سبک زندگی

10 تاثیر دوست اجتماعی از جنس مخالف

مزایای داشتن دوست اجتماعی از جنس مخالف

رابطه دوستانه زن و مرد یا دختر و پسر به دلیل تفاوت هایی که در آفرینش آن ها وجود دارد، رابطه ای چالش برانگیز و پیچیده است. طرز تفکر و نگرش متفاوتی که زنان و مردان نسبت یه یکدیگر و مسائل مختلف دارند باعث می شود کش مکش های فراوانی بین آن ها وجود داشته باشد اما با این وجود رابطه دوستانه زن و مرد با یکدیگر به عنوان دو مکمل همدیگر می تواند مزیت های بسیاری نیز داشته باشد. از جمله مزایای این ارتباط می توان به افزایش اعتماد به نفس،  بهتر شدن روابط اجتماعی طرفین، بالا رفتن سطح اطلاعات آن ها در مورد ویژگی های جنس مخالف اشاره نمود. با ما همراه باشید تا با مزیت های داشتن دوست اجتماعی از جنس مخالف بیشتر آشنا شوید.

افزایش اعتماد به نفس,داشتن دوست اجتماعی,رابطه دوستانه زن و مرد,

10. یاد گرفتن از دوست اجتماعی از جنس مخالف

برقراری رابطه دوستانه موجب آموزش و یادگیری طرفین می شود. هریک از انسان ها دارای خصوصیات اخلاقی و روحیات متفاوتی هستند، این مسئله زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که رابطه دوستانه با جنس مخالف باشد، زیرا هر کدام از طرفین نیازها و خواسته های مختلفی دارند. از این رو اگر دختر یا پسری یک دوست اجتماعی از جنس مخالف داشته باشد می تواند با کسب تجربیات بیشتر روابط اجتماعی خود را متحول سازد و در ارتباطات خود موفق تر عمل نماید. اگر هر فردی یک دوست خوب از جنس مخالف داشته باشد می تواند شناخت بهتری از جنس مخالف و طرز فکر او پیدا کند در نتیجه بهتر می تواند جنس مخالف و احساساتش را درک کند.

9. اشتراک گذاری عواطف و احساسات با دوست اجتماعی

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است در روابط اجتماعی با جنس مخالف دختران و پسران به گردش و تفریح می پردازند زیرا بر خلاف دوستی با همجنسان خود احساس راحت تری دارند و بهتر می توانند از احساسات و مشکلات خود صحبت کنند. پسران در روابط اجتماعی که با هم جنسان خود دارند معمولا به احساسات درونی یکدیگر توجهی ندارند و کمتر در این مورد صحبت می کنند، دختران نیز خیلی از مواقع به دلیل ترس از مورد تمسخر قرار گرفتن توسط دوستان خود سعی می کنند از احساسات خود کمتر صحبت کنند، اما در رابطه دوستی با جنس مخالف هر دو نفر بهتر می توانند حالات و احساسات درونی خود را به اشتراک بگذارند و در مورد آن ها صحبت کنند.

روابط اجتماعی,افزایش اعتماد به نفس,داشتن دوست اجتماعی,

8. آشنا شدن با حقوق دیگران به واسطه دوست اجتماعی با جنس مخالف

زندگی در جامعه ای که مرد سالاری در آن بیشتر حکم فرما بوده است موجب شده که پسران شناخت و اطلاعات کافی از حق و حقوق دختران و جنس مخالف خود نداشته باشند، در نتیجه روابط اجتماعی اصولی و صحیحی نداشته باشند و تصور کنند که بر دختران برتری دارند. اما اگر با جنس مخالف خود روابط اجتماعی داشته باشند متوجه می شوند که آن ها نیز در جامعه دارای چه حقوقی هستند و چه توانایی هایی دارند، از این رو دیگر آن دید مرد سالارانه را نخواهند داشت و می توانند روابط اجتماعی و آینده بهتری را تجربه نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
10 راهکار موثر در تقویت قدرت تصمیم گیری

7. حمایت و پشتیبانی از دوست اجتماعی

یک دوست خوب فردی است که در شرایط سخت و گرفتاری ها پشتیبان دوست خود باشد. این مسئله در مورد دوستی اجتماعی با جنس مخالف به خوبی مشاهده می شود. دختران و پسران در روابط دوستی خود با جنس مخالف در شرایط حساس به خوبی به دوست خود کمک می کنند و حامی و پشتیبان او خواهند بود در نتیجه فرد کمتر تحت فشار های روحی آن شرایط قرار می گیرد. در واقع در چنین روابطی دختر و پسر احساسات واقعی خود را بروز می دهند و نسبت به یکدیگر تعهد ذهنی پیدا می کنند، چیزی که در روابط دوستانه با هم جنسان کمتر مشاهده می شود.

رابطه دوستانه زن و مرد,روابط اجتماعی,افزایش اعتماد به نفس,

6. مشارکت و همکاری با دوست اجتماعی

به دلیل مهارت، دانش و توانایی های که هر یک از دختران و پسران دارند اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند می توانند با همفکری و استفاده از دانش و مهارت یکدیگر یک تیم حرفه ای و قوی را تشکیل دهند. امروزه با حضور پر رنگ تر زنان و دختران در جامعه و حضور در دانشگاه ها تیم های کاری متشکل از دختر و پسر بسیاری تشکیل شده که می تواند میزان بهره وری در محیط علمی و کاری را افزایش دهد.

5. شادی و سلامت روحی

دختران و پسران تفریحات و سرگرمی های متفاوتی دارند، از این رو اگر با جنس مخالف خود دوست شوند می توانند با شادی ها و تفریحات جدیدی آشنا شوند. علاوه بر این دوستی با جنس مخالف موجب می شود که اعتماد به نفس فرد بیشتر شده و از لحاظ روحی در شرایط بهتری قرار داشته باشد، زیرا در چنین روابطی افراد بیشتر از یکدیگر حمایت می کنند و به تشویق و یاری یکدیگر می پردازند.

داشتن دوست اجتماعی,رابطه دوستانه زن و مرد,روابط اجتماعی,

4. بازگو کردن معایب و اصلاح رفتار

هر شخصی یک سری معایب و اشکالات رفتاری می تواند داشته باشد و بهترین دوست کسی است که علاوه بر تعریف کردن از شخص معایب او را نیز به او یاد آوری کند. این اتفاق در دوستی های با جنس مخالف به خوبی اتفاق می افتد و افراد بدون هیچگونه ناراحتی و دلخوری ایرادات یکدیگر را بازگو می کنند، در نتیجه هر یک از طرفین بهتر می تواند مشکلات خود را بر طرف نماید در حالی که ممکن بود اگر او چنین رفتاری را در گروه همجنسان خود انجام می داد هرگز متوجه نمی شد که این رفتار نمی تواند رفتار مناسبی در جمع های مختلط باشد. بنابراین اگر دختر و پسر با هم در ارتباط باشند رفتار اجتماعی بهتری می توانند در روابط خود داشته باشند.

3. آشنایی با دوستان جدید

افرادی که با دوستانی از جنس مخالف در ارتباط هستند می توانند با افراد بیشتری آشنا شوند و از مهارت ها و دانش آن ها ایده بگیرند و زندگی بهتری را تجربه نمایند. زیرا معمولا هر فردی دوست خود را با سایر دوستان خود آشنا می کند و گروه دوستانه آن ها بزرگتر می شود. در این اجتماعات دوستانه موقعیت ها و فرصت های خوبی می تواند بر سر راه شما قرار گیرد به طوری که حتی احتمال دارد بتوانید شغل مورد نظر یا همسر آینده خود را در میان همین افراد بیابید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین بازی های تمرینی فن بیان جهت تقویت سخنوری

افزایش اعتماد به نفس,داشتن دوست اجتماعی,رابطه دوستانه زن و مرد,

2. موفقیت در برقراری روابط اجتماعی

جامعه متشکل از دو جنس زن و مرد است که در امور مختلف با یکدیگر همکاری دارند. به ویژه امروزه که زنان حضور پر رنگ تری در جامعه دارند، بنابراین اگر شخصی فقط با هم جنسان خود در ارتباط داشته باشد نمی تواند در روابط خود در جامعه موفق باشد زیرا در محیط هایی مانند دانشگاه و محل کار و غیره لازم است با جنس مخالف همکاری داشته باشد و در صورتی که نحوه صحیح ارتباط با جنس مخالف را یاد نگرفته باشد نم تواند روابط اجتماعی موفقی داشته باشد.

1. موفقیت در زندگی زناشویی

قطعا افراد مجردی که با جنس مخالف خود در ارتباط هستند اطلاعات بیشتری از نیازها و خصوصیات و احساسات جنس مخالف خود دارند، در نتیجه زمانی که وارد زندگی مشترک می شوند راحت تر می توانند طرف مقابل خود را درک نمایند و روابط بهتری خواهند داشت نسبت به افرادی که هیچگونه رابطه ای با جنس مخالف خود نداشته و اطلاعات چندانی از عواطف و احساست او ندارند. بنابراین می توان گفت دختران و پسرانی که با جنس مخالف در ارتباط هستند بعد ها در زندگی مشترک خود کمتر با مشکل مواجه می شوند زیرا کاملا به نیازهای همسر خود آگاه هستند.

نتیجه گیری

امروزه بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند که فقط یک فرزند داشته باشند در نتیجه فرزندان از نعمت داشتن خواهر یا برادر محروم هستند بنابراین نمی توانند  به خوبی با خصوصیات و نیازهای جنس مخالف خود آشنا شوند، از این رو بهتر است که حتما با یک دوست از جنس مخالف در ارتباط باشند تا بتوانند درک بهتری از او داشته باشند البته اگر این دوستی ها دارای چهار چوب و مقررات نباشد می تواند در کنار تمامی مزایایی که بیان شد معایب بیشتری نیز داشته باشد زیرا در موارد بسیاری ممکن است که دختر و پسر به یکدیگر علاقه پیدا کنند و روابط وارد پیچیدگی و مراحل دیگری شود. بنابراین اگر رابطه اصولی و سالمی با جنس مخالف برقرار شود قطعا می تواند موجب پیشرفت و بهتر شدن روابط اجتماعی هر یک از طرفین شود به شرطی که حد و حریم هر یک از افراد رعایت گردد.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا