سبک زندگی

10 رفتاری که هرگز نباید اجازه دهید دیگران با شما داشته باشند

خلاصه نوشته
  • رفتار دیگران با ما، گاهی به گونه ای است که شاید خوشایند نباشد و موجب ناراحتی مان شود، به هر حال شما نمی توانیم دیگران و رفتارهای شان را تغییر دهیم چراکه در برخی از مواقع چنین کاری غیر ممکن است! این خود شما هستید که باید تغییر کنید و در میان خودتان و دیگران حد و مرزهایی قائل شوید.

رفتار دیگران برام مهم نیست؟!

زندگی هر فردی مخصوص خود اوست؛ اگر ما در زندگی اشتباهاتی داریم و یا گاهی کارهای خطایی را مرتکب می شویم، این کاملا به خود ما مربوط است. کسی نباید بنا به هر دلیل، در زندگی خصوصی ما دخالت کند. سعی کنید به اطرافیانتان بگویید که در صورت لزوم از همکاری و کمک آنها استفاده خواهید کرد.

لازمه زندگی در اجتماعی که هر انسانی اخلاق و خصوصیات خاص خود را دارد، نیازمند آن است که انسان خود را به سلاح هایی مجهز کند تا بتواند در برابر هر یک از آنها از خود حمایت و یا دفاع کند و مسائل کوچک و بی اهمیت او را ناراحت نکند. منظورمان از سلاح، یادگیری و پرورش مهارت هایی است که به انسان کمک می کند در موقعیت های مختلف، واکنش های خوبی از خود نشان دهد تا بتواند موفق و پیروز از میدان خارج شود.

بهترین رفتار,تاثیر رفتار دیگران بر ما,رفتار با ديگران,

شما با یادگیری این مهارت ها خواهید توانست بهترین رفتار را از خود نشان دهید و به این ترتیب نه خودتان ناراحت شوید و نه با نشان دادن واکنش های شتاب زده، باعث ناراحتی دیگران شوید. یادگیری هر یک از این مهارت ها مستلزم آن است که شما وقت گذاشته و سعی کنید که این مهارت ها را در وجود خود نهادینه کنید و آن ها را تثبیت نمایید تا هر زمانی که لازم بود از آن ها استفاده نمایید. در این متن ما به شما چند تکنیک آموزش می دهیم که می توانید از آن ها در حل مسائل و مشکلاتی که برایتان پیش می آید استفاده کنید. پس با خواندن ادامه این متن، به خود کمک کنید تا بتوانید زندگی بهتری برای خود بسازید.

رفتار با دیگران,رفتار دیگران با ما,رفتار دیگران با من,

10. اجازه ندهید دیگران شما را در بحث های بی نتیجه خود شرکت دهند

سعی کنید در بحث با کسی که اصلا گوشی برای شنیدن و ذهنی برای درک شما ندارد شرکت نکنید. غالب این بحث ها، بی نتیجه است و تنها کسی که  احساس بازنده بودن می کند شما هستید. پس در این موارد سعی کنید خود را دخالت ندهید و به بقیه اجازه دهید هر طور که می خواهند زندگی کنند و تصمیم بگیرند. حتما این ضرب المثل معروف را شنیده اید که می گویند “کسی که خوابیده است را می توان بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده، نمی توان بیدار کرد”. این دقیقا داستانی است که ما در زندگی مان، با برخی از اطرافیانمان با آن مواجه می شویم. در این شرایط بهترین کار این است که شما خود را بیهوده ناراحت نکرده و به مسیر خود ادامه دهید. از این دست انسان ها در اطراف همه ما زیاد وجود دارد و هیچ راهی برای خلاصی از دست آن ها نیز موجود نیست. تنها راهکار موثر، سکوت کردن و ادامه ندادن به بحث است.

9. به دیگران اجازه ندهید با نبش قبر گذشته تان، شما را به هم بریزند

یکی از بدترین خصوصیاتی که یک فرد می تواند داشته باشد، زیر سوال بردن شخصیت شما با یادآوری گذشته تان است. مسلما هر انسانی در این کره خاکی، در گذشته اشتباهاتی داشته که گاهی برخی از آنها موجب خجالت او هستند و این برای هر فردی کاملا طبیعی است. پس با به یاد داشتن این مساله، به دیگران اجازه ندهید با یادآوری و به میان آوردن گذشته شما، موجب ناراحتی شما شوند. اگر فردی با این خصوصیت در زندگی خود دارید از او دوری کنید؛ این دسته آدم ها به شما اجازه نمی دهند ذهنتان را از گذشته رها کنید و مدام با صحبت از آن، رنج های فراوانی برای شما ایجاد خواهند کرد. اگر شما، مسئولیت اشتباه خود را قبول کرده اید، پس دیگر نیازی نیست از بابت آن ناراحت و غمگین باشید؛ زیرا به خود اثبات کرده اید که دیگر حاضر نیستید از یک سوراخ دو بار گزیده شوید.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش حیرت آور افرادی که متقاعد کردن دیگران را خوب بلدند

رفتار دیگران برام مهم نیست,بهترین رفتار,تاثیر رفتار دیگران بر ما,

8. به دیگران اجازه ندهید موجب فریب خودن شما شوند

وقتی متوجه می شوید شخصی بنا به دلایل مختلف به شما دروغ گفته و قصد دارد شما را فریب دهد، در مقابل او واکنش نشان دهید. برخی افراد با دیدن سکوت شما، در انجام رفتار زشتی که دارند مصر شده و تصور می کنند که شما متوجه اصل ماجرا نشده اید و این را یک پیروزی و بُرد برای خود تلقی می کنند. پس با مطلع کردن فرد مقابل از دروغی که به شما گفته به او نشان دهید که متوجه اصل ماجرا شده اید و با زبان بی زبانی از او بخواهید از دست از این کار خود برداشته و صادقانه با شما صحبت کند.

7. به دیگران اجازه ندهید که به شما ثابت کنند تغییر وحشتناک است

اصولا تغییر و دل کندن از چیزهایی که تمام ما انسان ها به آن دل خوش کرده ایم، شاید سخت ترین کار دنیا باشد. برای برخی، این مساله چیزی فراتر از ترس است به حدی که حتی فکر کردن به آن برایشان وحشتناک و غیر قابل تصور است. به دلیل ترسی که این افراد دارند، نه خود می توانند تغییر کنند و نه به شما اجازه می دهند  که در این راه قدم بردارید. این دسته، با زدن حرف های نا امید کننده، سعی دارند تا شما را متقاعد کنند که حرفی که آنها می زنند کاملا منطقی و درست است. تغییر مانند بالا رفتن از کوهی است که در ابتدا ممکن است از دیدن آن وحشت کنید؛ اما بعد از فتح قله، با دیدن منظره ای که پشت کوه است خستگی شما تمام خواهد شد و از راهی که آمده اید احساس پیشمانی نخواهید کرد.

رفتار با ديگران,رفتار با دیگران,رفتار دیگران با ما,

6. به دیگران اجازه ندهید در انتخاب سرگرمی هایتان دخالت کنند

رفتار دیگران با ما شاید همیشه خوب نباشد، برخی افراد تصور می کنند که هر چیزی که آنها به آن علاقه دارند تنها سرگرمی هایی است که در این جهان وجود دارد و کسی دیگر حق ندارد موارد جدید را امتحان کند. شاید این مورد کم اهمیت ترین چیزی باشد که در دنیا وجود دارد، اما حتی در این رابطه سعی کنید که به بقیه اجازه دخالت ندهید. سرگرمی ها، جزو خصوصی ترین مواردی هستند که برای هر شخصی ممکن است وجود  داشته باشد؛ چنانچه به اطرافیانتان اجازه دهید در این موارد به ظاهر بی اهمیت دخالت کنند، احتمال اینکه در مسائل مهم تر نیز قصد دخالت داشته باشند بسیار وجود دارد. این زندگی شماست و هر گونه که دوست دارید در آن به انتخاب دست می زنید. اگر بعضی از چیزهایی که شما دوست دارید مورد علاقه بقیه نیست، این مشکل آنهاست نه مشکل شما؛ پس با نهایت اعتماد نفس تمام چیزهایی که در زندگی به آن علاقمند هستید، انجام دهید بدون اینکه نگران باشید دیگران آن را دوست ندارند.

5. به دیگران اجازه ندهید که داشتن نیازهای بیشتر را به شما القا کنند

تاثیر رفتار دیگران بر ما همیشه یکسان نیست، هر کسی در این دنیا با جهان بینی که دارد به زندگی نگاه می کند؛ پس به اندازه تمام انسان هایی که در این دنیا وجود دارند، جهان بینی نیز وجود دارد. برخی افراد با این دید که خود نواقص بسیاری دارند به شما نگاه می کنند و به شما هم این تفکر را القا می کنند که شما نیز این نواقص را دارید؛ در صورتی که شاید واقعا این چنین نباشد. در موارد این چنینی سعی کنید قدر تمام چیزهایی را که دارید بدانید و در مسیری قدم بردارید تا بتوانید ابعاد پنهانی وجود خود را کشف کنید. تنها از این طریق می توانید تمام کمبودهایی که دارید را بشناسید و در صدد رفع آن قدم بردارید.

این مطلب را از دست ندهید
10 رمز موفقیت کارآفرینان از زبان مدیرعامل شرکت اوبر

رفتار دیگران با من,رفتار دیگران برام مهم نیست,بهترین رفتار,

4. به دیگران اجازه ندهید که شما را وادار کنند تا یک عمل ریسکی انجام دهید

انجام هر کاری تازه و نویی ریسک محسوب نمی شود. قبل از انجام هر کاری باید به عواقب آن با دقت فکر کرد و با در نظرگرفتن تمام احتمالات، دست به انجام یک کار نو و ریسکی زد. گاهی اوقات انجام ریسک برای برخی کارها می تواند نتایج خوبی به بار آورد اما این در مورد همه مسائل صادق نیست و ریسک کردن در هر کاری نمی تواند شما را به موفقیت آنی برساند. قبل از انجام کارهایی که می دانید رسیدن به نتیجه در آن برای شما اهمیت دارد، سعی کنید با احتیاط و منطق رفتار کنید و گول کسانی که شما را هول کرده و دوست دارند ریسک کنید نخورید.

3. به دیگران اجازه ندهید که مانع از تلاش شما بشوند

شاید در طول زندگی تان با افرادی برخورد کرده اید که بخاطر حسادت و یا هر عامل دیگری تمایل ندارند شما به اهداف خود برسید. این افراد تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا شما را دلسرد کنند و انگیزه شما را از داشتن تلاش بیشتر برای موفقیت از شما سلب کنند. در این مواقع که می دانید که کم ترین فاصله را با هدف مورد نظرتان دارید، به هیچ عنوان ناامید و دلسرد نشوید و تمام توان خود را جمع کنید و با اعمال تمرکز کامل، به سوی هدف پیش روی کنید. به یاد داشته باشید که مشورت کردن کار بسیار نیکویی است اما این که ما چشم به دهان دیگران بدوزیم و هر آنچه برای ما تعیین کردند را انجام دهیم، اصلا کار صحیحی نیست. این عمل ممکن است شما را به ورطه نابودی بکشاند.

تاثیر رفتار دیگران بر ما,رفتار با ديگران,رفتار با دیگران,

2. به دیگران اجازه ندهید که مانع از رسیدن شما به اهدافتان شوند

هر چیز با ارزشی که در این دنیا وجود دارد، به راحتی و آسانی به دست نخواهد آمد. گاهی برخی رویاها نیازمند آن هستند که برای آن تلاش زیادی به کار گرفته شود. در این شرایط نا امیدی تنها سلاحی که می تواند به شما کمک کند تا به آنچه در ذهن به عنوان رویا پرورش می دهید برسید. در این مسیر ممکن است با افرادی برخورد کنید که خود دارای رویا و ارزو نیستند و دوست ندارند کسی دیگری نیز رویاهایی را در سر بپروراند؛ این افراد با روش های مختلف و گوناگون سعی می کنند تا شما را از رسیدن به رویاهایتان منصرف کنند. در هر موقعیتی با این افراد برخورد کردید، از آنها به شدت پرهیز کنید؛ اینها با افکار مسمومی که دارند، شما را نیز به بیماری که خود دارند مبتلا کرده و مانع از رسیدن شما به اهدافتان خواهند شد. سعی کنید از برخورد با این افراد درس و تجربه بگیرید تا توان خود را برای ادامه راه افزایش دهید.

1. به دیگران اجازه ندهید برای شما دوست برگزینند

دوست خوب یکی از موهبت هایی است که در جهان نصیب همه افراد نمی شود. دوستان خوب نیرو و انرژی مضاعفی هستند برای ادامه راه و فائق آمدن بر مشکلاتی که بر سر راه هر کسی ممکن است قرار گیرد. اگر فردی بدخواه و بد طینت در اطرافیان خود دارید، به او اجازه ندهید که برای شما دوست انتخاب کند. این افراد مطابق با ذاتی که دارند دوستان شما را انتخاب کرده و شما را با چالش های مختلفی روبرو خواهند کرد. اینکه به کسی اجازه دخالت در زندگی خود را نمی دهیم دلیل بر بی احترامی نیست؛ دلیل بر آن است که ما میزان دلسوزی که برای خود داریم از بقیه افراد بیشتر است و کسی نمی تواند مهربان تر از خودمان برای زندگی مان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا