سبک زندگی

10 راه برای اینکه بفهمید چقدر خودتان را دوست دارید

خلاصه نوشته
  • دوست داشتن خود، نه تنها باعث افزایش عزت نفس در هر شخص می شود، بلکه روحیه هر فرد را افزایش می دهد تا برای خود ارزش قائل شود. البته این نوع دوست داشته شدن و اهمیت به خود را باید والدین از دوران کودکی به فرزندان شان بیاموزند اما متاسفانه بسیاری از افراد جامعه به خودشان اهمیت نمی دهند و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند!

آیا خودتان را دوست دارید یا نه؟

بدون شک حتما برای یک بار هم که شده، تبلیغات اینترنتی، تیتر مجلات و کتاب ها توجه شما را به خود جلب کرده است، تیترهایی با مضمون کمال گرایی، علاقه به خود و خود شناسی و یا نکته هایی از این قبیل که چگونه شاد زندگی کنید یا چه طور به خود اهمیت دهید! اما اگر فکر می کنید که تنها برای اثبات این امر که آیا خودتان را دوست دارید یا نه؟ کافیست روبروی آیینه بایستید و قربان صدقه چشم و ابروهای تان بروید کاملا در اشتباه هستید!

آیا خودتان را دوست دارید,برای خودتان ارزش قائل باشید,خودتان را دوست دارید,

یادتان باشد که دوست داشتن خودتان، امریست که ابتدا از وجودتان ناشات می گیرد، مثل کارهایی برای خودتان می کنید یا تصمیماتی که می گیرد تا نشان دهید چقدر خودتان را دوست دارید؟ اصلا شاید با خواندن این متن تلنگری خورده باشید شاید تا به امروز حتی متوجه این موضوع نشده اید که باید خودتان را دوست داشته باشید! شاید اصلا نمی دانید که یک انسان باید چگونه خودش را دوست بدارد! اشتباه نکنید این موضوع به خودخواهی و برچسب های دیگری که در ذهن تان است ربطی ندارد! شما برای دوست داشتن خودتان باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید باید افکار و احساسات خود را به درستی دسته بندی کنید و از پیچیدگی های روحی و روانی خلاص شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این روش ها آشنا کنیم.

خودتان را دوست داشته باشید,دوست داشتن خود,دوست داشتن خودت,

10. از چیزی که هستید راضی بوده و خودتان را دوست دارید

یکی از مهم ترین نکاتی که شما می توانید تشخیص دهید که آیا خودتان را دوست دارید یا نه، این است که از وجود خود و چیزی که هستید لذت می برید. از اشتباهات تان درس می گیرید اما غصه اینکه با این اشتباه چه ضربه هایی به خودتان و زندگی تان زده اید را نمی خورید! به مرور زمان و با اتفاقات ریز و درشتی که در زندگی برای تان به وجود می آید متوجه خواهید شد که شما با وجود نا بالغی های تان با وجود بی تجربگی های تان هم دوست داشتنی هستید و اگر این مسائل نبودند شما هیچگاه به خودتان توجه نمی کردید.

9. در لحظه زندگی می کنید و لذت می برید

اگر خودتان را دوست داشته باشید متوجه این موضوع مهم شده اید که به قول معروف دنیا دو روز است و زندگی کوتاه تر از آنچه است که فکر می کنید پس از زندگی در لحظه و از ثانیه به ثانیه آن لذت می برید. یادتان باشد، کسی که خودش را دوست داشته باشد عمیقا عاشق زندگی اش خواهد بود!

دوست داشتن خودمان,چقدر خودتان را دوست دارید,آیا خودتان را دوست دارید,

8. هیچگاه خودتان را گول نمی زنید و صداقت دارید

اگر به خودتان علاقه داشته باشید حتما صداقت کافی در کلام و وجودتان موجود است. با خود و اطرافیان تان صادق هستید و همه از شما به عنوان فردی بی آلایش و قابل اعتماد یاد می کنند. بر اعتقادات و باور های خود کار دارید و به راحتی رهای شان نمی کنید. هیچ‌ گاه چیزی که واقعا نیستید را نشان نمی دهید. هر شخصی که خودش را از صمیم قلب دوست دارد اعتماد به نفس کافی برای خودش بودن را هم در وجودش پرورانده و شجاعت کافی برای نگه داری از آن را دارد.

این مطلب را از دست ندهید
10 نشانه که هرگز شما را ثروتمند نمی کند

7. به سلامتی جسمی و روحی تان اهمیت می دهید

وقتی برای خودتان ارزش قائل باشید نگران سلامتی خود هم خواهید بود. ابدا نگران اضافه وزن یا اشکالات جزئی اندام تان نیستید و کاملا با نواقص تان کنار آمده اید، اما در عین حال برای بر طرف کردن آن هم تلاش می کنید. مثلا این موضوع را می دانید که اضافه وزن مشکلی است که حتما در دوران پیزی شکا را به شدت اذیت می کند و قطعا به این فکر خواهید افتاد که دائما ورزش کنید و غذاهایی که برای سلامتی مفید است را میل می کنید. به ظاهر خود خود اهمیت می دهید و دیگر این موضوع که دیگران در مورد چهره شما چه نظری بدهند، برای تان اهمیتی نخواهد داشت شما از وجود خود در دنیا لذت می برید و برای همین از زندگی بهترین بهره را خواهید برد.

برای خودتان ارزش قائل باشید,خودتان را دوست دارید,خودتان را دوست داشته باشید,

6. نظرات دیگران کمترین اهمیت را بر شیوه زندگی تان خواهند داشت!

اگر خودتان را دوست داشته باشید اصلا خود را در دام فکر خیال قضاوت های دیگران نمی اندازید و مدام بخاطر صحبت های بی ارزش اطرافیان زانوی غم بغل نمی گیرید. در واقع افرادی که خودشان را دوست دارند، تمرکز و وقت خود را صرف موفقیت ها و لازمه های خوشبختی زندگی می کنند. اگر شما واقعا از خود راضی باشید و به خود افتخار کنید چه دلیلی دارد نگران حرف و افکار دیگران درباره خود باشید؟

5. اهداف زندگی تان را تعیین کرده اید

افرادی که خودشان را دوست دارند، برای شان مهم است که در زندگی چه جایگاهی دارند و برای رسیدن به جایگاه مورد نظر یا همان اهداف شان تلاش می کنند. آن ها نظرشان را تغییر نمی دهند و در انتخاب هدف های خود ثابت قدم و مصمم هستند. این افراد از فرصت های خود به عنوان یک شانس طلایی استفاده می کنند تا به هر آنچه که لیاقتش را دارند برسند.

دوست داشتن خود,دوست داشتن خودت,دوست داشتن خودمان,

4. به دست آوردهای شان افتخار می کنند

یادتان باشد که علاقه و دوست داشتن خود به معنای خود رای بود و خودشیفتگی نیست! دوست داشتن خود یعنی از موفقیت ها و پیروزی های خود شاد شوید و همیشه به خودتان افتخار کنید و به قدری دستاوردها و موفقیت های تان را عزیز بشمرید که هر بار با یاد آوری آن ها در ذهن تان لبخند بر روی لب های تان بی آید.

3. به احساسات خود اعتماد دارند

اگر خودتان را دوست دارید این موضوع را به خوبی می دانید که تمام تصمیمات زندگی تان را باید خودتان بگیرید و تا آخر پایش بایستید و به تمامی احساسان و درک کامل تان از صمیم قلب ایمان بیاورید. شما باید به قدری بر توانایی های خود متکی باشید که حتی با طلب  کمک و راهنمایی از دیگران در آخر، تصمیمات نهایی و تکمیلی را خودتان بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید
 10 راه پولدار شدن از زبان وارن بافت

چقدر خودتان را دوست دارید,آیا خودتان را دوست دارید,برای خودتان ارزش قائل باشید,

2. گذشته را رها کرده اند

شما اگر واقعا خود را دوست داشته باشید مدام افسوس گذشته و سال های قبل را نمی خورید و همواره از گذشته‌ خود درس می گیرد.  لابد این جمله معروف را شنیده اید که می گویند ” فکر کردن به گذشته همانند دویدن به دنبال باد است!) پس چه عاید تان خواهد شد از اینکه به دنبال باد بدوید؟! مهم ترین و اصلی ترین قدم برای دوست داشتن و اهمیت به خود این است که دست از سر گذشته تان چه بد و چه خوب بر دارید و در لحظه زندگی کنید.

1. همیشه خود واقعی شان هستند

اگر شما شخصی هستید که صادقانه احساسات تان را در خلوت خود بروز می دهید یا حتی در جمع، دو هیچ از بقیه جلویید. بروز احساسات یکی از نشانه های ارتباط خوب عالی با درون خودتان است. اگر قصد خندیدن دارید می خندید یا وقتی گریه ‌تان می آید گریه می کنید. این عواطف بخشی از درون و شخصیت شما را شکل می دهد و حتما باید برای آنان ارزش بسیاری قائل شوید. این احساسات آدمی هستند که علایق و خواسته های قلبی را نشان می دهد و باعث رشد شما و دلیلی برای شاد بودن تان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا