سبک زندگی

16 مورد از بهترین روش های ثروتمند شدن

بررسی مهمترین راه های پولدار شدن

بلند پروازی یکی از خصلت ها و یا عادت هایی است که شاید بسیاری از آدم ها آن را داشته باشند. برخی بلند پروازی را مقطعی می دانند، چراکه رسیدن به آرزوهای شان را محال و غیر ممکن می شمارند! و برخی دیگر به بلند پروازی های شان بال و پری برای پرواز می دهند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند. ثروتمند شدن یکی از رویاهایی است که شاید هر انسانی در زندگی اش، خود را یک بار وسط یک خانه ای لوکس و ماشین آخرین سیستم، به همراه شغلی با در آمد بالا تصور کرده است. شاید شماهم برای رسیدن به چنین تصوری بارها هم تلاش کرده باشیید و در نهایت پس از ضربه های سنگین و ضررهای مادی دست از آن کشیده باشید!

کافیست تا سری به شبکه های اجتماعی و مجلات و سایت های مختلف بزنید و ببینید که چگونه در مورد کسب و کارهای مختلفی که شما را ثروتمند خواهند کرد، تبلیغ می کنند! اما باید بدانید که هر چیزی سواد و فهم و درک کافی را می خواهد. مثلا کسی که اضافه وزن بسیار بالایی دارد و سعی می کند که لاغر شود، ابتدا باید سواد درست خوردن و رژیم غذایی را بیاموزد! برای ثروتمند شدن هم داشتن چنین سوادی بسیار ضروریست. پس پیش از اینکه تصمیم بگیرید تا تمام سرمایه خود را در اختیار یکی از این کسب و کارها قرار دهید تا به ثروتی بیشتر برسید و یا خودتان یک کسب و کار جدید را با چنین هدفی شروع کنید، بهتر است که تمامی راه های مهم پولدار شدن را بررسی کنید و توانایی های خودتان را بسنجید. این موضوع که شما تا چه حد می توانید انعطاف پذیر باشید و در کار خود ریسک کنید و ضرر و زیان ها را قبول کنید بسیار مهم است.

تا به حال به افراد پولداری که با آن ها آشنایی یا نسبت نزدیکی دارید، فکره کرده اید؟ شاید گمان می کنید که آن ها پول شان را از سر راه برداشته اند و یا به راحتی به چنین موقعیت خوبی رسیده باشند. شاید تصور می کنید اکنون که به ثروت و به قول معروف مال و منالی رسیده اند دیگر برای آن تلاشی نمی کنند! این تفکر اشتباه را دور بریزید و حداقل برای اینکه جواب سوال های تان را بیابید، بهتر است که پای حرف های این آدم ها بنشینید تا بدانید که پول در آوردن و نگهداشتن ثروت کار راحتی نیست!

همیشه در صفحات اینترنت با چنین عنوان هایی مواجه شده اید و قطعا اگر دوباره به اینترنت سری بزنید بازهم چنین عنوان هایی مشاهده خواهید کرد اما مطمئن هستیم که با خواندن مطلب ما در این رابطه همیشه آن را به یاد خواهید داشت، زیرا ما اضافه گویی و داستان پردازی های خیالی را حذف نموده ایم و مستقیما به سراغ راه های پولدار شدن رفته ایم.

هدف ما این است که پس مطالعه این مقاله به خوبی بتوانید آینده و پروسه ثروتمند شدن خود را به تصور کنید و همانند سایر سایت قصد ناامید و مایوس کردن شما را نداریم.

تحول و اتفاق جدید در زندگی شما زمانی رخ می دهد که شما ایمان بیاورید می توانید در این مسیر قدم بردارید و موفق شوید. مطمئن باشید که قطعا راه هایی برای ثروتمند شدن وجود دارد فقط کافیست که شما اراده کنید، وارد یکی از این راه ها شوید و اولین قدم را بردارید؛ پس تا پایان با ما همراه باشید تا با بهترین روش های ثروتمند شدن آشنا شوید و شروعی جدید برای زندگی خود رقم بزنید.

قبل از پرداختن به این راه ها از شما خواهش مندیم که برای چند لحظه توجه به ژنتیک، شرایط، محیط ،خانواده و همه چیز را کنار بگذارید و ذهن خود را خالی از هر فکر و خیالی بکنید و فقط با دقت فراوان این روش های بی نظیر را مطالعه نمایید.

راه های پولدار شدن,رسیدن به ثروت,روش هاي ثروتمند شدن,

1. اگر تابحال نتوانسته اید عشق و علاق خود را بیابید مثل آن است که هنوز متولد نشده اید.

اگر تا به حال به سخنرانی های یک فرد موفق گوش داده باشید بدون شک این عبارت را شنیده اید، انسان بدون هدف نمی تواند موفق شود و در واقع موتور انگیزه انسان با مشخص نمودن رویا و هدف او استارت می خورد و بدون مشخص نبودن هدف ادامه ی یک مسیر چندان کار ساده ای نمی باشد،

از این رو بهتر است که قبل از شروع هر کاری ابتدا هدف و عشق خود را مشخص کنید و این تنها چیزی است که طی نمودن مسیر را برای انسان جذاب و لذت بخش می نماید. علاقه داشتن به هدف بسیار مهم است و یکی از روش های ثروتمند شدن می باشد، زیرا اگر فردی واقعا به چیزی علاقه مند باشد برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کند و کمتر دیده شده است که شخصی در حیطه کاری که به آن مایل و علاقمند نیست بتواند پیشرفت کند و به جایگاه ویژه ای دست یابد.

مطمئن باشید اگر بتوانید رویای خود را پیدا کنید و متوجه شوید که به چیزی علاقمند هستید شخصیت شما متحول می شود و ایده هایی به ذهنتان می رسد که برای خودتان هم غیر قابل باور می باشد. شروع به کارهایی می کنید که هرگز فکر نمی کردید روزی بخواهید آنها را انجام دهید.

همانطور که متوجه شدید لازمه موفقیت، تغییر و عشق به هدف می باشد. شما هم اگر حس می کنید هنوز نتوانستید به عشق و هدف خود دست یابید بهتر است زودتر شروع کنید و زندگی خود را از نو بسازید، زندگی که هر لحظه برای ادامه دادن آن امیدوارتر هستید و ثانیه شماری می کنید.

روش های ثروتمند شدن,روش های پولدار شدن,روش پولدار شدن,

2. سعی کنید بهترین کارمند باشید، کار کردن در هر شرکتی را نپذیرید، توانایی های منحصر به فرد خود را به دیگران اثبات کنید.

افراد زیادی وجود دارند که کارمند هستند و مایلند مانند سایر افراد ثروتمند شوند اما این افراد حس می کنند که شغل آنها در رسیدن به ثروت آنها را دچار دردسر می کند و مانع آنها می شود، در حالی که چنین تصوری کاملا غلط است. مهم ترین و بهترین جایگاه برای نمایش توانمندی های شما و ارتقا موقعیت تان محل کار شما می باشد، حتی اگر در حال حاضر درآمد اندکی داشته باشید.

پس کارمند بودن نه تنها مانع موفقیت مالی شما نمی شود بلکه می تواند میانبری مناسب برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت باشد البته این به آن معنا نمی باشد که حاضر شوید در هر جایی کار کنید بلکه منظور این است که در یک محل مناسب کار کنید و در کنار آن خودتان هم سعی کنید بی نظیر باشید به طوری که سایر کارمندان نتوانند با شما رقابت کنند و منحصر به فرد و کارآمد باشید.

شرکت های بزرگ و مطرحی وجود دارند که از طریق کار کردن در آنها در صورتی که از توانایی و استعداد لازم برخوردار باشید می توانید به فرصت های شغلی بی نظیری دست پیدا کنید. میزانی که فعالیت در یک شرکت مهم می تواند در آینده شغلی شما موثر باشد، تحصیل در دانشگاه و مطالعه تاثیر گذار نیست. بنابراین بهتر است تا دیر نشده در مورد مسیر شغلی خود و موفقیت آن فکر کنید و اگر متوجه شدید در جایگاه و مسیر مناسبی قرار ندارید هرچه سریعتر به فکر شغل و راه جدیدی باشید.

روشی برای ثروتمند شدن,راه های پولدار شدن,رسیدن به ثروت,

3. اطلاعات خود را بروز کنید و سعی کنید به عنوان یک متخصص حرفی بهترین فرد در حوزه ی کاری خود باشید.

یکی از روش های ثروتمند شدن این است که شما بتوانید در رشته خود متخصص و بهترین باشید، بنابراین به راحتی مبتوانید کسب درآمد کنید و پولدار شوید. متخصص شدن در یک حوزه کار ساده ای نیست و یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه نیازمند تلاش و کوشش فراوان و طی نمودن مراحل مختلفی است که باعث می شود شما تجربه کافی را به دست آورید.

همانطور که در المپیک به نفر اول طلا تعلق می گیرد، اگر در رشته خود اولین نفر باشید نیز بیشتر سهم پول مختص به شماست.

اگر مداوم به فکر یادگیری و پیشرفت نباشید ممکن است بسیاری از فرصت های شغلی و یادگیری را که برایتان پیش می آید را از دست بدهید و دیگر هیچگاه با چنین فرصت هایی مواجه نشوید. داشتن تخصص بسیار مهم است چرا که مشاهده شده است شغل های ساده با درآمد اندک وجود داشته که یک فرد متخصص توانسته است توسط آنها بسیار پولدار شود. این شغل ساده می تواند حسابداری و یا حتی کارمند فروشگاه باشد که شاید هیچ فردی تصور نکند از طریق آنها بتواند به درآمد بسیاری برسد اما اگر بتوانید به راز موفقیت چنین مشاغل ساده ای دست یابید مشاهده خواهید کرد که چقدر ثروتمند خواهید شد.

بهتر است برای متخصص و حرفه ای شدن در زمینه شغلی خود از یک مربی یا الگو کمک بگیرید و پیمودن مسیر را برای خود هموارتر کنید و در عین حال منطقی ترین تصمیمات را بگیرید.

روش هاي ثروتمند شدن,روش های ثروتمند شدن,روش های پولدار شدن,

4.برای ثروتمند شدن باید کالری سوزاند و آماده حضور در چالش های متفاوت شد.

همانطور که در پروسه کاهش وزن انسان تا عرق نکند نمی تواند به کاهش وزن دست یابد، در مسیر ثروتمند شدن نیز تا انسان تلاش نکند و عرق نریزد نمی تواند به آن ثروت بزرگ دست یابد. به طوری که آرنولد شوارتزنگر می گوید “هرگز تا زمانی دست تان داخل جیبتان است موفق نخواهید شد که از نردبان موفقیت بالا روید.”

البته این به آن معنی نیست که با عرق نرختین و بدون تلاش کردن نمی شود به ثروت و یا جایگاه هایی رسید، ما فقط قصد داریم به شما بگوییم هوشمندانه تر مسیر موفقیت را طی کنید. به عنوان مثال: می توانید به جای پیاده روی در شب صبح زودتر پیاده به سرکار روید، این حرکت علاوه بر اینکه شما را شاداب و سرحال می کند باعث می شود ایده های جدیدی به ذهنتان برسد و می توانید آن تایم از شب را فعالیت های دیگری انجام دهید.

شما نیز همین حالا 24 ساعت خود را مرور کنید و ببینید چه کارهایی انجام می دهید و اگر فعالیت های شما در جهت رسیدن به موفقیت کافی نبود بهتر است برنامه روزانه خود را تغییر دهید و تنها از این طریق است که می توانید موفق شوید در غیر اینصورت یا باید اجداد ثروتمندی داشته باشید و یا از راه غیر قانونی بخواهید ثروتمند شوید که در این صورت خواندن مطالب ما نمی تواند در زندگی شما تاثیری داشته باشد.

پولدار شدن به آسانی اتفاق نمی افتد و فرد باید هدف خود را مشخص نماید و محیط اتاق کار و خانه و حتی گوشی خود را هم راستا با آن تغییر دهد به گونه ای که به هرکدام می نگرد هدف خود را به یاد بیاورد و برای رسیدن به آن تلاش کند.
اگر در شرایطی قرار گرفتید و مدیرتان یک پروژه یا کار جدید را به شما واگذار نمود اصلا نگران نشوید و جا نزنید زیرا این همان چیزی است که می تواند در پرتاب شما به سمت سکوی موفقیت موثر باشد. در این پروژه حتی اگر موفق هم نشوید برای شما بسیار مفید می باشد زیرا تجربه ای جدید در مسیر موفقیت خود کسب نموده اید.

شاید برایتان پیش آمده باشد که با یک تغییر در محیط کاری و یا شروع پروژه های جدید، کنار بکشید و ترجیح دهید که از دور شاهد موفقیت یا شکست سایر کارمندان باشید که بسیار اشتباه است و این حرکت یکی از اصلی ترین موانع پیشرفت شما می باشد و شما باید به گونه ای رفتار کنید که مدیر شما متوجه شود که شما از چالش های جدید لذت می برید و تمایل دارید در تمامی چالش ها حضور داشته باشید.

روش پولدار شدن,روشی برای ثروتمند شدن,راه های پولدار شدن,

5.در استفاده از زمان صرفه جویی کنید و از ابزارهای ارتباطی به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید.

یک دقیقه برای افراد مختلف یکسان می باشد و این شما هستید که تصمیم می گیرید این یک دقیقه را صرف چه کاری بکنید. شخصی می تواند این مدت را در تلگرام و بیهوده بگذراند و رستوران داری ترجیح می دهد این یک دقیقه را با دقت بیشتری به کار خود بپردازد و رضایت مشتریان را جلب نماید. بنابراین این خود شما هستید که تصمیم می گیرید با لحظات طلایی خود چگونه برخورد کنید.

این دقیقه ها مصداق همان سکه هایی هستند که شما می توانید با بهره گیری از آنها برای آینده و ثروتمند شدن خود استفاده نمایید. گوشی خود را بررسی نمایید که بخش عمده آن را چه اپلیکیشن هایی تشکیل می دهند؟ آیا بازی ها و اپلیکیشن های بی فایده در آن زیادتر است یا اپلیکیشن هایی که شما را برای رسیدین به موفقیت راهنمایی می کند. شرایط زندگی امروزی به گونه ای شده است که موبایل نقش ویژه ای را در آن ایفا می کند و می تواند یک زندگی را نابود کند و یا ابزای باشد که شما برای رسیدن موفقیت کمک کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه موثر خانگی برای درمان استرس و اضطراب

رسیدن به ثروت,روش هاي ثروتمند شدن,روش های ثروتمند شدن,

6.دقت خود را افزایش دهید، تفکر سیستمی داشته باشید و از فرصت های اطرافتان غافل نشوید.

ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که دقت و تفکر سیستمی چگونه می تواند در ثروتمند شدن موثر باشد؟ تفکر سیستمی به شما کمک می کند که لایه های تشکیل دهنده یک اتفاق را مشاهده کنید و به روابط بین آنها پی ببرید و با دقت به فرصت های اطراف خود بتوانید چنین اتفاقاتی را مجددا تکرار نمایید. رسیدن به این سطح از تفکر نیازمند دقت و توجه به همه ی اتفاقات بزرگ و کوچک اطرافمان می باشد و باید از اطلاعات کافی برای تشکیل یک سیستم درست برخوردار بود.

به عنوان مثال شما یک پیرمرد روستایی را تصور کنید که کفش های متفاوتی را می دوزد. اگر شما دارای تفکر سیستمی نباشید خیلی راحت از کنار این فرد عبور می کنید و تنها به گفتن جمله خسته نباشید بسنده می کنید، اما اگر با این سبک تفکر آشنایی داشته باشید با دیدن این پیرمرد سوالات مختلفی در ذهن شما شکل می گیرد. سوالاتی مانند اینکه این محصول برای تولید به چقدر هزینه نیاز داشته است؟ آیا جامعه شهری می تواند به آن نیازمند باشد؟ آیا امکان گسترش این فعالیت وجود دارد؟ و خیلی سوالات دیگر که در ذهن شما شکل می گیرد. اگر کمی فکر کنید می بینید که بارها در زندگی خود با چنین فرصت هایی مواجه شده اید و اصلا به آنها توجه ننموده اید و حتی می بینید افراد دیگر نیز به راحتی از کنار آن عبور کرده اند.

ممکن است خود را اینگونه قانع کنید که اگر راه پیشرفت و ارتقا داشت قطعا افراد دیگری به سمت آن روی می آوردند که این تصور کاملا اشتباه است و فرصت های فراوانی در دنیای پیرامون هر یک از ما وجود دارد که نیازمند کمی دقت و تفکر می باشند که شکوفا شوند و راهی برای رسیدن به ثروت را ایجاد نمایند. به نیازهای بازار توجه کنید زمانی که مشاهده می کنید یک تخصص در زمان کوتاهی بسیار پیشرفت کرده است و استخدام های فراوانی در آن زمینه وجود دارد بدانید که بهترین فرصت است که فعالیتی جدید آغاز نمایید.

تیزبینی و دقت این امکان را برای شما فراهم می کند که از کوچکترین اطاعاتی غافل نشوید و تفکر سیستمی به شما کمک می کند این اطلاعات را تحلیل و بررسی نمایید و فرصت های جدیدی را خلق کنید. عقاب یکی از موجوداتی می باشد از تیزبینی و تفکر سیستمی برخوردار می باشد.

روش های پولدار شدن,روش پولدار شدن,روشی برای ثروتمند شدن,

7. طوری رفتار نمایید که اطرافیانتان حس کنند شما پولدار هستید.

ممکن است شما با دیدن این تیتر بگویید من دوست دارم خود واقعی ام باشم و از تظاهر متنفر هستم اما باید به یاد داشته باشید که شما قرار است ثروتمند شوید و با روش های پولدار شدن آشنا شوید. پس بهتر است تفکرات قدیمی ذهن خود را کنار بگذارید و ذهنتان را برای یک شروع جدید آماده نمایید. پرستیژ و ظاهر شما در تمام بخش های زندگی چه در زندگی شخصی و یا زندگی کاری بسیار حائز اهمیت می باشد به طوری که حتی اگر چندین مرتبه با ظاهر ژولیده و نامناسب نزد همسر خود بروید خواهید دید که پس از چند مرتبه دیگر به شما اعتراض می کند و دیگر آن جذابیت و جایگاه ویژه را نزد او نخواهید داشت. حال شما تصور کنید که در محیط کاری که قرار است مسیر رسیدن به ثروت در آن شکل بگیرد ظاهر شما چه میزان موثر است.

اگر شغل شما به گونه ای هست که آزاد کار هستید و یا قصد دارید یک شغل جدید را آغاز نمایید ظاهر شیک و با کلاس و موجه شما می تواند تاثیر مستقیمی در موفقیت شما در فعالیت جدید داشته باشد. پس خرید لباس های لوکس و با کلاس یکی از مواردی است که همواره باید به آن توجه داشته باشید. حضور در مکان هایی که افراد ثروتمند در آنجا معمولا حضور دارند بسیار مهم است و از آن غافل نشوید، زیرا بسیاری از فرصت های عظیم که شما را به ثروتنمد شدن می رسانند در این مکان ها وجود دارند. شما می توانید در این مکان ها با افراد مشهور و صاحب برند های بزرگ و مراکز تجاری مهم آشنا و دوست شوید و از طریق آنها با فرصت هایی در مناطق بکر آشنا شوید که اصلا در خواب هم نمی توانستید به چنین موقعیتی فکر کنید.

راه های پولدار شدن,رسیدن به ثروت,روش هاي ثروتمند شدن,

8.مهارت های ارتباطی و قدرت مذاکره خود را افزایش دهید.

آشنایی با اصول مذاکره و قدرت بیان عالی بسیار در پروسه ثروتمند شدن شما مهم می باشد و فنون مذاکره چیزی نیستند که شما بتوانید ادعا کنید که کاملا از آن آگاه هستید، بلکه نیاز به تلاش و تمرین مستمر دارد و شما باید زبان بدن را به خوبی فراگیرید و مطالعات فراوانی در این زمینه انجام دهید تا بتوانید در این زمینه موفق شوید.

فنون مذاکره، زبان بدن و قدرت بیان به قدری مهم هستند که اگر شما مهارت کافی در این زمینه نداشته باشید مجبور هستید که چندین برابر تلاش نمایید تا به هدف خود برسید و مسیر رسیدن به ثروت برای شما دشوارتر می شود.

فنون مذاکره و قدرت بیان مناسب سبب می شوند که فرصت های بی نظیری در اختیار شما قرار گیرد و مطمئن باشید اگر شما از این قدرت برخوردار نبودید هرگز کسی به ارزش واقعی وجود شما پی نمی برد. در جریان موفقیت یک فعالیت جدید مهارت های ارتباطی بسیار مهم هستند و به واسطه آن می توانید افراد زیادی را تحت تاثیر خود قرار دهید و با استفاده از زبان بدن به شناختی کلی از هر فرد دست یابید که در انتخاب های شما بسیار موثرند. در این میان چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد و موفقیت کار به مقدار زیادی وابسته به آن است نخستین برخورد شما می باشد، شما باید سعی کنید با رعایت موارد ذکر شده در برخورد اول به گونه ای ظاهر شوید که بسیار جذاب باشید تا بتوانید شانس رسیدن به بهترین فرصت های شغلی را در ادامه مسیر داشته باشید.

روش های ثروتمند شدن,روش های پولدار شدن,روش پولدار شدن,

9.هزینه ها، سرمایه ها و پس انداز ها را مدیریت کنید.

همه ی ما می دانیم که سرمایه گذاری و ثروتمند شدن نیازمند پول کافی می باشد و ممکن است بسیاری از شما بگویید ما که پول کافی نداریم چگونه می توانیم چنین راهی را آغاز نماییم. اگر شما وقت گذاشته اید و تا اینجای مقاله با ما همراه شده اید پس این قدرت را دارید که بتوانید هزینه های خود را بکاهید و به نحوی آن را مدیریت نمایید. اما اگر انتظار دارید در این راه هیچ سختی نکشید پولدار شدن دور از انتظار خواهد بود، زیرا ثروتمند شدن نیز همانند همان ماجرای کاهش وزن نیازمند تلاش فراوان می باشد. یکی از راهکار هایی که شما را در مدیریت هزینه ها کمک می کند گرفتن وام یا خرید زمین می باشید زیرا در آن صورت شما مجبور هستید که برای پرداخت قسط های آن تلاش و برنامه ریزی نمایید. گاهی اوقات افراد ولخرج بودن همسر خود را بهانه می کنند اما اگر شما منطقی با همسر خود صحبت کنید و به او توضیح دهید که با ادامه دادن این روش در آینده از چه امکاناتی خود را محروم ساخته است قطعا او هم با تغییر روش خود در پس انداز نمودن به شما کمک می کند.

همیشه سعی کنید مقداری پس انداز داشته باشید زیرا نه تنها در حل مشکلات می تواند به شما کمک کند بلکه باعث می شود بتوانید فرصت هایی که برایتان رخ می دهد را از دست ندهید و بتوانید ریسک کنید.

افراد بسیاری وجود دارند که از سرمایه گذاری واهمه دارند و می ترسند که با این کار کل پول و سرمایه خود را از دست بدهند، در صورتی که اگر از یک متخصص بازار کمک بگیرید و یا پول خود را در صندوق های سرمایه گذاری قرار دهید به راحتی و اطمینان لازم می توانید یک سرمایه گذاری اصولی را انجام دهید. اینکه تصور داشته باشید که پول شما بدون هیچ تلاشی بیشتر شود کاملا غیر منطقی می باشد و باید برای رسیدن به آن وقت و هزینه صرف نمایید.

روشی برای ثروتمند شدن,راه های پولدار شدن,رسیدن به ثروت,

10.تخصص هایی را یاد بگیرید که افراد کمی در آن حوزه فعالیت دارند.

یکی از مدرن ترین و ساده ترین راه های رسیدن به ثروت خاص و تک بودن در حوزه ای ویژه می باشد. برای درک بهتر این مطلب می تواند به الماس اشاره نمود که به سبب کمیابی آن بسیار خاص و گرانقیمت می باشید؛ شما نیز سعی کنید که نادر باشید تا به راحتی بتوانید مسیر ثروتمند شدن را طی نمایید. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید یک زبان جدید را بیاموزید و از طریق آن کسب درآمد کنید کافی است کمی تحقیق کنید که متوجه شوید بیشتر افراد علاوه بر زبان انگلیسی به چه زبان های دیگری مسلط هستند، همانطور که می دانید معمولا زبان های فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی زبان هایی هستند که افراد به عنوان زبان دوم به سراغ آن می روند حال کافی است که شما مقداری خلاقیت به خرج دهید و به سراغ یادگیری زبان چینی بروید خواهید دید که به زودی درآمد شما از آن افراد چندین برابر بیشتر می شود و افراد به سمت یادگیری زبان چینی روی می آورند.

همین مسئله را میتوان در موارد دیگری هم مشاهده کرد، مانند تخصص های کامپیوتر و یا حتی سایر علوم. البته شرایط کاری تخصص های نادر در ایران در مقایسه با سایر کشور ها بسیار متفاوت می باشد، در کشورهای دیگر میبینیم که یک تخصص نادر به طبع مشتری و تقاضای کمتری نیز دارند و فرد متخصص باید بسیار تلاش کند که در تخصص خود موفق شود و به ثروت برسد اما در ایران تخصص هایی وجود دارد که بسیار پر تقاضا هستند اما افراد کمی به سراغ آنها می روند در حالی که میتوانند درآمد های بی نظیری را در آن حوزه کسب کنند و اینجاست که افراد تیزبین رو به سمت چنین شغل هایی میاورند.

به عنوان مثال راهنمای توری که به زبان چینی مسلط است می تواند درآمد بسیار بیشتری نسبت به یک راهنمای تور معمولی داشته باشد. توجه داشته باشید اگر واقعا دارای تخصص خاصی هستید خود را ارزان نفروشید زیرا کافرماها همیشه منافع خود را در اولویت قرار می دهند نه ارزش وجودی و مهارت شما را. لازم به ذکر است که بدانید لزوما تخصص نادر به معنی مهارتی خاص که هیچکس نیازمند آن نمی باشد نیست بلکه می تواند یک تخصص ساده باشد که بسیار مورد نیاز است اما کسی به سراغ آن نرفته است و یا به صورت کاملا عمیق و حرفه ای روی آن کار نشده است.

روش هاي ثروتمند شدن,روش های ثروتمند شدن,روش های پولدار شدن,

11.در انتخاب دوستان خود دقت کنید.

شبکه دوستان در شکل گیری موفقیت و کشف فرصت های جدید بسیار موثر هستند به طوری که مشاهده می کنیم در موارد بسیاری این دوستان بوده اند که فرصت های شغلی بزرگ را بر سر راه افراد موفق قرار داده اند .وجود افراد مختصص در حیطه های مختلف در گروه دوستان شما می تواند رسیدن به هدف را برای شما آسان تر نمایید. داشتن دوستانی در موقعیت ها و شرکت های بزرگ می تواند اتفاقات خوبی را برای شما رقم بزند به طوری که قطعا اگر فرصت پیشرفت و کار جدیدی در اطراف آنها وجود داشته باشد حتما شما را برای شرکت در آن دعوت می نمایند گامی در جهت ثروتمند شدن شما می باشد.

در واقع می توان گفت امروزه برای رسیدن به ثروت نباید به دنبال جستجوی طلا در دل کوه ها باشیم بلکه باید از طریق ارتباط با دیگران این فرصت های شغلی خاص را بیابیم.

داشتن دوستان خوب فقط در زمینه یافتن فرصت های بی نظیر موثر نمی باشد بلکه وجود چنین افرادی می تواند در شکل گیری شخصیت و رفتار شما، مهارت های ارتباطی و تخصص شما بسیار تاثیر گذار باشند که این ویژگی ها نیز به نوبه خود تاثیر زیادی در مسیر ثروتمند شدن دارند. دوستان خوب مانند کانونی از مهارت و فرصت می باشند که تنها با اهمیت و توجه شما شکل می گیرند و انتخاب دوستان اشتباه می تواند شما را از مسیر پیشرفت و رسیدن به ثروت دور کند در حالی که داشتن یک دوست دلسوز می تواند به شما در رسیدن به هدف کمک کند و در شرایط دشوار همواره کنار شما باشد.

در یک جمله می توان گفت اگر می خواهید رشد چشمگیری داشته باشید و روش های ثروتمند شدن را دنبال کنید، حتما باید با افرادی ارتباط برقرار نمایید که بهتر از خودتان می باشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت خشن که بسیاری از مردم تمایلی به اعترافش ندارند

یک راه ساده برای برقراری ارتباط با چنین افراد موفقی ذخیره شماره تلفن تمامی این افراد در گوشی تلفن خود می باشد و شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با این افراد در ارتباط باشید. شبکه هایی مانند اینستاگرام فرصت های منحصر به فرد و هیجان انگیزی را در اختیار کاربران قرار می دهند و شما می توانید با حضور در چنین شبکه هایی و ایجاد پروفایلی مناسب برای خود همواره ارتباط خود را با این افراد حفظ نمایید تا در مسیر موفقیت خود از آنها کمک بگیرید.

روش پولدار شدن,روشی برای ثروتمند شدن,راه های پولدار شدن,

12.مانند افراد موفق زندگی کنید و سبک زندگی خود را تغییر دهید.

عادات و سبک زندگی افراد موفق اصلا عجیب و غریب و دور از تصور نمی باشد و خیلی از افراد می توانند به راحتی از سبک زندگی آنها پیروی کنند. در زندگی افراد موفق هر رفتار یا کاری دلیل مشخصی دارد از ورزش و تغذیه گرفته تا ساعات خواب و مطالعه که همگی در راستای رسیدن به هدف آنها را کمک می کند.

مثلا خیلی از افراد تصور می کنند که فقط اگر مشکل اضافه وزن داشته باشند باید ورزش کنند در حالی که افراد موفق معتقدند که ورزش تاثیر مستقیمی بر عملکرد مغز دارد. عادت های روزانه فراوانی وجود دارند که علی رغم زمان کمی که نیاز دارند می توانند تاثیر مثبتی بر کیفیت و سلامت زندگی داشته باشند و افراد موفق همیشه آنها را در برنامه روزانه خود قرار می دهند و رعایت می کنند.

با رعایت عادات روزمره افراد موفق در زندگی خود می توانید شاهد تحولات بی نظیری در زندگی خود باشید و اثرات آن را به وضوح احساس کنید. به عنوان مثال شما دیگر مانند قبل روز خود را آغاز نمی کنید و در ابتدای کار خود اول اهداف و کارهایی که باید انجام شود را یادداشت می نمایید که می تواند درانجام و پیاده سازی این اهداف تا پایان روز به شما کمک کند که بر اساس آن برنامه ریزی پیش روید و شاهد موفقیت روز افزون خود باشید.

رسیدن به ثروت,روش هاي ثروتمند شدن,روش های ثروتمند شدن,

13.از شکست خوردن های متعدد ناامید ومایوس نشوید و به آنها عادت کنید.

همیشه در مسیر موفقیت پستی و بلندی و شکست های کوچک و بزرگ وجود دارد و قطعا هیچ پیروزی بدون شکست ممکن نخواهد بود. افراد موفق به شکست هایی که در راه رسیدن به پیروزی وجود دارد عادت کرده اند و به آن به چشم یک وعده غذایی می نگرند که حتما باید وجود داشته باشد و تفاوت کسی که پس از شکست ها پیروز می شود و کسی که دست از ادامه راه می کشد در نحوه ی نگرش آنها به شکست ها می باشد.

افراد موفق هرگز خسته نمی شوند و همواره تلاش می کنند و تسلیم نخواهند شد و همیشه علاقمند به ریسک کردن و خلق فرصت های جدید سرمایه گذاری هستند. افراد موفق سعی می کنند که علت های شکست خود را کشف نمایند که دیگر با آن مواجه نشوند و هرگز دنبال بهانه و یافتن مقصر نمی باشند. آنها از شکست های احتمالی ترسی ندارند و با تمام انرژی و نیروی خود برای رسیدن به هدف و پیروزی نهایی تلاش می کنند.
دانش و تجربیاتی که از کشف علت های شکست نصیب فرد می شود بسیار آموزنده تر از تحصیلات دانشگاه می باشند اما اگر فرد نتواند علت شکست را شناسایی کند جز یک تجربه تلخ و ترس چیزی نصیبش نخواهد شد.

اما چرا می گویند که علت های شکست را در خود جستجو کنید نه در دیگران؟ در پاسخ می توان گفت شکست همیشه عامل پیروزی می باشد و قطعا این کار باعث می شود راه جدیدی برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید. اگر زمانی که شکست خوردیم آن را به شرایط محیطی و یا افراد نسبت دهیم و این باور را داشته باشیم که ما کار اشتباهی انجام نداده ایم ممکن است حالت لذت بخشی داشته باشیم و خود را مسئول این اتفاق ندانیم اما این موضوع نمی تواند در موفقیت ما تاثیری داشته باشد.

اگر دلایل شکست را به عوامل بیرونی نسبت دهیم به یک فرد معتاد تبدیل می شویم که دیگر انگیزه و انرژی لازم را برای ادامه زندگی و پیشرفت را نخواهد داشت و به فرد تنبلی تبدیل می شویم که قدرت انجام هیچ کاری را ندارد. اینکه مانند پیرمردهای بازنشسته بنشینید که کم بودن حقوق خود را به دولت نسبت می دهند نمی تواند در موفقیت و مسیر رسیدن به ثروت به شما کمک کند، بلکه زمانی شما می توانید در این راه موفق شوید که به اصلاح خود بپردازید و راه های جدید را امتحان کنید و هرگز مایوس و نا امید نشوید.

روش های پولدار شدن,روش پولدار شدن,روشی برای ثروتمند شدن,

14.کشف خطاها و انحرافات ذهنی می تواند کلید رسیدن به پیروزی باشد.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما به طور متوسط روزانه 30 هزار تصمیم ذهنی می گیرید که اکثرا از منطق خاصی برخوردار نبوده و نشات گرفته از بخش ناخودآگاه ذهن می باشد و با خطاهای فراوانی همراه است. ما باید بتوانیم اطراف خود را به خوبی مشاهده کنیم و در کشف زوایای آن دقت کنیم که این تصمیمات ذهنی موجب نشود همانند مگس بی اطلاع از شیشه، تلاش های بی نتیجه ای داشته باشیم و با شکست مواجه شویم. اگر با این خطاها و اشتباهات ذهنی به خوبی آشنا نشوید هرگز نمی توانید به موقع از تصمیمات اشتباه جلوگیری کنید. تفکر سیستمی و تیز بینی به تنهایی نمی تواند تصور واضحی را ارائه دهد بلکه نیازمند دانش و آگاهی کافی می باشد که بتواند خطاهای ذهنی را رد نماید و تصویر واقعی را به نمایش بگذارد.

در ذهن هر انسانی بیش از 30 مدل خطای ذهنی وجود دارد که مغز از آنها به عنوان میانبر برای زودتر به نتیجه رسیدن استفاده می نماید و واقعیت ها در آنها مخفی و پنهان هستند و همین مسئله موجب می شود که اشتباهات مختلفی را انجام دهید. برای بهتر متوجه شدن مفهوم خطای ذهنی به این مثال توجه کنید. فرض کنید فردی طی سه سال متوالی پولی را در بانک قرار می دهد به امید اینکه در قرعه کشی برنده شود و هرسال ایمان دارد که امسال حتما فرد برنده در قرعه کشی کسی جز او نمی باشد که این تصور یک خطای ذهنی “اشتباه قمار باز” می باشد، براساس این تصور ذهنی فرد معتقد است هیچگونه ارتباطی بین شکست ها و پیروزی در قرعه کشی وجود نخواهد داشت و احتمال دارد که دوباره شما شکست بخورید یا پیروز شوید. خطای دیگری که در رابطه با این مثال در ذهن فرد وجود دارد خطای ” هزینه ی نابرگشتنی” می باشد که بر اساس آن فرد اصرار دارد به شرکت در قرعه کشی ادامه دهد؛ از طریق این تصور فرد حس می کند چون تا کنون 3 سال پول خود را در بانک خوابانده است اگر نتواند در قرعه کشی پیروز شود کل پول خود را از دست داده است پس مجبور است به این روال ادامه دهد.

شناخت این خطاهای ذهنی به شما کمک می کند که با دید بهتری به اتفاقات پیرامون خود بنگرید و از دنیای شفاف لذت ببرید. یکی از رایج ترین خطاهای ذهنی که در ایران بسیار مشاهده می شود خطای سوگیری تاییدی می باشد که در آن فرد فقط در جستجوی تائید نظر خود می باشد و فقط به اطلاعاتی را که با نظر او مطابق باشد توجه می کند. مثلا فرد به تازگی یک سهام را خریداری نموده است که معتقد است آینده درخشانی دارد و این سرمایه گذاری به نتیجه خوبی خواهد رسید، از این رو بر اساس همان خطای ذهنی فقط خبرهای مثبت را در رابطه با این سهام دنبال می کند و به طورناخودآگاه ها از خبرهای منفی و بدی که در رابطه با آن سهام وجود دارد به سادگی می گذرد.

مثال دیگری که در رابطه با خطای سوگیری تاییدی وجود دارد، زمانی است که فرد می خواهد یک گوشی جدید از یک برند مورد علاقه خود را خریداری نماید و در اینترنت فقط نقاط مثبت آن را محصول را دنبال می کند و هرگز به سراغ بررسی نقاط ضعف این محصول نمی رود.

راه های پولدار شدن,رسیدن به ثروت,روش هاي ثروتمند شدن,

15.هنر “نه گفتن” را بیاموزید و بر اساس حرف دیگران زندگی خود را نسازید.

افراد موفق همیشه این نکته را بیان می کنند و بر رعایت آن اصرار دارند. به طوری که استیو جابز در این رابطه می گوید:
اگر به هر ایده و خواسته ای که به شما پیشنهاد می شود نه نگویید خواهید دید که به زودی از هدف خود دور می شوید و فقط کار زیاد شما را از پای در می آورد. قدرت “نه گفتن” به شما کمک می کند که تمرکز اصلی خود را روی هدف واقعیتان قرار دهید. همچنین افراد ثروتمند معتقد هستند که آنچه که وجه تمایز افراد موفق و واقعا موفق می باشد قدرت آنها در نه گفتن است و افراد واقعا موفق همیشه به همه چیز نه می گویند.

افراد بسیاری هستند که این نکته را قبول ندارد و به آن توجهی ندارد اما به راستی یکی از رمزهای موفقیت افراد مشهور دنیا پایبندی به این اصل و رعایت آن در زندگی روزمره می باشد. همچنین توجه داشته باشید که هرگز زندگی خود را وابسته به نظرات دیگران شکل ندهید و به پیشنهادات و راهنمایی های افراد نیز نه بگویید زیرا هیچ فردی بهتر از شما نمی تواند بهترین تصمیم را برای زندگیتان بگیرد و شما هستید که می توانید با توجه به علاقمندی ها و هدف خود بهترین تصمیمات را بگیرید. انتخاب هایی مانند انتخاب رشته و شغل و.. در زندگی بسیار مهم هستند و معمولا پدر و مادر و سایر نزدیکان سعی می کنند نظرات و پیشنهاداتی را به شما ارائه دهند اما این خود شما هستید که می توانید بهترین تصمیم را بگیرید و اگر براساس نظرات آنها بخواهید تصمیم بگیرید ممکن است بزرگترین ضربه را به زندگی خود وارد نمایید.

استیو جابز دراین رابطه می گوید: زمان شما بسیار محدود و کوتاه می باشد سعی کنید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و آن را برای زندگی کردن طبق خواسته ی دیگران هدر ندهید. البته این مطالب به معنی آن نمی باشد که به محیط اطراف خود توجه نکنید بلکه باید با دقت بیشتری به بررسی محیط و جزئیات آن بپردازید اما محیط و افرادی که با آنها در ارتباط هستید نباید باعث شوند شما مسیر و هدف اصلی خود را فراموش کنید و از آن فاصله بگیرید.

نه گفتن به منزله آن نیست که به حرف وپیشنهادات دیگران توجه نکنیم بلکه به آن معنی است که به حرف های و پیشنهادات افراد فکر کنید و آنها را مورد تحلیل وبررسی قرار دهید، سپس از آنها استفاده کنید.

روش های ثروتمند شدن,روش های پولدار شدن,روش پولدار شدن,

16.از کارمند بودن برای دیگران فاصله بگیرید وخودتان یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید.

اگر قصد دارید واقعا به یک ثروت عظیم دست پیدا کنید حتما باید خودتان کارآفرینی کنید و یک کسب و کار جدید راه بیاندازید و از کارمندی و سبک زندگی آن فاصله بگیرید. شاید تصور کنید که کارآفرین شدن و ایجاد کسب و کار جدید غیر ممکن باشد، اما تمام مراحلی که تاکنون توضیح دادیم مراحلی هستند که اکثر کارآفرینان در مسیر خود برای رسیدن به کسب و کار جدید طی نموده اند. شما با بکارگیری نکات گفته شده در زندگی خود می توانید خیلی راحت تر از سایر افراد به کارآفرینی برسید و انسانی تبدیل شوید که شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت. اصلا اهمیتی ندارد که اکنون در زندگی خود چقدر موفق هستید زیرا رعایت این 16 اصل به شما کمک می کند خیلی سریع و اصولی به هدف خود برسید و ثروتمند شوید.

بهترین راه برای رسیدن به موفقیت کسب دانش و تجربه در حوزه ی تخصصی می باشد که در آن مشغول بکار هستید شما می توانید چندین سال در آن حوزه کار کنید تا اطلاعات و تجربیات لازم را کسب کنید و از مهارت های کافی برای کارآفرینی برخوردار شوید و سپس در زمان مناسبی از این کار فاصله بگیرید وفعالیت جداگانه خود را شکل دهید و به صورت آزادانه کار کنید و از دوستان خود برای تشکیل یک تیم کارآفرینی دعوت نمایید و اشتغالی را نیز برای آنها ایجاد نمایید. درست است که در ابتدا شما مجبور هستید مدتی از پس انداز خود استفاده نمایید و سرمایه گذاری کنید اما به مرور خواهید دید که بازار کسب و کار شما رونق می گیرد و درآمد مناسبی خواهید داشت و طولی نخواهد کشید که شما شاهد پیشرفت بی نظیر خود خواهید بود به طوری که شما دیگر فقط به مدیریت مجموعه می پردازید و این افراد مختلف هستند که برای شما کار می کنند و هدف شما را ادامه
می دهند و شما به هدف والای خود رسیده اید و ثروتمند شده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا