سبک زندگی

10 پیشنهاد برای بهبود وضع مالی تان

چند توصیه برای بهبود وضعیت مالی تان

همه افراد به آینده فکر می کنند، اینکه بتوانند برای آینده شرایط بهتری را برای خود ایجاد کنند و وضعیت مالی خود را بهتر از آنچه که هست پیش ببرند، حتی خیلی از آنها به دوران بازنشستگی و شرایطی که در آن دوران دارند نیز فکر کرده اند.
خیلی از افراد برای نداشتن هوش مالی با از دست دادن پول و سرمایه خود فاصله کمی دارند و در صورتی که بدون برنامه ریزی اقداماتی انجام دهند مطمئنا متحمل خسارت ها و ضررهای زیادی می شوند.
برای جلوگیری کردن از ایجاد چنین مشکلاتی باید احتیاط لازم را انجام داد و به شرایط مالی توجه خاصی کرد. با انجام دادن 10 توصیه مفید که ارائه می شود می توانید به بهبود وضعیت مالی تان فکر کنید و از این طریق سبک زندگی خود را برای دستیابی به اهدافتان تغییر دهید، این 10 توصیه شامل این موارد می شود از جمله:

بهبود وضع مالی,بهبود وضعیت مالی,وضعیت مالی,

10. صورت حساب هایتان را با دقت چک کنید

شاید به ذهن خیلی از افراد خطور نکند که لازم است صورت حساب هایی که دارند را کاملا چک کنند، خیلی از افراد در چنین مواقعی فقط به اینکه صورت حساب پیش رو را بتوانند پرداخت کنند فکر می کنند و به صورت واقع بینانه به سود یا ضرری که شاید با پرداخت آن صورت حساب متحمل شوند فکر نمی کنند. در صورتی که به  محاسبه حساب تان بپردازید می توانید از بیشتر شدن هزینه های زندگی جلوگیری نمایید.

9. از هزینه های اضافی خودداری کنید.

هر کسی به راحتی می تواند تصمیم بگیرد که پول خود را چگونه هزینه کند و در چه راهی خرج نماید، اما در خیلی موارد فرد با اشتباهاتی مواجه میشود، در صورتی که هزینه کردن در راهی یا برای وسیله ای خیلی ضروری نیست بهتر است که از انجام آن خرید صرف نظر کنید.
در مواقعی که هزینه های فرعی باعث شود که هزینه ها به طور سرسام آوری زیاد شود باید به صورت معقولانه از این هزینه ها جلوگیری کرد و اگر خرید چیزی به طور ضروری وجود ندارد در صورت امکان آن را حذف کرد.

بهبود وضع مالی,بهبود وضعیت مالی,وضعیت مالی,

8. بهترین گزینه تجاری پیش رویتان را بررسی کنید

هر فردی می تواند گزینه های تجاری زیادی پیش رو داشته باشد که با انجام دادن آنها بتواند برای بازنشستگی خود چاره ای داشته باشد، اما باید توجه کرد که قبل از انجام دادن این نوع سرمایه گذاری که خیلی از این موارد هزینه زیادی نیز در پی دارد، دقت لازم را داشته باشید و همه چیز را بررسی نمایید. به طور مثال در خیلی از زمینه های کاری شاید سرمایه گذاری سودی آنچنان نداشته باشد، اما فرد می تواند مطمئن باشد که اصل سود برمی گردد. یا اینکه احتمال بازگشت پول بیشتر باشد، مشورت کردن با افراد آگاه و با تجربه در زمینه این سرمایه گذاری ها نیز سودمند است.
شاید در خیلی موارد زیان های مالی متقبل شوید یا اینکه پیش بین هایی که وجود دارد درست انجام نشود، برای جلوگیری کردن ازاین اتفاقات لازم است که به درستی راه موفقیت را طی نمایید. در صورت کسب کردن پولی به صورت اضافه باید بتوانید آن را پس انداز کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 عادت غیر متعارف که شما را از اهدافتان دور می کند

7. برای پرداخت بدهی با طلبکاران صحبت کنید

بهتر است هم درباره نرخ سودی که امکان آن وجود دارد و همچنین اینکه شرایط پرداخت به چه صورتی وجود دارد کاملا بررسی کنید، اگر در زمینه ای طلبکاری وجود دارد می توان با فرد مذاکره انجام داد و به این طریق در پرداخت کردن به موقع قسط های خود تلاش بیشتری انجام دهید.

بهبود وضع مالی,بهبود وضعیت مالی,وضعیت مالی,

6. به فکر بهترین طرح برای بازنشستگی تان باشید

هر روشی که برای سرمایه گذاری سر راه فرد قرار می گیرد باید به آن دقت داشته باشد و به جای اینکه از این شرایط فرار کند زمان کمی را به فکر کردن اختصاص دهد، و تمام گزینه هایی که در ارتباط با این وضعیت سرمایه گذاری سر راه قرار دارد را بررسی نماید. پس از به دست آوردن بهترین گزینه برای این زمینه می توان خطرات احتمالی برای اینکه پول پس انداز از بین برود را کاهش داد.

5. از سرمایه گذارهای پر بازده استفاده کنید

در حال حاضر انجام دادن سرمایه گذاری هایی که پربازده هستند زیاد شده است، این سرمایه گذاری ها ریسک پذیری بیشتری را در پی دارند. در صورتی که فرد جوان باشد یا اینکه پول مناسبی در اختیار داشته باشد استفاده از این سرمایه گذاری ها موثرتر است. چون در صورت به کار بردن درصد خیلی کمی از پس انداز در راه سرمایه گذاری های پربازده احتمال اینکه فرد به سود مناسب و زیادی برسد افزایش پیدا میکند.

بهبود وضع مالی,بهبود وضعیت مالی,وضعیت مالی,

4. اطلاعات کامل از دخل و خرج تان داشته باشید

در مواقعی که مدیریت هزینه وجود نداشته باشد حساب های لازم درباره دخل و خرج نادیده گرفته می شود. لازم است که به جای اینکه فقط هزینه کنید، با فکر درست و برنامه ریزی درباره وضع مالی و همینطور پول، پیش بینی های لازم را انجام دهید و درآمدهایی که وجود دارد را به صورت ماهانه بررسی نمایید. منظور از برنامه ریزی کردن و انجام محاسبه این است که تمام هزینه ها را از اصلی ترین مورد تا خریدی که به صورت خیلی کوچک و جزئی نیز می باشد را در نظر گرفت، با انجام دادن این کار نظارت درست بر هزینه ها انجام می شود و می توان بررسی کرد که حساب هایی که نامعقول هستند کدام اند که بتوان آنها را حذف کرد، اگر نظارت دقیقی بر این حساب ها وجود داشته باشد به آسانی و در ظرف مدت زمان کوتاهی هر هزینه ای که اضافی است را می توان از لیست هزینه ها حذف کرد.

3. در طول هفته برای خود پس انداز جمع کنید

خیلی ها تصور می کنند که با حقوق های محدود انجام دادن برنامه ریزی برای پس انداز آن هم به صورت هفتگی امکان ندارد، اما باید دقت کرد که در صورتی که بتوان به راحتی هزینه هایی که وجود دارد را اولویت بندی کرد، هزینه هایی که کاملا غیر ضروری هستند را از خود دور کنید. سپس به آسانی دست یافتن به این مسأله امکانپذیر می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 مورد از راه های باهوش به نظر رسیدن

بهبود وضع مالی,بهبود وضعیت مالی,وضعیت مالی,

2. به فکر سرگرمی های ارزان یا رایگان باشید

هر فردی لازم دارد که زمان هایی را به تخلیه کردن انرژی های خود اختصاص دهد و از راه های مختلفی بهره ببرد، افراد زیادی با استفاده از تلویزیون این کار را انجام می دهند. افراد دیگری هستند که سعی می کنند برای اینکه در هزینه هایشان صرفه جویی شود از برنامه هایی که رایگان هستند در تلویزیون استفاده کنند، کارهایی مانند پیاده روی و ورزش های ساده دیگر نیز به این مسأله کمک می کند. نقاشی کردن در منزل، استفاده از کتاب های اینترنتی، روش های ارزان و کم هزینه برای گذراندن اوقات فراغت است.

1. برای اهدافتان الویت بندی داشته باشید

اگر درباره اهداف بتوان اولویت بندی انجام داد راحت تر می توان پول ها را به صورت هوشمندانه هزینه کرد و در راه هایی که مناسب و به موقع است به کار برد. در صورت مشخص کردن اهداف شخصی می توان در نظر گرفت که فرد چه کاری را مدنظر دارد و تصمیم درست تری را در پیش بگیرد. مثلا در صورت لذت بردن از دیدن فیلم در سینما به جای اینکه هر هفته هزینه ای را برای رفتن به کافی شاپ اختصاص دهد بتواند در صورت نمایش دادن فیلم های مدنظر به سینما برود و به صورت آگاهانه تر هزینه کند.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا