آشپزیمشهورترین ها

10 تا از مشهورترین برندهای فست فود دنیا!

خلاصه نوشته
  • فست فودها همواره از دسته غذاهای فوق العاده خوشمزه ای هستند که نمی توانیم آن ها را نادیده بگیریم و در لیست بهترین غذاهای ما دست کم یکی از آن ها حضور دارد. بنابراین با توجه به محبوبیت شان، شناختن برندهای معروف فست فود جهان خالی از لطف نخواهد بود.

برترین برندهای فست فود دنیا کدامند؟

غذاهای فست فودی امروزه یکی از محبوب ترین غذاها در سراسر جهان می باشند که به علت سریع آماده شدن و همینطور خوشمزگی شان، خیلی زود توانستند راه شان را به زندگی های ما باز کنند.

علارغم صحبت هایی که در مورد مضرات این غذاها گفته می شود، همچنان هم در صدر جدول قرار دارند و با توجه به زندگی شلوغ و ماشینی، یکی از اولین انتخاب های افراد به شمار می وند و کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که به فست فود علاقه نداشته باشد.

در همین زمینه برندهای بسیار معروفی تاسیس شده اند که پس از مدتی به قدری محبوبیت کسب کردند که امروزه در اکثر کشورهای جهان شعبه دارند و همه ما اسم بسیاری از آن ها را بارها شنیده ایم.

اگر شما هم در این مورد کنجکاو شده اید و اطلاعات زیادی از این برندها ندارید، پس با Bestfarsi همراه باشید تا شما را با 10 تا از بهترین برندهای فست فود دنیا آشنا کنیم و سفری خوشمزه و مجازی به آن ها داشته باشیم.

برترین برندهای فست فود دنیا,برندهای معروف فست فود جهان,برندهای معروف فست فود دنیا,

10. برگر کینگ | Burger King

برگر کینگ یکی از برترین برندهای فست فود دنیا می باشد که شعبه های زیادی در سراسر دنیا افتتاح کرده است، اما شعبه اصلی و مرکزی آن در میامی واقع شده است.

برگر کینگ برای اولین بار در سال 1953 شروع به فعالیت کرد اما بعدها مواجه شدن با مشکلات مالی باعث شد که این برند فاصله ای با ورشکستگی و نابودی نداشته باشد.

اما پس از سر گذراندن این بحران، کینگ برگر توسط دونفر با نام های Mclamore و Edgerton خریداری شد و نامش نیز بدون تغییر تا امروز باقی ماند.

بهترین برند فست فود دنیا,بهترین برندهای فست فود دنیا,برترین برندهای فست فود دنیا,

9. چیپوتله | Chipotle Mexican Grill

چیپوتله یکی دیگر از معروف ترین برندهای فست فود دنیاست که در شهرهای بزرگی در سراسر جهان مانند انگلستان، کانادا، آمریکا، فرانسه و.. شعبه دارد و با غذاهای تند و فلفلی اش حسابی مشهور شده است.

نام این رستوران از واژه ای اسپانیایی گرفته شده که به معنای فلفل دودی است و با منوی غذاهای تند آن هماهنگی بسیار خوبی دارد!

یکی از ویژگی های بسیار خوب این برند آن است که اعلام کرده به تازگی در غذاهایش از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده می کند و همین امر باعث محبوبیت بیشتر این رستوران در بین طرفدارانش شده است.

برندهای معروف فست فود جهان,برندهای معروف فست فود دنیا,بهترین برند فست فود دنیا,

8. آربیز | Arby’s

آربیز یکی از رستوران های زنجیره ای فست فود در کشور آمریکاست که شعبه های متعددی در این کشور دارد و بسیار محبوب است.

آربیز که از بزرگ ترین رستوران های موجود در این زمینه به شمار می رود، دارای انواعی از منوهاست که از معروف ترین غذاهایش می توانیم به ساندویچ های تازه و تهیه شده از رست بیف اشاره کنیم که هوش از سرتان خواهد برد.

آربیز علاوه بر ساندویچ های فوق العاده اش، با خدمات سریع و فوری هم شناخته می شود و به قدری معروف است که آوازه اش به استانبول نیز رسیده و دارای شعبه ای اختصاصی در این شهر می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 سواحل مشهور دنیا | خلیج والویس بی تا بهشت سفید

بهترین برندهای فست فود دنیا,برترین برندهای فست فود دنیا,برندهای معروف فست فود جهان,

7. چیک فیل ای | Chick-Fil-A

از دیگر برندهای معروف فست فود جهان که شهرتی جهانی دارند، رستوران های زنجیره ای و خصوصی چیک فیل ای در آمریکا هستند و جالب است بدانید این رستوران تنها در آمریکا دارای 1,546 شعبه می باشد!

این رستوران همانطور که از نامش پیداست با ساندویچ های مرغ فوق العاده اش محبوب شده است و دارای طرفداران خاص خودش است.

برندهای معروف فست فود دنیا,بهترین برند فست فود دنیا,بهترین برندهای فست فود دنیا,

6. این ان اوت | In-N-Out

In-N-Out هم از دیگر فست فودهای زنجیره ای آمریکایی به شمار می رود که تنها در بخش جنوب غرب آمریکا 290 شعبه افتتاح کرده است.

این رستوران محبوب در سال 1948 و در بالدوین پارک، واقع در کالیفرنیا شروع به کار کرده و در طول بیش از 50 سال توانسته است تا جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین فست فودهای جهان ارتقاء دهد.

برترین برندهای فست فود دنیا,برندهای معروف فست فود جهان,برندهای معروف فست فود دنیا,

5. مک دونالد | McDonald’s

بدون شک مک دونالد بهترین برند فست فود دنیا بوده و از آن دسته رستوران های زنجیره ای است که حتما همه ما دست کم یک بار نامش را شنیده ایم.

پیش از هر چیز باید بدانید که مک دونالد در حال حاضر بزرگترین رستوران زنجیره ای در تمام دنیا به شمار می رود که با 37,800 شعبه در جهان، یکی از محبوب ترین رستوران هایی است که روزانه بیش از 64 میلیون مشتری دارد.

از محبوب ترین غذاهای این رستوران می توانیم به چیزبرگر، همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و مرغ سوخاری اشاره کنیم که بدون شک عاشق شان خواهید شد.

یکی دیگر از حقیقت های جالب در مورد این برند معروف آن است که بیش از 1.5 میلیون کارمند برای سرویس دهی دارد و همین امر باعث شده است تا با عنوان دومین کارفرمای خصوصی بزرگ در سطح جهان فعالیت کند!

مک دونالد در سال 1940 و توسط ریچارد و موریس مک دونالد افتتاح شده است و توانسته است تا با خدمات فوق العاده اش به برترین جایگاه در این زمینه برسد و میلیون ها طرفدار داشته باشد.

بهترین برند فست فود دنیا,بهترین برندهای فست فود دنیا,برترین برندهای فست فود دنیا,

4. تاکوبل | Taco Bell

برند معروف تاکوبل از کالیفرنیا فعالیتش را آغاز کرده و توانسته به یکی از محبوب ترین برندها در زمینه فست فود در دنیا تبدیل شود که طرفداران خاص خودش را هم داراست.

Glen Bell تاکوبل را در سال 1950 افتتاح کرده است و بهتر است بدانید که بیشتر شعبه های آن در آمریکا واقع شده اند و محبوبیت بالایی دارند.

این رستوران زنجیره ای در سایر کشورها هم شناخته شده می باشد و حدود 7200 شعبه در سراسر جهان تاسیس کرده است.

برندهای معروف فست فود جهان,برندهای معروف فست فود دنیا,بهترین برند فست فود دنیا,

3. کی اف سی | KFC

کی اف سی هم از آن دسته برندهای معروف فست فود دنیا به حساب می آید که همه ما تعریفش را شنیده ایم و یکی از محبوب ترین رستوران ها در جهان می باشد که تقریبا هم رده و رقیب مک دونالد محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 سخنرانی مشهور به زبان انگلیسی و رازهای مهم فن بیان

نام این رستوران به معنی مرغ سوخاری کنتاکی است و در واقع مخفف کلمات Kentucky Fried Chicken می باشد.

کی اف سی توسط کلنل هارلند ساندرز و در سال 1952 شروع به فعالیت کرد و امروزه به یکی از بزرگ ترین برندهای دنیا تبدیل شده است که بیش از 13,000 شعبه در دنیا تاسیس کرده است.

بهتر است بدانید که کی اف سی همانطور که از نامش پیداست، با ساندویچ های مرغش حسابی محبوب شده است و از سراسر دنیا طرفدار دارد.

بهترین برندهای فست فود دنیا,برترین برندهای فست فود دنیا,برندهای معروف فست فود جهان,

2. ساب وی | Subway

ساب وی هم از دیگر رستوران های زنجیره ای و آمریکایی است که در صدها کشور شعبه دارد و به یکی از محبوب ترین و بهترین برندهای فست فود دنیا تبدیل شده است.

این رستوران توسط فرد دلوکا و در سال 1965 تاسیس شده است و از بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای در تمام دنیا به حساب می آید که طرفداران بسیاری دارد.

یکی از تفاوت های اصلی این برند با سایر رقبا این است که ساب وی در غذاهای دریایی مهارت ویژه ای دارد و در کنار آن با سالاد های محبوبش هم حسابی شناخته شده است.

برندهای معروف فست فود دنیا,بهترین برند فست فود دنیا,بهترین برندهای فست فود دنیا,

1. وندیز | Wendy’s

وندیز یکی دیگر از قدیمی ترین و برترین برندهای فست فود دنیا محسوب می شود که در سال 1969 و توسط دیو توماس افتتاح شده است. این رستوران از ایالت اوهایو آغاز به کار کرد و به عنوان سومین برند بزرگ فست فود در جهان به شمار می رود.

جالب است بدایند که لوگوی این رستوران زنجیره ای از تصویر فرزند موسس آن الهام گرفته و نام فرزند چهارمش یعنی وندی، برای این رستوران انتخاب شده است.

برند وندی در سراسر دنیا محبوب است و دارای طرفداران بسیاری زیادی است، عمده محبوبیت این رستوران مربوط به مهارت شان در تهیه همبرگرها و غذاهای دریایی و خوشمزه ای است که هر کدام طعم مخصوص به خودشان را دارند و از امتحان کردن شان پیشمان نخواهید شد.

امیدواریم که از این رستوران گردی خوشمزه حسابی لذت برده باشید. ممنون که همراه ما بودید.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا