سبک زندگی

10 مورد از راه های باهوش به نظر رسیدن

ترفندی که شما را باهوش نشان می دهد

کمتر کسی پیدا می شود که دوست نداشته باشد همگان او را فردی با هوش بدانند، اطلاع داشتن از روش ها و تکنیک هایی که هوش و زکات شما را نشان دهد می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد. پیمودن مسیر ترقی و رسیدن به رشد و کمال علاوه بر اینکه شما را باهوش جلوه می دهد بلکه تاثیر بسزایی در اعتماد بنفس و روابط اجتماعی شما خواهد داشت. در این مقاله راهکارهایی برای باهوش به نظر رسیدن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

10. اعتقاد به اصل خودباوری

یکی از مهم ترین عواملی که فرد را باهوش نشان می دهد داشتن اعتماد به نفس بالا و خودباوری می باشد. اعتماد به نفس موجب می شود در همه ی امور به خوبی ظاهر شوید و افراد نیز به راحتی بتوانند به شما اعتماد داشته باشند، در حالی که عدم اعتماد به نفس عملکرد شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث می شود طوری برخورد نمایید که دیگران از شما تصور فردی کم هوش را داشته باشند.

9. پذیرش و استقبال از ایده های بکر و ناشناخته

استقبال از ایده های جدید و جالب در جمع های مختلف یکی دیگر از راه هایی است که می تواند شما را با هوش جلوه دهد. با این کار نه تنها حضور فعالی داشته اید و ارتباط خوبی با دیگران برقرار نموده اید بلکه سایر اعضای جمع را متوجه می کنید که فردی با تدبیر و آینده نگر هستید که از پذیرش ایده های نو ممانعت نمی کند.

باهوش به نظر رسیدن,داشتن اعتماد به نفس,راه های باهوش به نظر رسیدن,

8. داشتن عکس العمل مناسب در مورد نظر دیگران و تایید آن ها

همه افراد از روئسا، مدیران و کارمندان گرفته تا یک شخص عادی زمانی که صحبت می کند به شدت دوست دارد که شنودگان و مخاطبان او با عکس العمل هایی مانند تکان دادن سر صحبت های او را تایید نمایند. این کار علاوه بر آنکه موجب افزایش اعتماد به نفس شخص گوینده می شود موجب می شود که شما نیز با تایید خود با هوش به نظر برسید.

7. استفاده از کلمات و جملات زیبا و پر محتوا

استفاده از کلمات زیبا و پر محتوا در جایگاه مناسب در کنار داشتن دایره لغاتی گسترده یکی دیگر از عواملی است که می تواند شما را با هوش نشان دهد. لزومی ندارد که حتما از کلمات قلمبه و سلمبه استفاده نمایید، کافیست در بعضی مواقع کلمات مترادف زیبا تری در جملات خود به کار ببرید.

راهکارهایی برای باهوش به نظر رسیدن,رسیدن به موفقیت,باهوش به نظر رسیدن,

6. پاسخ دادن سوال با سوال

بهتر است زمانی که فردی از شما سوالی می پرسد در برخی مواقع به جای جواب دادن به سوال او به صورت غیر مستقیم همراه با پرسش یک سوال به سوال او پاسخ دهید تا زکاوت و هوش خود را بیشتر به نمایش بگذارید. به عنوان مثال زمانی که استاد در خصوص به اتمام رسیدن پروژه گروهی که با چند نفر از دانشجویان دیگر دارید سوال می پرسد می توانید با پاسخگویی بله و پرسیدن سوال روز اجرای پروژه چه روزی است جواب او را بدهید.

این مطلب را از دست ندهید
مستقل شدن کودک در انجام امور شخصی

5. بیان دست آوردها و موفقیت های خود

فخر فروشی و تعریف کردن از استعداد ها و موفقیت های خود اگر به جا و به موقع باشد نه تنها امر ناپسندی نیست بلکه می تواند نشان دهنده اعتماد بنفس و هوش شما باشد. توجه داشته باشید که در این کار اغراقی انجام ندهید و بیشتر سعی کنید با عمل نمودن استعداد خود را به نمایش بگذارید زیرا همانطور که می دانید یکی از ویژگی های افراد باهوش اجرا نمودن و عملی کردن صحبت هایشان به جای بیان آن ها می باشد.

داشتن اعتماد به نفس,راه های باهوش به نظر رسیدن,راهکارهایی برای باهوش به نظر رسیدن,

4. تمرکز نمودن بر روی ارتقاء فن بیان

داشتن فن بیان قوی و بیان شیوا و رسا از دیگر مواردی است که می تواند یک فرد را باهوش تر نشان دهد. این مسئله در روابط اجتماعی نیز بسیار اهمیت دارد و فردی که جملات خود را با تن صداهای مختلف و به صورت شمرده و سریع تر بیان می کند و با مخاطبان خود ارتباط چشمی مناسبی برقرار می کند تاثیر گذاری بهتر بر دیگران خواهد داشت و از دید دیگران فردی با زکاوت به نظر می رسد.

3. کنترل زمان

کنترل زمان و اختصاص ندادن زمان بسیار طولانی برای هر کار به طوری که انجام آن یک تایم معمولی را بخواهد می تواند شما را با هوش نشان دهد، البته این به آن معنا نیست که کارها را در تایم بسیار کوتاهی و با دقت کم انجام دهید و همین که همانند سایر افراد زمان بندی نرمالی برای انجام ها کارها داشته باشید با هوش بودن شما را به خوبی نشان می دهد.

رسیدن به موفقیت,باهوش به نظر رسیدن,داشتن اعتماد به نفس,

2. داشتن لباس و پوشش مناسب

نحوه پوشش و لباس هر فردی نشان دهنده ی طرز تفکر و شخصیت اوست. از این رو بهتر است که برای هر مکانی لباس متناسب با آن را انتخاب نمایید و از پوشیدن لباس های بدن نما و باز خود داری کنید. داشتن لباس مناسب علاوه بر اینکه هوش و شخصیت شما را نشان می دهد موجب می شود که شما در هر موقعیتی بهترین عملکرد را داشته باشید و مانعی برای رسیدگی به امور و فعالیت هایتان نباشد.

1. تا حد ممکن پاسخ سوال هایتان را خودتان بیابید.

بهتر است تا جایی که می توانید جواب سوال هایی که در ذهنتان است را از طریق اینترنت و منابع دیگر به دست آورید و کمتر از افراد دیگر برای پاسخ گویی به سوالاتتان کمک بگیرید، زیرا با داشتن پاسخ برای تمامی سوالات شما فردی باهوش و زکاوت شناخته می شوید و با اینکار به شخصی جستجوگر و فعال تبدیل خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا