سبک زندگی

10 حقیقت خشن که بسیاری از مردم تمایلی به اعترافش ندارند

تلخ ترین حقیقت زندگی انسان

جولین اسمیت ، نویسنده و مربی تجارت آمریکایی معتقد است که جهان می خواهد مردم احمق بمانند زیرا کنترل آنها را آسان تر می کند. حتی اگر به خودآموزی و پیشرفت دانش بپردازید، باز هم مواردی وجود دارد که شما از اعتقاد به آنها امتناع می ورزید، اگرچه در اعماق درون خود می فهمید که ممکن است درست باشد.

بست فارسی 10 حقیقت اساسی زندگی را گردآوری کرده است که با درک آنها زندگی شما راحت تر و دلپذیرتر می شود.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

10. بیشتر خاطرات ما نادرست است

مغز با ساختن و تغییر در خاطرات ما کلاهبرداری می کند. ما کل واقعه را به خاطر نمی آوریم اما در عوض، می توانیم آخرین خاطره آن را به یاد بیاوریم، سپس حافظه خاطره دیگری را به یاد می آوریم و غیره. آیا بازی تلفنی را که به آن نجوا های چینی نیز معروف است، به یاد دارید؟ تقریباً همان روند دقیقاً زمانی اتفاق می افتد که یک وضعیت خاص از گذشته را در ذهن خود تکرار کنید.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

9. همه ما شرایط برابر نداریم

زندگی برخی از افراد در مناطق مختلف جهان بسیار دشوارتر از دیگران است. شخصی که در یک منطقه فقیر متولد می شود زود مدرسه را ترک می کند تا پول غذا را بدست آورد، در حالی که شخص دیگری به عنوان وارث یک شرکت بزرگ در ثروت متولد می شود. منطقی است که تصور کنیم زندگی دومی لذت بیشتری خواهد داشت. این قاعده استثنائاتی دارد، اما نه همه اینها.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

8. هیچ کس شخصی که خودش را دوست ندارد دوست نخواهد داشت

اگر آرزو داشته باشید و امیدوار باشید که شاهزاده جذاب همراه شما باشد، احتمالاً شما به تنهایی پیر خواهید شد. با این حال، این به نفع شماست که خودتان را دوست داشته و احترام بگذارید. دیگران را مسئول خوشبختی زندگی خود نکنید، در غیر این صورت، همیشه روی یک غلتک احساسی خواهید بود: وقتی شخصی در کنار شماست بالا می روید و وقتی مجرد هستید مستقیم به پایین می روید. در این حالت، سواری “پایین” بیشتر اتفاق می افتد.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

7. دنیا به شما چیزی بدهکار نیست

حتی اگر شما فردی زیبا، باهوش، تحصیل کرده و دارای بسیاری از ویژگی های عالی شخصیت باشید، به این معنی نیست که زندگی هر فرصتی را پیش روی شما قرار خواهد داد. افراد موفق فقط 2 گزینه می دانند: برای خودتان متاسف شوید زیرا لیاقت خیلی بیشتری دارید، یا برای جایی در زیر آفتاب بجنگید! این مبارزه معمولاً دشوار خواهد بود. این شما هستید که باید راه خود را انتخاب کنید.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

6. شما بیشتر از آنچه فکر می کنید وقت دارید

هر هفته 168 ساعت وجود دارد – این زمان زیادی است! آلبرت انیشتین ثابت کرد که زمان ثابت نیست و دانشمندان مدرن با او موافق هستند. فکر “من وقت ندارم” را به “این اولویت من نیست” تغییر دهید. اگر ورزش نمی کنید و غذای بی ارزش می خورید، سلامتی شما اولویت شما نیست. اگر در کارهای خانه به همسرتان کمک نمی کنید، رابطه شما اولویت شما نیست. این یک حقیقت خشن است. چیزی که برای آن وقت تلف می کنید بیش از هر آزمون روانشناسی در مورد شما می گوید.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه ثروتمند شویم و ثروتمند بمانیم

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

5. زندگی شما هرگز کامل نخواهد بود

هیچ وقت “مناسب” برای ازدواج، بچه دار شدن، تغییر شغل یا مهاجرت به کشور دیگری وجود نخواهد داشت. همه این انتظار برای “زمان مناسب” بر اساس ترس شما از تغییر و ترک منطقه راحتی شما است. ضمناً، آیا تا به حال احساسی داشته اید که لحظه مبارک فرارسیده است؟ هر کاری شما را ترساند انجام دهید، در غیر این صورت، خیلی زود از زندگی خود غمگین خواهید شد.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

4. هیچ کس واقعاً خیلی شلوغ نیست – آنها فقط به شما اهمیت نمی دهند

فرد مهم دیگر بیش از حد مشغول پاسخ دادن به پیام 30 شما است. یک کارفرما در وسط چیزی قرار دارد و نمی تواند پس از مصاحبه با شما تماس بگیرد. در واقع همه چیز بسیار ساده تر است: آنها نمی خواهند با شما صحبت کنند. هرچه زودتر نگران افرادی باشید که به شما اهمیتی نمی دهند ، زندگی شما بهتر می شود.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

3. شما نمی توانید برای همه عالی باشید

مهم نیست که چقدر مهربان، خوب، سخاوتمند و نجیب باشید. افرادی هستند که قطعاً درباره شما ضعیف فکر می کنند حتی اگر هیچ دلیلی به آنها ندهید. اگر بدن شما می تواند باعث حسادت در بین مدل های ویکتوریا سکرت شود، به این معنی نیست که با افرادی ملاقات نخواهید کرد که درباره نقص های شما قضاوت کنند.

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

2. زندگی عادلانه نیست

مردم همیشه از کار شما قدردانی نخواهند کرد. اگر فردی مهربان و دوست داشتنی هستید، به این معنی نیست که همسرتان شما را به سرنوشت خود رها نمی کند. اعمال بد همیشه مجازات نمی شوند. ممکن است کمک به شما در تاریک ترین ساعت انجام نشود. با این حال، این بدان معنا نیست که زندگی همه بد است. فقط زیاد ازش نپرس

حقیقت زندگی,حقیقت زندگی انسان,حقیقت زندگی چیست,

1. شخصی که به احتمال زیاد شما را می کشد خودتان هستید

معمولاً ، به دلیل غریزه حفظ خود ، نمی توانیم خود را بکشیم ، اما به راحتی روز به روز خود را نابود می کنیم یا با فراموش کردن عواقب ، زندگی خود را به خطر می اندازیم. عادت های بد ، تخلفات رانندگی ، سوار شدن به ماشین با افراد غریبه – همه اینها زندگی ما را به خطر می اندازد. اما بیشتر اوقات چون از هوش بالایی برخوردار هستیم از این موارد اجتناب می کنیم.

درک همه این موارد می تواند زندگی شما را معنادارتر کند و شما را از انجام کارهای احمقانه باز دارد. آیا می خواهید چند کلمه خرد به لیست ما اضافه کنید؟ آنها را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا