بیوگرافی

زندگینامه هلن کلر – سخنران و نویسنده

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی هلن کلر (زندگینامه بزرگان)

هلن کلر با نام کامل هلن آدامز کلر، یک نویسنده و مربی آمریکایی بود که از معلولیت نابینایی و ناشنوایی رنج می برد. نوع تحصیل و آموزش وی، نمونه ای از یک موفقیت خارق العاده در آموزش افراد دارای این معلولیت است. هلن کلر هرگز اجازه نداد که معلولیت هایش باعث جدا ماندن او از فعالیت های اجتماعی شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی زندگی نامه هلن کلر نویسنده و این زن سختکوش و با استعداد آمریکایی بپردازیم. با ما همراه باشید.

عکس هلن کلر

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

هلن کلر کیست؟ هلن کلر یک مدرس آمریکایی و از حامیان آموزش های نوین برای نابینایان و ناشنوایان و همچنین بنیانگذار موسسه ACLU بود. کلر در اثر بیماری در سن 2 سالگی، بینایی و شنوایی خود را از دست داد. در اوایل 7 سالگی، معلم کلر، آن سالیوان، به او کمک کرد تا با روش های متفاوتی بتواند ارتباط خود با دیگران را گسترش دهد. تحت تاثیر این آموزش ها، هلن کلر توانست بعد از پایان دبیرستان، به دانشکده رفته و در سال 1904 فارغ التحصیل شود. در طول زندگی، وی به خاطر موفقیت های خود افتخارات زیادی کسب کرد.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

دوران کودکی و نوجوانی هلن کلر

هلن کلر در 27 ژوئن 1880 در توسکمبیا، آلاباما بدنیا آمد. کلر نخستین فرزند آرتور اچ کلر و کاترین آدامز کلر بود. پدرش در زمان جنگ داخلی آمریکا به عنوان افسر در ارتش کنفدراسیون خدمت کرده بود. هلن همچنین دو برادر ناتنی بزرگتر نیز داشت. خانواده کلر ثروتمند نبودند و از مزارع پنبه خود درآمد کسب می کردند. بعدها، آرتور کلر سردبیر یک روزنامه محلی هفتگی به نام آلابامای شمالی شد.

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

هلن کلر با سلامت کامل در حواس بینایی و شنوایی به دنیا آمد و هنگامی که فقط 6 ماه داشت، شروع به حرف زدن کرد. اما هلن در سن 19 ماهگی هر دو توانایی خود در بینایی و شنوایی را از دست داد. در سال 1882، او به دلیل ابتلا به یک بیماری به نام “تب مغزی”، دچار بالا رفتن ناگهانی درجه حرارت بدن شد.

ماهیت واقعی این بیماری امروزه پر رمز و راز باقی مانده است، اگرچه برخی از کارشناسان معتقدند که احتمالاً این بیماری تب سرخک یا مننژیت بوده است. در طی چند روز پس از برطرف شدن تب، مادر کلر متوجه شد که هنگام به صدا در آمدن زنگ شام یا وقتی که دستی در مقابل صورت هلن تکان داده می شود، او هیچ واکنش خاصی از خود نشان نمی دهد.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

با بزرگ شدن کلر در کودکی، او روش ارتباطی محدودی را با یکی از همسالان خود، مارتا واشنگتن، دختر آشپز خانواده ایجاد کرد. این دو دوست نوعی از زبان نشانه برای ارتباطات بین خود ایجاد کرده بودند. در زمانی که هلن 7 ساله بود، آنها بیش از 60 علامت اختراع کرده بودند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در این مدت، هلن نیز بسیار تندخو و ناآرام شده بود. او وقتی عصبانی می شد، فریاد می زد و وقتی خوشحال می شد بدون کنترل شادی خود را ابراز می کرد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه ارشمیدس ریاضیدان

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

معلم هلن کلر، آن سالیوان

مادر کلر در سال 1886 با خواندن سفرنامه ای از چارلز دیکنز متوجه تحصیلات موفقیت آمیز کودک ناشنوا و نابینای دیگرب به نام لورا بریگمن شد. به همین دلیل هلن و پدرش را به بالتیمور فرستاد تا به دکتر جولیان کیسولم متخصص مراجعه کنند.

پس از معاینه هلن، کیسولم توصیه کرد که وی با الکساندر گراهام بل، مخترع تلفن دیدار داشته باشد؛ چرا که گراهام بل در آن زمان با کودکان ناشنوا کار می کرد. بل با کلر و والدینش ملاقات کرد و پیشنهاد کرد که آنها به مؤسسه پردکین برای نابینایان در بوستون ماساچوست سفر کنند.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

در آنجا، پدر هلن با مدیر موسسه مخصوص ناشنوایان به نام مایکل آناگانوس ملاقات کرد. وی پیشنهاد کرد که کلر با یکی از جدیدترین فارغ التحصیلان این موسسه یعنی آن سالیوان، کار کند. در 3 مارس 1887، سالیوان به خانه کلر در آلاباما رفت و بلافاصله شروع به کار رفت. او با آموزش کلمات انگشتی، از کلمه “عروسک” شروع کرد تا به هلن بفهماند که یک عروسک به عنوان هدیه برای لاو آورده است.

در ابتدا هلن نسبت به آموزش های سالیوان بسیار کنجکاو بود؛ اما بعد از مدتی از همکاری با سالیوان خودداری کرد. سالیوان به کار خود ادامه داد و کلر را تحت عناوین مختلف مجبور می کرد که آموزش ها را فرا بگیرد.

با افزایش مقاومت هلن، تنش ها افزایش یافت. سرانجام، سالیوان تصمیم گرفت که او و هلن برای مدتی از بقیه خانواده جدا شوند تا کلر بتواند فقط بر دستورالعمل های سالیوان تمرکز کند. آنها به یک کلبه در یک مزرعه خانوادگی نقل مکان کردند. سالیوان در این مدت تلاش می کرد تا کلمات مختلف را با استفاده از لمس اشیا به هلن بیاموزد.

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

آموزش رسمی هلن کلر

از سال 1894 تا 1896، هلن کلر در مدرسه رایت-هاسونون در شهر نیویورک تحصیل می کرد. در آنجا، او برای بهبود مهارت های ارتباطی خود به سختی تلاش می کرد و به طور منظم به مطالعه موضوعات علمی می پرداخت.

در این زمان، کلر برای حضور در دانشگاه مصمم شد. در سال 1896، او در مدرسه کمبریج برای خانم های جوان، شرکت کرد. هرچه داستان زندگی او شهرت بیشتری پیدا می کرد، افراد بانفوذ و مشهور بیشتری خواهان ملاقات با او می شدند. یکی از آنها مارک تواین نویسنده بود که از ملاقات با او بسیار تحت تأثیر قرار گرفت. تواین کلر را با دوستش هنری اچ. راجرز، مدیر اجرایی استاندارد شرکت نفت آشنا کرد.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

راجرز آنقدر تحت تأثیر استعداد و عزم کلر قرار گرفت که موافقت کرد که برای حضور او در کالج رادکلیف، مبلغی را بپردازد. در آنجا، هلن همچنان با سالیوان همراه بود که در کنار او می نشست تا سخنرانی ها و متن ها را برایش ترجمه کند. در این زمان، کلر روش های مختلف ارتباطی از جمله خواندن خط بریل، لمس کردن لب، تایپ کردن و املای انگشت را به کار گرفته بود. کلر در سال 1904 در 24 سالگی از کالج رادکلیف فارغ التحصیل شد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه جورج کلونی بازیگر خوشتیپ آمریکایی

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

زندگی خصوصی و ازدواج هلن کلر

هلن کلر هیچگاه ازدواج نکرد و دارای فرزند نشد. داستان های زیادی در مورد رابطه عاشقانه بین او و فردی به نام پیتر فاگان، خبرنگار بیست و نه ساله روزنامه بوستون هرالد وجود دارد. گفته می شود که پیتر برای برقراری ارتباط با هلن کلر به سرعت هجی کردن کلمات در کف دست را فرا گرفت.

با این حال، خانواده کلر، معلم او و بسیاری از جامعه، به شدت احساس می کردند که زنان معلول نباید ازدواج کنند یا آرزوهای عادی عاشقانه داشته باشند. به این ترتیب هلن کلر بین وفاداری به خانواده و آرزوی خود برای عشق گرفتار شد و رابطه عاشقانه او با پیتر، بی سرانجام ماند.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

فعالیت های حرفه ای هلن کلر

در سال 1913 به نمایندگی از بنیاد آمریکایی برای نابینایان، سخنرانی های مهمی انجام داد که باعث شد یک صندوق 2 میلیون دلاری برای این موسسه ایجاد شود که تمام آن از کمک های مردمی جمع آوری شده بود. وی در سال 1920 اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا را با همکاری راجر نش بالدوین و دیگران تأسیس کرد.

تلاش های وی برای بهبود درمان ناشنوایان و نابینایان در تمام دنیا بسیار تأثیرگذار بود. وی همچنین تا سال 1937 اقدام به ایجاد کمیسیون های مخصوص نابینایان در 30 ایالت در آمریکا کرد. کلر بخش اعظم زندگی خود را وقف جمع آوری بودجه برای بنیاد آمریکایی نابینایان کرد.

بیوگرافی هلن کلر,خلاصه زندگینامه هلن کلر,زندگينامه هلن كلر,

آثار و افتخارات هلن کلر

هلن کلر در مورد زندگی خود چندین کتاب نوشت از جمله: داستان زندگی من (1903)، خوش بینی (1903)، جهانی که من در آن زندگی می کنم (1908)، دین من (1927)، مجله هلن کلر (1938) و درب باز (1957).

در سال 1959 ویلیام گیسبون نمایشنامه ای از آموزش هلن کلر توسط آن سالیوان به روی پرده برد که در سال 1960 برنده جایزه پولیتزر شد و نسخه های تصویری آن نیز دو سال بعد دو جایزه اسکار بدست آوردند.
در سال 1964 رئیس جمهور وقت آمریکا، لیندون بی جانسون، بالاترین مدال افتخار ایالات متحده یعنی مدال آزادی را به هلن کلر اهدا کرد.

زندگی نامه هلن کلر نویسنده,زندگینامه کامل هلن کلر,وفات هلن کلر,

وفات هلن کلر

در سال 1961 هلن کلر چندین سکته مغزی پشت سر هم را تجربه کرد که باعث شد سال های آخر عمرش را تحت مراقبت و در خانه اش بگذارند. وی در اول ژوئن سال 1968، در خانه اش، واقع در ایستون، در فاصله چند هفته ای از هشتاد و هشتمین سالگرد تولدش، در خواب درگذشت. بدن وی سوزانده شد و خاکستر او در کنار همراه همیشگی اش، آن سالیوان در کلیسای جامع ملی واشنگتن قرار گرفت.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا