تکنولوژی و فناوری

10 تا از بهترین اپلیکیشن های گردشگری دنیا

بهترین اپلیکیشن های گردشگری جهان کدام است؟

گردشگری چیست و یک گردشگر کیست؟ گردشگری با مسافرت و تفریح یکی شده است. سفر کردن امروزه شامل هر نوع مسافرتی می شود که شما را از محل زندگی و کار دور می کند و در هنگام سفر به مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری سر می زنید.

گردشگری در طی مسافرت صورت می گیرد که شامل برنامه ریزی برای سفر، کسب اطلاعات، انجام سفر و اقامت در آن جا، خرید کردن، دیدن جاذبه های گردشگری، برگشتن به مبدا و مرور خاطراتی که در طی سفر به وجود آمده است. در طی این مراحل مجموعه ای از کنش ها و فعالیت های بین گردشگران، ارائه دهندگان خدمات، سیاست گذاران و میزبانان اتفاق می افتد. با توجه به این که پیشرفت های روز افزونی در صنعت گردشگری وجود دارد و بر روی کیفیت زندگی مردم تاثیر می گذارد نمی توان تعریف ثابتی را برای گردشگری در نظر داشت اما به طور کلی می توان گفت: گردشگری مراحل سفر می باشد، سفری که برای تفریح، استراحت، کسب آرامش، دید و بازدید خانوادگی، پرداختن به امور معنوی و انجام کسب و کار باشد.

گردشگر به کسی گفته می شود که به جایی غیر از محل زندگی خود برای مدت زمانی کمتر از 12 ماه سفر می کند و هدف از آن سفر کسب در آمد نباشد. کلمه توریست برای اولین بار در قرن شانزدهم در فرانسه مطرح شده است. در اوایل توریست به اشراف زادگانی گفته می شد که برای ادامه تحصیلات و به دست آوردن تجربه های لازم زندگی به مسافرت می رفتند، اما بعدها این واژه یا را به کسانی نسبت دادند که برای سرگرمی و وقت گذرانی و گردش به فرانسه سفر می کرند و با گذشت چندین سال این کلمه را می توانستند برای کسانی به کار ببرند که برای مسافرت به شهرهایی مختلفی می‌ رفتند. با توجه به سفرنامه هایی که به جا مانده است مسافرت ایرانیان به کشورهای دور شامل ژاپن، چین و … بوده و سفرهایی دیگری که ایرانیان به آن می پرداختند به اروپا بوده که گردشگران گزارش های سفر خود را در این کتاب ها می نوشتند.

اپلیکیشن های گردشگری,اپلیکیشن گردشگری,اپلیکیشن گردشگری جهان

درآمد صنعت گردشگری چه مواردی است؟

هنگامی که مسافران و گردشگران به قصد سفر و دیدن جاذبه های گردشگری کشورهای دیگر مشغول به مسافرت می شوند معمولا نیاز به خدماتی مثل رزرو هتل، حمل و نقل های داخل شهری، حمل و نقل های بین شهری، شرایط آب و هوایی، جاذبه های گردشگری و… دارند که همه این موارد دلیلی برای افزایش درآمد کشورها یا شهرهای مقصد مورد نظر خواهد شد و سهم مهمی در تولید ناخالص ملی ایفا می کند. توسعه کسب و کارها و مشاغل روستایی و شهری به دلیل همین موضوع می باشد. در شرایط کنونی به دلیل بالا رفتن تعداد مسافرت ها در تمام جهان کسب و کارها و شغل های جدید و پر درآمدی روی کار آمده اند که تورلیدرها و راهنمای سفر یکی از این مشاغل پر درآمد می باشند. با وارد شدن هر گردشگری میزان خیلی زیادی درآمد ارزی نصیب کشورها خواهد شد.

بارها ممکن است کلمات گردشگری مجازی به گوشتان خورده باشد و با گوگل مپ آشنایی داشته باشید و حتی ممکن است در شهرها و کشورهای دنیا قدم هایی مجازی را زده باشید. در دنیای تکنولوژی امروز با گسترش یافتن اینترنت شاهد گردشگری مجازی هستیم که پا به عرصه کسب و کار و مشاغل گذاشته اند. با توجه به این پیشرفت های روز افزون گردشگری وارد عرصه جدیدی می شود که خیلی راحت و با چند کلیک می توانید سراسر دنیا را بگردید و هزینه زیادی پرداخت نکنید.

در واقع این تکنولوژی ها باعث شده اند که افراد با در آمد های پایین بتوانند به بهترین موزه های جهان دسترسی داشته باشند و مکان هایی که افراد پر درآمد از آن ها دیدن می کنند را به کمک تصاویر ویدیویی و عکسی های سه بعدی به خوبی مشاهده کنند.

برای مثال امروزه مشاهده کردن بلندترین قله جهان یعنی اورست برای هیچ یک از افراد غیر ممکن نیست و یا دیدن حرم امام رضا و تماشای برج ایفل به صورت مجازی بسیار راحت می باشد، اما با وجود این خیلی از افراد دیدن و لمس کردن مناظر و طبیعت ها را با فضای مجازی عوض نخواهند کرد و تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند حتی با کمترین هزینه ها به مسافرت بروند و لذت مناظر دیدنی مناطق مختلف را ببرند، ولی باز هم تمامی این ها با مشکلاتی رو به رو است که با پیشرفت تکنولوژی در حال تغییر می باشند.

بهترین اپلیکیشن گردشگری چیست و چه کمکی به مسافران می کند؟

 اپلیکیشن های گردشگری که برای گوشی های اندروید و IOS طراحی شده اند در هر زمانی می توانند به کمک مسافران بروند و درباره نقاط جذاب و جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف توضیحاتی را ارائه کنند و راهنمای گردشگران در سفر باشند. همه افراد به سفر کردن علاقه زیادی دارند و اگر در شهر مورد نظر برای مسافرت دوست یا آشنایی داشته باشیم مسافرت ما خیلی راحت تر می شود و با خیالی آسوده از جاذبه های دیدنی آن شهر دیدن خواهیم کرد و مطمئن هستیم که تمامی مناطق گردشگری آن شهر را دیده ایم؛ اما گاهی اوقات ممکن است در هنگام سفر هیچ آشنا یا دوستی نداشته باشیم با این حال چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ بهترین کار در چنین شرایطی استفاده از بهترین اپلیکیشن های گردشگری می باشد که تمامی اطلاعات مورد نظر در مورد شهری که قصد سفر به آن جا را دارید در اختیار شما قرار خواهد داد.

ویژگی های بهترین اپلیکیشن های گردشگری

بهترین اپلیکیشن های گردشگری,بهترین اپلیکیشن گردشگری,بهترین اپلیکیشن گردشگری ایران

نقشه مکان مورد نظر را در اختیارتان قرار دهد

یک برنامه گردشگری برای کارایی هر چه بهتر باید نقشه کامل تمامی جاذبه های گردشگری و دیدنی شهرها را در خود جای دهد و اطلاعات کافی و مناسبی را در رابطه با رستوران ها، مراکز فرهنگی، مسافت مسیرها، محل های سوخت گیری، مراکز خرید و… داشته باشد و در اختیار مسافران قرار دهد. این چنین نرم افزاری بدون شک کارایی خوبی خواهد داشت؛ مثلا برای شهرهایی مثل مشهد داشتن یک نرم افزار گردشگری می تواند کمک زیادی به گردشگران کند. برای پیدا کردن نزدیک ترین پارکینگ ها، هتل ها و مسافرخانه ها و مسیرهای مورد نظر می تواند بهترین اطلاعات را در اختیار زائران قرار دهد. خیلی اوقات ممکن است با این چنین مسئله ای رو به رو شده باشیم که در شهری مثل تهران یا اصفهان برای خرید های خود توانسته باشیم فروشگاهی را پیدا کنیم ولی این فروشگاه ها هیچ اطلاعاتی از خود بر روی صفحات اینترنتی قرار نداده باشند در این مواقع نرم افزار گردشگری می تواند به ما کمک کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سایت های خشکشویی آنلاین

معرفی جاذبه های گردشگری

در هنگام مسافرت پیدا کردن جاذبه های گردشگری شهر یا کشور مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از مواردی می باشد که در بین تمامی اطلاعاتی که یک نرم افزار در اختیار ما قرار می دهد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطمئنا همه ما در هنگام سفر به لیستی از این جاذبه ها احتیاج خواهیم داشت تا بتوانیم آن شهر را بهتر بشناسیم.

معرفی بهترین مراکز تفریحی

در هنگام مسافرت بارها پیش می آید که خیلی خسته می شویم و نیاز داریم که به یک مجموعه آبی برویم و خستگی های خود را رفع کنیم و یا این که زمان های بیکاری خود را در یک تئاتر بگذرانیم یا به دنبال یک پیست اسکی و مرکز تفریحی برای سرگرمی خود باشیم، بهترین راه برای داشتن همچنین اطلاعاتی بدون شک دانلود بهترین نرم افزار گردشگری می باشد.

معرفی بهترین رستوران ها

همیشه بهترین قسمت مسافرت خوردن غذاهای خوشمزه می باشد و برای خوردن غذا می توانید به رستوران بروید اگر این رستوران از رستوران های معروف و محبوب شهر باشد مطمئنا می توانید خوش مزه ترین قسمت سفر را تجربه کنید. برای مثال خیلی از افراد ممکن است به اصفهان سفر کرده باشند ولی خورشت ماست آن جا را نخورده باشند دلیل این امر هم اطلاع نداشتن از وجود چنین غذاهای محبوبی است. در نتیجه به دلیل نداشتن راهنما از رستوران هایی که آن غذا را درست می کنند بی خبر بوده ایم. با داشتن یک اپلیکیشن گردشگری به راحتی می توانید از رستوران های هر شهری اطلاعاتی را به دست آورید.

معرفی بهترین هتل ها و مراکز اقامتی

برای اکثر خانواده ها یا کسانی که بدون هدف به مسافرت می روند و راهی جاده ها می شوند جایی برای چادر زدن یا اقامت در یک هتل پنج ستاره خیلی مهم است. بدون این که در هنگام سفر کردن دغدغه ای داشته باشید بهترین اپلیکیشن گردشگری برای شما هتل ها و مسافر خانه های هر شهر را به نمایش می گذارد.

استفاده از نظرات کاربران

همیشه در هنگامی گه تصمیم به مسافرت می گیریم باید از تجربه های دیگران اطلاعاتی داشته باشیم چرا که ممکن است دیگران در طول سفر سختی هایی را تحمل کرده باشند که با دانستن آن ها ما متحمل آن سختی نخواهیم شد. در یک نرم افزار گردشگری هر گردشگر و مسافری در زیر مطالب امتیاز گذاری می کند و نظر خود را درباره مکان مورد نظر خواهد نوشت و کاربران دیگر می توانند مطالب کاربران را بخوانند و بهترین مکانی را که به سلیقه آن ها نزدیک است انتخاب کنند و یا حتی از کدهای تخفیفی که اکثر رستوران ها و مراکز تفریحی به مشتریان خود می دهند اطلاع داشته باشند. یکی دیگر از مزیت های یک نرم افزار گردشگری این است که خیلی راحت می توانید از مناطقی که برای شما جذاب می باشد عکس بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید.

بهترین نرم افزار گردشگری,بهترین نرم افزار گردشگری اندروید,بهترین نرم افزار گردشگری ایران

10. اپلیکیشن همگردی | Hamgardi

بدون شک محبوبترین و بهترین نرم افزار گردشگری ایران اپلیکیشن همگردی می باشد. اپلیکیشن همگردی با دارا بودن محیطی ساده تمامی امکانات یک سفر را برای شما به نمایش خواهد گذاشت و در هر زمانی که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید.

تعداد نصب فعال در کافه بازار: 20K

نرم افزار گردشگری,نرم افزار گردشگری جهان,اپلیکیشن های گردشگری

9. اپلیکیشن هتل تونایت | Hotel Tonight

برنامه گردشگری هتل تونایت بهترین نرم افزار گردشگری جهان بوده و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که برای امشب – فردا یا هر زمانی که بخواهید هتل مورد نظر را برای خود رزرو نمایید. شما می توانید از گزینه های مختلف برای رزرو هتل های استفاده کنید. برای مثال هتل را بر اساس میزان لوکس بودن دسته بندی می کنند که این ویژگی برای گردشگران مفید واقع می شود. در این برنامه شما حتی می توانید به صورت آنلاین هزینه هتل خود را پرداخت نمایید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 64,050
تعداد نصب فعال در اپ استور:  338.6K

اپلیکیشن گردشگری,اپلیکیشن گردشگری جهان,بهترین اپلیکیشن های گردشگری

8. اپلیکیشن سیتی مپر | Citymapper

مطمئنا گردشگران می توانند با اپلیکیشن سیتی مپر که بهترین اپلیکیشن گردشگری جهان است، اطلاعاتی در مورد حمل و نقل عمومی را از یک برنامه مانند اپل یا گوگل مپ به دست آورند؛ اما گاهی اوقات پیش می آید که یک ابزار اختصاصی دارای محدودیت هایی باشد و شما نتوانید به هدف خود برسید برای این که بتوانید اطلاعات درستی را پیدا کنید می توانید از برنامه سیتی مپر در بسیاری از شهرها استفاده کنید. از مزایای این برنامه راحتی در استفاده از آن برای کاربر، پوشش تعداد زیادی از خط های حمل و نقل شهرها و کمک به برقراری ارتباط با گردشگران می باشد.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 83,143
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2K

بهترین اپلیکیشن گردشگری,بهترین اپلیکیشن گردشگری ایران,بهترین نرم افزار گردشگری

7. اپلیکیشن گوگل تیریپت | Google Trip

این اپلیکیشین از آخرین برنامه های گوگل برای جایگزین یک سفر دیجیتالی می باشد که شما معمولا باید آن را بر روی گوشی خود به همراه داشته باشید و اطلاعاتی مانند مکان های ذخیره شده، برنامه سفرهای احتمالی و هتل های رزرو شده را در آن وارد کنید. در این برنامه همه اطلاعاتی را که برای سفر خود نیاز دارید می توانید ذخیره کنید و همین طور می توانید رستوران های محلی و بارهای نزدیک به مکانی را که اقامت دارید در آن وارد کنید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 56,234
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2k

بهترین نرم افزار گردشگری اندروید,بهترین نرم افزار گردشگری ایران,نرم افزار گردشگری

6. اپلیکیشن دارک اسکای | Dark Sky

در هنگام مسافرت زمانی که اتاق هتل و اقامتگاه خود را ترک می کنید می خواهید بدانید که آب و هوای آن جا برای ساعت ها بعد چگونه خواهد بود. تعداد خیلی کمی از اپلیکیشن ها وجود دارند که می توانند پیش بین های فوری را انجام دهند. برای استفاده از این نرم افزار باید برنامه را باز کنید و اطلاعات دقیق برای دما، رطوبت و باران را مشاهده کنید و در بسیاری از مناطق می توانید به نقشه های رادارها که می توانند به طور دقیق چگونگی حرکت آب و هوا را نشان دهند دسترسی داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سایت های ساخت وبلاگ رایگان

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 23,915
تعداد نصب فعال در اپ استور: 104.3K

نرم افزار گردشگری جهان,اپلیکیشن های گردشگری,اپلیکیشن گردشگری

5. اپلیکیشن آمازون کیندل | Amazon Kindle

استفاده از یک برنامه کتاب خواندن الکترونیکی می تواند فضای چمدان شما را باز کند. با استفاده از برنامه آمازون کیندل دیگر نگرانی حمل و نقل کتاب ها را نخواهید داشت به راحتی می توانید این برنامه را به صورت رایگان بر روی گوشی خود نصب کنید و کتاب هایی را که می خواهید به صورت دیجیتالی استفاده کنید، همچنین با استفاده از این برنامه می توانید قبل از سفر کتاب هایی را که می خواهید ذخیره کنید و بعدا به صورت آفلاین آن ها را بخوانید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 953,229
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2.1M

اپلیکیشن گردشگری جهان,بهترین اپلیکیشن های گردشگری,بهترین اپلیکیشن گردشگری

4. اپلیکیشن تیریپت | TripIt 

اپلیکیشن تریپیت یک اپلیکیشن کاربردی در زمان مسافرت ها می باشد که از قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندورید و ISO برخوردار است. چنانچه اهل سفر هستید اما همیشه در میانه راه برای تصمیم گیری دچار مشکل می شوید نصب این برنامه می تواند یک کمک عالی محسوب شود.
در طراحی اپلیکیشن تریپیت جهت رفاه حال استفاه کنندگان کاربری ساده با حجم ذخیره سازی بسیار کمی برای آن درنظر گرفته شده است. کاربران برای استفاده از برنامه تنها کافیست یک ایمیل اختصاصی برای اپلیکیشن در نظر بگیرند و سپس اطلاعات مورد نیاز خود را برای مثال تاریخ آغاز سفر، مدت گذراندن زمان در سفر و مکان هایی که می خواهند بازدید کنند را در برنامه وارد نمایند؛ پس از آن برنامه ریزی خودکار توسط اپلیکیشن صورت می گیرد و دیگر نیاز به مکتوب سازی اطلاعات نمی باشد.

علاوه بر این ها اگر آشنایی دقیقی با مکان های تفریحی شهر مورد نظر ندارید اپلیکیشن triplt این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد و از آغاز تا انتهای سفر یاری دهنده کاربر می باشد. دسترسی به نقشه مکان های تفریحی، هتل ها و یا فرودگاه ها در این اپلیکیشن برای کاربران میسر می باشد. این برنامه ارزان ترین بلیط ها و رزرو ها را دنبال می کند و نظر دیگر کابران را با توجه به مثبت و منفی بودن به نمایش می گذارد. یادآور اپلیکیشن با کمک ساعت و تاریخ های درج شده در هر زمان برنامه ها را به کاربران یادآور می شود و فراموشی دیگر نمی تواند برنامه های کاری و تفریحی را در سفر ها از خاطر کاربر پاک کند.

از قابلیت های دیگر اپلیکیشن گردشگری تریپیت می توان به یادداشت تمامی اطلاعات رزرو در صفحه های تعیین شده اشاره کرد که کاربر را از حمل دفترچه یادداشت بی نیاز می کند و همچنین کنترل دقیق موجودی کیف پول و مبالغ خرج شده به کمک سیستم حسابداری داخلی برنامه امکان پذیر می باشد. کاربران می توانند در صورت عدم دسترسی به اینترنت دسترسی کاملی به اطلاعات موجود در برنامه داشته باشند.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 57,377
تعداد نصب فعال در اپ استور: 182.5K

بهترین اپلیکیشن گردشگری ایران,بهترین نرم افزار گردشگری,بهترین نرم افزار گردشگری اندروید

3. اپلیکیشن راهنمای لاونلی پلنت | Lonely Planet

اینترنت از نظر گردشگران و افراد عادی معنی یکسانی دارد. اپلیکشن لاونلی پلنت بهترین نرم افزار گردشگری اندروید است و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا اطلاعات جامع و ساده ای برای راهنمای سفر خود به دست آورید. این اپلیکیشن به شما در یاد گرفتن زبان های محلی کمک خواهد کرد، جایی برای نوشیدن و خوردن غذا را به شما معرفی خواهد نمود و جزئیات شهر را برای شما به صورت رایگان به نمایش خواهد گذاشت.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 22,474
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2K

بهترین نرم افزار گردشگری ایران,نرم افزار گردشگری,نرم افزار گردشگری جهان

2. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت | Google Translate

این نرم افزار می تواند یک از بهترین برنامه های موجود برای درک زبان محلی باشد. این برنامه در سال 2006 در لهستان راه اندازی شد. نرم افزار گوگل ترنسلیت از 103 زبان دنیا پشتیبانی می کند. شما با این برنامه می توانید به صورت آنلاین کلمه هایی را که مد نظر دارید به راحتی ترجمه کنید و تلفظ صحیح آن ها را یاد بگیرید. همچنین این برنامه در یاد گیری زبان به شما کمک شایانی خواهد کرد.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 7,090,284
تعداد نصب فعال در اپ استور: 55.3K

اپلیکیشن های گردشگری,اپلیکیشن گردشگری,اپلیکیشن گردشگری جهان

1. اپلیکیشن هد اوت | Headout

گاهی اوقات گرشگران به شهرهای ناشناخته ای سفر خواهند کرد که هیچ اطلاعاتی از رویداد های آن جا ندارند در این مواقع برنامه هد اوت به کمک آن ها خواهد شتافت. این برنامه در پیدا کردن جشن ها، تورهای توریستی، نمایشگاه ها و تجربه های ماجراجویی به شما کمک خواهد کرد. پیدا کردن رویدادها در این اپلیکیشن بستگی به موقعیت قرار گیری شما دارد. به هر جایی که سفر کنید رویداد های آن مکان را می توانید از طریق برنامه هد اوت پیدا کنید. یکی از مزیت های این برنامه این است که شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و حتی می ‌توانید از طریق این برنامه ها بلیط اسکله یا تئاتر خود را رزرو کنید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 593
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2.3K

در پایان باید بگوییم که بهترین اپلیکیشن های گردشگری جهان برای مواقعی که تصمیم به سفر می گیرید می تواند خیلی کارایی داشته باشد و شما را با شهر یا کشور مورد نظر آشنا کند و دیگر نیازی نخواهد بود برای پیدا کردن جاذبه های گردشگری، رستوران ها، مسیرها، جایگاه های سوخت و … از افراد دیگر سوال کنید.

لطفا با نظرات خود و معرفی سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند ما را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن