سبک زندگی

10 راز کلیدی شاد بودن زنان در زندگی

The key to women being happy in life

افزایش بازدید در گوگل

راه های شاد بودن زنان در زندگی

شاد بودن و لذت بردن از زندگی. به نظر چیز بی اهمیت و کوچکی می رسد، اما آنچنان اهمیت دارد که حتی سازمان ملل هم یک روز جهانی را به آن اختصاص داده‌ است. اما وقتی از شاد بودن زنان صحبت می کنیم، واقعاً منظور ما چیست؟

چه چیزی باعث شاد شدن و لذت بردن زنان از زندگی می ‌شود؟ میلیون ها و میلیون ها زن در جهان هستند که آرزوها، رؤیاها و خواست های متفاوت و منحصر به فرد خود را دارند. آیا واقعاً می توان اصول مشترک و یکسانی را برای شاد بودن همه این زنان متفاوت پیدا کرد؟

شاید این کار در ابتدا به نظر غیر ممکن بیاید، اما بررسی ها نشان داده که زنان شاد یک سری خصوصیات و ویژگی های مشترکی دارند که تقلید از این خصوصیات و ویژگی ها و تقلید آنها در زندگی، می تواند به سایر زنان در دستیابی به زندگی شاد کمک کند .

البته نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که بر خلاف باور عمومی، شاد بودن نیازمند داشتن مقادیر نامتنابهی از پول یا اندامی مانند سوپر مدل ها یا صورتی با زیبایی افسانه ای نیست.

شاد بودن زنان چیزی بسیار فراتر از این‌ موضوع است. در ادامه با بست فارسی همراه باشید تا ۱۰ مورد از راه های شاد بودن زنان را برای شما بازگو کنیم.

راز شاد بودن خانمها,راز شاد بودن زنان,راه های شاد بودن زنان

۱۰. شکرگزار بودن

شاید هیچ انسانی در دنیا نباشد که در آرزوی دست یافتن به چیزی فراتر از داشته‌ های موجود خود نباشد، با این همه بررسی‌ ها و مطالعاتی که بر روی زنانی با ویژگی شاد بودن انجام‌ شده است نشان می‌ دهد که آن دسته از زنانی که بابت داشته های فعلی خود سپاس گزار و شاکر هستند در مقایسه با زنانی که همواره از نداشته های خود می ‌نالند، بسیار شادتر هستند.

به خاطر داشته باشید که بدیهی ترین جزئیات زندگی شما مانند نداشتن بیماری یا داشتن خواهر و برادری که می توانید با آن‌ ها صحبت کنید یا پدر و مادری که در کنارتان هستند، همگی نعمت هایی هستند که شاید سایر زنان از آن بی بهره اند. بنابراین شکرگزار داشته هایتان باشید که این شکرگزاری شادی را به همراه می آورد.

۹. عمر که بی عشق رفت هیچ حسابش مگیر

امروزه زنان آنچنان به دنبال دستیابی به چیزهایی مانند پول بیشتر یا هیکل مناسب تر هستند که اکثریت آنها یکی از اصلی ترین عوامل شاد بودن در زندگی، یعنی عشق و داشتن رابطه عاشقانه را از یاد برده اند.

توصیه ما به همه زنان این است که برای لحظه ای درنگ کنند و به روابط عاشقانه خود با دوستان و نزدیکان، با پدر و مادر و با همسر و فرزندان خود بیندیشند و به یاد داشته باشند که عشق یکی از اصلی ترین عوامل شاد بودن و شاد زندگی کردن است.

راهکارهای شاد بودن زنان,شاد بودن خانم ها,شاد بودن در زندگی

۸. اهمیت اعتماد به نفس

زنان و مردان تفاوت های بیولوژیکی و فیزیکی بارز و مشهودی با هم دارند، اما یکی از این تفاوت های فیزیکی که کمتر کسی از آن آگاه است تفاوت در بزرگی قشر قدامی مغز است.

قشر قدامی مغز آن بخشی از مغز است که وظیفه تولید افکار منفی و شک و شبهه درباره خصوصیات فردی را برعهده دارد. این بخش از مغز به صورت قابل توجهی در زنان بزرگ تر از مردان است.

بنابراین جای تعجب نیست که زنان در مقایسه با مردان به میزان بسیار بیشتری با مشکل اعتماد به نفس پایین و شک و تردید نسبت به خود مواجه باشند.این اعتماد به نفس پایین یکی از موانع اصلی پیش روی زنان در دستیابی به شادی و لذت در زندگی است.

به همین جهت به تمام زنان پیشنهاد می کنیم که با مبارزه با برچسب ها و کلیشه های معمول مورد انتظار از زنان، مواردی مانند پوشیدن لباس‌های خاص، پیروی از مدها، داشتن اندام بی نقص و موارد مشابه سعی در بالا بردن اعتماد به نفس خود داشته باشند.

آنها باید به یاد داشته باشند که میزان اعتماد به نفس و شادمانی در زندگی رابطه مستقیم با یکدیگر دارند و افزایش هر کدام به افزایش دیگری منجر می شود.

۷. سرگرمی شخصی

امروزه زنان آنچنان در زندگی روزمره و وظایف و مسئولیت های خود غرق شده اند که عملا خود را فراموش کرده اند. پیشنهاد ما به همه زن ها این است که در طول روز زمانی را به خود اختصاص داده و یک سرگرمی شخصی برای خود انتخاب کنند.

این سرگرمی می‌ تواند هرچیزی باشد: ورزش، آشپزی، مطالعه، فیلم دیدن و موارد بسیار دیگر. به یاد داشته باشید که صرف زمان برای این سرگرمی‌ ها باعث بالا رفتن میزان رضایت و شادمانی فردی شما می‌شود.

راز شاد بودن خانمها,راز شاد بودن زنان,راه های شاد بودن زنان

۶. کتاب، کتاب، کتاب

زمانیکه در مورد کتاب و مطالعه و کتاب‌ خوانی با زنان صحبت می شود، پاسخ بسیاری از آن‌ ها چیزهایی شبیه وقت نداشتن یا از ما گذشتن است، اما به‌ خاطر داشته باشید که مطالعه و کتاب خواندن یکی از بهترین راه‌ های کاهش استرس و فشار در زندگی روزمره و در نتیجه افزایش سطح لذت از زندگی است.

کتاب‌ خوانی نه تنها باعث بالا رفتن میزان اطلاعات عمومی می شود، بلکه خواندن کتاب باعث می شود تا خواننده در دنیای آن کتاب غرق شده و با فضا و تفکرات شخصیت های مختلف آشنا شود. به یاد داشته باشید که داشتن قوه فانتزی پردازی، یک عامل موثر در شاد بودن خانم ها است.

۵. سرمشق

یکی دیگری از موضوعات پیش روی زنان در زندگی روزمره که باعث پایین آمدن میزان لذت آنها از زندگی می‌شود، نبود یک الگو، یک سرمشق یا یک راهنما برای پیروی در زندگی است.

پیشنهاد ما به همه زنها این است که برای دستیابی به زندگی شادتر سعی کنند تا یک راهنما و الگوی خاص برای خود انتخاب کنند تا با پیروی از تجربیات و راهکارهای این فرد بتوانند راحت تر مشکلات پیش روی خود در دستیابی به شادمانی را شناسایی کرده و این مشکلات را از بین ببرند.

راز شاد بودن خانمها,راز شاد بودن زنان,راه های شاد بودن زنان

۴. شوخ طبعی و بذله گویی

ضرب المثلی قدیمی وجود دارد که می گوید خنده بر هر درد بی درمان، دوا است. روان شناسی هم بر این مثل مهر تایید گذاشته است.

تحقیقات روان شناسی نشان داده است که خندیدن و شوخ طبع بودن، نه تنها باعث کاهش دردها و آلام جسمی و اضطراب ها و استرس های ذهنی و روحی می شود بلکه یکی از راه های شاد بودن زنان است که باعث بالا رفتن میزان روحیه و درنتیجه شاد بودن می شود.

به همین دلیل پیشنهاد بعدی ما به زنان برای داشتن زندگی شاد و لذت بردن از زندگی، شوخ طبع بودن و لذت بردن از لطیفه‌ها و خندیدن است.

۳. دوستی ها

مطالعات و بررسی های جامعه شناسان و روان شناسان نشان داده است که یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر شادی و شادمانی در زندگی‌ زنان، میزان تعاملات اجتماعی آنها است.

این مطالعات نشان داده اند که هرچه میزان تعاملات و روابط با دوستان بیشتر باشد، میزان شادمانی و لذت بردن از زندگی هم به همان نسبت بالاتر است.

به‌ همین دلیل یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی ما به همه زنان برای دستیابی به زندگی شاد، داشتن روابط اجتماعی بالا و دوستان صمیمی است. به یاد داشته باشید هرچقدر دوستان و اطرافیان صمیمی بیشتری داشته باشید، احتمال لذت بردن شما از زندگی هم بیشتر است.

راز شاد بودن خانمها,راز شاد بودن زنان,راه های شاد بودن زنان

۲. ورزش

یکی از درمان های معمول پیشنهادی روان شناسی برای غلبه بر افسردگی، ورزش است. درحقیقت بسیاری از روان شناسان معتقد هستند که تاثیرگذاری ورزش برای درمان افسردگی از بسیاری از داروهای ضد افسردگی هم بیشتر است.

بر اساس مطالعات پزشکی، ورزش یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش ترشح هورمون اندورفین یعنی همان هورمونی است که باعث ایجاد احساس شادی در بدن می‌شود.

بنابراین جای تعجب نیست که یکی از راهکارهای شاد بودن زنان برای بالا بردن میزان شادی و شادمانی، انجام ورزش باشد. ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به روزانه زمانی را صف انجام آن کنید.

۱. لحظات را دریابید

ضرباهنگ سریع و ماشینی امروزه، باعث شده است تا بسیاری از زنان تنها در حال جستجو و تلاش برای رسیدن به مقصد باشند و فراموش کرده باشند که نیم بیشتر لذت دستیابی به یک هدف، مسیری است که برای دستیابی به آن هدف پیموده می شود.

به عبارت دیگر، یکی از راه های شاد بودن زنان این است که نباید فراموش کنند، طول زندگی مهم نیست، بلکه این پهنای زندگی است که حائز اهمیت است. اینکه از یک نقطه به نقطه دیگر می روید به اندازه چگونگی پیمودن این مسیر و که صرف این گذر کرده‌اید، اهمیت ندارد.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که در طول هر روز چند بار دست از کار کشیده و به لحظات و زمان‌هایی که گذرانده اید فکر کنید. شادی هایی که در این مدت داشته اید را به‌ خاطر بیاورید و بابت داشته های خود شکرگزاری کنید.

فراموش نکنید که نگرانی ها بر شما مسلط خواهند شد، پس تلاش کنید تا نگرانی ها را از خود دور کرده و با به یاد داشتن لحظات شاد خود، شاد زندگی کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا