سبک زندگی

10 ویژگی رفتاری افراد باهوش

خلاصه نوشته
  • ویژگی های رفتاری افراد باهوش برای خیلی ها می تواند جذاب باشد، دلیلش را به شما خواهیم گفت. افراد باهوش تصمیم هوشمندانه می گیرند و بسیار نکته سنج هستند و این ها از مهم ترین عواملیست که می تواند یک فرد را در زندگی موفق کند.

ویژگی های رفتاری افراد باهوش

از هوشمندانه ترین رفتار ها و انتخاب هایی که می توانید به آن دست بزنید این است که با افراد باهوش در زمینه های مختلف و مخصوصا زمینه کاری ارتباط برقرار کنید. البته دقت کنید که منظور افرادی است که واقعا باهوش می باشند نه افرادی که خودشان فکر می کنند باهوش هستند ولی رفتار آدم های باهوش را ندارند. اگر شما خصوصیات این افراد را ندارید پس بهتر است با افراد باهوش ارتباط برقرار کنید.  در این مطلب ده ویژگی رفتاری افراد باهوش را به شما معرفی می کنیم.

خصوصیات رفتاری افراد باهوش,ويژگي افراد باهوش,ویژگی افراد باهوش,

10. تصمیمات هوشمندانه می گیرند

افراد باهوش می دانند که هر تصمیمی عواقب مخصوص به خود را دارد. آنان می دانند که هر اقدام آن ها در هر زمانی باید آن ها را به نتیجه کارهایشان برساند و یا به عبارتی چند عمل هوشمندانه شما را تبدیل به توانمند مطلق نمی کند بلکه تداوم تصمیم های هوشمندانه و درست است که زندگی شما را دگرگون می کند. این تصمیمات نیازمند دقت و تمرکز می باشد.

9. از اشتباهات خود درس می گیرند

ما در زندگی از اولین روزها تا اواخر عمر همه چیز را با آزمون و خطا می آموزیم. درس گرفتن از اشتباهاتی که ما در این راه مرتکب می شویم از ما فرد بهتری می سازد. افراد باهوش، صادقانه با کارهای اشتباه خود برخورد می کنند و آن را قضاوت می کنند. زیرا در غیر این صورت در آینده نمی توانید بهتر عمل کنید.

ویژگی رفتاری افراد باهوش,ویژگی های رفتاری افراد باهوش,ویژگیهای افراد باهوش,

8. می دانند که به تمام سئوالات نمی توانند پاسخ دهند

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید: “افرادی که فکر می کنند همه چیز را می دانند، افرادی مثل ما را که اهل عمل می باشیم اذیت می کنند.” جمله خنده داری به نظر می رسد، اما اگر جدی به آن نگاه شود ما را آزرده خاطر می کند. افراد باهوش هیچ وقت طوری وانمود نمی کنند که همه چیز را می دانن،  زیرا انقدر باهوش هستند که می دانند همه چیز را نمی دانند.

7. اطراف شان را با آدم های باهوش پر می کنند

شاید این جمله را شنیده باشید که هیچ انسانی، جزیره نمی باشد. هر فردی هر چقدر که باهوش باشد جای تیم های کوچکی که از افراد باهوش تشکیل شده باشد را نمی گیرد. استیو جابز فردی دمدمی مزاج بود ولی از این حقیقت آگاه بود که باید 8 الی 9 نفر از افراد بسیار با استعداد را در تیم رهبری اش گرد آورد و به آنان نیز بیاموزد که همین کار را با تیم خودشان انجام دهند. به این عمل، عملی هوشمندانه می گویند که ویژگی افراد باهوش است.

خصوصیات رفتاری افراد باهوش,ويژگي افراد باهوش,ویژگی افراد باهوش,

6. زیرک هستند

هوش انسان ها تکاملی می باشد (بی دلیل قسمت گسترده ای از نوقشر مغز درگیر نمی شود) و به همین خاطر انسان های هوشمند سازگاری بیشتری با محیط اطراف دارند و با خلاقیت زیاد خود از محیط خود برای رسیدن به هدف دلخواه، بهره می گیرند.

این مطلب را از دست ندهید
10 مرحله رابطه زوج ها که همه تجربه می‌ کنند

5. افراد باهوش استدلال گر های خوبی هستند

افراد بسیاری وجود دارند که وقتی با دلایل منطقی و شواهد محکم به آن ها نشان می دهید که اشتباه می کنند نه تنها نمی پذیرند بلکه به طور عجیبی روی عقیده اشتباه خود اصرار می ورزند. اما ما بدون اندیشه و تفکر انتقادی، استدلالات منطقی، روابط علت و معمولی و متدهای علمی نمی توانیم بگوییم که در عصر تفکر و فناوری قرار داریم.

ویژگی رفتاری افراد باهوش,ویژگی های رفتاری افراد باهوش,ویژگیهای افراد باهوش,

4. از پیروی هوا و هوس دوری می کنند

اگر فیلم ایدوئکراسی مایک جاج را دیده باشید متوجه خواهید شد که این فیلم فریاد حماقت جامعه است. حتی در فرهنگ اصطلاحات اروین درباره این فیلم می خوانیم: “فیلمی که ذاتا کمدی بود ولی مستند شد.” ما در عصری زندگی می کنیم که پر از هوس های زودگذر، مد های جدید هر روزه و شبه علم هاست. در این برهه ویژگی افراد باهوش این است که دنباله رو هر فرهنگ، علم و مدی نباشند.

3. هیچگاه مخارج آنان بیشتر از درآمدشان نمی شود.

برای همه ما پیش آمده است که برای به دست آوردن چیزی به هر دری بزنیم ولی وقتی آن را به دست آوردیم اصلا درست نیست که با ولخرجی از دست مان در برود فقط برای این که از سطح درآمد مان فراتر زندگی کنیم. حساب دخل و خرج را داشتن از ویژگیهای افراد باهوش است. آنان می دانند که نباید برای این که آن چه نیستند به نظر برسند بیشتر از درآمد خود خرج نمایند.

خصوصیات رفتاری افراد باهوش,ويژگي افراد باهوش,ویژگی افراد باهوش,

2. آنان اکثرا بدترین دشمن خودشان هستند.

لوب های فوقانی مغز انسان به مرور رشد کرده و بزرگ تر می شوند. این امر باعث می شود هر کس حداقل یک نقطه کور احساسی پیدا کند که همیشه با او می ماند. در اغلب موارد همین نقاط کور احساسی، طرف دیگر شخصیت افراد باهوش را تشکیل می دهند. وجود این نقاط به همراه هوش از آنان شخصیتی باهوش می سازد. مانند یین و یانگ که برای همزیستی به هم نیاز دارند افراد باهوش نیز برای باهوش بودن نیاز دارند به خودشان سخت بگیرند و تلاش بسیار کنند.

1. افراد باهوش در مقام کارآفرین بعضا ممکن است موفق نباشند.

یکی از شروط لازم برای راه اندازی کسب و کار موفق هوشمندی می باشد‌. افرادی که با فریب کاری و احمق فرض کردن مردم به کسب و کار خود را رونق می بخشند‌ یا افرادی که یک تجارت هوشمندانه می کنند و شانس می آورند تداوم ندارند. برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار باید در طی زمان باهوش بود و تصمیمات درست و هوشمندانه گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا