سبک زندگی

10 درس زندگی برای یادگیری از حماسی ترین شکست ها

خلاصه نوشته
  • آیا در زندگی خود شکست های حماسی ای دارید که تجربه بدی برای شما باشد؟ متأسفانه، شما همچنان به خطا ادامه خواهید داد - همانطور که همه انسان ها این کار را انجام میدهند. در حالی که ممکن است بخواهید خودتان را بزنید و از روی اشتباهات جیغ بکشید، ناامیدی شما فرصتی را برای یکی از بزرگترین درسها فراهم می کند.

درس گرفتن از شکست ها در زندگی

شکست در اطراف شماست. از تربیت بچه ها گرفته تا کار شغلی، هر روز اشتباه می کنید. یک کودک نوپای جوان حتی در کارها نیز ناکام می ماند. چند بار به نوزاد خود گفته اید که اجاق گاز را لمس نکنید؟

تا زمانی که آنها اجاق گاز را لمس نکردند و درد سوزاننده ای را احساس نکردند، نفهمیدند که خطای وحشتناکی مرتکب شده اند. با این حال، سوختگی از بین خواهد رفت، اما دردی که آنها تجربه کرده اند به آنها عبرت می دهد.

زندگی شما کاملاً شبیه زندگی یک کودک نوپا است. هرچه پیش می روید زندگی را بیشتر یاد می گیرید. آیا می دانید ترس از شکست اغلب می تواند ضربه زننده تر از حماسه ای باشد که در زندگی تجربه می کنید؟

طبیعی است که بخواهید برای ایجاد اضطراب و وحشت از مواردی که باعث درد شما می شوند اجتناب کنید. کودکی که اجاق گاز را لمس کرده ممکن است از سوختن دوباره بترسد و در فاصله پنج فوت اجاق گاز قرار نگیرد. اجتناب از اجاق گاز تا آخر عمر کودک غیرواقعی است و نمی توانید از ترس سقوط یا صدمه دیدن از زندگی جلوگیری کنید.

درس گرفتن از شکست,درس گرفتن از شکست ها,شکست در زندگی,

پایداری والت دیزنی

چه کسی عاشق میکی موس، دونالد داک و گوفی نیست؟ آیا می دانید این شخصیت های محبوب برای معرفی به عموم مردم در تلاش بودند؟ امپراطوری دیزنی همیشه موفقیت پر رونق امروز نبود.

والت چند بار دچار سقوط و ورشکستگی شد و اغلب به اندازه موفقیت هایش شکست های خود را به نمایش می گذاشت. وقتی مردم نام دیزنی را می شنوند، آن را با شکوفایی مرتبط می دانند، اما تعداد کمی می دانند که افسانه این امپراتوری تا ورشکستگی هم رفته است.

تمام فشارهای زندگی باعث شد دیزنی دچار یک شکست عصبی شود. حتی وقتی شخصیت های او به یک نام خانوادگی تبدیل شدند، او وقتی داستان سفید برفی را خلق کرد، دوباره خود را بدون پول یافت. او مجبور شد وام بانکی بگیرد تا فیلم را روی پرده ببرد کند.

هرکسی داستانی دارد، حتی ثروتمندان و افراد مشهور که به نظر می رسد همه اینها برای آنها رقم خورده است. کاری که شما در آن اوقات سختی انجام می دهید مهمترین اهمیت را دارد.

ده درس زندگی ماندگار

با مرور دوباره به درسهایی که در طول زندگی آموخته اید، می توانید مواردی را که باعث موفقیت شما شده اند و آنهایی که شما را شکستند، ببینید. با این حال، در Bestfarsi ده نکته وجود دارد که می توانید از آن تجربیات لازم را فرا بگیرید.

10. فروتن باشید

حماسه ای که شما در زندگی تجربه نمی کنید فروتنی را به شما می آموزد. هنگامی که یک یا دو بار منیت خود را خرد کردید، به دنبال مسیرهای جدید می گردید و درک بیشتری پیدا می کنید.

شما یاد خواهید گرفت که اشتباهی را که باعث شکست شما شده است اصلاح کنید و می توانید آرزوهای خود را برآورده نمایید. هوشیارتر می شوید اگر چندین بار زمین بخورید تا تواضع را بیاموزید.

این مطلب را از دست ندهید
10 راهی برای رابطه عاشقانه زوج ها

9. همدلی کنید

بسیاری از مردم همدردی می کنند زیرا برای دیگران متأسف هستند. با این حال، هنگامی که به ته قله برسید، یاد می گیرید که چگونه همدلی کنید. وقتی در آن مکان های تاریک بوده اید می توانید با دیگران در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنید. شما به دیگران ترحم خواهید کرد، و این درک شما را از چیزها تغییر می دهد.

8. مهارت های بهتر مقابله ای

هنگامی که جوان هستید، ممکن است از الکل به عنوان روش مقابله با استرس استفاده کنید. با این حال، با افزایش سن، یاد می گیرید که باید از نظر روحی و روانی برای خانواده و حرفه خود سالم باشید. وقتی احساسات مانند موج اقیانوس می پیچد، روش های بهتری برای مقابله با آنها پیدا می کنید.

شما ممکن است در گذشته به داروهای تجویز شده یا الکل روی آورده باشید، اکنون یاد گرفته اید که مدیتیشن یا ورزش کنید تا از تمام عصبانیت های خود احساس دوری داشته باشید.

7. ایجاد یک دیدگاه جدید

از طریق ناکامی ها و ناامیدی های حماسی خود در زندگی، می آموزید که چگونه خوشبختی را در منظر قرار دهید. خوشبخت بودن حالت بودن است و مقصد نیست. می فهمید که چگونه متناسب با چیزها مشاهده کنید و می فهمید که فقط می توانید لحظه را در آغوش بگیرید.

یک مطالعه اخیر نشان داد که 45 درصد از رفتارهای روزانه شما ناشی از عادت است. اگر عادت های بدی دارید که می تواند مانع شما شود، وقت آن است که آنها را ارزیابی کنید و روش هایی را برای غلبه بر این گرایش ها بیاموزید. علاوه بر این، هنگامی که عادت های جدید و بهتری به ترکیب اضافه می کنید، می توانید به هر کاری که فکر خود را تعیین می کنید برسید.

6. مدیریت زمان را درک کنید

هر کس 24 ساعت در روز و هفت روز در هفته دریافت می کند. مهم نیست که چه کسی هستید و چه مقدار پول دارید، زمان بزرگترین تساوی کننده زندگی است. هنگامی که چند شکست دارید، می آموزید که چگونه وقت خود را مدیریت کنید.

اگر یاد نگیرید که زمان را مدیریت کنید، آنگاه شما را کنترل خواهد کرد. اگر می خواهید کارایی داشته باشید و نتیجه خود را بهبود ببخشید، راهکارهایی بیابید که به شما کمک می کند زمان خود را به طور موثر مدیریت نمایید.

5. مهارت های برنامه ریزی بهتر

ایجاد یک برنامه عملیاتی مشخص برای دستیابی به اهداف خود برای موفقیت حیاتی است. شکست ها به شما یاد می دهند که یک برنامه ریز بهتر شوید. شما باید رویکرد خود را اصلاح کنید و اهداف خود را تغییر ندهید. با تنظیم روش ها و تکنیک های گذشته، می آموزید که چگونه رویاهای خود را ممکن کنید.

4. قدرشناسی

گاهی اوقات به دنبال خوشبختی و سود اقتصادی هستید که باعث می شود موارد مهم را فراموش کنید. از یک فرد بی خانمان که در خیابان زندگی می کند بپرسید که داشتن یک خانه و یک تخت راحت برای خوابیدن چقدر زیباست؟؟؟ بنابراین از آنچه در زندگی دارید سپاسگزار باشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش برای این که در طول روز یک نفر را خوشحال کنیم!

3. ایمان خود را در آغوش بگیرید

هر کس اعتقادات و عقاید مختلفی دارد که این حق شما در این دنیاست. با این حال، یک چیز که یاد خواهید گرفت این است که چگونه در زمان سختی از قدرت بالاسر خود استفاده کنید. چه مسیحی باشید، چه مسلمان، چه بی دین، ​​همه چیزهایی دارند که می توانند از آنها بخواهند قدرت و کمکشان کنند همچون خدای بلند مرتبه.

2. دوستان واقعی شما

وقتی همه چیز عالی پیش می رود داشتن دوستان زیادی آسان است. با این حال زمانی که همه چیز را از دست داده اید و هیچ جایگاه و پولی ندارید افرادی  هستند که به شما می چسبند. هنگامی که در تاریک ترین زمان ها قدم می گذارید، خواهید فهمید که دوست واقعی شما کیست چراکه آنها هنوز در کنار شما ایستاده اند.

1. قلب خود را بررسی کنید

هنگامی که شکست می خورید، چاره ای ندارید جز اینکه به درون خود نگاه کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است باعث این ناامیدی ها شود. تجزیه و تحلیل درون می تواند به شما کمک کند از چیزهایی که مانع شما شده اند عبور کنید و در آینده می توانید موفق شوید.

موفقیت در زندگی,موفقیت واقعی در زندگی,درس گرفتن از شکست,

جیم کری و شکست در زندگی

زندگی شما هرگز کامل نخواهد بود و همچنین نباید انتظار داشته باشید که چنین باشد. وقتی در طول زندگی لج می کنید و می افتید، همه چیز درمورد برخاستن و داشتن شهامت و قدرت برای شروع دوباره است. آیا می دانید جیم کری بازیگر مشهور شکست های زیادی داشت؟

او برنده بسیاری از جوایز People Choice و Golden Globe است، با این حال حتی تحصیلات دبیرستان را نیز ندارد. خانواده اش چنان فقیر بودند که مجبور شد در 15 سالگی مدرسه را رها کند تا برای کمک به امور مالی دربان باشد. کری با افسردگی، اضطراب و ترس از شکست دست و پنجه نرم می کرد.

وی در مصاحبه ای اظهار داشت که از تکالیف مثبت و تجسم برای کمک به او در رسیدن به اهدافش استفاده کرده است. کری معتقد به صریح قانون جذب است – با استفاده از انرژی مثبت برای جذب بهترین ها در زندگی.

چند بار دیده اید که ستاره های سینما یا تلویزیون آنقدر توجه خود را به حرفه خود و پیگیری پول معطوف کنند که از خانواده خود غافل شوند؟ داشتن پول در بانک و چند تجمل قابل درک است، اما برخی از مردم همه چیز را برای شهرت و ثروت تجارت می کنند. اگر خانواده خود را از دست بدهید اما بانکی پر از پول داشته باشید ، ارزش آن را دارد؟

سرنوشت شما چیست؟ می خواهید در زندگی کجا بروید؟ نگذارید شکست های شما آینده شما را مشخص کند. با استفاده از درس های زندگی خود، قدرت غلبه بر این شکست را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا