عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین نقاشی های دنیا – تابلو های نفرین شده

افزایش بازدید در گوگل

جالب ترین نقاشی های جهان کدامند؟

هنرمندان در سراسر دنیا برای بیان سخنان و اهداف خود روشی خاص را در نظر می گیرند. بنا بر نوع حوزه فعالیتشان شیوه ای متفاوت را در جهت ابراز احساسات درونی خود به کار می بندند. به طور مثال کارگردان با ساخت فیلم، شاعر با سرودن غزلی ناب، نویسنده در رقص لغات بر صفحات کاغذ و نقاشان تابلویی اسرارآمیز را پدید می آورند. شاید در میان همه هنرمندان نقاش ها رابطه عجیب تری با جهان پیرامون شان برقرار می کنند.

به وجود آمدن تابلوهای عجیب با طراحی های خیره کننده، رمزآلود و گاها ترسناک نقاشی های شگفت انگیزی را به جهان هنر وارد نموده؛ که تنها با بررسی های موشکافانه می توان به عمق معنا و مفهوم شان پی برد. حال قصد داریم ۱۰ تا از عجیب ترین نقاشی های دنیا را به حضورتان معرفی نماییم.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۱۰. تابلو پسری با پیپ | Garçon à La Pipe

پابلو پیکاسو نقاش مشهور جهان جزو افرادی است، که سبک های متفاوتی را در هنر نقاشی پدید آورده. تابلو پسری با پیپ از نخستین آثار پیکاسو و عجیب ترین تابلو های نقاشی می باشد، که در سن ۲۴ سالگی خلق نمود.

این اثر تصویری از یک پسر با صورتی بدون هیچ حسی را به نمایش می گذارد و برخی از منتقدان هنری معتقدند تابلو بیانگر حالات درونی نقاش در آن زمان بوده، و گویا پابلو در سنین جوانی به نوعی افسردگی خاص ابتلا داشته است.

عجیب ترین نقاشی های جهان,عجیب ترین نقاشی های سه بعدی,معروف ترین نقاشی های دنیا

۹. تابلو زن بارانی | Women Of The Rain

اسویتلانا تلیتس نقاش بزرگ اوکراینی یکی از عجیب ترین نقاشی های جهان را در مدت زمان ۵ ساعت کشیده، که بسیار توسط کلکسیونرها و خریداران آثار هنری مورد توجه قرار گرفت.

اما هر کدام از مشتریان پس از خرید تابلو زن بارانی آن را به فروشگاه محل عرضه پس فرستادند و گفتند، سردرگمی، استرس و آشفتگی موجود در نقاشی زندگی آن ها را از آرامش و روند نرمالش خارج ساخته است.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۸. دست ها مانع او می شوند | The Hands Resist Him

تابلو عجیب بعدی اثری به نام دست ها مانع او می شوند، اثر”بیل استون هم” می باشد، که گویی از عکس های دوران کودکی خودش الهام گرفته و پنجره ای که در پشت سرش می بینید، دریچه ای از دنیای خیالی یک کودک ۵ ساله است.

در پس شیشه ها دست هایی دیده می شوند که ظاهرا نمادی از تصورات آشفته و ترس های دوره طفولیت نقاش هستند. مردم و افرادی که تابلو را می بینند، همگی آن را یک نقاشی نفرین شده می دانند، که با خود انرژی های شیطانی را به زندگی می آورند.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۷. تابلو دورا مار و گربه | Dora Maar au Chat‎

پابلو پیکاسو صاحب بیشترین عجایب در خلق آثار هنری می باشد، که در زمان خودش گاها با برچسب دیوانه و مجنون مواجه می شد. تابلو دورا مار یکی دیگر از عجیب ترین نقاشی های دنیا است که در سال ۱۹۴۱ و در سبک کوبیسم ترسیم گردیده، و تا سال ۱۹۶۳ در تملک زوجی شیکاگویی بود.

پس از آن در یک حراجی دیده شد و بعد در سال ۲۰۰۵ از نمایشگاهی در لندن سر در آورد. دورامار و گربه اکنون به یک کلکسیونر روس تعلق دارد و قیمتی حدود ۹۵ میلیون دلار را به خود اختصاص داده است.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۶. تابلو پسرک گریان | The Crying Boy

نقاش مشهور ایتالیایی به نام” برونو آمادیو” بعد از اتمام جنگ جهانی دوم همواره تصویر کودکان یتیم را می کشید و در یک حراج خیابانی به مسافران یا عابران می فروخت. نحوه خلق تابلوها به شیوه ای هنرمندانه و خاص با استفاده از کبریت روشن صورت می پذیرفت، که نمایی سه بعدی را برای اولین بار در هنر نقاشی پدید آورد.

اثر پسرک گریان که یکی دیگر از عجیب ترین نقاشی های جهان در نمایشگاه های لندن رونمایی شد و به سرعت توانست شهرت جهانی کسب نماید. میزان تبحر نقاش در طراحی اشک های سرازیر شده از گونه های پسر بسیار خیره کننده می باشد.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۵. تابلو ژنرال برناردو گالوز | Bernardo De Galvez Portrait

تابلو ژنرال اسپانیایی برناردو گالوز، یکی از مجموعه آثار عجیب جهان می باشد، که گویی قصه های تخیلی ارواح را برای بینندگانش مجسم می سازد. این اثر در یک هتل نگهداری می شود.

خدمه و پرسنل هتل از نگاه کردن مستقیم به صورت ژنرال به شدت می ترسند و می گویند، چشمان او زنده است و به هر سمتی که حرکت کنیم ما را دنبال خواهد نمود. میزان وحشتی که این تابلو عجیب در مردم تگزاس ایجاد کرده جالب و باور نکردنی به نظر می رسد.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۴. تابلو جیغ | The Scream

ادوارد مونش، هنرمندی که خالق تابلو جیغ می باشد، آن را در سال های ۱۸۹۳ تا ۱۹۱۰ کشید و یکی ز بهترین آثار هنری جهان را در یکی از حراج های سالانه حدود ۱۲۰ میلیون دلار فروش رفت. ا

ولین خریدار تابلو در واقع قبل از دیدن، جیغ را از طریق دوستش دریافت نمود و پس از دیدن تابلو، بسیار دچار استرس و آشفتگی گردید. بینندگان، نقاشی مورد نظر را، یکی از بدترین گزینه های انتخابی می دانند و معتقدند، تصویر موجود در تابلو، حاصل نفرینی فرازمینی و غیر قابل کنترل است.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۳. تابلو شماره ۱۹۴۸. ۵ | No 5 1948

جکسون پولاک نقاش سبک “ابسترکت اکسپرسیونیسم” تابلویی به نام شماره ۵،۴۸۹۱ را در سال ۲۰۰۶ به شیوه ای کاملا ابداعی و عجیب و غریب طراحی نمود. او بوم نقاشی را بر زمین می گذاشت و با حالت های مختلف رنگ ها را بر آن می پاشید.

خطوط و نقاطی که از ترشح رنگ ها حاصل می شد، تصویری بسیار عجیب و نامفهوم را پدید آورد. نکته جالب دیگر قیمت ۱۴۰ میلیون دلاری این اثر است که هم اکنون در اختیار کلکسیونری به نام دیوید مارتینز قرار دارد.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۲. تابلو آیزل ورث مونالیزا | Painting By Isleworth Mona Lisa

نمونه ی دیگری از تابلو مونالیزا اصلی اثر داوینچی که با اسم لبخند ژوکوند، مشهور می باشد، در دنیا با نام آیزل ورث مونالیزا  وجود دارد، که در موزه لوور پاریس نگهداری می گردد.

بینندگانی که به این اثر عجیب خیره می شوند، به عوارضی از قبیل: غش، توهم، استرس، تپش شدید قلب، سرگیجه، توهم و کاهش هوشیاری مبتلا می گردند. البته هنوز هیچ دلیل علمی برای این پدیده یافت نشده.

جالب ترین نقاشی های جهان,جالب ترین نقاشی های دنیا,عجیب ترین تابلو های نقاشی

۱. تابلو صحنه نمایش | Haunted Painting

لائورا پی، تابلویی را با الهام از یک عکس ترسیم نموده که یک کالسکه را نمایش می دهد و یکی از عجیبترین و جالب ترین نقاشی های دنیا محسوب می شود.

مردی که در پشت کالسکه ایستاده در عکس واقعی اصلا وجود خارجی نداشته و بر اساس تخیلات نقاش به تابلو افزوده گردیده. مردم عادی این اثر را یک نفرین می دانند، که با خود موجی از آشوب، جنگ وجدل و آشفتگی را به همراه می آورد.

به نظر شما عجیب ترین نقاشی های جهان کدامند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا