سبک زندگی

10 باور اشتباه در زندگی از گذشته تا به امروز

افزایش بازدید در گوگل

برخی باور های اشتباه در زندگی

شایعات و واقعیت های اشتباه همواره در بین همه جوامع وجود داشته است و مردم هم معمولا بدون آن که به دنبال دلیل علمی آن بگردند تنها به علت همه گیر بودنش، باورش کرده اند.

احتمالا همه شما هم دست کم چندتا از آن ها را در طول زندگی تان شنیده اید و چه بسا هنوز هم علارغم غلط بودنشان، به آن ها باور داشته باشید.

یکی از بهترین راه ها برای مشخص کردن واقعیت این است که نظریه های اشتباه را بشناسیم و از منتشر شدن آن ها جلوگیری کنیم. اگر با دلایل علمی یک موضوع را بررسی کنید دیگر تشخیص درست یا غلط بودن آن کاملا برای تان مشخص می شود.

بنابراین قبل از آن که هرچیزی که شنیده اید را باور کنید، راجبش تحقیق کنید تا از غیرواقعی یا افسانه نبودن آن مطمئن شوید.

اگر شما هم کنجکاو شده اید تا بدانید کدام از نظریه هایی که همواره به آن ها باور داشته اید درست است یا غلط، با بست فارسی همراه باشید تا شما را با ۱۰ واقعیت شناخته شده اشتباه در زندگی آشنا کنیم که از گذشته تا امروز وجود داشته اند.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۱۰. رشد موها و ناخن های انسان پس از مرگ!

یکی از چیزهایی که فکر می کنم همه ما آن را قبلا شنیده ایم این است که موها و ناخن های شخص پس از مرگ هم به رشد شان ادامه می دهند.

شاید به عنوان دلیل واقعی بودن آن شواهد و عکس هایی وجود داشته باشد که در آن موها یا ناخن های فرد پس از مرگش بلند تر شده اند، اما باید بدانید که این نظریه حقیقت ندارد و دلیل آن چیز دیگری است.

پس از مرگ همه انسان ها، بدن و پوست ما با کم آبی مواجه می شوند و در طول زمان شروع به جمع شدن می کنند، بنابراین در نگاهی ساده به نظر می رسد که مو و ناخن افراد همچنان پس از مرگ به رشد ادامه داده اند در حالیکه این چنین نیست و این موضوع منشاء علمی و حقیقی ندارد.

باور های اشتباه در زندگی,باور های اشتباه مردم,نظریه های اشتباه

۹. اگر به وزغ دست بزنید زگیل می زنید!

یکی از باور های غلط و اشتباه که در بین مردم رواج دارد این است که اگر شما به یک وزغ دست بزنید یا پوستش را لمس کنید، زگیل می زنید. باید بدانید که این نظریه کاملا غلط است و زگیل ها تنها در صورت وجود و سرایت ویروس های انسانی ایجاد می شوند، نه با لمس کردن وزغ های بیچاره!

البته ممکن است که دست زدن به وزغ ها باعث تحریکات پوستی شود اما باعث زگیل نمی شود.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۸. برای اعلام گزارش مفقودی باید ۲۴ ساعت صبر کنید!

این که این نظریه اولین بار از کجا سر و کله اش پیدا شده مشخص نیست ولی باید بدانید که برای گزارش به پلیس شما محدودیتی ندارید و لازم نیست صبر کنید بلکه هر وقت نیاز داشته باشید می توانید به پلیس مراجعه کنید.

اتفاقا باید توجه کنید که ساعات اولیه و به طور کلی ۴۸ ساعت اول مفقودی بسیار مهم هستند و حیاتی به حساب می آیند. بنابراین بهتر است برای رسیدن به نتیجه سریع عمل کنید و این گفته های بی اساس را فراموش کنید!

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۷. انیشتین در امتحان ریاضی مردود شده بوده است!

احتمالا در گیر و دار داغ بودن بحث های انگیزشی این جمله را بارها شنیده اید. جالب است بدانید که این نظریه توسط خود آلبرت بی اساس و غیر واقعی اعلام شده است و انیشتین تاکید داشته که در تمام کلاس هایش شرکت می کرده و امتحانات را هم با نمره های بالا و موفقیت پشت سر گذاشته است.

علاوه بر آن طبق گفته هایش، آلبرت قبل از سن ۱۵ سالگی بر مباحث پیچیده ریاضی مانند دیفرانسیل و انتگرال هم تسلط داشته است.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۶. اگر سکه ای یک پنی از بالای ساختمان امپایر استیت آمریکا روی سرتان سقوط کند، شما را می کشد!

قطعا اگر یک سکه یک پنی دیده باشید متوجه می شوید که سکه ای بسیار کوچک با سطح صاف است که بعید به نظر می رسد یک قاتل احتمالی باشد!

طبق گفته های یکی از فیزیکدان های دانشگاه ویرجینیا به نام “لوئیس بلومفیلد”، اگر این سکه به سر شما برخورد کند ممکن است تنها کمی باعث ناراحتی تان شود، اما قطعا شما را نمی کشد!

بنابراین دفعه بعدی که از این دست جملات با عنوان واقعیت شنیدید، کمی علمی و فیزیکی به امکان آن بیندیشید و بعد باورش کنید.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۵. ناپلئون بناپارت فردی کوتاه قد به شمار می رفته است!

قبل از بررسی این نظریه احتمالا باید خوشحال باشیم که ناپلئون زنده نیست تا این صحبت را در مورد خودش بشنود!

باید بدانید که علارغم این باور غلط، احتمال داده شده است که ناپلئون قدی بلند تر از حد متوسط و بیشتر از پنج و نیم فوت داشته است.

این نظریه احتمالا به خاطر کاریکاتور هایی است که در دهه ۱۸۰۰ توسط جیمز گیلری انگلیسی، و با عنوان کاریکاتورهای ژنرال منتشر شده است.

اما خب باید بدانید که حقیقت ندارد و ناپلئون کوتاه قد نبوده است.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۴. مصرف الکل دمای بدن را بالا می برد!

یکی از افکار اشتباه در زندگی که همواره در مورد نوشیدن الکل بوده است در مورد توانایی آن در بالا بردن دمای بدن شما در صورت نوشیدن آن می باشد، اما باید بدانید که حقیقت در واقع کاملا خلاف این امر را ثابت کرده است و الکل دمای بدن را پایین می آورد!

اگر با نوشیدن الکل احساس گرما در بدن تان رخ می دهد احتمالا به علت اشتباهاتی است که در سیگنال های مغزی تان رخ می دهد و این امر هیچ ارتباطی با نوشیدن الکل ندارد.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۳. دیوار چین تنها سازه ایست که از فضا می توانید آن را ببینید!

حتما بیشتر شما این جمله را به خوبی به یاد دارید، زیرا مدت ها بحث در مورد واقعیت داشتن آن حسابی بالا گرفته بود.

اما باید بدانید که این باور کاملا اشتباه است و تصاویری که توسط ناسا منتشر شده است نشان می دهد که این گفته حقیقت ندارد و بیان کردن آن احتمالا اغراقی برای مشخص کردن اهمیت و ارزش این سازه بوده است.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۲. هر فردی به طور میانگین در مدت خواب هشت عنکبوت می خورد!

بهتر است که این نظریه های اشتباه، ترسناک و حال به هم زن را همین حالا فراموش کنید زیرا حقیقت ندارد.

جالب است بدانید که تنفس شما ارتعاشات خاصی دارد که عنکبوت های بیچاره از آن می ترسند و به شما نزدیک نمی شوند، چه برسد که بخواهند وارد دهان تان هم بشوند!

بنابراین با خیال راحت بخوابید و نگران این باور غلط نباشید.

افکار اشتباه در زندگی,باور اشتباه زندگی,باور های اشتباه

۱. آدامسی که قورت می دهید برای هضم شدن به هفت سال زمان نیاز دارد!

این باور اشتباه که احتمالا اولین فکری است که پس از قورت دادن آدامس به ذهن تان می رسد حقیقت ندارد.

باید بدانید که بدن تان نه تنها هفت سال، بلکه اگر صدها سال هم تلاش کند نمی تواند آدامسی که قورت داده اید را هضم کند، بنابراین وقتش را تلف نمی کند و به سرعت آن را به بیرون از بدن تان راهنمایی می کند و شما به راحتی و در کوتاه ترین مدت دفعش می کنید! به همین راحتی!

بنابراین این عقیده قدیمی و غلط را فراموش کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا