیگر قرار داده است.

قطعا همه ما بارها با نداهای درونی مان مواجه شده ایم، به خصوص زمانی که می خواستیم یک کار جدید را شروع کنیم.

بیشتر ما به هنگام مواجه شدن با این نداها به حرف شان گوش می دهیم و باور می کنیم که نمی توانیم و یا برای این کار ساخته نشده ایم. اما برای یک بار هم که شده آن ها را نادیده بگیرید و تمام تلاش تان را برای آنکه ثابت کنید اشتباه می کنند، به کار بگیرید.

بسیاری از افراد موفق نیز روزی با همین صداها در حال جنگیدن بوده اند، اما تسلیم نشدن شان باعث شد تا با همه جهان متفاوت شوند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا