سبک زندگی

 10 راه پولدار شدن از زبان وارن بافت

خلاصه نوشته
  • راه های پولدار شدن هم، مانند دیگر اهداف مهم در زندگی مان سخت هستند. پولدار شدن کار بسیار سختی است اما هر کار سختی قلق ها و به قول معروف فوت کوزه گری خاص خودش را دارد و ثروتمند شدن هم از این قاعده مستثنی نیست. کافیست تا از تجارب کسانی که در این زمینه موفق شده اند استفاده کنید.

پندهای وارن بافت برای پولدار شدن

ثروتمند شدن نیز همانند هر موفقیت دیگری روش ها و تکنیک هایی دارد، که اگر به زندگی بزرگترین سرمایه داران جهان نگاه کنیم متوجه می شویم از همان تکنیک ها استفاده نموده اند. وارن بافت یکی از پولدارترین افراد جهان است که در مورد 10 تکنیک پولدار شدن خود اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار داده است. از پولدار ترین مردان جهان می توان به وارن بافت با ثروتی 62 میلیاردی اشاره نمود. در خیلی ازمجلات برتر دنیا به رازهای ثروتمند شدن وارن بافت اشاره شده است. با ما همراه باشید تا با 10 راز ثروتمند شدن از نظر وارن بافت بیشتر آشنا شوید.

در سال های گذشته لقب ثروتمند ترین مرد جهان به وارن بافت اختصاص داشت اما پس از آن جف بزوس و بیل گیتس نیز به عنوان ثروتمند ترین مردان جهان انتخاب شدند. او هر یک از سهام های شرکت Berkshire Hathaway درسال 1962 با قیمت 7.5 دلار خریداری نمود که امروزه سهام های این شرکت 119 هزار دلار قیمت دارند. این شرکت جز شرکت های کلاس A بازار محسوب می گردد. وی روش های خاصی برای کسب ثروت داشت که در ادامه بیشتر به بررسی آن ها می پردازیم.

بزرگترین سرمایه داران جهان,راه پولدار شدن,پولدار شدن,

10. یادگیری قبل از شروع

پیش از انجام هر معامله ای حتی با آشنایان خود از جزئیات و شرایط آن اطلاعات کافی به دست آورید سپس آن را بپذیرید. وارن بافت این تجربه را زمانی که کودک بود کسب کرد. یک روز پدربزرگش از وارن و دوستش خواست که حشره ای که در مغازه اش وجود دارد را بیابند، آن ها پس از ساعت ها تلاش حشره را به پدربزرگ دادند و 90 سنت دریافت نمودند. وارن بافت از دستمزدی که گرفته بود بسیار تعجب کرد، زیرا در مدت زمان کوتاه تری می توانست پول بیشتری دریافت کند. پس از آن بود که تصمیم گرفت قبل از شروع هر کاری شرایط آن را بسنجد.

9. سرمایه گذاری با سود حاصل از فعالیت

بهتر است سودی که از سرمایه گذاری های کوچک در بورس به دست می آورید با خرید مجدد سهام یا سرمایه گذاری در جاهای دیگر استفاده کنید و از خرج کردن آن ها بپرهیزید، تا سرمایه های کوچک شما به یک ثروت زیاد تبدیل گردد. وارن بافت در دوران دبیرستان با خرید یک ماشین پین بال و قرار دادن آن در یک آرایشگاه توانست سودی کسب کند و او از این سود 8 ماشین دیگر خرید و درآمد خود را افزایش داد. وارن بافت همین روش را در زمان وارد شدن به بورس نیز ادامه داد و در سن 26 سالگی توانست سرمایه ای حدود 174 هزار دلار سرمایه داشته باشد.

پولدارترین افراد جهان,بزرگترین سرمایه داران جهان,راه پولدار شدن,

8. از مکیدن انگشت خود بپرهیزید

توصیه می شود پیش از گرفتن هر تصمیمی به موقعیت خود و نتایج حاصل از تصمیمتان فکر کرده و با دیگران در این رابطه مشورت کنید. زیرا گرفتن تصمیمات عجولانه همانند مکیدن انگشت شصت می باشد. وارن بافت در سرمایه گذاری و معاملات خود از این تکنیک استفاده می کرد و اجازه می داد که طرف مقابل از قیمت ها اطلاعاتی بروز دهد سپس بر اساس آن ها تصمیم نهایی را بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید
10 عادت غیر متعارف که شما را از اهدافتان دور می کند

7. با پول های اندک خود سرمایه گذاری کنید و از قرض کردن بپرهیزید

وارن بافت کاملا مخالف گرفتن وام و قرض کردن برای سرمایه گذاری است و هرگز برای سرمایه گذاری یا خرید مسکن وام های سنگین دریافت ننمود. او در نوشته ها و رازهای موفقیت خود از افراد بسیاری که با وام سرمایه گذاری کرده و ورشکست شده اند یاد می کند. وارن بافت در این رابطه دو پیشنهاد دارد: سرمایه گذاری متناسب با پولی که دارید و مذاکره نمودن با طلبکاران.

پولدار شدن,پولدارترین افراد جهان,بزرگترین سرمایه داران جهان,

6. کنترل نمودن هزینه ها کوچک

وارن بافت معتقد است که کنترل هزینه های کوچک می تواند سود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. از این رو معمولا در شرکت هایی که مدیران ریز بینی داشتند و حتی تعداد دستمال کاغذی ها را کنترل می کردند سرمایه گذاری می نمود.

5. ماندگاری و استقامت

مقاومت و ماندگار بودن می تواند شما را در برابر رقیبان پیروز نماید. بر همین اساس وارن بافت در 1983 سهام شرکت Nebraska Furniture Mart را خریداری نمود، زیرا نحوه مدیریت مالک شرکت نظر او را به خود جلب کرده بود. صاحب این شرکت که یک مهاجر روسی بود با تکنیک خرید وسایل در پایین ترین قیمت ها توانست مغازه خود را به یکی از بزرگترین فروشگاه های مبلمان تبدیل نماید. از نظر وارن بافت رز مالک شرکت یک قهرمانی قدرتمند بود که موجب جداسازی برنده از بازنده می گردید.

راه پولدار شدن,پولدار شدن,پولدارترین افراد جهان,

4. بررسی و ارزیابی خطرات

با ریسک کردن و ارزیابی خطرات به راحتی می توان بهترین تصمیمات را گرفت. زمانی که در سال 1995 کارفرمای پسر وارن بافت Howie به تقلب در تعیین قیمت متهم شده بود. وارن بافت از آن ها خواست که بدترین و بهترین شرایطی که ممکن است برای آن ها پیش بیاید را در نظر بگیرند. با این صحبت ها پسر وارن بافت با ارزیابی این ریسک قراردادهای خود را با شرکت متقلب لغو نمود.

3. سعی کنید متفاوت باشید

هرگز بر اساس انتظارات دیگران در موارد مهم زندگیتان تصمیم گیری ننمایید. وارن بافت بر اساس همین قانون سرمایه گذاری های خود را در سال 1956 انجام می داد و کارهای خود را از دیگران پنهان می کرد، به همین دلیل مردم فکر می کردند که او ورشکست شده است. در حالی که پس از 14 سال وارن بافت 100 میلیون دلار سرمایه داشت. او به جای پیروی از جمعیت ضعیفان بازار طرفدارای می کرد و معتقد بود به جای ارزیابی خود بر اساس استانداردهای دنیا باید خود را بر اساس استانداردهایی که برای زندگیتان تعیین نموده اید ارزیابی کنید.

بزرگترین سرمایه داران جهان,راه پولدار شدن,پولدار شدن,

2. تعیین هدف نهایی و داشتن تعریفی از موفقیت

وارن بافت هرگز موفقیت خود را بر اساس میزان ثروتش نمی سنجید و حتی در سال 2006 تصمیم گرفت که کل ثروت خود را به بنیاد خیریه هدیه دهد. او معتقد است افراد ثروتمند از نظر دیگران افراد چندان دوست داشتنی و محبوبی نیستند، به همین دلیل موفقیت خود را بر اساس تعداد افرادی ارزیابی می کرد که توانسته بود در دلشان بنشیند و آن ها را به خود جذب نماید.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش کنترل عصبانیت

1. شناسایی و کشف بهترین موقعیت فروش

وارن بافت در زمان نوجوانی با شرکت در یک مسابقه شرط بندی تمام پول های خود از دست داد و پس از آن مجبور به شرکت در مسابقه دیگری شد، اما متاسفانه با باختن در این مسابقه نیز تمامی پول های خود را از دست داد. این مسئله خیلی برای او دردناک بود و چند روزی او را بیمار کرد. این اتفاق باعث شد یاد بگیرد چه زمانی بهترین فرصت برای ترک یک معامله و جلوگیری از زیان بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا