تولید محتوا

سئو (SEO) چیست؟

افزایش بازدید در گوگل

منظور از سئو چیست به زبان ساده

تمام اقداماتی که برای رشد رتبه سایت انجام می دهیم به سئو (SEO) سایت مربوط می باشد. کار های و اعمال مشخصی وجود دارند که باید برای افزایش رتبه سایت انجام داد. یکی از اقداماتی که برای افزایش بازدید، افزایش ترافیک سایت و… در دیجیتال مارکتینگ باید انجام داد سئو (SEO) و رعایت قوانین آن است. قوانین گوگل هر چند وقت و با گذشت زمان دچار تغییر و تحول می شود و قوانینی که باید برای رشد سایت انجام داد با قوانین گذشته فرق می کند. سئو در سایت به سه دسته داخلی، خارجی و تکنیکال دسته بندی می شود که متخصصین می بایست به طور کامل به تمام اصول و قوانین سئو کاملاً آگاه باشند و آن را رعایت نمایند. در ادامه این مقاله با تمام اصول مربوط به سئو سایت آشنا خواهید شد.

رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست,سئو چیست

سئو مخفف چیست و سئو سایت چیست؟

سئو یک لغت انگلیسی است و مختصر شده کلمات Serch Engine Optimization است. اگر می خواهید به طور کلی بدانید که سئو به چه معنا است؟ باید بگوییم که تمام قوانینی که باید آن را رعایت کرد تا سایت مورد نظر در رتبه های اول گوگل قرار داشته باشد به طور کلی سئو گفته می شود. هر جایی از این مقاله که کلمه موتور جستجو را مشاهده کردید باید بدانید که اشاره به گوگل می کنیم. تعداد نفراتی که در هنگام نیاز به موتور جستجو به گوگل مراجعه می کنند خیلی بیش تر از موتور های جستجوی دیگر است.

می توان به طور کلی گفت ۹۰ درصد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند برای جستجوی هر چیزی ابتدا از گوگل کمک می گیرند. بنابراین بهتر است قوانین سئو را برای سایت خود رعایت نمایید تا جزو رتبه های اول این موتور جستجو باشید. شاید برای شما نیز سؤال پیش بیاید که دلیل و ضرورت سئو نمودن سایت چیست؟ باید گفت که شاید سایت های مشابهی به سایت شما در گوگل وجود داشته باشد اما باید شما دلیلی برای انتخاب سایت خود در مقابل مخاطب قرار دهید. این دلیل می تواند از جمله ظاهر جذاب سایت و یا خدماتی باشد که به مخاطبین ارائه می دهید.

هر چه خدمات شما و دیگر جوانب در سایت بهتر باشد گوگل آن را متوجه شده و شما را جزو برترین ها قرار می دهد. برترین ها در گوگل در سایت های اولی قرار دارند که افراد با سرچ نمودن شما را ابتدای صفحه سرچ خود خواهند دید. هر چه قدر که قوانین سئو در سایت شما بیش تر رعایت شده باشد شما دارای رتبه بالا تری خواهید شد.

با گذشت زمان قوانین سئو عوض می شوند و ممکن است به صورت های مختلفی در بیاید. شایان ذکر است که سئو قوانین ثابتی نیز دارد این قوانین مانند اهمیت میزان رضایت افراد از سایت هستند. گوگل قانونی وضع نموده که بر اساس میزان رضایتی که مراجعه کنندگان به سایت دارند سایت های مختلف را در رتبه خود قرار می دهد. باید بدانید که اگر قصد شما بالا بردن رتبه سایت و قرار گرفتن در بین رتبه های بر تر است می بایست کاری کنید که رضایت مراجعه کنندگان را جذب کنید. این یک موضوع بسیار مهم و قابل اهمیت برای شما باید باشد.

سئو چیست به زبان ساده,رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست

انواع سئو کدامند؟

حال که دریافتید سئو چیست باید بدانید که چند نوع سئو داریم. سئو طبق قوانین گوگل به چند نوع تقسیم بندی شده است که از جمله سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری می باشند. شاید برای اولین بار است که با این اصطلاحات رو به رو می شوید؛ اما نگران نباشید چون در ادامه قرار است به شرح هر یک از آن ها بپردازیم.

سئو از نوع کلاه سیاه:

آن روش کاملاً برعکس روش کلاه سفید می باشد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. زمانی که برای ارتقا رتبه در این روش طی می کنید برعکس کلاه سفید کوتاه تر است. در واقع در این روش به گونه ای سر گوگل کلاه گذاشته خواهد شد و برخی قوانین را با گول زدن گوگل رعایت نخواهید کرد. لازم به ذکر است که گوگل با این روش کاملاً مخالف است و در صورتی که از تخلف شما آگاه شود تنبیه خواهید شد و تأثیر بسیار بدی را روی سایت شما خواهد گذاشت.

سئو از نوع کلاه سفید:

سئو کلاه سفید یکی از انواع راه های تأثیر گذار است که در قوانین سئو افراد زیادی از آن استفاده می کنند. این راه یکی از راه های توصیه شده گوگل است که به تمامی کسانی که تلاش می کنند رتبه برتر گوگل شوند کمک می کند. قوانینی در سئو گفته می شود که در این روش فقط از همان قوانین جهت ارتقا رتبه استفاده می شود. اگر قصد استفاده از کلاه سفید را دارید باید بدانید که رتبه گرفتن از این طریق نیاز به زمان زیادی دارد و باید صبور باشد. اما باید بدانید که در صورت رعایت تمام قوانین قطعاً رتبه شما ارتقاء خواهد یافت و در صورتی که رتبه بالایی گرفتید برای مدت زیادی در آن جایگاه باقی خواهید ماند.

سئو از نوع کلاه خاکستری:

سئو کلاه خاکستری راهی بین روش کلاه سفید و روش سئو کلاه سیاه است. در روش سئو کلاه سیاه افراد قصد دارند در سریع ترین زمان ممکن به هدف خود برسند. در روش کلاه خاکستری سعی کنید تمام قوانین موجود در گوگل را بشناسید و در انجام هر کاری آن ها را در نظر بگیرید. زیرا هر نا آگاهی ممکن است باعث رخ دادن اشتباهی شود و عواقب بدی برای سایت خواهد داشت.

رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست,سئو چیست

مراحل سئو

سئو کردن سایت شامل سه مرحله حیاتی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

سئو داخلی:

شاید سئو داخلی را از متخصصی سئو شنیده باشید و برای شما سؤال ایجاد شده باشد که سئو داخلی چیست؟ در پاسخ باید گفت هر کاری که در سایت خود برای بهبود رتبه انجام دهید در جهت این که سایت شما را گوگل بشناسد سئو داخلی است. برای این کار بیش تر اقداماتی بر روی محتوای موجود در سایت انجام می شود. هر کاری که در سایت قابل انجام است تا رتبه شما بالا تر رود مانند تصاویر مناسب و با کیفیت، توجه به پاراگراف ها، ایجاد لینک های داخلی و مخصوصاً لینک های خارجی و… مربوط به سئو داخلی می شود.

سئو خارجی:

هر اقدامی که مربوط به سایت های خارجی باشد و برای بالا بردن رتبه از آن استفاده شود را سئو خارجی می گویند. اقداماتی مانند ایجاد رپورتاژ آگهی، ایجاد بک لینک در سایت های پر بازدید از جمله کار هایی است که برای پرداختن به سئو خارجی باید انجام دهید. پرداختن به سئو خارجی به بالا رفتن رتبه سایت شما می تواند کمک شایانی کند. اکثر متخصصان سئو برای ارتقاء سایتی که به آن ها سپرده می شود از این روش نیز استفاده می کنند.

سئو تکنیکال:

این مرحله بسیار مهم است و می تواند به افزایش رتبه سایت کمک زیادی بکند. این مرحله کمی تخصصی تر از دو مرحله معرفی شده در مطلب گذشته می باشد. باید برای گذشتن از این مرحله از یک برنامه نویس حرفه ای کمک بگیرید تا سئو تکنیکال را برای شما انجام دهد. سئو تکنیکال یک مرحله اساسی و فنی است که می تواند توجه گوگل را به سایت شما جلب کند.

رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست,سئو چیست

معرفی الگوریتم های گوگل

در ابتدا گوگل دارای الگوریتم مشخص شده و سختی نبود و اصول قطعی و خاصی برای بالا بردن رتبه سایت وجود نداشت. این اوضاع باعث سو استفاده هایی از طرف کاربران می شد. الگوریتم ها مقرراتی را برای کسب رتبه از گوگل مشخص می کنند که دیگر سو استفاده امکان پذیر نباشد. الگوریتم ها انواع مختلفی دارند و باید آن ها را رعایت نمود و در صورت هر گونه تخلف جرایمی برای سایت متخلف از طرف گوگل در نظر گرفته می شود. الگوریتم ها اسم های مخصوصی دارند که می توان به الگوریتم پنگوئن، الگوریتم پاندا، الگوریتم کبوتر، الگوریتم برت، الگوریتم سند باکس و… که از جمله رایج ترین و مهم ترین الگوریتم ها هستند را نام برد.

گوگل به هر اندازه ای که در این الگوریتم ها خلاف قوانین عمل کنید سایت شما را محاکمه می کند. جرایمی که برای این محاکمه در نظر می گیرد می تواند از بین بردن زحمات به دست آمده شما طی مدت ها باشد. سئو بسیار اهمیت زیادی برای سایت شما دارد به همین دلیل باید با تمام الگوریتم های آن آشنا باشید. آشنایی با الگوریتم سئو گوگل به شما کمک می کند تا سایت خود را به سمت بالا بردن رتبه هدایت کنید.

رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست,سئو چیست

بک لینک چیست؟

بک لینک از جمله روش های موثری است که به ارتقا رتبه و رشد سایت شما کمک می کند. در این روش از طریق گرفتن لینک از سایت های مختلف بازدید پیج را افزایش می دهیم. این روش از مؤثر ترین روش هایی است که می توان به کمک آن امتیاز سایت را از نظر گوگل افزایش دهیم اما می بایست به شکل اصولی انجام گیرد. غیر طبیعی بودن بک لینک می تواند برعکس هدف افزایش رتبه ای که برای سایت داشتید باعث محاکمه شما از سمت گوگل شود. برخی معتقدند برای جلوگیری از این موضوع از رپورتاژ آگهی به جای اقدامات لازم برای بک لینک کمک بگیرید. رپورتاژ آگهی دارای مزیت بسیار مهمی نسبت به بک لینک می باشد. این مزیت ثابت بودن لینک خارجی برای سایت است؛ باید بدانید که بک لینک ها موقتی هستند و برای تمدید آن ها می بایست هزینه ای صرف کنید. شاید نیازی برای تمدید بک لینک نبینید اما باید بگوییم که در صورت عدم پرداخت هزینه های بک لینک ممکن است اثرات منفی بر روی سایت بگذارید و از نظر گوگل تخلف محسوب شود. بنابراین نتیجه می گیریم که رپورتاژ آگهی روش قابل قبول تری نسبت به بک لینک می باشد.

رپورتاژ آگهی,سئو seo چیست,سئو چیست

رپورتاژ آگهی چیست و چه تأثیری در سئو دارد؟

رپورتاژ آگهی یکی دیگر از روش های مؤثر در ارتقا رتبه سایت شما است؛ در این روش قرار است ساید شما در دیگر سایت ها دیده شود و به گونه ای غیر مستقیم به دیگران معرفی شود. رپورتاژ آگهی نیز اصول و نکات خود را دارد که توجه به آن برای رسیدن به هدف (ارتقاء رتبه سایت) ضروری است. در ابتدا برای رپورتاژ آگهی می بایست بهترین محتوای خود را انتخاب کنید؛ هدف این محتوا می بایست جذب افراد باشد به طوری که فکر کنند واقعاً به این خدمات یا کالا نیازمند هستند و باید آن را داشته باشند. همچنین می بایست به انکر تکست ها نیز توجه کنید آن ها کلمات اصلی موجود در متنی است که در رپورتاژ قرار می گیرند و به عنوان لینک از آن ها استفاده می شود. انکر تکست های مورد استفاده در رپورتاژ جزو کلمات اصلی و مرتبط به موضوع سایت شما هستند و می بایست با این انکرتکست ها نظر گوگل به سایت شما جلب شود.

بهتر است رپورتاژ آگهی خود را به بهترین سایت های رپورتاژ آگهی بسپارید که دارای آمار بازدید بالایی باشند؛ همچنین رتبه این سایت ها می بایست بالا باشد تا بتوانید بازخورد خوبی از رپورتاژ آگهی داشته باشید. اگر سایت مورد نظر شما دارای محتوا هایی مرتبط با موضوع سایت شما داشته باشند رپورتاژ شما مؤثر تر خواهد بود. توصیه می شود انجام رپورتاژ را به دست یک کاردان ماهر در زمینه سئو بسپارید. دقت داشته باشید که در جهت افزایش رتبه سایت خود به رپورتاژ در تعداد بالا بسنده نکنید؛ زیرا این کار باعث می شود که گوگل شما را ربات فرض کند و برعکس چیزی که فکر می کردید امتیاز منفی برای سایت شما لحاظ نماید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا