خبری های شگفت انگیز

10 مورد از گران ترین حیوانات جهان

افزایش بازدید در گوگل

گران قیمت ترین حیوانات دنیا

در دنیای امروز بخشی از طبیعت را حیوانات احاطه کرده اند که این حیوانات به دو دسته اهلی و وحشی تقسیم می شوند. اغلب انسان ها ترجیح شان این است تنهایی و خلع های درونی خود را با حیوانات پر کنند! حال این سرگرمی و وقت گذرانی می تواند رفتن به باغ وحش باشد و یا نگه داری از حیوانات اهلی در خانه.

همانطور که می دانید نگه داری و سرپرستی حیوانات اهلی چون: گربه، سگ، انواع پرندگان، همستر، خرگوش و… رایج تر از دیگر حیوانات است. برخی از حیوانات اهلی هم هستند که هزینه های گزافی به همراه دارند و گران قیمت هستند. افراد زیادی در این دنیا وجود دارند که با توجه به در آمد و ارزیابی توان مالی خود حیوان خانگی مورد علاقه خود را خریداری می کند. نگه داری بعضی از این حیوانات و موجودات هزینه هایی دارد که هر شخصی نمی تواند به سادگی از پس خرید و نگه داری آن برآید. برخی از حیوانات به دلیل نژاد و کم یابی شان ارزیابی می شوند به همین علت شما با قیمت های کاملا استثنایی آن ها در هنگام خرید، مواجه می شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با گران قیمت ترین حیوانات دنیا آشنا کنیم.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۱۰. گاو میسی | Missy The Cow

میسی، گاوی شیرده که مصلما هر مزرعه دار و گاو بازی دوست دارد حداقل یکی از آن ها در گاوداری یا طویله خود داشته باشد! با نگاهی ساده تشخیص خواهید داد که میسی تنها یک گاو معمولی است اما سرعت، قدرت بدنی بسیار بالا و شیر دهی فوق العاده اش سبب شده که آن را به عنوان یکی از بهترین گاو ها در کشورهای اروپایی و آسیایی بشناسند. ارزش پولی آن را تاکنون به ۱.۵ هزار دلار رسیده است. این گاو در برنامه های تلویزیونی مخصوص به حیوانات در سال های ۲۰۰۹ طرفداران زیادی را جذب خود ساخته و مقام های قهرمانی های پی در پی را از آن خود کرده است. البته فراموش نکنید گاو هایی که در مسابقات گاو بازی کانادا وجود دارند، با قیمت های نجومی خرید و فروش می شوند و مطلقاً نمی توان لقب گران ترین گاو جهان را به میسی نسبت داد.

گران قیمت ترین حیوانات,گران قیمت ترین حیوانات خانگی,گران قیمت ترین حیوانات دنیا

۹. میمون دی برازا | De Brazza’s Monkey

میمون دی برازا یکی دیگر از گران ترین حیوانات دنیا است. میمون باتلاقی یا دی برازا، به راحتی و کاملا زیکرانه می تواند تا مدت ها خود را در میان درختان پوشش دهد و پنهان شود، چشم غیر مسلح یافتن و تشخیص آن از لابه لای درختان واقعا سخت و دشوار است. ارزش این نژاد از میمون ۷ الی ۱۰ هزار دلار است. محل اصلی زندگی دی برازا ها را در تالاب های مرکز آفریقاست، این نژاد شگفت انگیز از میمون ها حداکثر تا ۲۲ سال عمر می کنند.

گرانترین حیوان دنیا,گرانقیمت ترین حیوانات خانگی جهان,حیوانات گران قیمت

۸. ماکائوی آبی | Hyacinth Macaw

ماکائوی آبی، طوطی بسیار دلربا با رنگ آبی منحصر به فرد و جزء حیوانات گران قیمت است که در قسمت های شرقی و مرکز آمریکای جنوبی یافت می شود. ماکائوی لقب بزرگترین طوطی پروازی جهان را به خود اختصاص داده است. استحکام و قدرت نوک این طوطی بسیار بالاست، به قدری که تنها فقط با یک ضربه می توانند یک عدد نارگیل را بشکافند… به همین سبب اکثر غذای آنان از قبیل : دانه ها، هسته‌ ی میوه ها، فندق برزیلی و ماکادامیا است که به راحتی به لطف نوکشان آن ها را باز می کنند و میل می کنند. جالب است بدانید، انیمیشنی با مضمون درک انقراض این گونه از پرندگان به عموم مردم در سال ۲۰۱۱ ساخته شده که RIO نام داشت. این طوطی رو به انقراض در حال حاضر ۱۵ هزار دلار قیمت دارد.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۷. کاکادوی نخلی | Palm Cockatoo

هفتمین گران قیمت ترین جانور این فهرست متعلق به طوطی بسیار بلندی با قدی حدود ۵۵ الی ۶۰ سانتی متر و با وزنی ۲۱۰۰ گرمی است. ظاهر بسیار جذاب این طوطی سیاه سبب شده که با قیمت ۱۶ هزار دلار در جهان به فروش برود. طوطی های کاکادوی بسیار باهوش هستند و جزء خانواده کاکادوها می باشند.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۶. گربه ساوانا | Savannah Cat

گربه ای زیبا و بسیار جسور که بی شباهات به سگ های معروف نیست به گونه ای که از نظر ظاهری و رفتاری هم گویی سگ است! ارزش مادی این گربه بی همتا از نژاد “ساوانا” تنها ۲۵ هزار دلار است. که دلیل اصلی این قیمت بالا، معضل بسیار مشکل تولید مثل این نوع نژاد است. ساوانا حیوانی بسیار اجتماعی است و سریعا با انسان ها ارتباط بر قرار می کند و علاوه بر کمیابی و قیمت بالایش جز حیوانات باهوش دنیا هم به شمار می رود.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۵. سوسک گوزنی | Stag Beetle

مقداری عجیب است، اما بله جایگاه ۵ جانور گران قیمت دنیا به سوسک گوزنی تعلق دارد. این حشره‌ سیاهِ ریز با طول ۸ سانتی متری جزء کمیاب ترین و نایاب ترین گونه های جانوری قرار دارد. سوسک های گوزنی که از خانواده سوسک ها لوکاتلیدها هستند، دارای شاخک ها نسبتاً محکم و سفت جلوی صورت و بدن شان هستند. یکی از حشره شناسان در سال های اخیر با قیمت ۹۰ هزار دلار آن را برای آزمایش و تحقیقات خود خریداری کرده است.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۴. بچه شیر های سفید | White Lion Baby

برخی از افرادی که تمکن مالی بالایی دارند به نگه داری این بچه شیر های سفید در خانه علاقه مند هستند. شیر های سفید در مناطق زیر نظر سازمان حفاظت از محیط زیست آفریقا دیده شده اند. طی اطلاعات منتشر شده توسط سازمان حمایتی، در کل دنیا تنها ۳۳۰ قلاده شیر سفید وجود دارد که خبر از خطر رو به انقراض بودن آن را می دهد. قیمت این بچه شیرها ۱۴۰ هزار دلار است که خرید و فروش قانونی آن تنها توسط باغ وحش ها صورت می گیرد و او را به گرانقیمت ترین حیوانات خانگی جهان مبدل کرده است!

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۳. سگ سر لانسلات انکور | Sir Lancelot Encore

سر لانسلات انکور یک نوع سگ لقاحی استمی باشد و تاریخچه بسیار جالبی هم دارد. در سال های ۲۰۰۸ خانواده اتو سگشان را که از نژاد “لابرادور” بود و لحاظ عاطفی وابستگی بسیار شدیدی به او داشتند را بر اثر سرطان از دست دادند. آن ها با استفاده از تولید مثل لقاحی سگی با نتیجه ای کاملا عالی متولد کردند که سر لانسلان انکور نام دارد و به دلیل، این شیوه پرورش سگ که ارزش مادی آن حدود ۱۶۰ هزار دلار است، سال هاست که در جهان مرسوم شده. جالب است بدانید که خانم و آقای اتو برنده‌ مسابقه‌ هنرهای بیولوژیک هم شدند. نژاد لابرادور، سگی کوچک و با قدرت بدنی قابل قبولی است که از آرامش و روانی کاملا پاک برخوردار هستند. این موجودات کوچکِ با نمک در دسته سگ های ورزشی هم قرار دارد.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۲. ماستیف تبتی | Tibetan Mastiff

ماستیف تبتی، سگی با جثه ای بزرگ و زیبا با قدی حدوداً بین ۷۰ الی ۸۰ سانتی متر با انبوهی از مو است که در فلات تبت زندگی می کند. ماستیف سگی کاملا کم یاب و ارزشمند و همچنین یکی از گران قیمت ترین حیوانات است که بر خلاف ظاهر بزرگش ابداً ترسناک نیست و جایگاهی خاصی در دل صاحب خود پیدا می کند. این سگ به قیمت ۵۹۰ هزا دلار به فروش می رسد و در رده ده نژاد سگ گران قیمت دنیا قرار دارد. رنگ سفید این نژاد به وفور یافت می شود و نادر تر از دیگر رنگ های آن است. متاسفانه قاچاق این حیوان به صورت غیر قانونی در سال های اخیر رشد بسیار یافته است.

حیوانات گران قیمت,گران ترین حیوانات جهان,گران ترین حیوانات دنیا

۱. میمون سبز | The Green Monkey

میمون سبز از گران ترین حیوانات جهان است و بر خلاف اسمش اصلا میمون نیست و هیچ ربطی به میمون ها ندارد، بلکه نام یک نژاد بسیار با ارزش و کم یاب از خانواده اسب هاست! سرعت بالا و زیبایی بی نظیر این اسب، دلیل قیمت بالای آن است، میمون سبز بارها در مسابقات اسب دوانی پیروز شده و طرفدان بسیاری در سراسر جهان دارد. ارزش این اسب تنها ۱۶ میلیون دلار است که کم یابی او یکی دیگر از دلایل این قیمت بالایش می باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا