آشپزی

10 ویژگی رستوران خوب و قابل اطمینان

ویژگی های یک رستوران خوب

از عمده مشکلاتی که در سفر و هنگام گردشگری برای اکثر مردم پیش می آید، پیدا کردن رستوران های خوب و با کیفیت است، ما در این مقاله سعی داریم تا ویژگی های یک رستوران خوب را برای راحت تر شدن انتخاب تان برای شما بازگو کنیم.

یک رستوران خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از تفریحات بزرگ همه ‎ی ما بیرون از خانه غذا خوردن است. اکثر خانواده ها براساس درآمدشان رستوران های گران یا ارزان انتخاب می کنند اما باید برای انتخاب رستوران خوب به نکاتی غیر از قیمت و یا غذای خوشمزه توجه کنیم. از ویژگی های یک رستوران خوب چه می دانید؟
تعطیلات یک فرصت بسیار خوب برای مسافرت رفتن و برطرف کردن خستگی های چندین ماه کار است. یکی از مشکلاتی که در سفر برای اکثر مردم پیش می آید پیدا کردن رستورانی است که خیالتان وقتِ غذا خوردن راحت باش. متاسفانه در تمام نقاط دنیا باوجود اینکه رستوران های زیادی وجود دارد اما تعداد رستوران هایی که از هر نظری خوب باشد بسیار کم است. رستوران هایی که شما را از هر نظر مطمئن کند چند خاصیت دارد:

ويژگي هاي يك رستوران خوب,ویژگی رستوران خوب,ویژگی های یک رستوران خوب,

1. غذای باکیفیت

یک ویژگی رستوران خوب غذای باکیفیت آنهاست. وقتی مردم به رستورانی جدید می روند انتظار دارند از غذایشان لذت ببرند و در عین حال هم سلامت شان به خطر نیفتد. رستوران های حرفه ای و خوب در این زمینه حواس شان را حسابی جمع می کنند و مواد خوب را برای غذای با کیفیت شان انتخاب می کنند و در اینکار هم بالاترین حدِ ممکن را در نظر می گیرند، حالا چگونه بفهمیم که یک رستوران حداقل های ممکن را دارد؟
اولین نکته ظاهر تمیزِ غذاست، چیزهایی مانند: اندازه، شکل، رنگ، بافت، طعم و بوی آنها اگر غذایی مانده باشد طرواتش را از دست می دهد و طعم خوبی هم نخواهد داشت.
همچنین رستوران هایی که همیشه غذای خوبی سرو می کنند در همه شهرها شناخته شده هستند و اگر از هرکسی بپرسید می تواند به شما لیستی را معرفی کند.

2. ظاهر تمیز رستوران

تمیز بودن رستوران چیزی فوق ضروری است و از ویژگیهای رستوران خوب به حساب می آید، هیچکس دلش نمی خواهد جای کثیفی غذا بخورد و جانش را با مسمومیت به خطر بیانداز. وقتی وارد یک رستوران می شوید می توانید بفهمید که آنجا چقدر تمیز است و با یک نگاه چشمی و بادقت به خیلی چیزها پی خواهید برد و مطمئن باشید که حتی اگر غذای آن رستوران ها خوشمزه هم باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت.
اگر امکانِ دیدن آشپزخانه ی رستوران وجود نداشت، با سر زدن به سرویس های بهداشتی یک رستوران چیزهای زیادی درباره اینکه آن رستوران چقدر به تمیزی اهمیت می دهد دستتان خواهد آمد، اگر صاحب رستورانی اعتقادی به بهداشتی و غیر بهداشتی بودن رستوران نداشته باشد قطعا به سرویس بهداشتی هم اهمیتی نخواهد داد.
نکته ی دیگر هم این است که رستورانی که برای گرفتن گواهینامه ی سلامت محیط آشپزی اش زحمت کشیده باشد، گواهینامه را در معرض دید مشتریانش می گذارد و وقتی این گواهینامه را دیدید تا حد زیادی می توانید از تمیزی این رستوران ها مطمئن باشید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین غذاهای پاریس

ویژگی یک رستوران خوب,ویژگیهای رستوران خوب,یک رستوران خوب چه ویژگی هایی دارد,

3. کارمندان رستوران

اگر یک رستوران با کیفیت باشد، کارمندان آن نیز رفتاری کاملا مناسب با مشتری دارند و در انجام کارهایشان سرعت عمل زیادی دارند، آنها بطور دائم در حال تمیز کردن میزهای غذای مشتریان قبلی هستند. آنها هرگز اجازه نمی دهند که مشتری پشت یک میز کثیف بنشیند و اگر چنین اتفاقی بیفتد خیلی سریع خودشان را به میز می رسانند، آن را تمیز کرده و عذار خواهی می کنند.
کارمندان یک رستوران حرفه ای ابداً لباس های کثیف و آلوده ای ندارند و اگر شما چنین تصویری را در یک رستوران مشاهده کردید اصلا به غذای آنجا اعتماد نکنید و از همه مهمتر کارمندان رستوران باید حتما کارت بهداشت داشته باشند و شما بعنوان مشتری حق بررسی این کارت را دارید.

ظاهر خوب و آراسته ی کارکنان یک رستوران در چشم مشتری یک پوئن مثبت محسوب می شود. همچنین آنها می بایست با ادب و احترامِ زیاد به درخواست های مشتریان پاسخ بدهند و به شکایت های احتمالی آنها جواب دهند. این نکته از ابتدایی ترین گزینه های مشتری مداری است.

4. فضا و محیط رستوران

رستوران های خوب معمولا خواستار تاثیر گذاشتن روی مشتری هستند برای همین فضای رستوران را دلچسب و خوشایند می کنند، دکوراسیون این رستوران ها معمولا دلپذیر است در حقیقت آنها با این روش شما را به دوباره سر زدن به آنجا دعوت می کنند. غذا خوردن در یک محیط زیبا همراه با موسیقی خوب می تواند لحظات دلپذیری را رقم بزند و از ویژگی یک رستوران خوب قلمداد شود.

ويژگي هاي يك رستوران خوب,ویژگی رستوران خوب,ویژگی های یک رستوران خوب,

5. آشپزخانه قابل مشاهده

رستورانهایی که آشپزخانه ای قابل مشاهده دارند و مشتری به راحتی می تواند مراحل پخت غذا را ببیند برای انتخاب بسیار مناسب ترند چون در این حالت کارکنان رستوران مجبورند به نکته های بهداشتی و اصول حرفه ای کارشان بیشتر پایبند بمانند. این موضوع می تواند از ویژگی های یک رستوران خوب بشمار آید.

6. فهرست غذا

رستوران های خوب معمولا فهرست های خوبی هم دارند، فهرست هایی از غذاهای سالم و خوشمزه، آنها در کنار غذاهای عادی غذاهای رژیمی هم برای مشتریان قرار داده اند.
معمولا این رستوران کمتر پیش می آید که غذای سرد یا حاضری داشته باشند. اگر مسافری گذرش به این رستوران ها بخورد می تواند اکثر غذاهایی که برایش مفید است را سفارش بدهد.
و در عین حال اگر نمی خواهید وقت با ارزش سفرتان به آشپزی بگذرد، با توجه به نکات بالا، رستوران های خوب را شناسایی کرده و خود را به خطر بیماری و مسمویت غذایی نیندازید.

ویژگی یک رستوران خوب,ویژگیهای رستوران خوب,یک رستوران خوب چه ویژگی هایی دارد,

7. میزهای براق

پلاستیک میکروب و آلودگی ها را به خود جذب می کند، بنابراین در یک رستورانِ خوب باید از میزهای براق استفاده شود تا راحت تمیز شوند. همچنین استفاده از پارچ برای سرو نوشیدنی ها یک کار کاملا غیر حرفه است و باید تمام نوشیدنی ها وکیوم شده باشند و با بطری و نی استفاده شوند. استفاده از پارچ و لیوان احتمالِ انتقالِ آلودگی را بالا می برد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین غذاهای اسپانیا

8. قیمت های رستوران

عده ی زیادی از مردم تصور می کنند که قیمت بالای غذا نشانه ی کیفیتِ آن غذاست. اما اینگونه نیست، رستوران های گران قیمت همیشه مکان های خوبی نیستند و معمولا نمی شود از روی قیمتِ یک رستوران تصمیم گرفت. باید به نکات دیگری که گفته شد نیز توجه کنید و از طرفی هم وقتی یک رستوران برای غذاهایی که بطورکلی گران هستند، قیمت بسیار پایینی در نظر می گیرد باید به کیفیت مواد غذایی بکار برده شده ی آنها هم بیشتر دقت کرد. همچنین دیدنِ آشپزخانه و بررسی یخچال های چنین رستورانی ضروری بنظر می رسد و اگر چیزهایی که مشاهده کردید منطقی بنظر نمی رسید مطمئن باشید که اینطور کترینگ ها غذای سالمی هم سرو نمی کنند.

اگر می خواهید سفرتان دلپذیرتر شود هنگام مصرف غذا مراقب خود و خانوادهیتان باشید و با کمی تحقیق درمورد رستوران ها، بهترین جای ممکن را انتخاب کنید. هرچند به لطف بهترین سایت های سفارش آنلاین غذا و نظراتی که مردم در آنها می گذارند، شما تا حد زیادی از کیفیت کلیِ یک رستوران باخبر می شوید و مکان های خوب را شناسایی می کنید. سعی کنید همیشه قبل از سفر رستوران های مقصدتان را چک و بهترینِ آنها را انتخاب نمایید.

ويژگي هاي يك رستوران خوب,ویژگی رستوران خوب,ویژگی های یک رستوران خوب,

9. حضور ریاست رستوران

اگر مسئول یک رستوران در کنار کارمندان و مشتریانِ رستوران باشد و حتی حضور در سالن غذاخوری و نظر سنجی شخصی از مشتریان داشته باشد، این از نشانه های مدیری است که به پایداری رستورانش توجه نشان می دهد و همواره در فکر بهتر شدن است. وجود فرم های نظر خواهی نیز نشان از اهمییت قائل شدنِ مدیر رستوران می باشد.

10. داشتن نور کافی و شلوغ نبودن

کافی بودن نور به علاوه‎ ی ازدحام نداشتن رستوران از یک ویژگی رستوران خوب است که مسئولان آن باید به این نکته ها دقت داشته باشند.  داشتن نور کافی و بیش از اندازه شلوغ نبودنِ یک رستوران نکته ایست که باید مدیر رستوران به آن توجه داشته باشد.

ویژگی یک رستوران خوب,ویژگیهای رستوران خوب,یک رستوران خوب چه ویژگی هایی دارد,

کلام آخر

سعی کنید اگر به هر دلیلی در شهری ناشناس مجبور شدید در رستوران غذا بخورید از رستوران‎ های معروف استفاده کنید. غذاهای کم چرب و گیاهی انتخاب های خوبی می توانند برای شما باشند و در کنار این موارد سعی شود از خوراکی هایی استفاده کنید که سیستم ایمنی بدن تان را در بهترین حالت قرار دهند. مثلا خوردن میوه های خشک، بیسکوییت های نمکی و آجیل از میان وعده هایی هستند که می توانید در سفر از آنها استفاده کنید و در آخر اینکه وعده های کوچک از پرخوری بهتر هستند و شما سالم و سبک سفر می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا