بهترین هاتکنولوژی و فناوری

10 تا از بهترین سایت های آموزش آنلاین درسی در کشور

بزرگترین سایت های آموزش آنلاین درسی

در دهه پیش به ذهن آدمی خطور نمیکرد که با نشستن در خانه هم بتوان کلاسهای ریاضی دانشگاه صنعتی شریف را از طریق مانیتور رایانه تماشا کرد، با بوجود آمدن ابزارهای خوش آیندی مانند اینترنت که برای یادگیری و خود آموزی جمع آوری شده است دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای تنبلی در یادگیری باقی گذاشته نمیشود. با داشتن یک اینترنت (البته پرسرعت) و وسیله ای برای ارتباط با آن، ضرب المثل “ز گهواره تا گور دانش بجوی” که برای خارجی ها به معنای “یاد گیری مادام العمر ” است تحقق پیدا می کند.

با افزایش معروفیت تبلت ها و گوشی های هوشمند و همچنین نرخ پیشروی اینترنت پر سرعت، دنیای آموزش در حال تغییر است. با داشتن اینترنت دیگر سختی و کشمکش برای آموزش حضوری ندارید. بسیاری از دانش پژوهان در تمام دنیا از دوره های آموزشی اینترنتی برای بدست آوردن علم و توانایی های مورد نظر خود استفاده می کنند. برای علاقه مندان زبان فارسی نیز این ابزار مناسب است.

یکی از فواید آموزش آنلاین دروس این است که میتوانید در هر زمان و هر مکانی که هستید از کلاسهای آموزشی استفاده کنید.

آموزش آنلاین درسی

کیفیت کلاسهای آموزشی آنلاین همانند تجربه هایی است که در کلاسهای سنتی می توانید بدست آورید، همچنین یکی دیگر از فواید کلاسهای آموزشی آنلاین پرداخت نکردن هزینه رفت و آمد و صرفه جویی در زمان است.
نه تنها محتوی آموزش آنلاین با کیفیت است، بلکه ارتباط میان مربیان و دانش آموختگان بصورت منظم و به وسیله رایانه های شخصی به راحتی برقرار می شود و این ارتباط فقط از طریق رودررویی فیزیکی نیست.

عناوین کلاس های آموزشی در اینترنت از راحت ترین تا نایاب تریین چیزها می باشد. برای مثال آموزش مهارت های زندگی مثل مدیریت زمان و کنترل استرس و آموزش درسهای مدارس و دانشگاه، آموزش زبانهای خارجی، آموزش استفاده از رایانه و اینترنت و گوشی پیشرفته و در کل مهارت های فن آوری اطلاعات از این موارد هستند.
سبک های آموزشی وب هم انواع مختلفی دارد، منابع آموزشی بصورت متنی، تصویری، صوتی و ویدئویی هستند که انتخاب آن به عهده خودتان می باشد. در برخی از دوره های دیگر نیز آموزش به وسیله فیلم های آموزش انجام می گردد مثل فرادرس، تخته سفید، کلاس درس و مکتبخونه.

با توجه به رشدی که دوره های آموزشی آنلاین داشته اند بعضی از دانشگاه های با اعتبار دنیا مثل ام.آی.تی، کالیفرنیا، استنفورد، اوپن و جان هاپکینز کلاس های درسشان را در دسترس مردم قرار داده اند.

از شبکه های اجتماعی هم نمی توان به آسانی رد شد، بسیاری از شبکه ها معروفیت بسیاری در میان وبگردان پیدا کرده اند و جزو یکی از نمونه های موفق ارتباط و آموزش به حساب می آیند.
یکی از دلیل های رشد و گسترش دوره های آموزشی آنلاین به وجود آمدن فناوری های نوین ارتباطی و آشکار شدن پدیده وب 2 در سطح جهان و افزایش تعداد کاربران و مصرف کنندگان اینترنت است. با آشکار شدن وب 2 کاربران علاوه بر خواندن اطلاعات، به نوشتن و رد و بدل کردن اطلاعات با کاربران متفاوت هم علاقه نشان دادند، به همین دلیل این پدیده تازه آشکار شده به شکل وسیعی مورد بحث قرار گرفته است.

هدف از بیان این مطالب این است که ما در زمانه اطلاعات و دانش زندگی می کنیم و برای ادامه زندگی در این دوران نیازمند بدست آوردن اطلاعات و جداسازی در ریشه یابی آن ها برای استفاده در زندگی روزمره خود هستیم. ظواهر نشان دهنده افزایش رشد اطلاعات هستند و کسانی که اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری، نگهداری و استفاده بهینه کنند در میان باقی مردم موفق تر خواهند بود آموزش در این دوره به پیشرفت مداوم وابسته است. با رعایت این روش میتوان در همه مراحل زندگی آموزش دید.

آموزش مجازی در ایران

ارزش آموزش مجازی در صورتی افزایش پیدا می کند که با بالا رفتن جمعیت، قرار دادن تجهیزات آموزشی برای همه افراد به صورت رایگان غیر ممکن به نظر می رسد. دوره های آموزشی آنلاین در زبان فارسی به نام موک شناخته شده است که این افراد بتوانند به وسیله اینترنت به این دوره ها دسترسی پیدا کنند. نمونه ای از سازمان های پر اهمیت عرضه کننده موک کرسرا، اوداکس و اودسیتی می باشد که سال بنیاد هرسه اینها سال 2012 بوده است.

فواید دوره های آموزشی آنلاین را نام بردیم اما توجه داشته باشید سازمان های مجازی این دوره ها را اجرا می کنند. سازمان های مجازی هم دارای معایبی مثل سازمان های سنتی هستند که نمی توان همه ی آن ها را در این متن جا داد، اما مشخص است که این دوره های آموزشی در دوره اطلاعات و دانش دارای اهمیت زیادی است. دوره ه ای که به دانش احتیاج دارد و باید آن را به خوبی هماهنگ کنیم.

در این مقاله قصد داریم به تحلیل و معرفی بهترین سایت های آموزش آنلاین ایرانی در سال 98 بپردازیم.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

فرادرس بدون شک بهترین سایت آموزش درسی کشور است که فعالیتش را ابتدا در سال 1387 و با ارائه آموزش های مرتبط با هوش مصنوعی و برنامه نویسی آعاز کرده است. بعد از مدت زمان کوتاهی، در زمستان ۱۳۹۰ فرادرس توانست به انتخاب مخاطبانش عنوان بهترین پروژه آنلاین آموزشی ایران را در چهارمین جشنواره وب کشور کسب کند.

فرادرس را می توان یکی از بزرگترین پروژه آموزش آنلاین ایران دانست که در بخش آموزش های دانشگاهی فعالیت دارد. وب سایت فرادرس اینک و در سال 1397 به عنوان بزرگترین دانشگاه آنلاین ایران، باکیفیت ترین آموزش ها را به بیش از دویست هزار دانشجوی عضو خود از سراسر جهان، ارایه میکند.

کنترل در کیفیت بالای فیلم های آموزشی تولید شده توسط مدرسان فرادرس، کنترل ناظران با هدف بهبود کیفیت آموزشی، بالا رفتن بازده و همین طور همکاری با بزرگترین اساتید کشور در زمینه های گوناگون از جمله مهمترین ویژگی های این مجموعه بزرگ است.
در سایت فرادرس قسمتی از آموزش ها رایگان بوده در اختیار مخاطبان قرار گرفته است، اما برای دریافت نسخه کامل آموزش ها باید فایل ها را خریداری نمایید. هدف وب سایت فرادرس ایجاد دسترسی آسان، همیشگی و همگانی به دانش آکادمیک و تخصصی برای دانش دوستان کشور می باشد.

بهترین سایت آموزش آنلاین,بهترین سایت آموزش درسی,بهترین سایت های آموزش آنلاین

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا، هند، افغانستان، فرانسه.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، کاپریلا، سافت98، شاپرک، پی سی دانلود .
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %51.80.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 3.45.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 4:24.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: فرادرس، faradars، آموزش وردپرس، آموزش php، آموزش برنامه نویسی.

امکانات سایت فرادرس

 • دسته بندی موضوعی
 • دسته بندی همه فرادرس ها
 • دسته بندی جدیدترین فرادرس ها
 • دسته بندی فرادرس های رایگان
 • دسته بندی درس های درحال انتشار
 • تب طبقه بندی فرادرس برحسب رشته و موضوع
 • تب جدیدترین آموزش های رایگان
 • تب جدید ترین آموزش های غیر رایگان
 • تب فرادرس های پرمخاطب (یک ماه اخیر)
 • تب فرادرس های در دست انتشار

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی” سیزدهمین سایت جستجو گوگل می باشد.

سایت آموزش آنلاین ایرانی,سایت آموزش مجازی,سایت آموزش کتب درسی

کانون فرهنگی آموزش یا بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی یکی از بزرگترین سایت های آموزشی درسی و یکی از فعالترین ناشران کتاب های کمک آموزشی در کشور است. بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی توسط کاظم قلم چی در سال 1370 تاسیس و نخستین دوره آزمونهای منظم خود را در سال 1372 برگزار کرد. وب سایت کانون فرهنگی آموزش از 15 شهریور 1384 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده و تا به امروز توانسته است در بورسیه آموزشی و مالی دانش آموزان، ساخت مدارس و کتابخانه ها و اقدامات فرهنگی دیگر نقش به سزایی در بستر بالا بردن سطح دانش کشور داشته باشد.

کانون فرهنگی آموزش دارای اپلیکیشن اندروید می باشد.

سایت های آموزشی درسی,سایت کانون فرهنگی آموزش,آموزش آنلاین رایگان

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، گاما، آپارات، همکلاسی، ورزش3.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %35.80.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 4.66.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 5:58.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: قلم چی، کانون، تخمین رتبه کنکور، کانون قلم چی، آزمون آنلاین درسی.

امکانات سایت کانون فرهنگی آموزشی – قلم چی

 • دسته بندی مقطع شما، شهر شما.
 • دسته بندی بورسیه.
 • دسته بندی صفحه شخصی، ثبت نام در کانون.
 • دسته بندی کتاب، نمونه سوال و فیلم.
 • دسته بندی کلکسیون روش مطالعه.
 • دسته بندی تا کنکور، رتبه های برتر.
 • دسته بندی برنامه راهبردی آزمون ها، نفرات برتر.
 • دسته بندی کارنامه های کنکور، تخمین رتبه.
 • تب تازه ها، پربازدید هفته، پربازدید ماه.
 • تب اخبار و رویدادها.
 • تب کنکورها.
 • تب مشاوره.
 • تب روانشناسی و یادگیری.
 • تب رتبه های برتر کنکور، انتخاب رشته کنکور.
 • تب دبستانی ها، متوسطه، هنرستانی ها.
 • تب مجله آزمون، کتاب های آزمون.
 • تب کلکسیون روشهای مطالعه.
 • تب خواندنی ها و دیدنی ها.
 • تب علم، دانش و آموزش، پزشک و سلامت، فناوری و کامپیوتر و موبایل.
 • تب مادرها و پدرها بخوانند، ورزش، زبان انگلیسی و عربی.

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی” اولین سایت جستجو گوگل می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

وب سایت متمم یکی از بزرگترین سایت آموزشی کشور که از 2 بهمن 1392 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. متمم مخفف واژه محل توسعه مهارت های من و طرحی برای تولید محتوای فارسی با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت فارسی زبانان در نقاط مختلف ایران و دنیاست.

این سایت به منظور “توسعه مهارتهای فردی” مخاطبانش را به دو گروه متمم زندگی و متمم کسب و کار تقسیم بندی می کند. متمم از بهترین و متخصص‌ ترین نویسندگان فارسی زبان در اکثر نقاط دنیا، محتوای کاربردی و مالکیت معنوی آن را خریداری می نماید و آن را در اختیار مخاطبانش قرار میدهد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا، افغانستان.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، محمدرضا شعبانعلی، شعبانعلی، ویکی پدیا، دیجی کالا.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %50.40.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 3.43.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 5:15.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: دیجیتال مارکتینگ، متمم، تولید محتوا، سئو، ایمیل مارکتینگ.

امکانات سایت متمم

 • دسته بندی دوره MBA.
 • دسته بندی توسعه فردی (ترم مقدماتی، ترم پایه، ترم تکمیلی و …).
 • دسته بندی نقشه یادگیری (افزایش بهره وری، زندگی، هنر ارتباط، ابزارهای کسب و کار و…).
 • دسته بندی نقشه یادگیری.
 • دسته بندی تقویم محتوا.
 • دسته بندی رادیو متمم.
 • دسته بندی متممی های برتر (متممی های برتر در درس های اختصاصی، متممی های برتر در درس های عمومی و …).

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی”  سایت جستجو گوگل می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

سایت آموزش آنلاین ایرانی گاما یک شرکت فرهنگی دیجیتال “پیشرو کنترل راوند” می باشد که فعالیت خود را به صورت رسمی از سال 1393 آغاز کرده است.

از اهداف مجموعه آموزشی گاما می توان به: مشارکت همگانی و عادلانه دبیران سراسر کشور در تولید محتوا،  توسعه عدالت آموزشی در راستای ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون‌ های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزشی اشاره داشت.

وب سایت گاما (گنجینه آموزشی مدارس ایران) توسط معلمان عزیز کشورمان به روز شده و امکان دسترسی مطالب آن برای تمام دانش‌ آموزان، دبیران و مدارس کل کشور با جستجوی ساده فراهم شده است.

خدمات وب سایت گاما

 • نمونه سوالات امتحانی.
 • فیلم، پاورپوینت و محتوای آموزشی.
 • آزمون آنلاین تستی.
 • پرسش و پاسخ درسی.
 • فروشگاه کتب کمک آموزشی.
 • سامانه جامع مدرسه یاب.
 • بلاگ آموزشی.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، کانون فرهنگی آموزش، تیزلند، همکلاسی، شاپرک.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %38.70.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 4.90.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 5:07.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: گاما، آزمون آنلاین درسی، پاسخ سوالات و فعالیت های پیام های آسمان هفتم فصل ۱ تا فصل ۵، گام به گام هدیه پنجم، نمونه سوال ریاضی هشتم فصل ۳ چند ضلعی ها.

امکانات سایت گاما

 • دسته بندی المپیادها.
 • دسته بندی نمونه و تیزهوشان.
 • دسته بندی کتاب های درسی، پیشنهاد ویژه.
 • دسته بندی نمونه سئوالات.
 • دسته بندی محتوای آموزشی.
 • دسته بندی پرسش و پاسخ.
 • دسته بندی آزمون آنلاین.
 • دسته بندی درسنامه آموزشی.
 • دسته بندی مدرسه یاب.
 • دسته بندی فروشگاه کتاب.
 • دسته بندی اخبار آموزشی، درسنامه آموزشی.
 • تب کلاس اول، …، کلاس دوازدهم.
 • تب آخرین فایل های آموزشی.
 • تب آخرین پرسش ها.
 • تب آخرین اخبار.
این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین اقامتگاه های بوم گردی ایران

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی” هجدهمین سایت جستجو گوگل می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

مکتب‌ خونه بزرگ‌ ترین رسانه دیجیتال آموزش مجازی در کشور است که فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرده و تا به امروز توانسته است خدمتی بزرگ در جهت دسترسی ایرانیان و فارسی زبانان سراسر جهان به آموزش با کیفیت فارسی ارائه دهد. از اهداف وب سایت مکتب‌ خونه می توان به در دسترس قرار دادن آموزش باکیفیت برای تمام فارسی زبانان اشاره داشت. مکتب خونه جایی برای یاد گرفتن و یاد دادن است.

مکتب خونه وب سایت آموزش آنلاین در کشور است که در زمینه تولید آموزش آنلاین فعالیت دارد. مکتب خونه که در گذشته با هدف در دسترس قرار دادن آموزش های دانشگاهی دانشگاه های نامبروان ایران به صورت ویدیویی برای همه دانشجویان به صورت رایگان فعالیت می کرد، حالا و در سال 97 با اضافه کردن بخش مکتب پلاس در زمینه های گوناگون دیگر آموز آنلاین خود، فعالیتش را گسترش داده است.

مکتب خونه به دو قسمت دروس دانشگاهی و مکتب پلاس تقسیم بندی شده است:

مکتب پلاس: به تولید آموزش های کوتاه و کاربردی با همکاری تعاملی دانشگاه های خوب کشور پرداخته است و هدفش از این دوره ها آموزش نیروی کار مورد استفاده برای ورود به بازار کار می باشد. ناگفته نماند که شرکت کنندگانی که در این دوره ها حضور دارند پس از پایان دوره، مدرک شرکت در آن دروه را از دانشگاه برگزار کننده آن دوره دریافت می نمایند.

دروس دانشگاهی: مکتب خونه ابتدا کار خودش را با این قسمت شروع کرده است و توانست با ضبط و ارائه دروس دانشگاهی از کلاس های برترین اساتید دانشگاه های ایران با کیفیت بالا و به صورت رایگان محبوبیت خوبی را در میان کاربرانش به دست آورد. هدف از ارائه این آموزش ها استفاده رایگان محتوای آموزشی برترین دانشگاه های کشور برای مخاطبانش بوده است. ویدیو ها به صورت طبثه بندی شده از کلاس های درس اساتید گرفته میشد و همانند این بود که شما در آن کلاس حضور داشته اید.

مکتب خونه دارای اپلیکیشن در نسخه اندروید می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا، فرانسه، آلمان، استرالیا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، فرادرس، یکتانت، مدیااد، دیجی کالا.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %33.70.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 5.55.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 6:19.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: مکتب خونه، maktabkhooneh، موزش فتوشاپ، مکتبخونه، مکتب پلاس.

امکانات سایت مکتب خونه

 • دسته بندی دوره های مکتب پلاس.
 • دسته بندی درس های دانشگاهی.
 • دسته بندی همایش و رویدادها.
 • تب دوره های جدید.
 • تب مدیریت و کسب و کار.
 • تب برنامه نویسی و IT، نرم افزارهای مهندسی.
 • تب زبانهای خارجی، علوم انسانی، هنر.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

در ابتدا باید گفت که انتشارات گاج برگرفته از تیم تألیفی این گروه یعنی “گروه آموزشی جوکار” می باشد. شروع  ایده برپایی این گروه سال 1381 بود که در ذهن مهندس ابوالفضل جوکار آمد.

گاج مارکت از سایت های اموزش درسی ایران است که با هدف خدمت‌ رسانی و ارائه کتاب‌ های انتشارات بین‌ المللی گاج پا به عرصه فروش اینترنتی به صورت تخصصی گذاشت. از آنجا که رفع نیاز کاربران اولین اولویت گاج مارکت بوده و هست، این تیم تلاش می کند تا پاسخگوی تمام سلیقه‌ ها کاربرانش باشد، بنابراین امکان خرید اینترنتی محصولات خود را با تنوع از تمام انتشارات معتبر با موضوع رمان، فلسفه، شعر و ادبیات و … را نیز فراهم کرده است.

سایت گاج مارکت از سال 1397 فعالیتش را آغاز کرده و بر حسب احتیاجات مخاطبانش، فروش محصولاتی همچون مداد، خودکار، دفتر و… را به فهرست لوازم قابل خرید آنلاین گاج مارکت اضافه کرده است.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، گاج، شاپرک، خیلی سبز، دیجی کالا.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %25.20.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 7.73.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 8:25.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: گاج مارکت، گاج، gajmarket، خیلی سبز، لوازم التحریر.

امکانات سایت گاج مارکت

 • دسته بندی کتاب کمک درسی (کنکور نظام جدید، کنکور نظام قدیم، دوازدهم و…).
 • دسته بندی کتاب (کمک درسی، دانشگاهی، عمومی و…).
 • دسته بندی لوازم تحریر (نوشت افزار، لوازم اداری، دفتر و کاغذ، برندها).
 • دسته بندی بازی و محتوای آموزشی (پازل و ساختنی، بازی آموزشی و …).
 • تب کتابهای در حال چاپ.
 • تب پرفروش های لوازم التحریر.
 • تب پرفروش های کتاب.
 • تب پرفروش های بازی و محتوای آموزشی.
 • تب پرفروش های کتاب های کمک درسی.

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی” بیست و چهارمین سایت جستجو گوگل می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

شبکه رشد یک سایت آموزشی درسی در کشور است که از اوایل سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده است.

شبکه ملی مدارس ایران یا همان “رشد” با استفاده از توانایی‌ ها و ظرفیت‌ های خود در فناوری نوین متشکل از اینترنت، فضای مجازی و.. خود را به عنوان یکی از بخش های بسته آموزشی به سایر اجزاء در رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی کشور معرفی کرد.

طرح اولیه شبکه رشد در پایان سال 1379 به پیشنهاد رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  کشور در اختیار جمعی از معلمان و جوانان قرار گرفت و مقرر گردید که بعد از نخستین امکان سنجی، طی سه مرحله و در طول چهار سال طرح مذکور را به پایان برسانند. نخستین مرحله این طرح در مرداد ماه سال 1379 شروع و مدیریت و اجرای آن تا دی ماه سال 1385 که این شبکه به کارشناسان رسمی آموزش و پرورش واگذار شد، در اختیار گروه مذکور قرار داشت، به طول انجامید.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا، افغانستان، آلمان، فرانسه.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، ویکی پدیا، تبیان، آپارات، بینگ.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %75.20.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 1.63.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 1:52.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: تعمیر لباسشویی، روانشناسی کودک، طرح توجیهی پرورش شتر مرغ، سایت رشد، پروژه الکترونیک.

امکانات سایت شبکه رشد

 • دسته بندی دانشنامه، انجمن‌ ها.
 • دسته بندی گالری عکس، جشنواره تولید محتوا.
 • دسته بندی آموزش مجازی، کتابخانه ‌ی آموزشگاهی.
 • دسته بندی رسانه‌ های آموزشی، مجلات رشد.
 • دسته بندی کارآفرینی، امتحان نهایی، فعالیت‌ های علمی.
 • دسته بندی بانک نرم افزار، کتاب‌ های درسی (PDF).
 • دسته بندی پایگاه آموزشی ۱۲۶، دارالقرآن کریم.
 • دسته بندی خاکریز (دفاع مقدس)، جشنواره‌ ی فیلم رشد.
 • تب اخبار، فعالیت های علمی.
 • تب اطلاعیه ها، تازه ترین ارسال ها.

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی” پنجمین سایت جستجو گوگل می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یکی از بهترین وب سایت های آموزش مجازی ایران است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت 24 ساعته و از طریق اینترنت به کاربرانش ارائه خواهد کرد.

کاربران در سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان خواهند توانست تا آموزش‌ های مجازی را به صورت رایگان و از طریق اینترنت دانلود کرده و پس از آن به فراگیری پرداخته و در نهایت گواهی آموزشی از این مرکز دریافت نمایید.

سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان فعالیت خودش را از سال 92 به صورت آزمایشی و از خرداد ماه سال 93 به صورت رسمی شروع کرده است.

از اهداف این مرکز آموزشی کشور می توان به: برقراری عدالت آموزشی، دسترسی به بهترین منابع و اساتید در سراسر کشور اشاره داشت.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، ازدواج، شاپرک، زرین پال، ورزش3.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %16.00.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 11.60.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 16:06.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: آموزش مجازی، ازدواج دانشجویی، سایت نهاد، نهاد، آموزش مجازی دانشگاهیان.

امکانات سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان

 • دسته بندی اخبار
 • دسته بندی درس ها
 • دسته بندی استادان مرکز
 • دسته بندی سئوالات متداول، کلاس یار
 • تب دانشجویان، اساتید، کارکنان، سایر

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

فرانش یکی از وب سایت های بزرگ کشور است که فعالیت خود را در زمینه آموزش آنلاین در سال 1394 آغاز کرده است. هدف مجموعه فرانش آموزش کاربردی به کاربران و مخاطبانش می باشد. معنای آموزش کاربردی یعنی اینکه فرانش قالباً آموزش های خود را با سیاست آموزش برای ورود به بازار کار کشور در حوزه های گوناگون و به بالاترین کیفیت تولید میکند.

وب سایت فرانش نخست ویدیو های آموزشی آنلاین خود را در اساس آموزش طراحی سایت همچنین وب آغاز کرده است اما حالا و در سال 97 ویدیو های آموزشی خود را در زمینه های گوناگونی همچون: الکترونیک و طراحی، بازی سازی، بازاریابی و… در اختیار کاربرانش قرار داده است.

قسمتی از آموزش های وب سایت فرانش به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار گرفته، اما برای مشاهده کامل ویدیو ها باید، محصول خریداری شود.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا، دانمارک.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، فرادرس، شاپرک، آپارات، یاهو.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %38.40.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 4.95.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 4:53.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: فرانش، faranesh، کافه بازار، آموزش آنلاین، تسکولو.

امکانات سایت فرانش

 • دسته بندی کسب و کار
 • دسته بندی چند رسانه ای (فیلم و صدا، انیمیشن و سه بعدی).
 • دسته بندی فناوری و نرم افزار (شبکه و امنیت، برنامه نویسی، وب).
 • دسته بندی زبان های خارجی.
 • دسته بندی سبک زندگی.
 • دسته بندی طراحی.
 • دسته بندی مدرسه و دانشگاه.
 • وبلاک فرادرس.
 • تب بهترین دوره های آموزشی.
 • تب مجموعه های آموزشی.
 • تب جدیدترین دوره‌ های آموزشی.
 • تب پرمخاطب ‌ترین دوره ‌های آموزشی.
 • تب دسته بندی آموزش ها.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

آلا یکی از بهترین سایت های آموزش مجازی کشور است که نخستین فعالیتش را از سال 1392 تحت عنوان دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرده است. این مجموعه طرح توسعه عدالت آموزشی خود را از سال چهارم مقطع دبیرستان که مهم‌ ترین دوره‌ ی آموزشی در رقابت کنکور سراسری بود شروع کرده است، با قرار دادن ویدیو کلاس های درسی که خودش تهیه کرده بود و همچنین فراهم نمودن امکان پرسش و پاسخ برای دانش آموزان، تلاش کرد تا زمینه ی رشد و بالندگی دانش آموزان تمام کشور را فراهم نماید.

وب سایت آلاء پنجره ای است رو به دور نمای آموزشی میهن عزیزمان، که با اساتید متبهر و کاربران پر تعداد و متعهد خود کوشید تا آموزش همگانی را در افسا نقاط این سرزمین در دسترس فرزندان ایران قرار دهد.

خدمات اصلی آموزش در آلاء که با نام های آلاء و تخته خاک در اختیار مخاطبان قرار میگیرد کاملا رایگان می باشد.

آموزش آنلاین رایگان,آموزش مجازی در ایران,بزرگترین سایت آموزشی کشور

 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایلات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، مدیااد، یکتانت، کانون فرهنگی آموزش، اینستاگرام.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %28.20.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 9.46.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 8:02.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: الا، آلا، زیست دهم الا، شیمی یازدهم الا، آلاء.

امکانات سایت آموزش مجازی آلا

 • دسته بندی کنکور نظام جدید
 • دسته بندی کنکور نظام قدیم
 • دسته بندی مقطع یازدهم
 • دسته بندی مقطع دهم
 • دسته بندی انجمن آلاء

این سایت با کلمه کلیدی”سایت آموزش درسی”  شانزدهمین سایت جستجو گوگل می باشد.

اگر شما هم کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردید، در قسمت رپورتاژ آگهی رایگان سایت خود را به عنوان یکی از بهترین سایت های ایران معرفی کنید.

لطفا با نظرات خود و معرفی سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند ما را همراهی کنید.

به نظر شما بهترین سایت های آموزش آنلاین درسی در کشور کدام است؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...
مشاهده بیشتر

8 دیدگاه

 1. سلام ممنون از مطلب خوبی که قرار دادید
  به نظر من سایت ” خدمات یاب ” هم خیلی سایت خوبی هستش…

  1. درود.
   میتونید سایت مورد نظر خودتان را در قسمت رپورتاژ آگهی رایگان برای ما ارسال کنید.

  2. سلام ،سایتی به جز خدمات یاب که امکانات آموزشی بیشتر و متفاوت تر از بقیه داره کسی سراغ نداره اطلاع بده

 2. سایت استادسلام هم سایت خیلی خوبیه برای معلم خصوصی آنلاین من ایران نیستم ازونجا معلم پیدا کردم و کلی جلسه های آنلاین با هم داریم و ازش راضیم تست کنینش ostadsalam.ir

 3. سلام خدمت شما

  به نظرم چنتا از سایت های آموزشی خیلی خوب جا مونده:
  1. تخته سفید به آدرس takhtesefid.org
  2. رسانه آموزشی لیموناد به آدرس limoonad.com
  3. توسینسو به آدرس tosinso.com

  با تشکر از مطالب خوبتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن