سبک زندگی

10 روش اثبات شده شناخت شخصیت افراد

راه های شناخت شخصیت افراد

شناخت شخصیت آدم ها از موضوعاتی می باشد که همه افراد به آن علاقه دارند. این افراد ممکن است متخصص این زمینه باشند و حتی ممکن است هیچ نوع تخصصی در مورد شخصیت افراد نداشته باشند. در این مقاله قصد داریم با 10 راهکار اثبات شده, برای تشخیص شخصیت آدم ها آشنا شویم. در ابتدای بحث یک سخن معروف می آوریم.

دوست به کسی می گویند که فرد بتواند تمامی حرف های خود را برای او بگوید، آن ها با هم بخندند و گریه کنند. آن ها هر دو این را می دانند که با ارزش را نگه خواهند داشت و موارد بی ارزش را با ذره ای محبت دور خواهند کرد.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در دام قضاوت ها یا حتی شناخت شخصیت آدم ها با توجه به ظاهر آن ها افتاده باشید. در اکثر مواقع شخصیت های واقعی افراد زمانی مشخص می شود که اتفاق بدی برای شما رقم بزند و این اتفاق برای شما ضربه ای در راه داشته باشد.
بعد از آن شما شاهده یک شخصیت سمی از ویرانه ها هستید و این اتفاق اغلب اوقات یک شوک بزرگ است. برای شفاف سازی بیش تر یک مثال واقعا ترسناک در کتاب غرایز خطرناک به نویسندگی او تول و بومن آورده شده است به این شکل که چطور غرایز درونی افراد به آن ها خیانت می کند.
مثال ذکر شده در این کتاب این طور است که فردی محترم و خوش برخورد، آراسته و خوشرو، گاراژ خانه اش را به یک محل برای شکنجه زنان دزدیده شده، تبدیل کرده بود و در آن جا از زنان سوء استفاده می کرد. در این مثال نویسنده قصد دارد به ما بگوید چگونه از ظاهر افراد فریب می خوریم و ظاهر و منش با شخصیت فردی بسیار متفاوت است.

راه های شناخت شخصیت افراد,روش های شناخت شخصیت افراد,شناخت شخصیت افراد,

با این حال چه باید کرد؟ آیا باید به همه افراد اطراف خود شک کنیم؟ آدم های مختلفی در زندگی ما هستند، از خانواده گرفته تا همکار و حتی شریک عشقی خود چگونه می توان به همه آنان اعتماد کرد؟ آیا اعتماد به افراد اشتباه است؟ برای پاسخ به این سوال ها شاید بخواهید بدانید آن افراد ویژگی هایی مانند: صداقت، قابل تکیه بودن، مهربان و دل رحمی، مسئولیت پذیر بودن، پشتکار، فروتنی و افتادگی و …… را دارد یا خیر.

روش پاسخ به این سوال ها این می باشد که قضاوت کردن را کنار گذاشته و به جای آن بیش تر وقت بگذارید تا شناخت بیش تری از آن فرد مد نظر به دست آورید. با زیر نظر گرفتن اوضاع بتوانید بفهمید به هر اتفاقی چه واکنشی نشان خواهد داد.
به تمامی رفتار او حتی خندهایش، جوک هایش، توضیح دادن های او گلایه های او و…. دقت کنید و در این صورت است که می توانید به شناختی از شخیصت فرد دست پیدا کنید. البته نکته قابل ذکر این است که قضاوتی که بعد ار شناخت آن فرد خواهید داشت، همیشه درست نبوده و ممکن است اشتباه قضاوت کرده باشید.
برای این که در قضاوت و شناخت افراد اشتباهی نکنید لازم است 10 روش مهم را پیروی کنید تا به نتیجه درست رسیده و در رابطه خود دچار مشکلی نشوید.

این مطلب را از دست ندهید
جایگاه عشق در قوانین ادوارد مورفی

شناخت شخصیت افراد در اولین برخورد,نحوه شناخت شخصیت افراد,چگونگی شناخت شخصیت افراد,

10. آیا می توان خشم را به صورت یک اتفاق مکرر در نظر داشت؟

در بیش تر وقت ها خشم های افراطی به دلیل وجود مسائل اساسی بوده و باید بدانید وقتی فردی کنترل خود را از لحاظ ذهنی و همچنین جسمی از دست می دهد دیگر نمی تواند رفتارهای عالی داشته باشد.
هر انسانی ممکن است با تحریک شدن، دچار فوران شده و اوضاع را به هم بریزد. اما در صورتی که خشم به یک رویداد روزانه تبدیل شد، لازم است علت آن را جستجو کرده و از آن فرد دوری کنید. نزدیک بودن به فردی که تصور می کند با خشم مشکلی برطرف می شود، درست نیست و بهتر است از او دور شوید.

9. آیا می توان شاهد رفتارهای مهربانانه بود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ببینید فردی رفتارهای باملاحظه داشته باشد و مهربانی کند. به عنوان مثال به گدا کمک کند یا کمک هایی برای خیریه ها داشته باشد و در حالت کلی کارهای مثبتی انجام داده و سعی کند دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.
یک زمان دوستی را دیدم که به ضعف و ناتوانی افراد دیگر بی اهمیت بوده و بی تفاوت از کنار آن ها رد می شد. او فردی مذهبی بود اما با این رفتارش من به اعتقادات او شک کردم.
بهترین و مناسب ترین روش برای شناخت شخصیت های آدم ها این است که واکنش آن ها را در مقابل افرادی ببینید که هیچ نفعی برای آن ها ندارد. روش دیگری که به همین اندازه جوابگو است این می باشد که رفتار افراد را در مقابل فردی ببینید که توانایی دفاع از خود را نداشته و در حالت کلی پایین تر از آن فرد است، در این حالت افراد شخصیت های واقعی خود را با رفتار با آن ادم ها نشان خواهند داد.

راه های شناخت شخصیت افراد,روش های شناخت شخصیت افراد,شناخت شخصیت افراد,

8. آیا فیس بوک برای ما اطلاعالات درستی به همراه دارد؟

برای شفاف سازی فعالیت های فیس بوک را به تست قدیمی دست خط تشبیه می کنیم. همان طور که دیگر تست دست خط رایج نبوده و جوابگو نیازهای امروزی نیست، پس اطلاعات فیس بوک هم کارآیی ندارد. حتی برای ارزیابی یک کاندید درفیس بوک هم نمی توان اطلاعات دقیق و درستی به دست آورد. پس دیگر اطلاعات فیس بوک را معتبر ندانید.

7. چگونه متوجه شویم فردی مسئولیت کارهای خود را برعهده می گیرد؟

ممکن است افرادی باشند که مسئولیت نامرتب بودن محل کار خود را بپذیرند یا این که در صورت دیر رسیدن به جای این که از ترافیک یا هر عامل دیگری بهانه بگیرد, بگوید که مقصر خودش بوده،این کار یعنی مسئولیت کارهای خود را قبول می کند.

شناخت شخصیت افراد در اولین برخورد,نحوه شناخت شخصیت افراد,چگونگی شناخت شخصیت افراد,

6. پیام ها یا ایمیل های فرد را بخوانید.

با خواندن پیام های فرد مد نظر خود می توانید تا حدی به شخصیت های او پی ببرید و بدانید با چه فردی در ارتباط هستید. نکته مهم این است که هر پیام یا هر نوع برخوردی نشان دهنده چه شخصیتی می باشد. در این جا چند مورد از تحقیق های دانشمندان در این زمینه را آورده و به شما یاد می دهیم با دیدن هر عاملی بدانید فرد چه شخصیتی دارد.
به طور مثال استفاده از فعل های سوم شخص نشان دهنده رسمیت بوده و همچنین در مواردی علامت سوال های مکرر نشان دهنده خشم می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تصمیم برای بدست آوردن قلب همسرتان

5. فریب خودنمایی ها را نخورید

خیلی از افراد تمایل دارند با خودنمایی کردن شخصیت خود را عوض کرده و بخواهند شما فکر مثبتی درباره آن ها داشته باشید. برای این بخواهید بیش تر با خودنمایی آشنا شوید، در صحبت با فردی دقت کنید که آیا همیشه از کارهای خوبی که کرده است، صحبت می کند؟ اگر فردی بیش تر اوقات در حال گفتن ترفیع ها و پیشرفت های خودش است به احتمال خیلی زیاد دارد خودنمایی می کند و قصد دارد شما شخصیت مثبتی در او ببنید.

راه های شناخت شخصیت افراد,روش های شناخت شخصیت افراد,شناخت شخصیت افراد,

4. آیا شواهد پشتکار در فردی وجود دارد؟

تمامی دستاوردها و موفقیت های انسان ها به دنبال پشتکار بوده و بدون پشتکار هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد. برای این که بدانید فردی چطور شخصیتی دارد در تمامی رفتارهای او دقت کنید و ببینید آیا برای هدف های خود سختی ها را تحمل می کند و پشتکار دارد یا خیر.

3. آیا ابراز همدلی افراد اطراف شما زیاد است؟

بعضی افراد که هیچ توجهی به افراد محروم یا ضعیف جامعه ندارند بسیار بی احساس بوده و شما این را می توانید حتی از صحبت های آن ها بفهمید. با توجه به این مورد که آن ها اصلا درباره افراد فقیر یا معلول ها نظری نداده و اگر از کنار آن ها رد شوید هم توجهی نمی کنند.

شناخت شخصیت افراد در اولین برخورد,نحوه شناخت شخصیت افراد,چگونگی شناخت شخصیت افراد,

2. از نظر اجتماعی در تعادل باشید.

در صورتی که فردی را دیدید, دور از دیگران بوده و اصلا اجتماعی نیست می توانید بفهمید با این اتفاق آن فرد بخش منفی در شخصیت خود دارد. شاید فکر کنید اجتماعی بودن فایده ای نداشته و کار خوبی نیست در صورتی که کم ترین فایده اجتماعی بودن این است که می توانید در صورت ایجاد مشکلی آن را با دیگران در میان گذاشته و مشورت بگیرید.

1. دوری از آدم های سمی

از آدم های سمی دوری کردن بهترین کار ممکن است, شاید بخواهید بدانید آن ها چه افرادی هستند. ادم هایی که خیلی سعی دارند بر دیگران تسلط داشته باشند و همچنین نمی توانند شکست خود را قبول کنند. این افراد ویژگی های دیگری در رفتار خود دارند, مانند: حسادت، انتقاد از همه، گلایه از خود، سرزنش دیگران به جای خود و …
حال که بعضی از ترفندهای قضاوت و شناخت شخصیت آدم ها را دانستیم, چه فکری درباره خود داریم؟ از نظر دیگران ما چه شخصیتی داریم؟

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا