سبک زندگی

10 گام برتر از راههای مبارزه با احساسات منفی

افزایش بازدید در گوگل

چگونه با احساسات منفی مقابله کنیم؟

احساسات و انرژی های منفی اجتناب ناپذیرند و گاهی بدون آن که بدانیم از کجا آمده اند، ما را درگیر می کنند و کنترل احساسات و رفتارمان را در دست می گیرند.

این انرژی ها و حس های منفی می توانند تاثیرات بسیار عمیقی بر افکار و سلامت روح ما داشته باشند، تا جایی که ممکن است باعث شوند تا نتوانید راحت بخوابید، یا همواره برای هر چیزی در طول روز استرس و نگرانی داشته باشید.

اگر از این احساسات جلوگیری نکنید می توانند از پیشرفت شما جلوگیری کنند و تمام انرژی را از شما بگیرند.

اما نیازی نیست نگران باشید، هر چیزی راه حلی دارد. اگر شما هم از این دسته احساسات رنج می برید و می خواهید با آن ها مقابله کنید، با Bestfarsi همراه باشید تا ۱۰ تا از بهترین راهکار های مقابله با احساسات منفی را بررسی کنیم.

احساسات منفی,با احساسات منفی چه کنیم,برخورد با احساسات منفی

۱۰. جایگزین کردن احساسات منفی با انرژی های مثبت

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در این مواقع انجام دهید جایگزین کردن احساسات منفی تان با چیز های مثبتی است که حال تان را خوب می کند، در واقع از این انرژی های منفی به عنوان منبعی برای به وجود آوردن حس های زیبا استفاده کنید.

برای شروع می توانید کاغذ و قلم بردارید و هرچیزی که بابت آن خوشحال و شکرگزار هستید را یادداشت کنید.

این کار به شما کمک می کند که با تمرکز بر داشته ها و حس های مثبت متوجه شوید که اوضاع آن قدر ها هم بد نیست و شما دلایل زیادی برای خوشحال بودن دارید، فقط کافی است بهتر ببینید و به احساسات منفی اجازه ندهید تا کنترل را به دست بگیرند.

۹. لبخند بزنید؛ حتی اگر حس و حالش را ندارید

همانطور که همه ما می دانیم خنده و لبخند زدن بر هر درد بی درمان دواست! حتی اگر خوشحال نیستید هم لبخند بزنید زیرا تاثیرش را بلافاصله احساس خواهید کرد، در واقع خندیدن یکی از بهترین و موثرترین سلاح هایی است که می توانید برای جنگیدن با احساسات منفی از آن استفاده کنید.

بنابراین هرگاه که احساس کردید حال خوبی ندارید و درگیر احساسات منفی شده اید خودتان را با دیدن فیلم های کمدی و خنده دار سرگرم کنید و بدانید که هیچ چیزی ارزش آن را ندارد که بخواهد لبخند را از چهره شما بگیرد.

احساسات منفی و اتفاقات ناخوشایند چیزهایی هستند که در زندگی همه ما پیش می آیند اما مهم آنست که با آن ها مقابله کنید و لبخند بزنید، زیرا در نهایت همه چیز بهتر می شود.

راههای مبارزه با احساسات منفی,مقابله با احساسات منفی,احساسات منفی

۸. یادآوری روزهای خوب و احساسات مثبت قدیمی

یکی از بهترین راههای مبارزه با احساسات منفی، به یاد آوردن لحظات و خاطرات خوب گذشته است. این کار به شما کمک می کند تا برای لحظه ای هم که شده از شر احساسات منفی راحت شوید و وقتی به خودتان می آیید در حال لبخند زدن به خاطرات قدیمی هستید.

از قدرت خوش بینی استفاده کنید، وجودتان را از حس های مثبت پر کنید و شادی بیشتری بخواهید. مطمئن باشید که پس از این احساس خیلی بهتری خواهید داشت و کنترل احساس تان را در دست خواهید گرفت، پس تنبلی نکنید و فورا انجامش دهید!

۷. به خودتان یادآوری کنید که شکست خوردن مشکلی ندارد

وقتی احساسات منفی شما را هدف گرفته اند، یکی از بهترین راهکار ها این است که بپدیرید گاهی آدم ها شکست می خورند و این امری طبیعی است. اگر می ترسید که نتوانید موفق شوید و یا از شکست های قبلی تان سرخورده و ناراحت شده اید، باید بدانید که این اتفاق چیزی است که در زندگی همه ما اتفاق می افتد.

شکست ها پله های رشد روح ما هستند و اگر وجود نداشتند ما هیچ وقت نمی توانستیم از زندگی درس بگیریم و در سری های بعدی موفق شویم.

به خودتان یادآوری کنید که حتی موفق ترین افراد هم در زندگی شان بارها شکسته خورده اند، اما چیزی که آن ها را متمایز کرده است این بوده که کنترل احساسات منفی شان را به دست گرفته اند و نا امید نشده اند.

بنابراین اگر از میدان مبارزه بیرون افتاده اید و یا چیزی را از دست داده اید، قوی تر برگردید، از هرچیزی که به شما ضربه زده قدرتمند تر باشید و هرجایی که ضعیف عمل کردید را بهبود ببخشید.

احساسات منفی,با احساسات منفی چه کنیم,برخورد با احساسات منفی

۶. ورزش؛ کلید رهایی شما

برای مقابله با احساسات منفی یکی از بهترین کارهایی که می تواند حسابی حال و هوای تان را عوض کند این است که از نشستن و فکر کردن دست بردارید و کمی ورزش کنید.

با این کار نه تنها تمرکزتان از روی احساسات منفی برداشته می شود، بلکه سلامت جسمی تان هم بهبود می یابد و استرس شما تا حد زیادی فروکش می کند.

بنابراین اگر درگیر این احساسات هستید با کمی فعالیت و ورزش شروع کنید، مطمئن باشید که از نتیجه کار راضی خواهید بود.

۵. خودتان را مشغول کنید

گاهی اوقات یکی از کاربردی ترین روش های مقابله با احساسات منفی این است که نادیده شان بگیرید و حواس تان را پرت کنید.

هر چیزی که حس و حالش را دارید، از کتاب خواندن گرفته تا تماشای فیلم و یا خرید کردن را انجام دهید و به چیز دیگری فکر نکنید. قطعا پس از انجام آن ها انرژی بیشتری دارید و بهتر اوضاع را کنترل خواهید کرد.

احساسات منفی,با احساسات منفی چه کنیم,برخورد با احساسات منفی

۴. برای آرامش کمی قدم بزنید

گاهی اوقات وقتی درگیر انرژی های منفی شده اید این که در مکانی بسته و دیوار کشی شده سپری کنید، بدتر شما را کلافه می کند و اعصاب تان را به هم می ریزد.

در این مواقع در هوای آزاد قدم بزنید و نفس های عمیق بکشید، این کار نه تنها اضطراب را از شما دور می کند بلکه باعث می شود ذهن تان بهتر کار کند و بتوانید چاره ای برای وضعیت پیش روی تان بیابید.

۳. قبل از صحبت کردن فکر کنید

همه ما وقتی در شرایط بدی هستیم و در حال جنگیدن با احساسات منفی در سرمان می باشیم، ممکن است عکس العمل هایی از خودمان نشان دهیم که برای دیگران چندان خوشایند نیست.

به طور مثال قطعا تجربه کرده اید وقتی درگیری ذهنی دارید ممکن است جواب شخصی را طوری بدهید که اصلا مناسب نیست، بنابراین وقتی در شرایط بدی هستید، قبل از صحبت کردن کمی مکث کنید.

با این کار نه تنها خودتان آرام تر می شوید بلکه می توانید مطمئن باشید که اوضاع را کنترل می کنید و بحث نا خوشایندی را به درگیری های توی ذهن تان اضافه نخواهید کرد.

احساسات منفی,با احساسات منفی چه کنیم,برخورد با احساسات منفی

۲. از افرادی با انرژی منفی دوری کنید

مطمئن باشید که دور شدن از افراد منفی زندگی تان نه تنها برای شرایط کنونی و احساسات بد شما موثر واقع می شود، بلکه در تمام طول زندگی تان هم مفید خواهد بود.

قطعا شنیده اید که همه ما بازتابی از از نزدیک ترین افراد زندگی مان هستیم و ۵ نفر از افرادی که بیشتر با آن ها وقت می گذرانیم، بیشترین تاثیر را در شکل گیری شخصیت و احساسات ما خواهند داشت.

بنابراین حتما متوجه شده اید که اگر افراد خشمگین و یا پر از انرژی منفی را کنارتان نگه دارید، نه تنها اوضاع بهتر نمی شود، بلکه همه چیز پیچیده تر خواهد شد.

پس پیش از هرکاری مطمئن شوید که دورتان را با افراد مثبت و آرام پر کرده اید و از تمام انرژی های بد و افراد منفی به اندازه کافی فاصله گرفته اید.

۱. درخواست کمک کنید

اینکه از دیگران کمک بخواهید نه تنها چیز بدی نیست، بلکه یکی از بهترین رویکرد های مقابله با احساسات بد و منفی است و نشان می دهد که شما در این پروسه در حال تلاش هستید.

گاهی یکی از بهترین کارها این است که به دوست و یا فردی که نگران شماست مراجعه کنید و حرف بزنید. هرچیزی که آزارتان می دهد را بیان کنید و مطمئن باشید حتی اگر چیزی را تغییر ندهید هم در انتها  بسیار سبک تر می شوید و می توانید اوضاع را کنترل کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا