سبک زندگی

10 عنوان که باید به فرزندانمان بیاموزیم

خلاصه نوشته
  • مهارت هایی که کودک باید بیاموزد، بسیار زیاد هستند و نوع آموزش آن ها بستگی به روش تربیتی و متد آموزشی والدین دارد. کودکان از همان ابتدا پدر و مادر را الگوی خود قرار می دهند و به همین خاطر است که باید در وهله اول والدین این مهارت ها را در قالبت زندگی خود به صورت پر رنگ تری نشان دهند.

آموزش مهارتهای زندگی به فرزندان

مصلما آرزوی هر پدر و مادری فراهم کردن یک زندگی خوب و عالی برای فرزند شان است. در این میان والدین باید به کودکان از همان ابتدای خردسالی خیلی چیزها را یاد دهند. مهارت های زندگی تنها برای بزرگسالان نیست! اگر فرزند شما از کودکی یک سری مهارت های مهم زندگی را به خوبی درک کرده و بیاموزد، بدون شک ضربه های کمتری در زندگی می خورد و همیشه قدم هایش را با احتاط بر می دارد. با آموزش مهارت های زندگی به فرزند خود، در واقع به او یاد می دهید که همیشه از تجربیات بزرگتر ها استفاده کند حتی اگر خودش هم روزی پدر یا مادر شد! به طور کلی آموزش مهارتهای زندگی به کودکان، به آن ها کمک می کند که در آینده مسیر های دشوار و نا هموار را بهتر طی کنند.

آموزش مهارتهای زندگی به فرزندان,آموزش مهارتهای زندگی به کودکان,اموزش مهارتها به فرزندان,

10. راستگویی

بسیاری از کودکان به دلیل ترس از داد و فریادهای پدر ومادرهایشان یا تنبیه شدن از بیان واقعیت به آنها واهمه دارند. باید به فرزندانمان بیاموزیم که در صورت انجام دادن رفتار ناپسند حتما با آن ها برخورد خواهد شد، ولی در اکثر مواقع برای اینکه شهامت کافی برای بیان حقیقت از خود نشان داده اند، آن ها را تشویق نمایید.

9. تکریم

یکی از خصوصیات بازر بچه ها تقلید کردن رفتار همانند کلمات است. برای اینکه بتوانید به آن ها تکریم و ادب را آموزش دهید، بهتر است در مقابل آن ها از کلماتی مانند «لطفا»، «متشکرم»، «خواهش می کنم» و «عذر می خواهم» استفاده کنید.

به فرزندانمان بیاموزیم,آموزش مهارتهای زندگی به فرزندان,آموزش مهارتهای زندگی به کودکان,

8. سپاسگزاری

به فرزندانمان بیاموزیم، همیشه باید شکرگذار همه نعمت ها، هرچند اندک باشند، موضوعات کوچک همانند هوا و یک لبخند زیبا از طرف شخصی. باید به آن ها آموخت که برای زنده بودن، غذایی که میل می کنند، اقوام و دوستانشان، مسکن، پوشاک شان و سلامتی خود سپاسگزار باشند.

7. بخشندگی

اینکه به فرزندانمان بیاموزیم به دیگر افراد یاری رسانند، نیز نوعی بخشندگی و جوانمردی است چرا که با این روش آن ها یاد می گیرند که در موقع لزوم سخاوتمند باشند.

اموزش مهارتها به فرزندان,به فرزندانمان بیاموزیم,آموزش مهارتهای زندگی به فرزندان,

6. منحصر به فرد بودن

باید به فرزندانتان همواره این نکته را یاد آوری کنید که از دوران کودکی تا کنون منحصر به فرد هستند و از مقایسه آن ها با دوستان و هم کلاسی هایشان جدا خودداری کنید.

5. جود و بخشش

این احتمال وجود دارد که افراد آگاهانه یا ناآگاهانه به آن ها آزار برسانند و این مسئله ای نیست که قادر باشیم فرزندانمان را کاملا از آن محفوظ نماییم. درصورتی که جود و بخشندگی را بیاموزند، مهربانی و مودت را نیز یاد خواهند گرفت.

آموزش مهارتهای زندگی به کودکان,اموزش مهارتها به فرزندان,به فرزندانمان بیاموزیم,

4. بذله گویی و شوخ طبعی

به فرزندانتان آموزش دهید که چگونه خندیدن سبب بهتر شدن زندگی شان می شود. همچنین با گفتن جوک های خنده دار برای یکدیگر، انجام کارهای نشاط آور مانند کتابخوانی، بازی و تفریح کردن در مکان هایی مانند پارک ها یا صحبت کردن با یکدیگر درباره زندگی، می توانند موقعیت خود را بهبود ببخشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش حیرت آور افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند

3. دید مثبت

نمایش رفتار و دید مثبت از طرف شما اهمیت فراوانی دارد، چرا که والدین همواره برای فرزندانشان الگو هستند.

آموزش مهارتهای زندگی به فرزندان,آموزش مهارتهای زندگی به کودکان,اموزش مهارتها به فرزندان,

2. استقامت

استقامت در انجام امور، به فرزندان کمک کرده هیچگاه دلسرد و مایوس نگردند و برای هرچیزی که  می خواهند بدست بیاورند، به سعی و تلاش خود ادامه بدهند. زمانی که بسیار خردسال هستند، کارهایی از قبیل راه رفتن، غذا خوردن، بازی کردن و غیره را قادر نیستند، درست و کامل اجرا نمایند. ولی آنقدر به تلاش خود ادامه می دهند تا موفق بشوند، برای اینکه هنوز با مفهوم ناامیدی و یاس آشنا نگشته اند.

1. مودت

تعلیم شوق و عشق به بچه ها، شوق زندگی و مودت به دیگران و موضوعاتی که از انجام دادن آن به وجد می آیند. بدون وجود عشق زندگی و رویاهای آن ها بسیار معمولی خواهد بود.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا