سبک زندگی

10 عبارت که بهتر است والدین به بچه های خود نگویند

افزایش بازدید در گوگل

تاثیر جملات والدین در نقش رفتاری کودکان

تردیدی نیست که والدین دوست داشتنی و هوشیار بهترین آرزوها را برای فرزندان خود دارند. به همین دلیل است که آنها مرتباً هر قدم کودک را کنترل می کنند و به آنها آموزش و انگیزه می دهند. با این حال، برخی از عباراتی که بزرگسالان می گویند ممکن است در نگاه اول بی ضرر به نظر برسد، اما می تواند به روان (نابالغ) بچه های آنها آسیب برساند. اینها کلماتی هستند که ما معمولاً به صورت خودکار و حتی بدون فکر می گوییم – همه به این دلیل است که بیشتر ما آنها را از والدین خود شنیده ایم.

بر اساس نظر روانشناسان، ما در Bestfarsi فهمیدیم که کدام عبارات می تواند بر اصول زندگی کودکان ما در آینده تأثیر بگذارد.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۱۰. شما می توانید هر کسی که می خواهید شوید

حمایت از بچه ها در سرگرمی ها و اهدافشان برای آینده خوب است، با این حال، جاه طلبی های بیش از حد بچه ها نیز می تواند تأثیر منفی داشته باشد، همانطور که تحقیقات نشان می دهد. مهم است که به کودک خود بگویید که او باید یک برنامه B داشته باشد، در صورتی که قادر به تحقق رویاهای آینده شغلی خود نباشد. هر بچه ای نمی تواند به یک جراح، فضانورد یا ستاره فوتبال با استعداد تبدیل شود، حتی اگر برای رسیدن به آن هدف سخت کار کند. و این کاملا طبیعی است.

وظیفه والدین این است که به کودک یاد دهند که واقع بین باشد و اهداف قابل دستیابی را تعیین کند و همچنین به آنها هشدار دهد که ممکن است در زندگی ناامید کننده باشد.

۹. این کار را بکن، حتی اگر نمی توانی

در مورد بارهای فیزیکی، این دستورالعمل ها ممکن است به کودک آسیب برساند. این عبارت غالباً از والدینی برمی آید که سعی می کنند با کمک بچه های خود  رویاهای تحقق نیافته خود را محقق کنند. تمریناتی که بیش از حد شدید هستند می توانند با ضربه ای روبرو شوند که می تواند روی آینده کودک شما را خط بکشد. به کودک خود بیاموزید که به بدن خود گوش دهد و به موقع در برابر درد و ناراحتی واکنش نشان دهد.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۸. شما دقیقاً مانند پدر / مادر خود هستید

در مقایسه مثبت بچه ها با یکی از بستگانشان هیچ چیز بدی نیست. اما متأسفانه، این عبارات معمولاً مفهوم منفی دارند و فقط رفتار بچه نیست بلکه والدین نیز مورد انتقاد قرار می گیرند. این بچه ها را گیج می کند، باعث می شود طرف پدر یا مادرشان را بگیرند، در حالی که آنها در نهایت سعی می کنند یکی از آنها را راضی کنند.

۷. تو بهترینی، هیچکس با تو قابل مقایسه نیست

حتی اگر این عبارات را با عشق بگویید، باز هم ایده آل سازی یک کودک ممکن است پیامدهای منفی برای عزت نفس او داشته باشد. این وضعیت به موقعیتی منجر می شود که بچه ها از ترس اینکه شکست نخورند و انتظارات والدینشان را برآورده نکنند، جرات نمی کنند که خود را در چیز جدیدی امتحان کنند.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۶. بروکلی / اسفناج / گل کلم بخورید ، بسیار سالم است.

به گفته محققان دانشگاه شیکاگو، برای بچه ها، کلمه “سالم” با گذشت زمان مترادف کلمه “خوشمزه نیست” می شود. به همین دلیل، آنها ممکن است از خوردن هرگونه غذای سالم و حتی امتحان آن خودداری کنند. اگر می خواهید فرزندتان مثلاً گل کلم بخورد، بهتر است بگویید خوشمزه و ترد است.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۵. از مزخرفات ناراحت نشو.

مشکلات فرزند خود را دست کم نگیرید. شاید برای آنها مزخرف باشد، حتی اگر فقط یک اسباب بازی گمشده باشد. در هنگام بی اعتنایی به کودکان خود، ممکن است در نهایت اعتماد آنها را از دست دهید. اگر مسئله واقعاً جدی است، ممکن است منجر به عدم مراجعه آنها برای مشاوره یا کمک به شما شود.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۴. بذار کمکت کنم

توانایی کودک در تعیین اینکه چه زمانی واقعاً به کمک خارج نیاز دارند و چه زمانی می توانند با تنهایی کنار بیایند، یکی از مهمترین مهارتهایی است که باید در سنین پایین به دست آوریم. بسیاری از والدین از نیازهای فرزندان خود جلوتر هستند، به عنوان مثال، هنگامی که به آنها در انجام تکالیف کمک می کنند، که یک کودک می توانست خودش این کار را انجام دهد. بعداً در زندگی بزرگسالی، این افراد شروع به کار جدید را دشوار می دانند، زیرا آنها از شکست می ترسند.

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۳. آن را لمس نکن ، تو آن را می شکنی!

اگر مرتباً این نوع عبارات را تکرار کنید، منجر به این می شود که فرزندتان احساس محدودیت و خودآگاهی داشته باشد. پس از شنیدن این عبارت، کودک احتمالاً چیز را رها کرده و می شکند زیرا شما آنها را برای این نتیجه تنظیم کرده اید. در زندگی بزرگسالان، این فرد ممکن است از ساختن شغلی ترسیده باشد – آنها مطمئن خواهند بود که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بنابراین ارزش این را ندارد که چیزی را شروع کنید. اگر می ترسید که ممکن است بچه شما چیز ارزشمندی را خراب کند، بهتر است بگویید: “مراقبش باش. می ترسم خراب شود. ”

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۲. شما خیلی باهوشی!

در نگاه اول، این عبارت ممکن است روش خوبی برای ستایش یک بچه باشد. با این حال، این می تواند آنها را به این فکر بیندازد که برای رسیدن به موفقیت تلاش زیادی لازم نیست ، زیرا آنها دارای استعداد طبیعی یا زیرکی هستند. بهتر است کار و تلاش کودکان را تشویق کنیم، نه ویژگی های آنها. به عنوان مثال، “شما خیلی سخت روی این پروژه کار کرده اید.” یا “من معتقدم که شما این کار را انجام خواهید داد زیرا وقت و تلاش زیادی برای این کار صرف کرده اید.”

با غریبه ها صحبت نکن,بد حرف زدن با کودک,حرف شنوی فرزندان از والدین

۱. با غریبه ها صحبت نکن

درک این مفهوم برای کودکان کوچک بسیار پیچیده است. علاوه بر این، آنها ممکن است از همه غریبه ها، از جمله کسانی که سعی می کنند به آنها کمک کنند، دور شوند (به عنوان مثال آتش نشانان یا پلیس). بهتر است به جای اینکه کودک خود را از گفتگو با هر غریبه منع کنید، بهتر است به او توضیح دهید که چگونه در موقعیت های خاص رفتار کند. به عنوان مثال، اگر بعضی از افراد مشکوک به آنها آب نبات پیشنهاد می کند یا بچه را صدا می کند تا به ماشین یا خانه اش برود.

به نظر شما چه عبارات دیگری می تواند برای فرزندان مضر باشد؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا