سبک زندگی

10 کاری که هرگز نباید اجازه دهید دیگران با شما انجام دهند!

افزایش بازدید در گوگل

رفتارهای بدی که نباید بگذاریم دیگران با ما انجام دهند

موقعیت و کیفیت زندگی ما را فقط تصمیمات و عملکرد خودمان مشخص می کند. درست است که ما در دروران نوجوانی و اوایل جوانی نظراتمان وابسته به اطرافیان و بزرگترهایمان بوده است ، اما با بالا رفتن سن وقت آن رسیده که خودمان راه رسیدن به آرزوهایمان را تعیین کنیم.

ما میتوانیم با قاطعیت، از تصمیم ها و عقاید مثبت و منطقی خود دفاع کنیم و اجازه ندهیم افرادی که خوبی ما را نمی خواهند، کنترل احساس و تسلط ما را از بین ببرند. این که چه چیزی در زندگی، مفید و چه چیزهایی غیر مفید هستند را خودمان باید تعیین کنیم، بنابراین هرگز اجازه ندهید اطرافیانتان :

آداب صحبت با دیگران,رسیدن به رویاها,رسیدن به رویاها و آرزوها

۱۰. دوستان شما را مشخص کنند

دوستان شما تنها کسانی هستند که کیفیت زندگی شما را بالا می برند و به آن معنا و مفهوم می بخشند. بنابراین اگر کسانی سعی کردند که رابطه ی شما را با افراد لایق دوستی، خراب کنند باید هوشیار باشید و افراد قدرشناس را برای ارتباط دوستانه از دست ندهید.

۹. شما را از رسیدن به رویاهای تان منصرف کنند

اگر واقعا هدف و آرزوهای شما برایتان روشن شده است با قدرت به سمت رسیدن به آن ها پیش بروید.بدانید که همیشه اهداف گران بها به راحتی به دست نمی آید. قطعا در مسیر راه با مشکلاتی روبه رو می شوید اما نباید ناامید شوید و برعکس گاهی به وجود آمدن مشکل ما را قوی تر و انگیزه هایمان را بیشتر می کند.

گاهی اوقات، خانواده و دوستان و آشنایان به این علت که به توانایی هایمان باور و ایمان ندارند، ممکن است انتقادی را به ما وارد کنند، اما این مسائل نباید باعث شود که اعتماد به خودمان را از دست دهیم و آرزوهایمان را دنبال نکنیم.

آداب صحبت با دیگران,رسیدن به رویاها,رسیدن به رویاها و آرزوها

۸. شما را از تلاش بسیار منع کنند

اغلب وقتی نزدیک به تحقق اهداف و آرزوهایمان هستیم دچار مشکلاتی می شویم که ممکن است ما را ناامید کند. در این شرایط کسانی هستند که تحت هر شرایطی از ما حمایت می کنند و انرژی مثبتشان را به سمت ما می فرستند.

اما از آن طرف ممکن است کسانی باشند که ما را دچار تزلزل و سردرگمی کنند.همواره به خاطر داشته باشید که بعد از هر سختی، آسانی است. پس اهداف و رویاهای خود را فراموش نکنید و بی اندازه به تاثیر دیگران محتاج نباشید. دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، تجربیات گران بهایی را برایمان به ارمغان می آورد.

۷. شما را به ریسک کردن وادار کنند

گاهی افرادی هستند که در زمان کم و تقریبا راحت به اهداف خود رسیده اند اما تعدادشان بسیار اندک است. اینکه شما مایل نباشید از این افراد الگو برداری کنید و مانند آنها رفتار کنید کاملا منطقی است.

به یاد داشته باشید همواره تحقق اهداف فقط با تلاش و پشتکار زیاد، امکان پذیر است اما زمان رسیدن به آن ها در افراد با توجه به توانایی ها و شرایط مختلف متفاوت است.

آداب صحبت با دیگران,رسیدن به رویاها,رسیدن به رویاها و آرزوها

۶. شما را به سمت زیاده خواهی ببرند

افراد دارای توانایی های متفاوتی هستند، انتظار بیش از حد توانمان باعث ایجاد سرخوردگی و ناامیدی در ما می شود. قدردانی و توجه به داشته هایمان ما را در زندگی  شاداب تر و سرحال تر می کند.

بنابراین اجازه ندهید که اطرافیان از ما توقع کارهای غیرممکن را داشته باشند. زیاده خواهی نتیجه ای به جز عدم رضایت از خودمان را در بر ندارد.

۵. موجب رها کردن علایقتان شوند

هرگز اجازه ندهید دیگران بین شما و کارهای موردعلاقه تان فاصله ایجاد کنند. اگر فعالیت های مفید شما باعث شاد شدن و آرامش ذهن شما می شود، مشخص است که شما در راه موفقیت گام بر می دارید.

نگرش و اعتقادات شما مختص به خودتان است و دلیلی ندارد که دیگران هم مانند شما فکر بکنند، پس به احساسات خود و نیازهایتان اعتماد کنید.

آداب صحبت با دیگران,رسیدن به رویاها,رسیدن به رویاها و آرزوها

۴. شما را از تغییر بترسانند

تغییر غیرقابل اجتناب است و چون با علم روز افزون و تکنولوژی رو به پیشرفت هدایت می شود، با سرعتی بیشتراز گذشته در حرکت است. وظیفه شما این است که دربرابر تغییر انعطاف پذیر باشید.

اما در این میان افرادی هستند که ترس از تغییر اجازه حرکت رو به جلو را از آنها گرفته و حاضر نیستند هیچ چیز جدیدی را تجربه کنند. بنابراین ما نباید اجازه بدهیم که تفکر این افراد بر عملکرد ما تاثیر بگذارد و ترس از تغییر در ما به وجود آورد. گاهی شیرین ترین وقایع زندگی از دل تجربه های سخت بیرون می آید.

۳. به شما دروغ بگویند

بهترین روش در برابر افراد دروغ گو وحیله گر فاش کردن دروغ آن ها است. نباید دربرابر این گونه افراد سکوت کنید و این فرصت را به آنها بدهید که دروغ خود را پنهان کنند. در غیر این صورت واقعیت از شما پنهان می ماند و فرد دروغ گو از صبر و سکوت شما سوء استفاده کرده و به این رفتار زشت خود ادامه می دهد.

آداب صحبت با دیگران,رسیدن به رویاها,رسیدن به رویاها و آرزوها

۲. باعث شرمندگی شما از اتفاقات گذشته شوند

اتفاقاتی که در گذشته افتاده قابل تغییر نیست، بنابراین نباید با یاد آوری اشتباهات گذشته خود را سرزنش و ناراحت کنید. افرادی که از گذشته شما مطلع هستند و دائما اشتباهات و ناکامی های شما را به یادتان می آورند، آرامش شما را خدشه دار می کنند. همه ی انسان ها در گذشته خود تجربیات تلخ و ناراحت کننده داشته اند که اکنون اهمیتی ندارد.

پس از داوری دیگران نترسید و نگذارید کسی شما را به خاطر گذشته تان خجالت زده کند.برگ برنده در دست کسانی است که از اتفاقات گذشته درس میگیرند و اشتباهات قبل را تکرار نمی کنند.

۱. وقت شما را در بحث های بی مورد تلف کنند

همیشه نیاز نیست که با بحث و جدل کردن با اطرافیان، ازباورها و تفکرات خود دفاع کنید. گاهی سکوت بهترین دفاع است، تفاوت اعتقاد و تفکر در افراد باعث می شود کسانی که حتی سعی می کنند ما را درک کنند هم موفق به این کار نشوند. برخی افراد هم چون فقط نظرات خودشان را مهم تلقی می کنند حتی حاضر به شنیدن صحبت های ما نیستند.

بنابراین منطقی نیست با بحث و جدل بیهوده با افراد وقت و انرژی خود را هدر بدهیم. با قبول کردن این واقعیت که ما مقصر به وجود آمدن این شرایط نیستیم بهتر است بحث و جدل را رها کنیم و آرامش خود را از بین نبریم.این روش نه تنها شکست در گفتگو، تلقی نمی شود بلکه پیروزی مهمی نیز محسوب می شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا