سبک زندگی

10 کاری که افراد شاد هرگز انجام نمی دهند

افزایش بازدید در گوگل

چگونه یک انسان شاد باشیم؟

به طور کلی، شاد زیستن و خوشحال بودن، یکی از اصلی ترین اهداف مان به شمار می رود. البته با توجه به شرایط متغیر جامعه و احوالات شخصی، حفظ انگیزه و از دست ندادن روحیه، با سختی همراه است.

در ادامه با بست فارسی همراه باشید تا برخی از کارهایی که برای شاد بودن در زندگی نباید انجام دهید را به شما معرفی کنیم.

آدم های شاد,ادم های شاد و پر انرژی,خصوصیات آدم های شاد

۱۰. نپذیرفتن تفاوت ها

هیچ یک از افراد جامعه ویژگی های مشابهی ندارند و اخلاق و رفتارشان یکسان نمی باشد. حتی دوقلوهای همسان نیز تنها در ظاهر به یک دیگر شبیه اند ولی متفاوت عمل می کنند.

بنابراین، اطرافیان مان نمی توانند برای رضایت ما خود را تغییر دهند و عادات گذشته شان را کنار بگذارند. برای دستیابی به آرامش خاطر، بهتر است تفاوت انسان ها و نکات مثبت و منفی شخصیت شان را قبول و عملکرد خود را مطابق شرایط تعیین کنید.

۹. بخشندگی نداشتن

همه ما در مراحل مختلف زندگی با ناملایمتی های دیگران مواجه شده ایم و از آن ها ضربه خورده ایم. بدون شک، بخشش افراد به علت ظلم های اعمال شده توسط آن ها، یکی از سخت ترین کارهای دنیاست و به سختی فراموش می شود.

از خصوصیات آدم های شاد این است که تا حد امکان؛ بخشندگی را در خود تقویت می کنند تا با رهایی از خاطرات تلخ گذشته، موفقیت های بیش تری را برای خود رقم بزنند.

راز آدمهای شاد,ویژگی آدم های شاد,آدم های شاد

۸. اولویت ها بندی نداشتن

ارتباطات ما بر اساس موقعیت شغلی، خانوادگی و … تعریف می شوند و بر همین اساس، افراد در زندگی مان جایگاه های متفاوتی دارند.

در صورت مشاهده برخوردهای نه چندان صمیمی از کسانی که خود را به آن ها نزدیک می دانستید، بهتر است کم کم در میزان رابطه تان تغییراتی قائل شوید. به عنوان مثال، مانند آن ها رفتار و به دیدارهایی با فاصله طولانی بسنده کنید!

۷. تنها به خود اهمیت می دهند

مهم ترین راز آدمهای شاد را می توان عدم توجه به زندگی دیگران دانست. هنگامی که تمام تمرکز ما بر روی شیوه زندگی، درآمد، موفقیت و پسرفت های دیگران باشد، نمی توانیم به اندازه کافی برای رفتارهای اشتباه خود وقت بگذاریم و نسبت به اصلاح آن ها اقدام کنیم.

به همین خاطر، هدف گذاری و مطالعه کتاب های انگیزشی و خودشناسی را جایگزین فکر کردن به زندگی بقیه کنید تا زندگی شادتری داشته باشید.

آدم های شاد,ادم های شاد و پر انرژی,خصوصیات آدم های شاد

۶. صداقت در زندگی ندارند

راستگویی و صداقت در کل جهان اهمیت دارد و برای بسیاری از افراد به عنوان یک معیار در انتخاب دوست، همسر و مانند آن ها به شمار می رود.

انسان های شاد، علاوه بر دیگران، با خود نیز صادق اند و سعی می کنند امور را خارج از تصورشان و به همان صورتی که هستند در نظر بگیرند. با این روش، انتظارات بیهوده از بین رفته و میزان تلاش برای موفقیت بیش تر می شود.

۵. خاطرات بدشان را نمی خواهند فراموش کنند

زندگی ادامه دارد و هیچ چیزی تا ابد باقی نمی ماند. گاهی اوقات یادآوری و مرور هرروزه گذشته، نه تنها بدون فایده است، بلکه باعث رنجیده خاطر شدن مان نیز می شود.

با کارهای مختلف مثل کلاس یوگا، مشاوره، کتاب خواندن، آشنا شدن با افراد و یادگیری مهارت های جدید، می توانید خود را در برابر اتفاقات ناراحت کننده گذشته تان ایمن کنید این یک راز آدمهای شاد محسوب می شود!

آدم های شاد,ادم های شاد و پر انرژی,خصوصیات آدم های شاد

۴. اشتباهات را تکرار کردن

باید بدانید که همه انسان ها اشتباهاتی دارند و بنا بر شرایط، فرصت جبران آن ها را نیز به شیوه های مختلفی دریافت می کنند. به یاد داشته باشید که میزان اهمیت شما به روح و روان تان، بیانگر سبک زندگی شماست.

بنابراین، خود را لایق بخشش بدانید و به نادانی های گذشته تان، به عنوان پله ای برای پیشرفت بیش تر نگاه کنید.

البته در بعضی شرایط، دیگران عامل اصلی عدم خوشحالی ما هستند و خودمان نقشی در زندگی نداریم. اگر شما هم مانند برخی افراد چنین گذشته ای داشته اید، بهتر است برای آینده تان برنامه ریزی کنید و دیگر سرزنش خود و سایر افراد را کنار بگذارید.

۳. قضاوت کردن

در چند سال اخیر، عده زیادی از مردم از زندگی رویایی خود به علت طرز تفکر غلط دیگران دست کشیده اند و سال ها حسرت را به داشتن یک زندگی شاد و معمولی ترجیح داده اند!

البته در حال حاضر، میزان تاثیر گفته های دیگران بر روی تصمیم ها به شدت کاهش یافته است. اما هنوز هم برخی افراد به همین دلیل بهترین روزهای زندگی شان را در محرومیت از آزادی های اولیه سپری می کنند!

انسان های شاد، می دانند که تنها یک بار زندگی می کنند و این فرصت تنها یک بار به آن ها داده می شود. بنابراین، بدون توجه به حرف دیگران، کاری را که از نظرشان درست است را انجام می دهند.

آدم های شاد,ادم های شاد و پر انرژی,خصوصیات آدم های شاد

۲. توجه به زندگی دیگران

متاسفانه، برخی افراد به شدت به دارایی های دیگران توجه می کنند و قدردانی از نعمت های زندگی خود برای شان اهمیتی ندارد. این موضوع، در بین نوجوانان بیش تر از سایر طبقات جامعه مشاهده می شود.

هنگامی که پیشرفت در درس و شغل، جدایی از دوستان اشتباه و سایر موارد لازم را مهم بدانید و نسبت به روز قبل عملکرد بهتری داشته باشید، شادی های کوچک و بزرگ زندگی تان را پیدا می کنید.

۱. فراموش کار هستند!

از یاد بردن مناسبت های مهم، نام نزدیکان و مانند آن ها، نه تنها خوب نیست، بلکه به مرور علاوه بر رنجش دیگران، خودمان را نیز اذیت می کند.

معمولا انسان ها تمایل به فراموشی و پاک کردن قسمت های اشتباه زندگی شان دارند. البته برخی افراد، به علت ناتوانی در گذر از گذشته و یا حتی مشکلاتی مانند افسردگی، نمی توانند زندگی آینده شان را نجات دهند.

اگر شما هم از سیر کردن در سال و ماه های پیش و تصور امور به شیوه دلخواه تان خسته شده اید و نیازمند تغییر هستید؛ بهتر است برای سریع تر نتیجه گرفتن، از روانشناس کمک بگیرید تا شادی به زندگی تان بازگردد!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا