سبک زندگی

10 روش باورنکردنی برای جذب کردن دیگران

خلاصه نوشته
  • جذب دیگران و مسئله جذاب بودن همیشه جزء مهم ترین چالش های زندگی محسوب شده و هر کسی به طریقی سعی کرده تا به آن دست یابد! چراکه انسان ها ذاتا دوست داشته شدن را می پسندند. اما برای رسیدن به آن باید از روش های درست استفاده نمایند.

آشنایی به بهترین روش های جذب دیگران

در جهان امروز، جذب دیگران به عنوان یکی از مهم ترین قابلیت ها شناخته می شود. این امر، به روش های مختلفی صورت می پذیرد که هر فردی می تواند از آن ها استفاده کند. اما نکته مهم در این باره، توانایی و چگونگی به کارگیری آن هاست.

با متقاعد کردن افراد، به راحتی می توان به مقصود خود رسید. گاهی اوقات، حتی ممکن است با وجود نامعقول بودن درخواست ها، تنها با دانستن شیوه صحیح مطرح خواسته، طرف مقابل را قانع نمود.

به همین دلیل، همه انسان ها و به خصوص کسانی که ارتباطات شغلی گسترده ای دارند، لازم است از این مهارت آگاهی داشته باشند.

در ادامه با بست فارسی همراه باشید تا شما را با روش هایی برای جذب دیگران بهتر آشنا کنیم.

جذب دیگران,جذب کردن دیگران,راه های جذاب بودن در رابطه,

10. به اطرافیان خود توجه کنید

یکی از عمده ترین مشکلات بین خانواده ها، دوستان و در کل همه افراد، عدم توجه می باشد. ذات انسان، بر پایه توجه و درک به وجود آمده و به همین دلیل، فارغ از سن و جنسیت، همه ما به دریافت احساس مهم بودن برای اطرافیان مان نیاز داریم.

به این منظور، بهتر است طی یک مدت زمان مشخص، برای نزدیکان خود هدیه بگیرید و یا برخی روزهای خاص را تنها به آن ها اختصاص دهید. با این شیوه، می توانید محبت افراد را از آن خود کنید!

9. حالات چهره را از یاد نبرید!

چهره ما، نقش مهمی در ارتباط مان و جذب کردن دیگران دارد. چرا که اطرافیان با توجه به شاد و یا عبوس بودن صورت مان نسبت به صحبت کردن و جذب شدن به ما تصمیم می گیرند.

تا حد امکان، سعی کنید در اماکن عمومی و به خصوص مهمانی ها لبخند بزنید و خوش برخورد باشید. با رفتار طبق این روش، پس از مدت کوتاهی همه افراد تمایل به برقراری ارتباط با شما را آرزومند اند!

روش جذب دیگران,روش های جذاب بودن,روش های جذب دیگران,

8. به ظاهرتان اهمیت دهید

شیک پوشی و مرتب بودن نه تنها باعت رضایت خاطر فرد می شود، بلکه ناخودآگاه، احساس خوبی به دیگران نیز منتقل کرده و یکی از روش های جذب دیگران محسوب می شود.

با در نظر گرفتن مکان حضورتان، لباس های خود را انتخاب کنید. پوشش مناسب، شخصیت تان را تکمیل کرده و راهنمای خوبی هم برای انتخاب دوستان آینده تان می باشد!

7. اولویت خود را تعیین کنید

گاهی اوقات بهتر است برای جذب کردن دیگران، هنگام صحبت کردن با آن ها، اولویت خود را خشنودی طرف مقابل مان قرار دهیم و برای اندک زمانی خود را فراموش کنیم!

به عنوان مثال، انتخاب موضوع بحث در محدوده سلیقه همراه تان و یا حتی پرهیز از ادامه مکالمه در صورت عدم تمایل فرد، می تواند در رابطه شما بسیار تاثیر گذار باشد.

روش هایی برای جذب دیگران,جذب دیگران,جذب کردن دیگران,

6. قدردان باشید!

همه انسان ها بر اساس طبیعت وجودی شان، در زمان کمک و لطف کردن به شخص دیگری، شنیدن جمله ای در جایگاه تشکر را انتظار دارند. همچنین؛ قدردانی از زحمات دیگران و وقتی که برای ما می گذارند، باعث می شود که در ذهن افراد، به عنوان شخصی با کمالات شناخته شویم!

این مطلب را از دست ندهید
10 روش ساده جذب خوش شانسی و گرفتن انرژی + کائنات

بنابراین، در این گونه مواقع ازخودگذشتگی های اطرافیان تان را نیز به خاطر آورید و در صورت فراموشی آن ها، در یک موقعیت مناسب ضمن عرض عذرخواهی، یادآور لطف آن ها باشید.

5. سلامتی حافظه تان را جدی بگیرید

نام انسان ها، اولین عاملیست که می تواند یک بحث جدید را شروع کند. برخی افراد، به دلیل افزایش سن، مشغله های کاری، داشتن ارتباطات گسترده و …، به سرعت نام اطرافیان خود را فراموش می کنند.

بهتر است برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ناراحتی، هنگام مکالمه، اسم فرد مقابل را با یک شیوه خاص در ذهن خود حک کنید. یادداشت برداری از مشخصات ظاهری و نام آن ها، بلافاصله بعد از اتمام صحبت نیز به عنوان یک روش محبوب مورد استفاده عده زیادی قرار می گیرد.

راه های جذاب بودن در رابطه,روش جذب دیگران,روش های جذاب بودن,

4. دایره لغات خود را افزایش دهید

علاوه بر طرز برخورد شما، گفتار شما نیز در جذب کردن دیگران اثر گذار است. اگر نمی توانید به خوبی از کلمات استفاده کنید و یا به راحتی سخن بعدی خود را از یاد می برید، باید با توجه به سن تان، هر چه زودتر کتاب خواندن را در برنامه روزانه تان قرار دهید.

افزایش ساعت مطالعه و مشاهده برنامه های مفید، با گذشت زمان تاثیر شگفت انگیزی بر نحوه گفتارتان می گذارند و پس از آن، دیگر مشکلی با کلمات نخواهید داشت!

3. برنامه ریزی کنید

به جرئت می توان گفت بیشتر مشکلات انسان ها به علت عدم داشتن یک برنامه ریزی اصولی و صحیح است. در برنامه مناسب، برای هر فعالیتی ساعت مشخصی انتخاب می شود و فرد از جهت زمان، محدودیتی ندارد.

اگر طبق برنامه ریزی زندگی خود را تنظیم کنید، برای رفت و آمد و ارتباطات تان نیز ساعات مشخصی در نظر گرفته می شوند و به راحتی می توانید ملاقات های خود را بر این اساس تشکیل دهید. این شیوه، دیدگاه مثبتی را در ذهن طرف مقابل نسبت به شما شکل می دهد.

روش های جذب دیگران,روش هایی برای جذب دیگران,جذب دیگران,

2. خود را عاری از اشتباهات ندانید!

همه ما در برخی از موقعیت های زندگی مرتکب اشتباهات بزرگ و کوچک می شویم. نکته مهم در این باره این است که این مشکلات و تصمیم های اشتباه را تنها به دیگران اختصاص ندهیم.

به یاد داشته باشید که اطرافیان تان را به این علت قضاوت نکنید. در غیر این صورت، ممکن است به راحتی باعث تغییر یک رابطه صمیمی، به دشمنی شوید!

1. عادات قدیمی را کنار بگذارید.

همیشه نمی توان از دیگران انتظار توجه داشت. بنابراین در این شرایط، بهتر است شما شروع کننده یک مکالمه باشید. با این شیوه، نه تنها غرورتان آسیبی نمی بیند، بلکه اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد.

به یاد داشته باشید که تمایل تان به صحبت کردن با فرد مقابل را نشان دهید. حتی با توجه به نسبت تان، می توانید درباره زندگی شخص و یا سایر موارد مورد علاقه او نیز سوال بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا