تکنولوژی و فناوری

10 تا از بهترین سایت های کوتاه کننده لینک خارجی

خلاصه نوشته
  • استفاده از افزونه کوتاه کننده لینک کاربردهای فراوانی برای کاربرانی دارد که بسیار در شبکه های مجازی و رسانه های اجتماعی فعالیت دارند. معمولا اکثر رسانه ها برای افزودن کاراکتر محدودیت ایجاد می کنند که با استفاده از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک می توان تعداد کارکترهای کمتری را هدر داد!

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی

سرویس های کوتاه کننده لینک کاربردهای فروانی دارند. برای مثال بسیاری از رسانه های اجتماعی یک سری محدودیت برای کاربران ایجاد کرده اند. مثلا اگر کاربری بخواهد یک پست منتشر کند باید تعداد کلماتی که در زیر آن پست می نویسد خلاصه و کوتاه باشد! پس با این حساب اگر بخواهد سایت خاصی را معرفی کند و لینک آن را هم بگذارد، قطعا با محدودیت تعداد کلمات روبرو می شود و اینجاست که بهترین سایت های کوتاه کننده لینک کاربرد دارند. در واقع هر چه لینک کوتاه تر باشد تعداد کلمات کمتری را به هدر می دهید و مطلب تان هم در عین خلاصه بودن بسیار مفید خواهد بود. البته مثالی که در قسمت بالا برای تان شرح دادیم، تنها یکی از دلایل و کاربردهای استفاده سرویس های کوتاه کننده لینک بود. این سرویس ویژگی ها و کاربردهای فروانی دارد و علت های مختلفی وجود دارد که کاربران از این سروی استفاده می کنند که در ادامه به بیشتر آن ها هم خواهیم پرداخت.

مزایای کوتاه کردن لینک توسط سرویس های کوتاه کننده

در بسیاری از فضاهای مختلف استفاده از لینک های بلند بسیار نا خوشایند است و ظاهر مناسبی نخواهد داشت به همین خاطر می تواند از سرویس های کوتاه کننده استفاده نمود.

در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام، استفاده از لینک های طولانی دچار محدودیت خواهد بود. مثلا اگر شما بخواهید آدرس سایت تان را در بیوی اینستاگرام خود بگذارید و این لینک طولانی باشد، علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به پیج تان نمی دهد، بلکه ممکن است با محدودیت طولانی بودن کارکترو و آدرس سایت روبرو شوید!

از دیگر دلایل و کاربردهای استفاده از این سرویس می توانیم به پیگیری راحت در حین آمارگیری اشاره کنیم. بسیاری از دیجیتال مارکترها برای اینکه بفهمند در طول روز چند نفر و به چه تعداد بر روی لینک های شان کلیک شده است، باید آمار درستی داشته باشند و وقتی که لینک ها بیش از حد طولانی باشد این کار را برای شان سخت می کند، بنابراین استفاده از کوتاه کننده های لینک یک گزینه عالی برای شان محسوب می شود.

معمولا بسیاری از کاربران ایرانی این مشکل را با سایت های فارسی دارند! زیرا لینک های فارسی بیش از حد طولانی هستند به همین خاطر در برخی  از مواقع استفاده از این لینک ها به صورت طولانی چندان مناسب نیست. اما جای نگرانی هم وجود ندارد، چراکه سرویس های کوتاه کننده لینک حتی لینک های فارسی را هم کوتاه می کنند و شما می توانید از بهترین سایت های کوتاه کننده لینک ایرانی استفاده کنید.

از دیگر کاربرد های این سرویس می توانیم به کوتاه کردن لینک ها برای عدم نمایش لینک واقعی اشاره کنیم! ممکن است نخواهید که کاربران تان بفهمند که بر روی چه لینکی کلیک کرده اند، پس با کوتاه کردن لینک و تبدیل آن به یک لینک ارجاعی می توانید آن را تا حدودی مخفی نگهدارید.

کوتاه کننده لینک در زمانی که دل تان نمی خواهد به هر دلیلی به یک سایت لینک بدهید هم کاربردی هستند. البته لینک ندادن به سایت ها دلایل مختلفی دارد، مثلا ممکن است سایت مذکور دارای آدرس بسیار طولانی باشد اما به هر حال می توانید با استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک از این قابلیت هم استفاده کنید.

این بار بست فارسی به معرفی سایت های کوتاه کننده لینک خارجی در سال 2020 پرداخته است. با ما همراه باشید.

بهترین سایت های کوتاه کننده لینک,بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک,بهترین کوتاه کننده های لینک,

10. سایت جیجی جیجی | gg.gg

از سایت های کوتاه کننده لینک خارجی می توانیم به سایت gg.gg اشاره کنیم. همانطور که مشاهده می کنید نام دامین این سایت بسیار متفاوت و جالب است. این افزونه قادر است هرگونه سایت و لینک و آدرسی که شما به آن تحویل می دهید را کوتاه کند. یکی از ویژگی های خوب سایت gg.gg این است که می تواند علاوه بر اینکه لینک را برای تان مختصر و کوتاه کند به آن قابلیت ریدایرکت 301 هم بدهد که این موضوع قطعا تاثیر بسزایی در بهبود سئوی سایت تان خواهد داشت. اگر نمی دانید ریدایرکت چیست، این کلمه در واقع یک اصطلاح برای مواقعی است که شما می خواهید کاربران تان را از یک آدرس به آدرسی دیگر انتقال دهید این روش در واقع همان تغییر آدرس است. این افزونه می تواند بهترین اکستنشن ها را برای مروگرهای مختلفی همچون کروم و فایرفاکس و اپرا ارائه دهد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین شرکت های طراحی سایت ایران

سایت های کوتاه کننده لینک خارجی,سرویس های کوتاه کننده لینک,کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی,

9. سایت شورت یو آر ال | Shorturl.at

سایت shorturl.at هم از دیگر افزونه های کوتاه کننده لینک است که معمولا اکثر کاربران از این سایت برای کوتاه کردن لینک هایی استفاده می کنند که قرار است آن ها را در شبکه های اجتماعی همچون توییتر و اینستاگرام قرار دهند! از دیگر ویژگی های سایت شورت یو آر ال این است که شما می توانید در صفحه ای نام URL Click Counter به لینک هایی که کوتاه می کنید آمار کلیکی بدهید و این یعنی اینکه هر کسی که بر روی لینک تان کلیک کر متوجه شوید.

بهترین سایت های کوتاه کننده لینک,بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک,بهترین کوتاه کننده های لینک,

8. سایت شورل | Shorl.com

سایت shorl.com جزء سایت های قدیمی و محبوب کوتاه کننده لینک خارجی است که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. این سایت انواع افزونه های مختلف را برای مروگرهایی مانند کروم و فایر فاکس را به کاربران ارائه می دهد و علاوه بر آن شما می توانید هر نوع لینکی را به آن تحویل داده و کوتاه تحویل بگیرد. وب سایت shorl.com یک افزونه کوتاه کننده لینک هم دارد که اگر آن را به مرورگرتان اضافه کنید، دیگر نیازی نیست که هر بار برای کوتاه کردن لینک های تان حتما به سایت مراجعه کنید! این سایت قابلیت کوتاه کردن لینک ها را به صورت کاملا خصوصی نیز دارد.

سایت های کوتاه کننده لینک خارجی,سرویس های کوتاه کننده لینک,کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی,

7. سایت یو تو | U.to

سایت u.to از دیگر سایت هایی است که در زمینه کوتاه کردن لینک ها فعالیت می کند و امکانات جالبی را به کاربرانش ارائه می دهد. زمانی که وارد این سایت می شوید، یک فهرست به شما تحویل می دهد که در آن اسامی تمامی لینک های کوتاه شده توسط کاربران قرار دارد و علاوه بر آن شما می توانید قابلیت آمارگیری از لینک تان هم فعال کنید تا متوجه شوید در طول روز چند کاربر بر روی لینک های شما کلیک می کنند.

بهترین سایت های کوتاه کننده لینک,بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک,بهترین کوتاه کننده های لینک,

6. سایت وی اچ تی | V.ht

سایت v.ht هم بهترین سایت های کوتاه کننده لینک خارجی می باشد و علاوه بر آن شما می توانید یک آنالیز دقیق از تمامی لینک های کوتاه شده تان را مشاهده کنید. در این سایت قابلیت سفارشی کردن لینک های کوتاه هم وجود دارد. برای استفاده از تمامی امکانات سایت وی اچ تی باید حتما در ان حق عضویت داشته باشید. پس از عضویت در سایت به شما یک پنل مدیریتی داده می شود تا به راحتی تمامی لینک های کوتاه شده تان را مدیریت نمایید.

سایت های کوتاه کننده لینک خارجی,سرویس های کوتاه کننده لینک,کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی,

5. سایت آی اس جی دی | Is.gd

از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی می توانیم به سایت is.gd اشاره کنیم. بر اساس آمارگیری، بیشتر کاربرانی که از این سایت استفاده می کنند، متعلق به کشور چین هستند. این سایت جزء سایت های قدیمی کوتاه کننده آدرس می باشد اما با این وجود در لیست بهترین افزونه ها قرار دارد. امکان آنالیز کلیک ها و لینک های کوتاه شده، قابلیت سفارشی سازی لینک های کوتاه و ارائه کد QR Code از جمله امکانات این وب سایت می باشد.

بهترین سایت های کوتاه کننده لینک,بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک,بهترین کوتاه کننده های لینک,

4. سایت بیت دو | Bit.do

سایت بیت دو از جمله محبوبترین و پرطرفدارترین سرویس های کوتاه کننده لینک است که برای کوتاه کردن آدرس های الکترونیکی کاربرد دارد و متعلق به کشور هند است و علاوه بر کوتاه کردن لینک این امکان را به کاربران می دهد که لینک سفارشی خود را داشته باشند. این وب سایت دارای رتبه الکسای قابل توجهی می باشد و با توجه به تعداد بک لینک هایی که دارد، می توان گفت که سایت معتبر و خوبی است.

سایت های کوتاه کننده لینک خارجی,سرویس های کوتاه کننده لینک,کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی,

3. سایت او دبیلیو ال وای | OW.ly

سایت Ow.ly هم جزء سایت های قدیمی کوتاه کننده لینک خارجی است اما با این وجود همیشه مورد توجه کاربران قرار داشته و در واقع ادغامی از سایت Hootsuite می باشد. این سایت به کاربران امکان آنالیز دقیق کلیک ها و لینک ها را می دهد و بیشتر برای کاربرانی مفید است که از شبکه های اجتماعی همچون توییتر استفاده می کنند و در آن محدودیت کاراکتر بسیار بالاست

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سایت های خرید فالوور اینستاگرام

بهترین سایت های کوتاه کننده لینک,بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک,بهترین کوتاه کننده های لینک,

2. سایت تینی یو آر ال | Tinyurl

از دیگر سایت های محبوب و پر استفاده در خصوص کوتاه کننده لینک می توانیم به سایت Tinyurl اشاره کنیم. در این سایت امکان کوتاه کردن لینک ها به صورت سفارشی هم وجود دارد اما متاسفانه با وجود محبوبیتی که دارد هنوز قابلیت آنالیز و آمارگیری لینک ها برای آن طراحی نشده است.

سایت های کوتاه کننده لینک خارجی,سرویس های کوتاه کننده لینک,کسب درآمد از کوتاه کننده لینک خارجی,

1. سایت بیت ال وای | Bit.ly

از دیگر سایت های خارجی کوتاه کننده لینک که در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارد سایت bit.ly است. معمولا اکثر کسانی که دیجتال مارکتینگ دارند از این وب سایت برای کوتاه کردن و سفارشی کردن لینک های شان استفاده می کنند. از دیگر ویژگی های این سایت می توانیم به قابلیت آنالیزر برای میزان کلیک های لینک اشاره کنیم. سایت bit.ly در سال های اول فعالیت خود به کاربران اجازه کوتاه کردن لینک و کسب در آمد از طریق آن را می داد اما اکنون این قابلیت اش را غیر فعال کرده است.

لطفا با نظرات خود و معرفی سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند ما را همراهی کنید.

3 واکنش کاربران به این مقاله

  1. از این سایت های کوتاه کننده لینک میشه به دلار پول در آورد؟ واقعا عالیه. بعضی ها بیت کوین هم میدن

  2. وقت بخیر
    به نظر من تو این اوضاع اقتصادی کشور که ارز دیجیتال داره گرفته میشه و پول ما میره خارج از کشور ما هم باید توسط بهترین کوتاه کننده های لینک خارجی و سایت های مشابه از اون سمت درآمد بالایی داشته باشیم و دلار و به این سمت بیاریم

  3. مطلب خیلی جالبی بود من خودم بیشتر از سایت های روسی برای کوتاه کردن لینک استفاده می کنم چون سریع تر هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا