سبک زندگی

10 هدف توسعه فردی برای داشتن زندگی موفق و شادتر

افزایش بازدید در گوگل

توسعه فردی چیست؟

برخی افراد به علت تنبلی، افکار منفی و یا حتی عدم آگاهی از توانایی های شان، گمان می کنند که هیچ گاه زندگی ایده آل خود را به دست نمی آورند.

در صورتی که برخلاف تصور ما انسان ها، پیشرفت در زمینه های مختلف بدون نیاز به معجزه اتفاق می افتد و تنها با برنامه ریزی صحیح و تلاش خودمان، دیگر ناممکنی وجود نخواهد داشت.

در ادامه با Bestfarsi همراه باشید تا اهداف و اعمالی را که باعث توسعه فردی و پیشرفت می شوند را به شما معرفی کنیم.

برای داشتن زندگی شاد,توسعه فردی,داشتن زندگی شاد

۱۰. به وضعیت سلامت تان اهمیت دهید

متاسفانه بسیاری از افراد نسبت به شرایط جسمی و روحی خود بی تفاوت هستند و حتی گاهی اوقات، با وجود بیماری نیز به کار خود ادامه می دهند.

به یاد داشته باشید که شما تنها در صورت برخورداری از سلامت کامل می توانید آینده مورد نظرتان را زندگی کنید! بنابراین بهتر است نسبت به قبل، بیش تر برای خود وقت بگذارید.

به عنوان مثال، خوراکی های چرب و فست فود را از غذاها حذف و سبزیجات را جایگزین کنید. روزهایی از هفته را به وقت گذراندن با نزدیکان و یا ورزش اختصاص دهید و … .

۹. قدردان باشید!

یکی از مشکلات اساسی همه ما، عدم شکرگزاری بابت داشته های مان است! انسان ها بر اساس ذات شان خواسته های نامحدود دارند و بلافاصله پس از رسیدن به یک هدف، مقصود دیگری را انتخاب می کنند.

عدم قدردانی از خدا و کسانی که در موفقیت ما نقش داشته اند، به مرور بر شخصیت ما اثر منفی می گذارد. در صورتی که مثبت اندیشی درباره خود و دارایی های مان، باعث داشتن زندگی و روانی آسوده تر می شود.

راز داشتن زندگی شاد,راز داشتن زندگی موفق,راههای داشتن زندگی موفق

۸. تنبلی را کنار بگذارید

در اکثر اوقات، ما خواهان موفقیت و پیشرفت در زندگی هستیم اما به دلیل عادات غلط و راحت طلبی های گذشته، نمی توانیم وظایف خود را به اتمام برسانیم.

اگر شما هم از این روند خسته شده اید و نمی خواهید باقی عمر خود را در پشیمانی بگذرانید، بهتر است هر چه زودتر سبک زندگی فعلی تان را تغییر دهید.

این تغییر، دامنه گسترده ای از قطع ارتباط با دوستان اشتباه، یادگیری یک مهارت، تحت نظر روانشناس قرار گرفتن، مطالعه و … را شامل می شود.

به یاد داشته باشید که آینده در دستان شماست و در صورت موفقیت و یا عدم موفقیت، نمی توانید از کسی به غیر از خودتان، تشکر و یا شکایت کنید!

۷. از زندگی چه می خواهید؟

هر یک از ما رویاهای متفاوتی داریم و حتی در صورت شباهت اهداف، شیوه رسیدن به آن ها برای هر شخص، منحصر به فرد است.

در محیطی آرام قرار بگیرید و فعالیت های مورد علاقه خود را به ذهن آورید. بعد از یادداشت آن ها، اهمیت و نحوه دسترسی به هر یک را با توجه به شرایط تان تعیین کنید.

با این روش، سخت ترین قسمت مسیر موفقیت به پایان می رسد! البته در صورت وجود هر گونه ابهام و عدم آگاهی از استعدادهای خود، بهتر است افکارتان را با یک متخصص در میان بگذارید.

برای داشتن زندگی شاد,توسعه فردی,داشتن زندگی شاد

۶. هدف خود را خرد کنید!

برخی از تصمیمات مان برای آینده، بسیار مهم هستند و برای عملی کردن آن ها، باید مراحل زیادی را طی کرد.

به منظور راحت تر کردن روند، می توانید یک هدف گسترده را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید تا رسیدن به مقصود اصلی با سرعت بیش تری امکان پذیر باشد.

گاهی اوقات در مراحل مختلف پیشرفت، به دلیل حوادث غیر مترقبه، انگیزه آغاز فعالیت را نداریم و از ادامه کار دلسرد می شویم. در این مواقع، بهتر است چند روز را به استراحت اختصاص دهید تا قدرت قبل را به دست آورید.

۵. جزئیات را مد نظر قرار دهید

معمولا کسانی که به تازگی فرآیند هدف گذاری را شروع کرده اند، به جزئیات بی توجه هستند و در حس خوب مشخص شدن مقصود آینده غرق می شوند!

در ادامه مسیر این افراد، مشکلات کوچک و بزرگی رخ می دهد. در صورتی که از همان ابتدا، می توانست از آن ها جلوگیری کرد و زودتر به هدف رسید.

پس از تعیین هدف، همه عوامل تاثیر گذار و راه های موجود را بررسی کنید و برای مشکلات احتمالی، راه حل درستی داشته باشید. با این روش، در مسیر خود ناامید نمی شوید و بدون توقف ادامه می دهید.

برای داشتن زندگی شاد,توسعه فردی,داشتن زندگی شاد

۴. شیوه حفظ تمرکز را یاد بگیرید

در شرایط استرس آور، اکثر ما تمرکز خود را از دست می دهیم و نمی توانیم همانند سابق فعالیت داشته باشیم.

در چنین موقعیت هایی در صورت عدم تلاش برای حفظ روحیه مان، ممکن است به سرعت همه چیز تغییر کند و روزها از هدف خود دور شویم.

ساده ترین راه حل برای این مشکلات، نفس عمیق است! تنها با چند نفس عمیق، قرار گرفتن در هوای تازه، تمرین یوگا در روزهای مهم و …، می توان از عواقب از دست دادن تمرکز جلوگیری کرد.

۳. ساعاتی را به خود اختصاص دهید

همه ما به علت نداشتن وقت کافی، مجبوریم گاهی اوقات فعالیت های مورد علاقه خود را نادیده بگیریم. ادامه این روش، با گذر زمان ذهن مان را خسته می کند و حتی ممکن است باعث افسردگی شود.

شما ربات نیستید و حتی در صورت علاقه به شغل تان نیز نمی توانید تمام ساعات شبانه روز را کار کنید. برنامه روزانه خود را تغییر دهید و حتی برای مدتی کوتاه، از دغدغه های کاری خود دور شوید.

برای داشتن زندگی شاد,توسعه فردی,داشتن زندگی شاد

۲. ریسک پذیر باشید

انسان ها بنابر ذات شان از موضوعاتی که به اندازه کافی از آن ها اطلاع ندارند، گریزان اند و آشنایی با آن ها نیز برای شان کاری غیر ضروری است.

اگر بخواهیم به این سبک از زندگی خود ادامه دهیم، پیشرفت نمی کنیم و در گذشته باقی می مانیم. امروزه با گسترش اینترنت و شرایط آگاهی از جوامع دیگر، به سادگی می توان نسبت به مسائل متنوع اطلاعات کسب کرد.

بنابراین بهتر است برای پیشرفت و آینده خود و عزیزان مان، از این فرصت کمال بهره را ببریم!

۱. اشخاص مهم زندگی تان را فراموش نکنید

برای هر فرد، یکی از نزدیکان او نسبت به بقیه اهمیت بیش تری دارد. وجود چنین شخصی که ممکن است یک دوست، خویشاوند و یا خانواده باشد، در لحظات سخت و دلهره آور، بسیار اطمینان بخش است و ما را دلگرم می کند.

در صورت عدم بهره مندی از چنین موهبتی، بهتر است کمی منطقه امن خود را رها کنید و با برقراری ارتباط با افراد جدید، طعم حمایت های یک دلسوز واقعی را بچشید!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا