سبک زندگی

10 اصل مثبت اندیشی در زندگی که باید با آنها روبرو شوید

افزایش بازدید در گوگل

مثبت اندیشی چیست؟

برای تبدیل شدن به یک فرد مثبت اندیش نیازمند فراگیری مهارت های فراوانی هستیم که قطعا به سادگی قابل آموزشند. چنانچه بخواهیم موفقیت های بزرگ را در آغوش بکشیم باید اصول درست استفاده از فکر را آموخته و راه های مثبت اندیشی را به عنوان سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

قبل از هر توضیحی بیایید ببینیم مثبت اندیشی در زندگی ما چه تاثیری دارد به چه معناست؟ زمانی که فرد در شرایط دشوار و طاقت فرسا امیدش را از دست ندهد و همواره به دنبال دریچه ای برای گذر از بحران گشته و روحیه مبارزه و پیروزی را در ذهنش تقویت نماید، می گوییم شخصی مثبت اندیش می باشد.

هر مهارتی که به تفکر و قدرت ذهن باز می گردد، نیازمند فراگیری و شناخت فاکتورهای طلایی بوده که باید از سوی افراد متبحر آموزش داده و اشخاصی با افکار خوب را آموزش دهد. اکنون قصد داریم ۱۰ اصل همیشگی مثبت اندیشی در سختی ها را معرفی کنیم.

اثرات مثبت اندیشی در زندگی,تاثیر مثبت اندیشی در زندگی,مثبت اندیشی در زندگی

۱۰. مشخص کنید وقتی که ناراحتید دقیقا چه کاری باید برای تغییر انجام دهید

بدون شک هیچ موفقیتی بدون پشت سرگذاشتن سختی ها و عبور از مشکلات پدید نمی آید، پس در زمان بحران ابتدا بررسی کنید چه اقداماتی می تواند روحیه تان را در جهت بهتر شدن تغیییر دهد.

هرگز به دنبال پاک کردن صورت مسئله نباشید، بلکه راهکاری مفید و مشکل گشا برای رفع رخدادهای ناخوشایند بیابید. باور این جمله که هیچ گره ای کور نیست و می توان آن را گشود موجی از ایده های مثبت و راه گشا را به ذهن تان خواهد رساند.

لیستی از اشتباهات را نوشته و ضمن بررسی هر کدام راه حلش را نیز مقابلش یادداشت نمایید.

۹. نیمه پر لیوان و نکات مثبت را ببینید

یکی از راه های مثبت اندیشی در زندگی توجه به نیمه پر لیوان و نکاتی است که جنبه خوب و خوشایند قضیه را تشکیل می دهند.

به عنوان شخصی که تصمیم به شروع ورزش قهرمانی گرفته به طور قطع مسیری سخت و پرفراز و نشیب را در مقابل تان خواهید داشت، اما این امر نمی تواند شما را از هدف اصلی دور نماید.

برای رسیدن به رکورد خاص، وزن ایده آل یا فرم بدنی مناسب به صورت هفتگی تغییرات جزیی را یادداشت کرده و مد نظر بگیرید. پیشرفت های هر چند کوچک هم از ارزش بالایی برخوردارند، صبوری و پشتکار را سرلوحه تمام برنامه ها بگذارید.

مثبت اندیشی,مثبت اندیشی در زندگی,مثبت اندیشی چیست

۸. به خاطر چیزهایی که دارید شکرگزار باشید

شکرگزاری یکی از مهمترین راه های مثبت اندیشی در زندگی محسوب می گردد، که نباید به سادگی از کنارش گذشت.

بابت هر آنچه که دارید خدا را شاکر باشید، این عمل موجی از انرژی های روشن و قدرتمند کائنات را به سوی تان می کشاند و مسیرهای هموار و پر فروغی را در برابر دیدگان فرد مثبت اندیش می گشاید. زمانی که داشته ها را می بینید، توان و تحمل ذهنی خوبی برای تحمل نداشته ها به دست می آورید.

۷. به این فکر نکنید که ” چه می شد اگر”

هرگز ذهن خود را درگیر آنچه رخ نداده ننمایید. جمله “اگر چنان می شد” تنها بهانه ای برای توجیه کمکاری و سهل انگاری ها به شمار می رود.

به آنچه که به عنوان امکانات و اختیارات در دسترس دارید، بنگرید و با همین گزینه ها برنامه ریزی و اقدام کنید. هر چیزی که فقط به تخیل و رویا وابسته است نمی تواند راهگشا باشد.

پس به جای جملات غیر واقعی بگویید ” تمام تلاشم را می کنم تا دفعه بعد بهترین نتایج را به دست آورم.”

اثرات مثبت اندیشی در زندگی,تاثیر مثبت اندیشی در زندگی,مثبت اندیشی در زندگی

۶. روی اهداف تمرکز کنید

شناسایی اهداف و برنامه ریزی در جهت به دست آوردن نتایج درست یکی از بهترین اثرات مثبت اندیشی در زندگی را دارد، که قطعا می تواند کلید طلایی پیشرفت ها محسوب گردد.

اینکه هدف های خود را در یک برنامه مدون مشخص نمایید به معنای تعهد و قدرت تصمیم گیری خارق العاده شما خواهد بود.

۵. غر بزنید، شکایت کنید اما افکارتان را سرکوب نکنید

هر زندگی بنا بر نوع شرایط مالی و اقتصادی با مشکلات و فراز و نشیب های زیادی مواجه خواهد شد.

چنانچه در روزهای پیش رو چیزی با ایده آل های شما همخوانی ندارد، به جای سرکوب خواسته ها و افکار کمی غر بزنید.

شاید به نظر کمی خنده دار برسد، اما همین شکایت های لفظی کمی می تواند از شدت عصبانیت تان کاسته و ذهنی راحت تر برای رشد تفکرات جدید پدید آورد. همیشه غر زدن نتایج بدی به همراه نداشته، بلکه کمی سبک شدن برای رهایی از اعصا خوردی ها لازم است.

اثرات مثبت اندیشی در زندگی,تاثیر مثبت اندیشی در زندگی,مثبت اندیشی در زندگی

۴. عقاید و نظرات خود را به روز کنید

به روز بودن دیدگاه ها، آموختن جدیدترین دانش ها و بالا بردن سطح اطلاعات هم به عنوان یکی از راه های مثبت اندیشی محسوب می گردد.

در هر زمینه ای که به فعالیت می پردازید، بدون شک آمار و اخبار دقیق از اوضاع و احوال روند کارها و یافتن ترفندهای طلایی از ارزشمند ترین اصول برای کسب موفقیت ها به شمار می رود.

۳. ایده آل ها و آرمان ها را در مقابل مشکلات بگذارید

در سختی ها با کمی صبر و تحمل و اندیشیدن به اهداف ارزنده می توانید بهترین ایده ها را در جهت گشایش کارها به کار ببندید.

هر فردی به منظور کسب موفقیت پا به عرصه رقابت های تجاری یا اداری می گذارد، پس همیشه نمایی از آینده درخشان و آرمان های عالی مقابل دیدگان  تان قرار دهید تا در شرایط بحرانی انگیزه ای مضاعف برای پشت سر گذاشتن مشکلات به ارمغان آورد. هدفمند اندیشیدن به معنای گذراندن نیمی از مسیر خواهد بود.

اثرات مثبت اندیشی در زندگی,تاثیر مثبت اندیشی در زندگی,مثبت اندیشی در زندگی

۲. خودتان انتخاب می کنید که شاد باشید یا غمگین

به خوبی می دانیم که روحیه ای شاد و پرنشاط داشتن در مواقع سختی کاری بسیار مشکل خواهد بود، اما این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم که به شادی بگذرانیم یا با غم و اندوه.

به طور قطع زانوی غم بغل گرفتن هیچ گره ای از کارها باز نکرده و تنها افسردگی و ناامیدی را رواج می دهد. بیایید کمی به نکات مثبت بنگریم و با آنچه از شکست ها تجربه نموده ایم ترفندهای مثبت و ایده های نوین را به کار ببندیم.

۱. در زندگی هدف داشته باشید

در زندگی هدف داشتن نیز یکی دیگر از مهم ترین راه های مثبت اندیشی و رسیدن به آرزوهای به ظاهر غیرممکن خواهد بود. همه ما روزهای عمرمان را با انگیزه فراهم آوردن شرایط شاد، مرفه و پرازنشاط سپری می کنیم.

زمانی که هدفی مشخص را پیش روی خود قرار دهید، مسیری مشخص را شناخته و راهکارهای متناسب با آن را در پیش بگیرید.

زندگی همچون تیری است که از چله کمان رها شده و با سرعت به سوی سیبل هوا را می شکافد، حال ببینید آیا عمری به این کوتاهی ارزش رخوت، کسالت و بیهوده گذراندن را دارد؟ قطعا پاسختان نه است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا