سبک زندگی

10 اصل در اداب معاشرت با دوستان و همسالان

افزایش بازدید در گوگل

آداب معاشرت با دوستان چگونه درست تر است؟

بدون شک دوستی ها بخش بزرگی از روابط ما را تشکیل می دهند که تاثیر زیادی بر روی زندگی مان خواهند داشت. اینکه ما بتوانیم در کنار آن ها خوشحال باشیم و خاطرات زیبا بسازیم، تا حد زیادی به خودمان بستگی دارد.

قطعا هر نوع رابطه دوستی در طول زمان با چالش های گوناگونی رو به رو می شود که گذر کردن از آن ها می تواند به صمیمیت بین افراد کمک کند.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که برای داشتن روابط دوستانه موفق باید روی رفتارتان کار کنید و نحوه معاشرت صحیح با افراد را فرا بگیرید.

شاید این کار در ابتدا برای تان سخت به نظر برسد، اما باید بدانید که آداب معاشرت هم مانند هر کار دیگری اصول خاصی دارد که رعایت کردنش به نفع شما خواهد بود.

بنابراین اگر قصد دارید که در این زمینه حرفه ای تر شوید و ارتباطات قوی تری بسازید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از اصول آداب معاشرت صحیح، آشنا کنیم.

آداب معاشرت با دوستان,آداب و معاشرت با دوستان,اداب معاشرت با دوستان و همسالان

۱۰. دوستی های تان را حفظ کنید

قطعا همه ما می داینم که در زندگی روزمره برنامه ها و فرصت های مختلفی پیش می آید که ممکن است باعث شود ما از دوستان مان فاصله گرفته و یا برای مدتی آن ها را نبینیم.

به خاطر داشته باشید که حتی در صورت فاصله داشتن نیز باید برای حفظ رابطه دوستی تان تلاش کنید و با فرستادن یک پیام و یا زنگ زدن به دوست صمیمی تان نشان دهید که به یاد او هستید.

دوستان ما در واقع خانواده ای هستند که ما خودمان انتخابش کرده ایم، بنابراین در هر شرایطی برای این رابطه ارزش قائل باشید و آن را حفظ کنید.

۹. صداقت داشته باشید

صداقت داشتن یکی از مهم ترین اصول آداب معاشرت می باشد که بهتر است همیشه رعایتش کنید.

به عنوان مثال اگر دوست تان شما را به یک مهمانی یا رویداد دیگری دعوت کرده است و شما علاقه یا وقت کافی برای شرکت در آن را ندارید، بهتر است که به راحتی این موضوع را با او در میان بگذارید.

فراموش نکنید که رو دربایستی داشتن در این مورد باعث می شود که نه به شما خوش بگذرد و نه دوست تان از مهمانی لذت ببرد.

برای انجام دادن این کار و رد کردن درخواست دوست تان به شیوه صحیح، بهتر است که در ابتدا حرف تان را با جمله ای مثبت شروع کنید.

به عنوان مثال به او بگویید از اینکه به یاد شماست خوشحالید، اما در حال حاضر شرایط کافی برای قبول کردن درخواستش را ندارید.

اصول آداب معاشرت,اصول آداب معاشرت در محل کار,اصول آداب معاشرت صحیح

۸. همدلی را فراموش نکنید

بدون شک همه ما می دانیم که درک شدن و درک کردن چقدر در ایجاد یک رابطه دوستی صحیح و پایدار موثر می باشد.

شما به عنوان یک فرد نزدیک باید با دوست تان همدل باشید و تلاش کنید که موقعیتش را درک کنید. اگر او در حال گذر کردن از شرایط سختی است با او همراه باشید و نشان دهید که برای او ارزش قائل هستید.

علاوه بر آن، قطعا هیچ دو نفری به یکدیگر شبیه نیستند و عقاید مشابهی ندارند، بنابراین اگر نگرش دوست تان با شما تفاوت دارد آن را درک کنید و تفاوت های تان را بپذیرید.

در این صورت است که شما می توانید رابطه ای صمیمانه و در عین حال موثر داشته باشید.

۷. مشکلات را حل و فصل کنید

اگر می خواهید رابطه ای قوی و پایدار با دوستان تان داشته باشید، باید حل کردن مشکلات را به عنوان یکی از مهم ترین اصول آداب معاشرت صحیح فرا بگیرید.

اگر با دوست تان اختلافی دارید و یا بحثی میان تان ایجاد شده است، به جای عصبانی شدن و خراب کردن اوضاع سعی کنید آرام باشید و مشکلات را با حرف زدن حل کنید.

اگر این کار برای تان سخت است برای مدتی فاصله بگیرید تا خشم تان فروکش کند. سعی کنید که مشکل پیش آمده را در ذهن تان مرور کنید تا متوجه شوید علت به وجود آمدنش چه بوده است.

بعد باید با دوست تان در موردش صحبت کنید. پیشنهاد می کنیم که در این مدت ازفضای مجازی هم فاصله بگیرید و یا ناراحتی تان را در آن منتشر نکنید، زیرا ممکن است پس از آرام شدن از این کار پشیمان شوید.

بهتر است که افکارتان را روی کاغذ بنویسید تا بتوانید راحت تر با قضیه کنار بیایید و آن را حل کنید.

آداب معاشرت با دوستان,آداب و معاشرت با دوستان,اداب معاشرت با دوستان و همسالان

۶. شنونده خوبی باشید

وقت گذراندن با دوستان مساوی است با صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف و لذت بردن از آن. این بحث ها ممکن است در حین انجام فعالیت های مختلفی ادامه داشته باشند، اما شما در هر حال باید شنونده خوبی باشید.

این کار به دوست تان نشان می دهد که برایش ارزش قائل هستید. برای آنکه شنونده فعالی باشید می توانید از برقراری ارتباط چشمی کمک بگیرید و یا هر از گاهی سرتان را به نشانه گوش دادن تکان دهید.

به موضوعاتی که آن ها مطرح می کنند گوش دهید و تلاش کنید که علاقه مندی تان را نیز به آن ها نشان دهید تا جو صمیمانه تری بین تان ایجاد شود.

۵. برای روابط دوستی وقت بگذارید

قطعا ساختن خاطرات خوب یکی از بهترین راه های ممکن برای مستحکم تر کردن رابطه های دوستی است که همیشه به یادتان خواهد ماند.

به خاطر داشته باشید که وقت گذرانی بیشتر با دوستان به شما کمک می کند تا یکدیگر را بهتر بشناسید و بیشتر باهم سازگار شوید.

می توانید دوست تان را برای یک عصرانه ساده دعوت کنید و یا شما به خانه او بروید. اگر بخواهید مدام از بیرون رفتن با دوستان طفره بروید، انتظار نداشته باشید که روابط تان صمیمانه تر شود.

فراموش نکنید که اصول آداب معاشرت با دوستان در این مورد را به خوبی رعایت کرده و پیش از برنامه چیدن حتما با آن ها هماهنگ کنید.

آداب معاشرت با دوستان,آداب و معاشرت با دوستان,اداب معاشرت با دوستان و همسالان

۴. وفادار باشید

قطعا وفادای یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که نه تنها در رابطه دوستی، بلکه در تمامی انواع ارتباطات تان تاثیر گذار خواهد بود.

باید بدانید که دوستان واقعی همیشه و در هر حالی هوای یکدیگر دارند و نه تنها در زمان شادی، بلکه در اوقات تلخ شان نیز همراه هم خواهند بود.

به دوستان تان نشان دهید که در صورت بروز مشکل شما در کنارشان هستید و آن ها می توانند به شما تکیه کنند.

هیچ گاه در مورد آن ها غیبت نکنید و یا اگر مشکلی بین تان پیش آمده است اصلا بدگویی نکنید. زیرا زمانی که مشکل تان حل شود دیگر هیچ چیز مانند قبل نخواهد شد.

۳. از دوستان تان حمایت کنید

حمایت گر بودن یکی از بهترین ویژگی های ممکن می باشد که می تواند روابط دوستی تان را بهبود ببخشد.

قطعا همه ما در طول زندگی با چالش های مختلفی رو به رو می شویم و گاهی نیاز داریم که کسی ما را درک کند. بنابراین اگر دوست شما نیز در این شرایط است، به او توجه کرده و حمایتش کنید.

گاهی دوست شما تنها نیاز دارد که کمی گریه کند و یا شانه ای برای تکیه کردن داشته باشد. پس اگر نمی دانید باید چه بگویید یا چه کاری انجام دهید اصلا مشکلی نیست، همین که سکوت کنید و کنارش باشید نیز کمک بزرگی خواهد بود.

به عنوان یکی از مهم ترین اصول آداب معاشرت به خاطر داشته باشید که مشکل دوست تان را بین خودتان نگه دارید و تا زمانی که خودش راضی نیست، در مورد آن با دیگران صحبت نکنید.

آداب معاشرت با دوستان,آداب و معاشرت با دوستان,اداب معاشرت با دوستان و همسالان

۲. مهربانی و احترام را فراموش نکنید

بهتر است به خاطر داشته باشید که دوستان خوب همواره با یکدیگر به درستی رفتار می کنند و مهربان هستند. چه شما در کنار هم هستید و چه رابطه دوستی تان مانند قبل نیست، همواره از دوست تان به خوبی یاد کنید و در موردش حرف های مثبت بزنید.

حتما تلاش کنید به دوست تان نشان دهید که دوستش دارید، لازم نیست حتما این موضوع را به صورت زبانی بگویید. بلکه خرید یک هدیه کوچک یا دعوت کردنش به یک قهوه ساده هم می تواند نشان دهنده علاقه تان باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که احترام هم از دیگر اصول آداب معاشرت در محل کار می باشد که در هر شرایطی باید به آن پایبند باشید و هیچ گاه آن را پشت سر نگذارید.

۱. خودتان را جای آن ها قرار دهید

یکی از مهم ترین درس هایی که باید در طول زندگی فرا بگیرید آن است که همواره با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید آن ها با شما رفتار کنند.

بنابراین همیشه خودتان را جای آن ها بگذارید و هیچ گاه حرف یا حرکتی انجام ندهید که اگر جای شان باشید، از آن ناراحت شوید.

اگر دوست شما حرف عجیب و یا مسخره ای به زبان آورده است به جای اینکه به سرعت به او بخندید به این فکر کنید که اگر شما جایش بودید چه حسی به این رفتار پیدا می کردید.

با انجام این کار هوش اجتماعی تان را تقویت کنید و اصول آداب معاشرت صحیح در روابط تان را نیز بهتر یاد بگیرید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا